• 15.775 nieuwsartikelen
  • 178.124 films
  • 12.218 series
  • 33.989 seizoenen
  • 647.157 acteurs
  • 199.037 gebruikers
  • 9.373.522 stemmen
Avatar
 
banner banner

Azrael (2024)

Actie / Horror | 86 minuten
2,61 88 stemmen

Genre: Actie / Horror

Speelduur: 86 minuten

Alternatieve titel: Azrael: Angel of Death

Oorsprong: Verenigde Staten / Estland

Geregisseerd door: E.L. Katz

Met onder meer: Samara Weaving, Vic Carmen Sonne en Nathan Stewart-Jarrett

IMDb beoordeling: 5,3 (13.805)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 7 november 2024

Plot Azrael

In een wereld waarin niemand spreekt, maakt een vrome vrouwengemeenschap jacht op een jonge vrouw, Azrael, die aan haar gevangenschap is ontsnapt. Wanneer ze Azrael opnieuw gevangennemen, zijn ze van plan de jonge vrouw op te offeren om een oud kwaad in de omringende wildernis tot bedaren te brengen. Zonder slag of stoot laat Azrael dit echter niet gebeuren.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7287 berichten
  • 0 stemmen

Hier ben ik wel benieuwd naar, het verhaal klinkt mij in ieder geval wel aardig.


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2550 stemmen

Het lijkt tegenwoordig in te zijn om films te maken zonder en/of miniem dialoog.


avatar van kos

kos

  • 46692 berichten
  • 8850 stemmen

Ik verwachtte een Smurfen spin-off.


avatar van Jotil

Jotil (crew bioscoopreleases)

  • 2234 berichten
  • 426 stemmen

Vanaf 7 november 2024 in de bioscoop (Splendid Film)


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4319 berichten
  • 4025 stemmen

Ondanks geen dialogen, toch boeiende horrorfilm.


avatar van jaxteller

jaxteller

  • 111 berichten
  • 43 stemmen

apart, niet slecht. Samara Weaving altijd leuk om naar te kijken, met name in bloederige films als deze.


avatar van Patrick1980

Patrick1980

  • 45 berichten
  • 49 stemmen

Deze film viel niet tegen en is zeker de moeite waard!! Echt heel bijzonder, een horrorfilm waar werkelijk niks gezegd wordt (op een paar zinnetjes na door een toevallige passant die verder geen rol heeft). De hoofdrol speelster Samara Weaving houd deze film prima overeind ondanks dat haar script vlinter dun was zonder 1 letter tekst Knap gedaan en de film had wat weg van the descent. Genoeg spanning en gore en echt een prima slasher voor een leuk Halloween avondje op de bank ☺️

⭐⭐⭐


avatar van Mr-Mcmovie

Mr-Mcmovie

  • 517 berichten
  • 2379 stemmen

Als ik dit scenario lees krijg ik Ready Or Not vibes....


avatar van filmkul

filmkul

  • 2474 berichten
  • 2248 stemmen

Zwakke horrorfilm. Het verhaal stelt weinig voor. De uitwerking is middelmatig. Er is weinig sprake van enige opbouw. De makers laten de kijker lang in onwetendheid en dat wordt nog eens versterkt doordat er op een paar zinnen na niks gezegd wordt in de film. Helaas slaagt men er totaal niet in om er een spannende mysterie van te maken. Men kiest er toch voor om er een zeer bloederig rommeltje van te maken waarbij het vrijwel nooit echt spannend wordt. Het einde is wel wat lachwekkend maar verklaart wel de titel. Weaving doet het niet heel slecht. Visueel redelijk maar soms wat amateuristisch. 2.0


avatar van Spartaan1986

Spartaan1986

  • 3612 berichten
  • 2168 stemmen

De gore is prima en Weaving en de rest van de cast doen hun ding, maar verder vond ik dit maar een voorspelbare en eentonige film. Dat er niet of nauwelijks wordt gepraat of uberhaupt wordt gecommuniceerd vond ik niet heel storend maar zorgde wel voor weinig verhaal en spanning.

Geschreven door Simon Barrett (meestal samen werkend met Adam Wingard) die verantwoordelijk was voor You're Next en The Guest. Die bevielen mij toch een stuk beter.

2*


avatar van Erikb99

Erikb99

  • 290 berichten
  • 299 stemmen

En wat vond ik er nou van:

Het verhaal begint in een apocalyptische wereld waar Azrael en haar geliefde worden gekidnapt om geofferd te worden aan een soort van zombies in het bos. Het aparte aan deze film is dat er niet in wordt gesproken op een enkele passant na dan. Er wordt ook niets uitgelegd. (Omdat er niet in wordt gesproken natuurlijk, erg lastig dan) Azrael die gespeeld wordt door Samara Weaving gaat opzoek naar haar geliefde. Uiteindelijk draait het uit op een soort van wraak verhaal. Er wordt aardig wat bloed en gore tegenaan gegooid, maar nergens wordt het echt eng. Aanrader? Jawel. Het is geen top film maar kijkt wel lekker weg.


avatar van remorz

remorz

  • 2497 berichten
  • 2739 stemmen

Een film die naast de obvious gimmick wat weinig om het lijf heeft. We hebben Samara Weaving (waar ik altijd met veel plezier tegenaan kijk) inmiddels al voor hetere vuren zien staan. Ze weet, ja zelfs zonder dialoog, de film aardig te dragen met die hertenogen van d’r maar zelfs de twist en het - toegegeven: aardige - eindshot kan niet verhullen dat dit in feite een krap vermakelijk niemendalletje is zonder échte hoogtepunten. 2,5*


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7287 berichten
  • 0 stemmen

Ik vond het een behoorlijk vreemd verhaal. Ook wel vaag waar die wezens vandaan komen. Storend was het niet dat er niet gesproken werd, of bijna niet. Dus je kunt de film best zonder NL subs kijken. Dat is dan weer een voordeel. Wel hele mooie opnames in de bossen s'nachts met dat licht van die wagen door de bomen heen. Ik had Samara Weaving niet herkend, ik zag het pas bij de aftiteling. Maar of het nu een goeie of slechte film is kan ik nog niet zeggen. Ik vond het best wel onderhoudend om naar te kijken dus dat is al een pluspunt. Maar ik denk dat ik er nog een 2e keer naar kijk om toch wat meer duidelijkheid te krijgen.


avatar van dimi303

dimi303

  • 3418 berichten
  • 3665 stemmen

Een degelijk gemaakte film wat setting, acteren, visuals, make-up, score maar als je een dialoog arme film brengt moet je een verhaal op een andere manier brengen. Dat ontbreekt helaas, een gemiste kans.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

Intense actiefilm met heel wat bloederige scènes waarin de hoofdrolspeelster Samara Weaving zonder enige spraak toch de kijker weet te overtuigen om mee te gaan in het verhaal, ook al zijn sommige elementen vaag. Vanwaar de overlevenden ? En wat is de bedoeling van de enige passant die wel kon praten ? En hoe zit dat met die bloeddorstige wezens ? De film roept heel wat vragen af waarop je geen duidelijke antwoorden krijgt. Maar vanaf begin tot eind word je ingezogen in het verhaal van vluchten en overleven van Weaving. Prachtig gefilmd in de bossen met zeer duidelijke actiescènes. Deze film was mijn derde keuze voor de nacht van Halloween: Oddity, Longlegs en Azrael. Helaas was de derde film iets teveel gevraagd en heb ik deze gisteren gezien. 7/10


avatar van martijnk

martijnk

  • 774 berichten
  • 310 stemmen

Niet bijzonder. Kill Bill in de woods. Beetje horror ripoff van die film.

Niet de moeite waard.


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4772 berichten
  • 1431 stemmen

Toch wat teleurgesteld, ondanks dat het bakken met potentie had.

Actie / Horror in een post apocalyptische wereld. Soms een beetje The Road of Stake Land achtig, maar nooit zo goed als die films. En dat terwijl het op momenten druipt van de klasse.

Het grootste probleem dat ik met Azrael heb is dat het allemaal simpelweg te vaag is. Op een enorm groot aantal vragen krijg je simpelweg geen antwoord, en dat zorgt ervoor dat de gebeurtenissen je minder aangrijpen. Het feit dat er in de film niet gesproken wordt maakt een verhaal toelichten natuurlijk lastiger, maar niet onmogelijk. Helaas te vaag en slecht uitgewerkt.

Maar dat neemt niet weg dat het filmisch an sich WEL uitstekend is. Heel erg goed gefilmd en ook een goede sound design. De volledige scène met de pick up truck en het op een volgende gevecht was genieten. Zowel qua choreografie als qua camerawerk. De 'monsters' zijn ook lekker creepy.

Film technisch dus ruim voldoende. Maar het blijft simpelweg te vaag om echt betrokken te raken en er een gevoel bij te krijgen.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11364 berichten
  • 6689 stemmen

Ambitieuze horrorfilm met een post-apocalyptische en religieuze inslag, ook al worden deze vooral bewogen naar het inbeeldingsvermogen vanuit de kijker. Samara Weaving is uitstekend gekozen als zwijgzame hoofdrolspeelster, die met dit personage bewijst dat ze ook prima uit de voeten kan zonder dialogen. Regisseur E.L. Katz kiest verder voor een bosrijke omgeving die helaas niet al te mooi in beeld wordt gebracht, met iets te bekende decoraties en niet al te intimiderende bedreigingen. Een aantal moorden worden bijzonder grafisch in beeld gebracht, de editing blijft altijd strak en de finale is bombastisch genoeg, maar toch mist de film één echt episch moment en algemene hoogtepunten. Het wegnemen van de tekst zorgt er daarnaast voor dat je als kijker geen band kunt opbouwen met de personages, waardoor je ze ook snel weer vergeten bent en dat verhindert (nipt) een hoger cijfer voor Azrael.


avatar van KingJ

KingJ

  • 365 berichten
  • 506 stemmen

vond hem beter worden naar het einde toe….

niet super goed maar wel oké

gewoon wel een leuke indie horror en in ieder geval niet doorsnee/standaard


avatar van Waku

Waku

  • 5457 berichten
  • 6492 stemmen

Sfeertje die je een beetje doet denken aan "the walking dead" reeks. Maar dan met duivelse elementen. Verder ondanks de zeer korte speelduur voelt de film helaas wat saai aan. Gore is er genoeg. Men kijkt niet op een druppeltje bloed meer of minder. 2.5*


avatar van joolstein

joolstein

  • 10831 berichten
  • 8921 stemmen

Hoe goed je deze film vind, hangt een beetje af van hoe goed je vermogen is om mee te gaan in de post-apocalyptische wereld, er is namelijk zo goed als geen achtergrondinformatie. Waarom de wereld is vergaan, waarom er zwartgeblakerde wezens rondlopen of waarom het hoofdfiguur Azrael (Samara Weaving -‘Ready or Not’)met haar geliefde Kenan zijn verstoten uit de sekte (als ze het als zijn) er komt géén antwoord op! Het heeft ook een abrupt einde want dit is slechts één dag uit het leven van Azrael die weigert om vermoord te worden. Mede daardoor is het een aaneenschakeling van achtervolgingen en vechtscènes, waarin niet bezuinigd werd op bloed. De personages worden ook niet gehinderd door ellelange dialogen want de sekteleden hebben hun stembanden laten verwijderen omdat spreken een zonde zou zijn! Na toch wel meerdere films zonder spraak/geluid voelt het gebrek aan dialoog nog steeds niet als geforceerd of vermoeiend. Ja voor mij als horrorliefhebber was dit genieten; bij vlagen best spannend en in ieder geval lekker bloederig.


avatar van Number23

Number23

  • 8638 berichten
  • 5679 stemmen

Niet perse heel speciaal of origineel, maar door de hoeveelheid bloed stijgt dit toch boven de middenmoot uit.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23442 berichten
  • 76929 stemmen

Ik vond de gore effecten erbarmelijk slecht zo ook het bloed. Verder keek de film makelijk weg en je mist ook de gesproken tekst niet. En nee spannend werd hij nooit.


avatar van flurk

flurk

  • 291 berichten
  • 230 stemmen

film zonder tekst? eerste halfuur wordt er totaal niets gezegd, zo kan ik ook een film maken


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Matige film over een vrouw die wordt gekidnapt om opgeofferd te worden. Een toch wel originele opzet waarbij nagenoeg niet gesproken wordt. Echter werkt dit op een gegeven moment nadelig. Mede door de opzet heeft het geheel weinig om het lijf en het valt bovendien ook nog in herhaling. Net geen 3.0 sterren.


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4467 berichten
  • 5319 stemmen

Apocalyptisch filmpje quasi zonder spraak wat niet verder stoorde.

Het loopt allemaal wel lekker vlot in een mooie setting maar wat er gebeurt, en vooral waarom blijft heel erg vaag en je blijft uiteindelijk als kijker met heel wat vragen zitten.

Voor de gore fan is het daartegen wel een lekkere hap

3*


avatar van John Milton

John Milton

  • 24222 berichten
  • 13387 stemmen

Azrael is de poes van Gargamel. Punt. Althans, dat denk je misschien. Azrael is ook de Engels de Doods in het Islamitisch volksgeloof, maar in sommige overleveringen in het sikhisme en het judaïsme komt deze engel ook voor. Hier is Azrael echter gewoon een leuke meid op de vlucht, met het innemende snoetje van Samara Weaving. Dat vindt kennelijk niet iedereen, want in deze wereld waarin niemand spreekt, maken ze met immense toewijding jacht op de jonge vrouw, die aan haar gevangenschap is ontsnapt. Wanneer ze Azrael opnieuw gevangennemen, zijn ze van plan haar op te offeren om een oud kwaad in de omringende wildernis tot bedaren te brengen. Zonder slag of stoot laat Azrael dit echter niet gebeuren.

We leren een hoop niet in deze film van E.L. Katz; over het hoe en waarom van Azraels vlucht, wat er precies met de wereld gebeurd is, en wat de precieze geschiedenis is van de 'burnt ones' of het spreken-is-een-zonde-geloof. Hoe dan ook, het duurt 36 minuten voor er voor het eerst gesproken wordt in de film, maar wat mij betreft werkt dat wonderwel. Film is a visual medium, en in capabele handen kun je verschrikkelijk veel vertellen zonder bergen dialoog. Overigens wordt er daarna evenmin veel gesproken, dus als dat je ècht tegenstaat, kun je wellicht beter iets anders kijken.

Prima Religion & Sects/Cults Horror wat mij betreft met goede praktische effecten, die de ballen heeft om te vertrouwen op visual storytelling. Azrael wordt aangeraden (gezien hun 3,5*) door Noodless, Number23 en joolstein. En nu dus ook door JM. Opgenomen in Estland, wat een prima locatie blijkt voor een film als dit. Dat is toch wel het leuke aan dit soort 'kleinschalige' coproducties. Je kunt best een hoop doen, met twaalf miljoen.

Die Samara. Ze moeten haar wel altijd hebben, hè?

3,5*