• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.536 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.147 gebruikers
  • 9.380.540 stemmen
Avatar
 
banner banner

Plane (2023)

Actie / Thriller | 107 minuten
3,18 586 stemmen

Genre: Actie / Thriller

Speelduur: 107 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jean-François Richet

Met onder meer: Gerard Butler, Mike Colter en Yoson An

IMDb beoordeling: 6,5 (102.529)

Gesproken taal: Engels en Turks

Releasedatum: 2 februari 2023

Plot Plane

"Survive together or die alone."

Tijdens een hevige storm moet de piloot Brodie Torrance een noodlanding maken. Ervaren als hij is weet hij zijn passagiers veilig op de grond te krijgen. Nu bevinden ze zich wel op een eiland dat door oorlog getroffen is. Een groot deel van de passagiers wordt gevangengenomen door de rebellen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Brodie Torrance

Louis Gaspare

Samuel Dele

Terry Hampton

Brie Taylor

Katie Dhar

RCMP Officer Knight

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Flitskikker

Flitskikker

  • 484 berichten
  • 616 stemmen

Na de wat tegenvallende 'pretentieuze' films die ik onlangs heb gekeken, was dit een welkome verrassing. Gewoon een no-nonsense actiethriller die lekker wegkeek. Spannend, voldoende actie, voor mij originele locatie en een vleugje humor. De actiescènes waren niet te overdreven en ze waren goed in beeld gebracht. Moviegooner verwoordt het eigenlijk perfect.

Van tevoren zag ik een beetje op tegen de speelduur van bijna 2 uur, maar ik heb me geen seconde verveeld.

De ondertiteling was zeer goed. Eigenlijk niets op aan te merken. Zo fijn dat er distributeurs zijn die gewoon professionals inhuren.

8/10


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9977 berichten
  • 4659 stemmen

Die Gerard Butler flicks zijn vermakelijk hoor. Hij treedt in de voetsporen van Liam Neeson in dit soort films en ik vind hem daar wel geschikt voor. Een passagiersvliegtuig wordt verrast door een zware storm en moet een noodlanding maken op een Filippijns eiland dat bevolkt is door separatistische terroristen. De pret kan beginnen. Weer zo'n actiefilm die vlot voorbijtrekt, met vecht en schietscènes. Butler en Colter zijn een leuk duo, en eigenlijk is de afloop een open einde want het lot van Gaspare is niet gekend .. De Filippijnen waren niet erg tevreden over eventuele imagoschade die de film hen berokkent.


avatar van The Brain

The Brain

  • 278 berichten
  • 282 stemmen

Plane draaide wel in mijn "plaatselijke" bioscoop terwijl een kwalitatief betere film als Babylon verbannen leek naar een select aantal zalen. Het publiek voor een actiefilm waarbij er geen beroep op je denken wordt gedaan zal groter zijn, Gerard Butler maakt er zijn business van. En eerlijk is eerlijk: Plane kijkt best lekker weg vandaar de 3 sterretjes. Geen enkel personage wordt uitgediept, er gaan een stel Aziaten om zeep, er wordt gestunt met een vliegtuig en uiteindelijk is Gerard de held. Wat wil je nog meer?


avatar van Hoggiebro

Hoggiebro

  • 188 berichten
  • 334 stemmen

Zeer vermakelijk en heb deze met veel plezier tussen de paaseieren door gekeken


avatar van misterdhdh

misterdhdh

  • 488 berichten
  • 746 stemmen

Vermakelijke film. Het verhaal op zich is niet echt origineel en zit vol clichés, maar deze Plane is wel leuk om te volgen. Butler vind ik wel altijd leuk om bezig te zien. 3/5


avatar van Filmreiziger

Filmreiziger

  • 588 berichten
  • 512 stemmen

Een film met meerdere gezichten. Het begin van de flim is erg sterk. Zeer realistisch in beeld gebracht en erg goed camera werk. Natuurlijk worden er hier en daar wat onlogische elementen toegevoegd om het verhaal te ondersteunen en te verantwoorden, maar het is zeker niet storend. Naarmate de film vordert en zich verplaatst naar het eiland waar ze geland zijn daalt de film qua niveau. De rebellen worden te cliche en karikaturaal neergezet en ook het realisme daalt. Dat is jammer. Hier beland je even in een heuse B film. Echter, het laatste deel is weer van erg hoog niveau. Het wordt weer realistisch, de actie is hard en uitstekend in beeld gebracht. Er zit veel spanning in de film en je kunt - mede door het goede script en camera werk - de beklemmende situatie aanvoelen als kijker. Het acteerwerk is 'voldoende' maar steekt zeker niet boven het gemiddelde uit. Het is echt het script, regie en camera werk dat de film boven de middenmoot doet uitstijgen. Verwacht geen diepere lagen of oscar materiaal. Het is gewoon een uitstekende actie / avonturen film. Als dat is waar je zin in hebt, gaat deze film je niet teleurstellen. Accepteer het wat zwakkere middenstuk en neem wat onlogische elementen op de koop toe (waarom worden de banden van het vliegtuig niet direct lek geschoten?. Goed voor 3,5 ster.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11081 stemmen

Goeie film waarin een piloot van een passagiersvliegtuig een noodlanding moet maken. Onderhoudend van begin tot eind met ook een aantal spannende momenten (vooral het begin). De geloofwaardigheid komt soms een tikkeltje in gedrang, maar deze actie-film doet verder weinig verkeerd. Gerard Butler is prima op zijn plaats hier. Een kleine 3.5 sterren.


avatar van Kees Draaihuis

Kees Draaihuis

  • 104 berichten
  • 90 stemmen

Dertien in een half dozijn. Waarschijnlijk een script op AliExpress gekocht. Desalniettemin heb ik 'm helemaal afgekeken dus niets mis mee als je een redelijke actiefilm wil zien.


avatar van Sabri88

Sabri88

  • 80 berichten
  • 69 stemmen

"Plane" - Een zinderende actiethriller die je op het puntje van je stoel houdt.

Als de adrenaline door je aderen giert en je hartslag de hoogte in jaagt, is "Plane" de ultieme ontsnapping naar een wereld vol spanning en actie. In deze meeslepende film, met Gerard Butler in de rol van een charismatische vliegtuigkapitein, word je meegenomen op een adembenemende reis vol gevaar en onverwachte wendingen.

Ook leuk om Gerard Butler (bekend om zijn personages die meestal Amerikaans, Grieks of Egyptisch zijn) eens te laten schitteren als een Schotse kapitein, omdat hij zelf ook Schots is.

"Plane" neemt je mee aan boord van een vliegtuig dat wordt gedwongen tot een noodlanding op een afgelegen eiland, bezaaid met genadeloze terroristen. In een race tegen de klok moet Butler's personage niet alleen zijn passagiers beschermen, maar ook nog eens dealen met een mogelijk gevaarlijke gevangene aan boord. De intense situaties dwingen de personages om op elkaar te vertrouwen en laten zien hoe menselijke relaties kunnen bloeien te midden van chaos.

De regisseur van "Plane" slaagt erin om de spanning continu op te bouwen, met meesterlijke actiescènes en visuele effecten. Elk moment is doordrenkt van een gevoel van urgentie, waardoor je als kijker voortdurend op het puntje van je stoel zit. Het tempo van de film is perfect in balans, waardoor de anderhalf uur durende speelduur voorbij vliegt.

Hoewel "Plane" al een achtbaanrit van actie en spanning is, had de film zelfs van mij nog iets langer mogen duren. De personages zijn intrigerend en verdienen meer diepgang, vooral in relatie tot hun achtergronden en motieven. Desondanks levert de film een bevredigende dosis actie die fans van het genre zeker zal bekoren.

De film bevat verschillende voormalige Navy SEALs als stuntpresteerders en consultants, omdat regisseur Jean-François Richet de actiescènes zo realistisch en authentiek mogelijk wilde maken. Hij huurde Remi Adeleke en Pete Scobell in, beide voormalige Navy SEALs met ervaring in acteren en stuntprestaties, om de acteurs te trainen en de stunts te coördineren. Ze verschijnen ook in de film als kleinere personages.

Met zijn meeslepende verhaal en acteerwerk van Gerard Butler en een explosieve mix van actie en spanning, is "Plane" een must-see voor liefhebbers van adrenalinepompende avonturen. Dus leg je verstand even opzij, laat jezelf onderdompelen in deze adembenemende film en geniet van de adrenalinestoot die je nog lang zal bijblijven.

Dus kort samengevat: Niet te veel verwachten, verstand op nul zetten, en lekker genieten van de actie en spanning.


avatar van wouds601

wouds601

  • 168 berichten
  • 1076 stemmen

Staat nu op Prime, kijkt wel lekker weg deze film. wel lange intro nodig voordat het vliegtuig op de grond staat maar dan neemt gelukkig de actie het over. Gerard Butler altijd prima verder. gewoon prima film verder. 3*.


avatar van horizons

horizons

  • 5688 berichten
  • 2406 stemmen

Klassieke degelijke actiefilm.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2889 berichten
  • 2146 stemmen

Plane is qua verhaal niet heel erg origineel. Standaard concept van ergens vast te komen zitten en zien te ontsnappen. Los daarvan vond ik de typetjes nou ook niet echt interessant. Zowel de bad guys niet als de crew met passagiers. M.a.w. ik vond er weinig aan!


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4069 stemmen

Vermakelijke actiethriller, die geen minuut te lang duurde en in een aangenaam tempo wegkeek. Gerard Butler is hier op zijn plek in de hoofdrol.

3 Sterren.


avatar van xxERWINxx

xxERWINxx

  • 1876 berichten
  • 985 stemmen

Vandaag bekeken op Blu-ray en moet zeggen dat ik mij hiermee wel vermaakt heb!

Spannend 1e stuk in het vliegtuig en het 2e deel in de jungle bij de rebellen was wel een hoogtepunt, al ik het stuk in de jungle wel wat langer had mogen duren, De passagiers waren al vrij snel bevrijd in dat huis vond ik (ging wel erg gemakkelijk) en ze gingen weer terug waar ze begonnen waren naar het vliegtuig terug om nog een stuk verder te vliegen waar ze wel veilig waren..

De film had dus van mij nog wel 20 minuten langer mogen duren, het spannendste stuk was vrij kort (in de jungle), en had nog wel een eindgevecht of iets verwacht met de leider van het eiland en de kapitein zelf.

Je hebt wel meer van dit soort films natuurlijk zoals het zeer goede ''TURISTAS'' (maar dan zonder vliegtuig)Turistas (Film, 2006) waarin toeristen ook in de jungle zijn en moeten zien te overleven met rebellen achter zich aan en je hebt ook nog ''No escape'' uit 2015 met Pierce Brosnan of ''Proof of life'' mocht je van dit soort films houden.

Maar al met al is dit een vermakelijke en bij vlagen spannende film!


avatar van Mohawk

Mohawk

  • 15 berichten
  • 138 stemmen

Kees Draaihuis schreef:

Dertien in een half dozijn. Waarschijnlijk een script op AliExpress gekocht. Desalniettemin heb ik 'm helemaal afgekeken dus niets mis mee als je een redelijke actiefilm wil zien.

Een script van AliExpress waar niets mis mee is. Dan heb je uiteindelijk goud in handen.


avatar van Boneka

Boneka

  • 2726 berichten
  • 1398 stemmen

Best leuke boeiende actie thriller die zomaar in de reeks van Rambo had kunnen zitten. Alleen komt Gerare Butler beter over als piloot. De film begint eigenlijk fantastisch en wat opvalt is dat de opbouw goed in elkaar zit al zitten daar natuurlijk ook onlogische stukken in. Elke piloot gaat van te voren met zijn team de route bespreken, het weer etc etc. Dit gebeurt naar mijn weten nooit in de cockpit. Maar goed dat het wel wordt besproken vind ik dan wel weer een pluspunt. De crash met bijna geen schrammetje aan het vliegtuig is natuurlijk ondenkbaar zeker als je het vervolg ziet in de film. Maar goed het verloop blijft plezant om het maar op zijn Vlaams te zeggen. Het eind ala Rambo is niks mis mee. Vooral de snipers vond ik een leuke toevoeging. Beetje onlogisch weer, want het eerste team bestond uit reddingswerkers maar goed het kijkt allemaal lekker weg. Geen zoetsappig einde met dochter en het lot van de gevangene blijft in het ongewis Kort gezegd een van de betere actiefilms van het jaar.

Beeld en geluid zijn wat wisselend. Film technisch zit ie goed in elkaar. Prima camerawerk alleen het geluid lijkt soms wat weg te ebben. Terwijl de sniper shots vol te horen zijn. Natuurlijk krijgen wij weer geen Dolby Atmos in Nederland en is het beeld iets minder mooi dan bij onze oosterburen. Toevallig heb ik die ook in het bezit.

Film 3,5
Beeld 3,5 4K (Duitse transfer 4,0)
Geluid 3,5 (Duitse track 4,0)


avatar van Boneka

Boneka

  • 2726 berichten
  • 1398 stemmen

xxERWINxx schreef:
Vandaag bekeken op Blu-ray en moet zeggen dat ik mij hiermee wel vermaakt heb!

Spannend 1e stuk in het vliegtuig en het 2e deel in de jungle bij de rebellen was wel een hoogtepunt, al ik het stuk in de jungle wel wat langer had mogen duren, De passagiers waren al vrij snel bevrijd in dat huis vond ik (ging wel erg gemakkelijk) en ze gingen weer terug waar ze begonnen waren naar het vliegtuig terug om nog een stuk verder te vliegen waar ze wel veilig waren..

De film had dus van mij nog wel 20 minuten langer mogen duren, het spannendste stuk was vrij kort (in de jungle), en had nog wel een eindgevecht of iets verwacht met de leider van het eiland en de kapitein zelf.

Je hebt wel meer van dit soort films natuurlijk zoals het zeer goede ''TURISTAS'' (maar dan zonder vliegtuig)Turistas (Film, 2006) waarin toeristen ook in de jungle zijn en moeten zien te overleven met rebellen achter zich aan en je hebt ook nog ''No escape'' uit 2015 met Pierce Brosnan of ''Proof of life'' mocht je van dit soort films houden.

Maar al met al is dit een vermakelijke en bij vlagen spannende film!


Grappig dat je de film Turistas benoemd maar dat is echt een hele andere film. Helaas is die film niet op blu ray want ook in van mijn favoriete. Die film gaat over het noodlot van een stel jongeren die moeten vluchten voor transplantaties. Terwijl de hoofdpersonen hier toch vooral zijn de piloot en gevangene uit handen te blijven van de rebellen.


avatar van xxERWINxx

xxERWINxx

  • 1876 berichten
  • 985 stemmen

Boneka schreef:

(quote)

Grappig dat je de film Turistas benoemd maar dat is echt een hele andere film. Helaas is die film niet op blu ray want ook in van mijn favoriete. Die film gaat over het noodlot van een stel jongeren die moeten vluchten voor transplantaties. Terwijl de hoofdpersonen hier toch vooral zijn de piloot en gevangene uit handen te blijven van de rebellen.

''Turistas'' is wel op Blu-ray, alleen dan wel in het Engels zonder NL ondertiteling, bij Amazon zag ik hem staan


avatar van Boneka

Boneka

  • 2726 berichten
  • 1398 stemmen

xxERWINxx schreef:

(quote)

''Turistas'' is wel op Blu-ray, alleen dan wel in het Engels zonder NL ondertiteling, bij Amazon zag ik hem staan

Yep zag 'm ook ineens staan. Gelijk besteld


avatar van de jos

de jos

  • 26 berichten
  • 30 stemmen

Als deze film slechts 3.19 scoort in Moviemeter dan weet ik niet wat men dan wil.

Dit is één van de beste films die ik de laatste 2 jaar gezien heb en ik geef 5 op 5 !

Spannend verhaal en goed acteerwerk van alle leden.

Meer van dat aub !


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11526 berichten
  • 2867 stemmen

de jos schreef:

Als deze film slechts 3.19 scoort in Moviemeter dan weet ik niet wat men dan wil.!

Ik zie dat je nog niet zo lang lid bent, dat verklaard een hoop. Dit soort films scoren over het algemeen heel slecht hiero, dat deze film nog een relatief stabiel gemiddelde heeft is vrij zeldzaam.


avatar van Duke Nukem

Duke Nukem

  • 1791 berichten
  • 1988 stemmen

Plane is een no-nonsense actiefilm in de stijl van de jaren '80, met Gerard Butler in een rol die hem op het lijf is geschreven. De actie is lekker hard en realistisch. Het enige wat mij stoort is opnieuw het hyper camerawerk dat het realisme en de hectische situatie moet onderstrepen, maar mij alleen maar erg zeeziek maakt. Hoewel zo nu en dan montages worden toegepast die juist uitstekend werken, zoals tijdens het handgevecht tussen Butler en een Filipijnse guerilla bendelid, dat bijna in één lange take werd gefilmd.


avatar van Kees Draaihuis

Kees Draaihuis

  • 104 berichten
  • 90 stemmen

Mohawk schreef:

(quote)

Een script van AliExpress waar niets mis mee is. Dan heb je uiteindelijk goud in handen.

Er zijn veel dingen op AliExpress te koop waar niets mis mee is, maar er is een verschil tussen "niets mis mee" en "goed" of zelfs "geweldig".


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6578 stemmen

de jos schreef:

Als deze film slechts 3.19 scoort in Moviemeter dan weet ik niet wat men dan wil.

Dit is één van de beste films die ik de laatste 2 jaar gezien heb en ik geef 5 op 5 !

Spannend verhaal en goed acteerwerk van alle leden.

Meer van dat aub !

Hou op hoor . ik ga stuk . Weer een iemand die dingen als meesterwerk gaat beoordelen .

Heb je maniac cop 3 Al gezien ? Meesterwerk ! Ik zweer het .


avatar van Komodo Dragon

Komodo Dragon

  • 107 berichten
  • 166 stemmen

Prima actiefilm. Kijken met verstand op 0 en dan is deze prima te kijken


avatar van Mansterkas

Mansterkas

  • 39 berichten
  • 26 stemmen

Oprecht genoten van deze film. Niet te heftig qua geweld en met een behoorlijke dosis spanning. Eindelijk weer eens een fijne actiefilm. Ik vind het een aanrader.


avatar van teigertje

teigertje

  • 2957 berichten
  • 2079 stemmen

Na deze opnieuw gekeken te hebben stel ik mijn 4* naar beneden naar 3* vanwege het instabiele camera werk.

En de aktie niet zo spectaculair is, en het een doorsnee aktie film is.

Best een vermakelijke en leuke aktie film.

Maar geen hoogvlieger.


avatar van cantforgetyou

cantforgetyou

  • 1955 berichten
  • 1687 stemmen

Dit is een goede actiefilm. Verwacht geen diepe dialogen en personages. Maar stoere mannen met stoere acties. De locatie is mooi gefilmd. De noodlanding wordt spannend neergezet, alsof jezelf in het vliegtuig zit. Verder is het héérlijk om te zien hoe alle 'bad' guys neer worden geknald. Gerard heeft er wel eens beter uitgezien. Volgende keer maar weer een volle baard! Net als zijn tegenspeler.


avatar van Rimmshot

Rimmshot

  • 70 berichten
  • 212 stemmen

Rtl4 film. Snap niet dat ie zo een hoog gemiddelde heeft. Niks spannends,vlak filmpje.


avatar van Leander112

Leander112

  • 116 berichten
  • 259 stemmen

Beetje standaard actiefilm, niet heel bijzonder.