• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.096 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.146 acteurs
  • 199.025 gebruikers
  • 9.373.066 stemmen
Avatar
 
banner banner

Devotion (2022)

Biografie / Oorlog | 139 minuten
3,20 185 stemmen

Genre: Biografie / Oorlog

Speelduur: 139 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: J.D. Dillard

Met onder meer: Jonathan Majors, Glen Powell en Christina Jackson

IMDb beoordeling: 6,6 (32.116)

Gesproken taal: Engels, Frans, Duits, Koreaans en Italiaans

Releasedatum: 1 december 2022

Plot Devotion

"In America’s forgotten war, they made history."

Tom Hudner en Jesse Brown worden in het jaar 1950, tijdens de Koreaoorlog, geselecteerd voor de luchtmacht. Terwijl Tom een soldaat is, vliegt de piloot Jesse als eerste Afro-Amerikaan voor de Air Force. De twee komen heel goed overeen tijdens de zware militaire opleiding. Hun vriendschap komt echter in het gedrang wanneer één van hen wordt neergeschoten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Thomas J. Hudner Jr.

Marty Goode

Carol Mohring

Buddy Gill

Captain Sisson

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11364 berichten
  • 6689 stemmen

Visueel knap ingerichte oorlogsfilm met een te lange speelduur en ietwat gebrekkige ambitie. Natuurlijk kan een verhaal dat rondom een waargebeurd persoon draait niet verdraaid worden, maar regisseur J.D. Dillard laat Devotion wel heel erg aanvoelen als soortgelijk historisch materiaal dat in Amerika keer op keer wordt verfilmd. In dat opzicht doet deze film weinig opzienbarends, maar toch wordt het budget van 90 miljoen voluit benut. De oorlogsscenes komen overtuigend en stijlvol voor de dag en er wordt over de grote lijn goed geacteerd, al krijgen weinig leden de ruimte om onder hun karikatuur uit te kunnen komen. Het is uiteindelijk de lange speelduur en een gebrek aan hoogtepunten die Devotion de das omdoen, maar dit neemt niet weg dat Dillard zeker kwaliteit heeft getoond.


avatar van AngelicV

AngelicV

  • 911 berichten
  • 1104 stemmen

Integere film n.a.v. waargebeurd stukje geschiedenis. Powell en Majors leveren net acteerwerk, gekoppeld aan de positie van zwarte mensen rond 1950. Opvallend: het moment dat Majors voor de spiegel staat in al zijn emotie.


avatar van bipolar

bipolar

  • 26 berichten
  • 23 stemmen

Voor mij, als bewonderaar van gevechtspiloten en -vliegtuigen, waren de vliegscenes wel smullen. Na de film Red Tails over een squadron excellente zwarte piloten in WO ll die met zware discriminatie te maken hadden, nu wéér een waargebeurd verhaal over een zwarte piloot die het zwaar had in de toen door witte mannen geregeerde Amerikaanse strijdkrachten. Drie sterren voor het verhaal, een halfje erbij voor de gevechtscènes.


avatar van cantforgetyou

cantforgetyou

  • 1948 berichten
  • 1682 stemmen

Deze film ziet er gelikt en mooi uit. De 'jongens' spelen goed en er heerst een soort van kalme sfeer. Toch duurt de film wel wat te lang. Als er 90 minuten van was gemaakt was de film wat 'sneller, hipper, actiever'. Nu gaat het allemaal best traag. Het is ook geen actiefilm, maar meer een dramafilm. Niks mis mee, maar wel goed als je hieraan begint om te weten.

Verder zien de vliegscenes er goed uit, ook al is het vooral CGI.