• 14.179 nieuwsartikelen
  • 172.445 films
  • 11.549 series
  • 32.710 seizoenen
  • 636.470 acteurs
  • 197.466 gebruikers
  • 9.252.072 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Flash (2023)

Actie / Avontuur | 144 minuten
3,06 429 stemmen

Genre: Actie / Avontuur

Speelduur: 144 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Canada / Australië / Nieuw-Zeeland

Geregisseerd door: Andy Muschietti

Met onder meer: Ezra Miller, Sasha Calle en Michael Keaton

IMDb beoordeling: 6,6 (234.310)

Gesproken taal: Engels, Spaans en Russisch

Releasedatum: 15 juni 2023

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • HBO Max Bekijk via HBO Max
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Flash

"Worlds collide."

Barry Allen ontdekt dat hij als superheld The Flash over zoveel snelheid beschikt dat hij kan reizen door de tijd. Hij gebruikt die gave om te proberen een rampzalige gebeurtenis uit zijn verleden - de dood van zijn moeder en de onterechte beschuldiging tegen zijn vader - te voorkomen. Maar op de terugweg naar het heden komt Barry vast te zitten in een ander universum.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Barry Allen / The Flash

Kara Zor-El / Supergirl

Bruce Wayne / Batman

Albert Desmond

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van IH88

IH88

  • 9487 berichten
  • 3163 stemmen

Mickey b James Gunn heeft nu de leiding bij DC, dus de kans is groot dat hij schoon schip wil maken. Henry Cavill is al vervangen door David Corenswet, Rachel Broshanan is de nieuwe Lois Lane (geweldige casting), en er zal zeker een nieuwe Batman komen. Ik denk dat hij ook wel een nieuwe Supergirl wil. Gal Gadot denkt zelf dat ze Wonder Woman blijft (niets op tegen), maar ik vraag me af of Gunn voor WW ook geen nieuwe actrice wil. De nieuwe Superman en Lois Lane zijn al jonger, dus misschien wil Gunn dat ook wel met Batman en WW.

Alleen Jason Momoa vervangen als Aquaman zal hele klus worden. Die man is gemaakt voor de rol en 1 brok charisma. Hoewel, als zijn film straks in december flopt, zal Gunn ook daar wel willen ingrijpen.


avatar van CorvisChristi

CorvisChristi

  • 376 berichten
  • 341 stemmen

Wisselende reviews in het algemeen en deels terecht, maar ik ga toch een poging doen om deze zoveelste superheldenfilm in een positief daglicht te plaatsen.
The Flash doet namelijk iets wat ik al een tijdje niet meer in een superheldenfilm gezien heb, namelijk de kijker een leerzame boodschap meegeven. Namelijk dat je het lot niet moet tarten en moet accepteren dat een verdrietig voorval niet zomaar ongedaan gemaakt kan worden. Zeker niet zonder de nodige negatieve gevolgen. En dat je dus moet leren omgaan met een noodlottig voorval.

Toch is dat dus precies wat hoofdpersoon Barry Allen (The Flash, enthousiast en redelijk excentriek gespeeld door de veelbesproken Ezra Miller) niet doet, nadat hij er onbedoeld achter komt de tijd te kunnen terugdraaien, als hij op extreem hoge snelheid opereert en op deze wijze de moord op zijn moeder probeert te voorkomen en het familiedrama wat het tot gevolg heeft, op deze wijze ongedaan wilt maken. Geen handige actie, want laat hij daardoor er meteen onbedoeld voor zorgen het multiversum te openen en in een alternatieve tijdlijn terecht te komen in 2013, het jaar waarin commandant Zod de aarde aanvalt (deze gebeurtenissen verwijzen naar Man of Steel). Doordat hij precies op het verkeerde moment verschijnt en ook nog eens zich opgezadeld ziet met zijn 10 jaar jongere zelve die nog veel te naïef is om überhaupt te beseffen wat er gaande is, komt het erop neer dat hij met een nieuw samengestelde Justice League (in de tijdlijn waar hij zich op dat moment bevind, bestaat deze namelijk nog niet), eerst Zod zal moeten tegenhouden, voordat hij zijn eigen plannen in gang kan zetten.
Dit laatste gaat echter niet zonder slag of stoot en zelfs met behulp van de Michael Keaton-versie van Batman/Bruce Wayne (de ster van de film wat mij betreft) en nieuwkomer Supergirl/Kara Zor-El (Sascha Calle), zal Barry erachter komen, dat sommige gebeurtenissen onvermijdelijk zullen zijn.

E.e.a. resulteert in een film die niet altijd even consistent is en zelfs rommelig met helaas bij vlagen niet al te beste CGI, maar tegelijkertijd verveelt de film geen seconde en kom ik er zelfs langzamerhand achter dat DC de laatste tijd leukere films uitbrengt dan Marvel. Daar zal niet iedereen het over eens zijn, maar ik betrap mezelf gewoon toch echt op het feit dat DC me meer vermaak biedt, ook al is de kwaliteit van de films in zijn algemeenheid twijfelachtig te noemen. Ik beoordeel ze dan ook puur op wat de films bieden, namelijk vermaak. En daar slaagt The Flash wonderwel in.

Tevens is de terugkeer van Michael Keaton als Batman/Bruce Wayne misschien een ietwat geforceerde vorm van fan-pleasing, het neemt niet weg dat hij zonder enkele moeite zijn rol als Batman na ruim 30 jaar weer oppakt en nog geloofwaardig overkomt ook. En dat op zijn 71ste!!!

Sascha Calle als Supergirl/Kara Zor-El heeft helaas iets minder te doen, maar de momenten dat ze in beeld komt, steelt ze wat mij betreft toch ook flink de show en laat ze zien, dat ze niet onder doet voor Superman. Sterker nog, ze komt vastberaden over en is flink bad-ass op de momenten dat ze in actie komt.

Concreet is de film niet perfect, maar overtuigd wel qua inhoud en daarnaast kent de film een heerlijk tempo, een flinke dosis humor en behoudt daarin een bepaalde charme.
De climax is niet altijd even mooi in beeld gebracht, maar het brengt wel de gebeurtenissen naar een cruciaal en belangrijke climax, niet alleen voor Barry maar voor misschien wel het gehele multiversum.

Tot slot weet de film de perfecte balans te vinden tussen lollige luchtigheid en serieuze ernst, wat zorgt voor een wat mij betreft geslaagde Flash-verfilming en superheldenfilm in het algemeen.


avatar van Rodger

Rodger

  • 1776 berichten
  • 1738 stemmen

Wel een aardige film.

De humor is wel leuk, en sommige actie scenes zijn ook goed gemaakt.

3.0 ***


avatar van scorsese

scorsese

  • 12757 berichten
  • 10784 stemmen

Goeie film over een supersnelle jongeman die met zijn gave een tragische gebeurtenis ongedaan probeert te maken. Het verhaal van deze superheldenfilm leunt geheel op het tijdreis-element, en het is dan ook goed dat dit prima is uitgewerkt. Onderhoudend van begin tot eind en een goeie dosis humor. Ezra Miller zet een vermakelijke dubbelrol neer hier, en uiteraard is het leuk en verrassend om Michael Keaton weer te zien als Batman. Net iets te vol gepropt voor 4.0 sterren.


avatar van KritischVentje

KritischVentje

  • 161 berichten
  • 209 stemmen

Gewoon een toffe film.

CGI is wel een beetje outdated. Het oogt enorm "nep" en niet naturel op sommige momenten. Maar dat had voor mij maar minimaal effect op het kijkplezier. Ezra Miller, de gestoorde in real life, acteert hier toch wel sterk. Dat vergt wat van mij om toe te geven gezien ik nogal geen fan ben van wat meneer allemaal in zijn privé tijd doet. Sasha Calle was wat... hoe zeg ik dit... simpelweg irritant. Bij elke shot kijkt ze moeilijk onder haar wenkbrauwen door "Oe.. kijk mij boos zijn!" wat een enorme soapserie gevoel met zich meebrengt.

Verhaal is tof. Actie is hier en daar zelfs heel tof en de bekende nostalgie shots zijn leuk maar hadden veel beter uitgevoerd moeten worden.

Leuke film. Benieuwd naar de reset van de DCU.


avatar van Sunspot

Sunspot

  • 390 berichten
  • 82 stemmen

Coole film, nostalgie ook, leuk avontuur, alleen is de CGI vaak ondermaats, maar dat mocht de pret niet drukken.

Aanrader!


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74657 berichten
  • 5950 stemmen

Nu te zien op HBO Max.


avatar van Mikemans

Mikemans

  • 248 berichten
  • 958 stemmen

Verhaal is goed, maar deze CGI troep hoeven we niet te accepteren in 2023.

Auw.


avatar van Noodless

Noodless

  • 9604 berichten
  • 6010 stemmen

Daar is het multiverse thema weer want The Flash wil het verleden veranderen en dan weet je dat er consequenties zullen volgen. Helaas gebeurt er te veel waardoor heel wat scènes flauw overkomen en tegelijkertijd ook het verhaal nodeloos complex maakt. Al lijkt dat zo, maar het verhaal is best te volgen. Uiteindelijk maakt het ook allemaal niks uit in het multiversum want hier kan alles. Justice League wordt hier door drie personages ingevuld, nl de hoofdrolspeler Barry Allen alias The Flash, Batman en Superman/girl. WW komt heel even in het begin piepen. Aquaman en Victor Stone zijn niet te zien. Een overdaad aan actiescènes en het thema zorgen voor een weinig boeiende zit. 5/10


avatar van thunderball

thunderball

  • 5802 berichten
  • 1392 stemmen

Deze eind vorige week in 4K (Amerikaanse versie) ontvangen en bekeken.

Na alle matige tot slechte recensies vond ik persoonlijk dit een ontzettende meevaller.

Miller is blijkbaar iemand waar velen niet echt positief over zijn, maar ik mag hem eigenlijk wel. Ik vond hem in The Justice League al geinig en nu met zijn eigen film weet hij die met gemak te dragen. Ik vond het knap hoe hij de twee versies van Barry Allen echt als twee verschillende personages weet neer te zetten.

Eerlijk is eerlijk: de belangrijkste reden deze film te gaan zien was natuurlijk wél de aanwezigheid van Keaton, die na dertig jaar (!) terugkeert als Batman en dat met verve doet. Wat was dit ontzettend gaaf! Hij blijft toch wel mijn favoriete Batman... naast West natuurlijk, dat spreekt voor zich!

Calle als Supergirl was even wennen, ze ziet er totaal anders uit dan dat ik Supergirl voor mij zie, maar uiteindelijk weet ze te overtuigen en zet ze een goede prestatie neer.

De enige die wat tegenvalt is Shannon, die zijn rol herhaalt als Zod, maar die veel te weinig speeltijd krijgt en hoe graag had ik liever Stamp in die rol terug gezien, maar ik snap dat iemand van dik in de tachtig niet meer een stevige actierol kan uitvoeren (Hoewel? Met wat "technische" hulp? Ik denk hierbij aan Lee in Attack of the Clones).

De film is redelijk lang, maar heeft voldoende vaart en actie om te kunnen blijven boeien.

Is dan alles goed? Nee, helaas zijn de special effects hier en daar zeer matig. De eerste keer dat dit gebeurde was het beeld zo onscherp en de effecten zo slecht gedaan, dat ik even twijfelde of ik niet per ongeluk een 3D schijfje had aangeschaft en ben ik het hoesje er bij gaan halen om dit te verifiëren, maar helaas het bleek toch echt zo te horen en de kwaliteit van de film te zijn. Daar koop je dan een 4K voor.

Wat dan weer wel heel erg goed was, waren de vele cameo's tegen het einde. Van een oude (zwart wit) Superman (was dit George Reeves, het ging zo snel) tot Christopher Reeve samen met Helen Slater en van Adam West (incl. een maniakale lach op de achtergrond van -ik dacht eerst- Romero als The Joker, maar het kan ook Gorshin als The Riddler geweest zijn) tot de Superman, die nooit was, Nicolas Cage. Erg leuk gedaan!

De film eindigt nog met een goede grap en aan het eind van de aftiteling met nog een keer een (dit maal melige) cameo.

Kortom: heel erg vermakelijk en zeker niet slecht.
Een acht ofwel vier sterren.


avatar van pako

pako

  • 54 berichten
  • 43 stemmen

Superhelden films worden helaas steeds meer comedy. Vond verhaal ook erg zwak.

Een van de minste heldenfilms die ik heb gezien terwijl het een van mijn favoriete genres is.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 10360 berichten
  • 6201 stemmen

Ik vind The Flash geen slechte film, maar duidelijk een downgrade voor het niveau van regisseur Andy Muschietti. Het is ook meer een geschikte regisseur voor dure horrorfilms en niet zozeer voor superheldenfilms. Klaarblijkelijk mogen we echter meer superheldenfilms van hem verwachten, maar ik hoop stiekem dat hij zich nog gaat bedenken. In ieder geval leunt The Flash stevig aan een overdaad van CGI, maar gelukkig vind ik de vormgeving van The Flash daarin net wat geslaagder in vergelijking met andere superhelden. Niet alles ziet er even mooi uit, maar het grootste gedeelte kan er prima mee door en de wereldschepping van Muschietti is helemaal niet verkeerd. Ezra Miller heeft zich tegenwoordig in het nieuws om de verkeerde redenaties populair gemaakt, maar dat even buiten beschouwing gelaten doet hij het best aardig hier. Misschien dat Muschietti en Miller wat teveel leunen op het komische talent van Flash 2.0, maar verder loopt de film best vlot. Het concept is wat makkelijk overgenomen van het tegenwoordige Marvel-succes als het aankomt op multiversum-concepten, maar er wordt op z'n minst genoeg mee gedaan (Haha, die Nicholas Cage). Ik vond de verschijningen van Sasha Calle en Michael Keaton meer dan degelijk en de finale lekker apart, maar dat neemt niet weg dat de film vooral lang duurt en ontdaan is van echt bijzonder geslaagde actiescenes. Muschietti grijpt naar mijn inzien te makkelijk naar de computereffecten waardoor een echt gave film onmogelijk wordt gemaakt.


avatar van Mikemans

Mikemans

  • 248 berichten
  • 958 stemmen

Bij nader inzien wil ik 0 sterren geven. Vreselijke film.

Snyder, help ons om dit te vergeten.


These scars we have, make us who we are.

Don’t let your tragedy define you.

Een film die nogal door een productie hell is gegaan en dat is ook te zien. Ergens nog best wonderbaarlijk dat deze film het daglicht heeft gehaald, als je de hele context weet.

Nou goed, het resultaat is niet al te best maar ook niet bagger. Het verhaal gaat nogal van de hak op de tak en is niet overal even consistent. Tòch is de rode draad van het verhaal wel goed. Namelijk de boodschap, die ik bovenaan in dialoog ook heb aangeduid. Het nadeel waar deze film ook mee worstelt zijn de toch enorm matige CGI en slechte cinematografie. Dat kost de film denk ik in zijn algemeen zeker een halve punt.

Verder vond ik het wel tof om (weliswaar kort) Ben Affleck weer als Batman te zien. Toch stiekem een van mijn favoriete Batman’s. Helaas heeft hij nooit echt een eerlijke kans gekregen. Ik vond Supergirl ook wel wat hebben, maar daar moet nog wel wat meer context bij.


avatar van Dennisj

Dennisj

  • 210 berichten
  • 1000 stemmen

De film duurt wellicht wat te lang en het lijkt een beetje op de zoveelste superheldenfilm wat we allemaal wel kennen. Moet toch zeggen dat het verder wel prima oogt qua effects en er zit een boodschap in de film wat we wel kennen van de butterfly effect.

Film is niet top maar goed genoeg om voldoende te scoren.


avatar van omniesbonsai

omniesbonsai

  • 72 berichten
  • 561 stemmen

Leuke film !


avatar van woeler82

woeler82

  • 388 berichten
  • 769 stemmen

Vorige week "the Flash " gekocht voor een prikkie . De laatste tijd vind ik de superhelden films niet meer zo mooi maar deze van DC ziet er best mooi uit . Een verhaallijn heeft die wel, sommige gebeurtenissen kun je niet terugdraaien en moet je op zijn beloop laten. De film is bij vlagen goed en ik heb best genoten


avatar van murtcelP

murtcelP

  • 393 berichten
  • 953 stemmen

Leuke superheldenfilm. Veel humor en een aardig verhaal. De film duurt alleen veel te lang. Ze hadden het meeste van de cgi troep eruit moeten laten. De actiescene aan het begin is heel leuk, die aan het einde behoorlijk saai.

***


avatar van teigertje

teigertje

  • 2676 berichten
  • 2795 stemmen

Na deze herzien te hebben, op 4k ben ik toch wat enthousiaster halverwege de eerste passage zitten er wat zwakke Cgi scènes in, zoals met de baby's die The Flash moet redden, door een instortend gebouw.

Echter de humor van Ezra Miller als The Flash vind ik kostelijk, blijft een zeer talentvolle acteur.

Met zijn ouvre aan verschillende films.

Een acteur die grandioos van drama tot komedie rollen aan kan.

Als echter in het midden gehalte van de film.

Waar je naar uitkijkt, als The Batman door Michael Keaton acte de presence maakt, is echt geweldig wat hij weer uitmuntend doet,een meesterlijke acteur blijft dat.

En deze acteur heeft niet de minste staat van dienst.

Ook als Supergirl haar intrede maakt, blijf ik zeer door verrast.

Een knappe en stoere, en uitstekend gecaste rol van deze jonge dame.

Er zit van zwak tot redelijk tot fantastisch gemaakte Cgi in deze film.

Er zit veel aktie en spektakel in.

En het verhaal is heel leuk en de film muziek is grandioos.

De film geef ik in de eerste aktie 3,5* maar door The Batman en ook het acteren van Ezra Miller en Supergirl vind ik ondanks de zwakke punten, deze film voor het acteren, en de film opzich met het entertainende gehalte 4* sterren en op 4k is deze film echt een stuk beter, wat voor mij deze DC film niet bij de beste hoort, maar ook zeker niet bij de minste.

En je ziet ook dat de cast en de makers, echt hard gewerkt hebben aan deze film.

Want deze film, heeft ook echt kwalitatieve eigenschappen, in zijn totaal.

Weer van genoten.


avatar van Glacius

Glacius

  • 4283 berichten
  • 2985 stemmen

Helemaal niet zo'n slechte film eigenlijk. Het eerste half uur moest ik er wel even inkomen. De slechte cgi maakte dat er niet beter op. Maar waar het nogal matig begon, met erg flauwe humor, werd het een stuk beter wanneer eenmaal het plot op gang kwam. Ja, slechte cgi blijf je door de hele film tegenkomen, maar dat ie desondanks vermaakt, zegt dan ook wel weer wat. De humor wordt beter en als BatKeaton zijn verschijning maakt, wordt het zelfs erg leuk. Er wordt toegewerkt naar een brute climax, maar die wordt maar deels waargemaakt, helaas. Dat had nog wel wat spectaculairder mogen zijn en langer mogen duren. Het werd wat snel afgerond ineens. De climax valt wat in het niet qua duur, ten opzichte van de opbouw. Dat in combinatie met het nogal slappe beginstuk en soms barslechte cgi, zorgen ervoor dat dit helaas niet de topper is geworden die het had kunnen zijn.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3658 berichten
  • 2719 stemmen

Vrijdagavond even lekker rustig het weekend beginnen met iets simpels en soepels, en daarbij viel de keuze op deze The Flash die ik aanvankelijk niet zo heel snel zou aan slingeren omdat ik wel eens een beetje moe ben van die spinoffs en dat ieder DC of Marvel karakter maar een eigen film of serie krijgt maar niet altijd even interessant of goed is. Maar goed, deze stond op Netflix en op de nominatie om verwijdert te worden dus let's try.

En het blijkt dat Barry behalve een snelle stofwisseling en superkrachten nog het één en ander meesleept in de zin van trauma en wens om dingen om te draaien, en vooral dat laatste wordt ten zeerste afgeraden. Maar ja, het bloed kruipt waar het niet gaan kan en anders zou de film ook wel erg saai zijn en snel afgelopen, toch zijn de problemen legio waar Barry 'the Flash' Allen zich insteekt binnen het multi universum, verandering in tijd en gebeurtenissen met grote gevolgen en erg grappige alternatieven in de vorm van andere superhelden. En het moet gezegd dat het best geinig is wanneer Flash zichzelf ontmoet in een andere tijdlijn en getuige is van diens ontdekking qua superkrachten.

Leuk is zoals reeds gezegd ook de terugkeer van Keaton als Batman, zien we een alternatief voor Superman, best lekker trouwens, en is de keuze voor Superman ook best apart, en draait het uiteindelijk om de vorming van een alternatieve Justice League om het nakende gevaar Generaal Zod te bezweren met een redelijke finale tot gevolg. Één van de mindere punten van de film, niet zo zeer minpunt, is toch de focus die meer op komedie lijkt te liggen en het nooit echt heel spannend wordt. Neem bijvoorbeeld de scène in het begin met het ziekenhuis en de babys die leuk gemaakt is maar verder niet spannend. Desondanks heeft de film een aardige boodschap omtrent het accepteren van de dingen die je gevormd hebben. Aan de eindstreep is The Flash dan ook een behoorlijke film, maar komt hij niet in de buurt van andere Marvel producten.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 5866 berichten
  • 2358 stemmen

Grote troef van deze film is voor mij de vertolking van Ezra Miller die in beide rollen een grote veelzijdigheid en een zeer soepele mimiek aan de dag legt. Verder komt deze film op mij echter vooral over als een herhalingsoefening met die Marvel-kunstgreep van alternatieve tijdlijnen en die cameo's van in die parallelle werkelijkheden voorkomende superhelden (hoewel die soms best grappig zijn: George Clooney had ik toch ècht niet verwacht), en het eindigt allemaal weer met een buitensporig CGI-fest waar ik onderhand wel genoeg van heb, zeker wanneer er gevochten wordt tegen een schurk die even uit een heel andere franchise is komen buurten. Barry versus Barry blijft erg grappig, maar de film als geheel is een teleurstelling; aan de Flits-Classics-strips van uit mijn jeugd heb ik eigenlijk meer plezier beleefd.


avatar van miep_miep

miep_miep

  • 7 berichten
  • 4 stemmen

Leuke film, niet super maar valt niet tegen.

CGI ziet er jaren tachtig uit, maar waarschijnlijk is dat ook de bedoeling.

Een huilende superheld, nog niet eerder gezien.

Zit een verhaal in, geen overdaad aan domme actie.