

Genre: Animatie / Komedie
Speelduur: 87 minuten
Alternatieve titels: Minions 2 / Minions: Hoe Gru Superschurk Werd
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Kyle Balda
Met onder meer: Steve Carell, Pierre Coffin en Taraji P. Henson
IMDb beoordeling:
6,5 (78.756)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 29 juni 2022
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Google Play
Bekijk via meJane
Bekijk via iTunes
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Plot Minions: The Rise of Gru
"A villain will rise."
De twaalfjarige Gru droomt ervan de grootste schurk ter wereld te zijn. Zijn pad kruist dat van enkele andere Minions. De Minions die verlangen naar een tirannieke machthebber willen Gru maar al te graag helpen zijn doel te verwezenlijken.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,5 / 78756)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Minions: The Rise of Gru (MusicMeter)
- Koop op iTunes voor € 11,99
- Koop bij Google Play voor € 10,99
- Pathé Thuis: vanaf € 12,99 / huur € 3,99
- Kijk op meJane
- Kijk op SkyShowtime
Social Media
Acteurs en actrices
Kevin / Stuart / Bob / Minions (stemrol)
Gru (stemrol)
Dr. Nefario (stemrol)
Wild Knuckles (stemrol)
Belle Bottom (stemrol)
Jean Clawed (stemrol)
Nunchuck (stemrol)
Svengeance (stemrol)
Stronghold (stemrol)
Master Chow (stemrol)
Reviews & comments

kappeuter (crew films)
-
- 70732 berichten
- 5622 stemmen
Vanaf 30 juni 2021 in de bioscoop (Universal Pictures International)

CobraKaiFan
-
- 4 berichten
- 2 stemmen
Vanaf 1 juli 2022 in de bioscoop (Universal Pictures International)

Walter S.
-
- 1435 berichten
- 1096 stemmen
Zowaar, ik ben de eerste stemmer!
Aanrader hoor, mooie animatie en de Minions humor blijft grappig. Speelt in 1976 dus de Ramones referentie kon niet achterblijven. En voor de hard rockers, uiteraard kwam ook KISS voorbij.
Prima film dus, ook niet te lang gerekt maar met 90 minuten precies prima.

wwelover
-
- 2539 berichten
- 3385 stemmen
Heb de laatste paar films niet gezien, maar hier vandaag met mijn neefjes heen geweest en erg goed mee vermaakt.

Shinobi
-
- 4155 berichten
- 2470 stemmen
"I'm pretty despicable."
Na 'Despicable Me 3' had ik eigenlijk verwacht dat de koek wel op zou zijn, maar blijkbaar niet.
'The Rise of Gru' kun je zien als het vervolg op 'Minions' en tegelijkertijd als een prequel van de 'Despicable Me' trilogie. Hier zie je hoe de jonge Gru in de jaren '70 deze koddige gele wezens ontmoet en hoe zij hem helpen bij zijn snode plannen. Het plan is om lid te worden van een schurkenteam genaamd The Vicious 6, maar dat pakt anders uit.
De Minions zijn op hun best als sidekick, echter wordt de focus in deze film te veel naar hen verlegd; ze krijgen nota bene twee subplots. Dit zorgt ervoor dat het gebeuren op een gegeven moment gaat vervelen, ondanks een paar leuke stukjes. Graag had ik meer van Gru gezien in zijn poging om een superschurk te worden.
Uit een dergelijke stemmencast had eveneens meer gehaald kunnen worden. Als je onder andere Jean-Claude Van Damme, Danny Trejo en Dolph Lundgren voorhanden hebt, zou je verwachten dat hun personages een prominentere rol toebedeeld krijgen. Buiten dat is de animatie weer in orde, al hoefde al die chaos op het eind voor mij niet zo.
Al met al iets beter dan de vorige twee delen, hoewel dat niet zo moeilijk is.
2,5 Sterren.

Rodger
-
- 1652 berichten
- 1618 stemmen
Heerlijke humor... eigenlijk alle films van deze serie...
Het blijft leuk.. voor iedereen...
Ook de muziek in deze film is zo goed gekozen ..
3.5 ***

monique23051
-
- 6 berichten
- 53 stemmen
Geweldig! Mijn man en ik zijn beiden geweest en we lagen de meerderheid van de film in een deuk! Maar dat lagen we bij de andere delen ook. Aanrader voor fans van Minions maar ook van jaren 70 muziek!

Film Pegasus (moderator films)
-
- 30207 berichten
- 5130 stemmen
Eén van de betere films uit de franchise. Het is wat meer van hetzelfde, maar ik heb toch wat gelachen en de film kent de nodig charme. Ook al is het weinig creatief, maar de jongsten zullen hier ongetwijfeld van genieten. Een typische film die ik wel eens graag bekijk, ook al is het nooit bijzonder.

mjk87 (moderator films)
-
- 12906 berichten
- 3759 stemmen
Ik zag enkele stukjes en dacht echt: deze heb ik al gezien. Die stukjes komen we zo bekend voor. Tot ik besefte dat dat uit de trailer kwam die al twee jaar terug ofzo in de bios te zien was. Ik herinnerde me die stukken dus wel, maar het was te lang terug om direct te beseffen dat dat een trailer van lang geleden was.
Enfin, typische film dit die vooral druk en lawaaiig is. Soms nog wel grappig - de Minions zijn op momenten best leuk en schattig- maar verder is dit een film die plotgedreven is en bomvol zit om maar niet te vervelen vermoed ik zo. Maar het ding is daardoor vermoeiend en begint uiteindelijk wel te vervelen. Ook visueel niks speciaals in te zien. 2,0*.

teigertje
-
- 1417 berichten
- 2636 stemmen
Weer een dol en dwaze en hele leuke film geworden.
Voor jong en oud.
Met de bekende Minions, die nog steeds erg leuk zijn.
Blijft genieten met de nog kleine geniepige Gru en zijn Minions die hem weer bij staan.
In dit nieuwe knotsgekke avontuur.

mrklm
-
- 7452 berichten
- 7833 stemmen
In 1976 vindt de criminele bende ‘Vicious Six’ de zogenaamde Zodiac Stone, waarmee ze mag krijgen over ‘the unstoppable beast’ en de wereld aan hun voeten zullen krijgen. Bendeleider Wild Knuckles [Alan Arkin] wordt verraden door Belle Bottom [Taraji P. Henson] en voor dood achtergelaten. Daardoor is er een vacature bij de ‘Vicious Six’ en basisschoolleerling Gru [Steve Carrell] besluit een poging te doen. Na een mislukte auditie komt Gru op een briljant idee, maar daardoor komt hij juist in de problemen, zeker wanneer Wild Knuckles nog blijkt te leven en zint op wraak. Oude bekenden als Nefario [Russell Brand] en Gru’s moeder [Julie Andrews] maken kort hun opwachting en Danny Trejo, Lucy Lawless, Dolph Lundgren en Jean-Claude van Damme (als de overige bendeleden) hebben (helaas) weinig te doen, maar een familiefilm met Simon & Garfunkel en The Carpenters op de soundtrack heeft bij mij een streepje voor. Bovendien zijn er slimme en grappige verwijzingen naar vele filmklassiekers voor de liefhebbers. Maar de franchise staat werkelijk op zijn laatste benen.

bart007bond
-
- 1447 berichten
- 350 stemmen
Grappig voor 1 x.
De minions zullen nooit mijn favoriete personages worden.
Te overdreven.

The Oceanic Six
-
- 58169 berichten
- 3832 stemmen
Voor mijn gevoel duurde deze film een uur of vier ofzo, echt enorm vermoeiend met al die ADHD drukte en de hyperactieve Minions om uit te zitten. Ik was er destijds al heel snel klaar mee, maar na een leuke start moesten en zouden Gru en vooral zijn Minions uitgemolken worden waardoor we nu alweer tig delen en spin-offs verder zijn. Stop er gewoon alsjeblieft mee zeg. Het is allemaal niet heel slecht en zeker niet niet te kijken en af en toe zijn die gele wezens zelfs best vermakelijk, maar de verrassing is weg en de humor is gewoon flauw. Ze stoppen er wel de nodige (pop)culturele referenties in, maar ze slaan bij mij niet meer aan.
2,5*

Fisico (moderator films)
-
- 7049 berichten
- 4193 stemmen
Nooit echt weg geweest van The Minions. Wel van de gele mannetjes op zich, maar de animatiefilms met al het randgebeuren zeiden me weinig. Hier volgen we de ontwikkeling van de jonge Gru die ervan droomt om een topgangster te worden. Zijn grote voorbeelden zijn dan ook de meest gezochte boeven op de planeet. Daar waar bijvoorbeeld The Bad Guys (Film, 2022) in al zijn actie en avontuur nog een bepaalde leidraad en structuur behoudt, had ik dit bij deze Minions helemaal niet. Erg druk en chaotisch om nog maar te zwijgen van de erg irritante stem van Gru. Om het in de termen van The Minions uit te drukken: 'verschrikkelijk'...
Voor mij redden de Minions de film wat. Met hen erbij is het steeds lachen geblazen. En ook dat halve Spaanse geleuter is best cute. Maar vernieuwend is het al lang niet meer. Jammer, eerder een tegenvaller dan een meevaller.

ibendb
-
- 3709 berichten
- 2178 stemmen
Als je geen hoofdpijn krijgt van de Minions, kan je erg goed tegen hyperactiviteit. De film is zo vermoeiend dat hij zoveel langer leek te duren dan hij werkelijk is. Ook was het alsof elke voice actor in de microfoon stond te schreeuwen.
Ik moet dan wel zeggen dat ik een aantal keer gelachen heb met de capriolen van de gele monstertjes. De animatie is niet mijn stijl, maar ik moet wel credits geven aan de texturen die ze gebracht hebben in de kledij e.d.
By the way een theorie: Als die kip-minion een ei met een kuiken legt, dan moet hij toch eerst met een haan hebben ge….
Er scheelt iets met mij.
2,5*

Davido
-
- 178 berichten
- 535 stemmen
Ook dit deel enorm leuk. We hebben wat afgelachen in de Bios! (11, 13, 41 en 41 jaar)
Leuk verhaal en goede grappen. Laat er nog maar een volgend deel komen.

Monique-1974
-
- 34 berichten
- 87 stemmen
Geweldige film! Ik heb vanaf minuut 1 tot aan het einde gelachen in de bioscoop! Ik kan niet wachten om hem opnieuw te zien. Ik moet toegeven dat ik the minions en dispicable me etc echt héél erg leuk vind. Ik hou gewoon van deze "jaren 80/90" humor die er ook in zit, en ik hou van animatie!

Walter S.
-
- 1435 berichten
- 1096 stemmen
Half jaar geleden (24 juni) in de bios gezien en hij draait gewoon nog steeds! Dus nog maar een keer gegaan, wat moet je anders met dat miezerweer?
Als ie over een half jaar nog steeds draait ga ik gewoon weer.

Dk2008
-
- 10112 berichten
- 813 stemmen
Niet echt aan mij besteed maar goed, je hoeft de boekenvoordeel maar in te lopen om te zien wat er zoal uitkomt op filmgebied en wat "kinderfilms" betreft is er er toch wel voldoende keuze. Net zoals Shrek, Thomas de stoomlocomotief en dus ook de Minions is er hele merchandise rondom die films. Behalve de miniatuurtreintjes van Thomas vind ik die (korte) films ook leuk ook al is het in de eerste plaats voor kinderen bedoeld. Die films zijn ook rustiger.
Maar veel zijn er ook druk, zoals deze tweede Minions-film die niet zo heel veel anders is dan de eerste film.
Echt grappige wezentjes alleen de poppetjes komen nu in de film weer tot leven en dat is toch wel wat anders. Eigenlijk meer geschikt voor korte films. Vaak zijn de dvd's ook voorzien van leuke extra's en dat is bij deze film niet anders.
Wat al bij Verschrikkelijke Ikke tegenstaat is dat schurken gedoe. Maar ja dat is wat de maker wil. Ik zie de Minions als ondeugende maar toch wel goedaardige wezentjes. Andere nadelen, lang (begrijpelijk natuurlijk vanwege de bioscoop) en erg druk. Jammer.
Visueel wel weer mooi gemaakt. Na een half uur als ze het vliegtuig nemen is grappig net als het eind waar de film opeens heel rustig wordt en de Minions gezamenlijk in koor zingen. Tussendoor ook hier en daar wel leuke momenten maar het is het niet zo dat het één en al Minions is, ze moeten hun speeltijd delen met o.a. Gru. Je zou bijna zeggen het is Verschrikkelijke ikke 4.
Het is niet anders want het is toch al heel lang zo dat die computeranimatiefilms, lange speelfilms zijn.

John Milton
-
- 20534 berichten
- 11225 stemmen
Toch ietsje beter dan Minions (2015) wat mij betreft, maar heel moeilijk is dat niet. Ik blijf Illumination Entertainment een flut productiebedrijf vinden, dat gemakzuchtig het ene na het andere poepfilmje uitkakt. Niet gedreven daar artistieke visie, maar door box office. En het moet gezegd, dat doen ze prima.
Jammer dat ik er niet veel mee kan.

Dk2008
-
- 10112 berichten
- 813 stemmen
het ene na het andere poepfilmje uitkakt
Luiers verschonen wordt toch niet teveel hè?

John Milton
-
- 20534 berichten
- 11225 stemmen

Pre- en sequels

Minions
2015
151 reacties
Gerelateerd nieuws

'Minions: The Rise of Gru' nu te huur op Pathé Thuis

'Minions: The Rise of Gru' aangepast in China vanwege 'belonen ondeugdelijk gedrag'

Jongeren in maatpak niet langer welkom in Britse bioscopen

Alle 'Despicable Me'-films en andere animatietoppers nu tijdelijk met korting te huur op Pathé Thuis
Bekijk ook

Top Gun: Maverick
Actie / Drama, 2022
353 reacties

David Attenborough: A Life on Our Planet
Documentaire, 2020
54 reacties

Matka Joanna od Aniolów
Horror / Drama, 1961
9 reacties

Drijfzand
Drama, 2021
3 reacties

RRR
Actie / Drama, 2022
52 reacties

Elvis
Biografie / Drama, 2022
221 reacties
Gerelateerde tags
jaren 70vervolgcomputer animatieduringcreditsstingerminionsanimeaventureshared universefantasycgi animation minionsgentleminions
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.