El Hoyo (2019)
Genre: Sciencefiction / Thriller
Speelduur: 94 minuten
Alternatieve titel: The Platform
Oorsprong:
Spanje
Geregisseerd door: Galder Gaztelu-Urrutia
Met onder meer: Antonia San Juan, Iván Massagué en Zorion Eguileor
IMDb beoordeling:
7,0 (320.138)
Gesproken taal: Spaans
On Demand:
Bekijk via Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot El Hoyo
In een dystopische toekomst worden gevangenen gehuisvest in verticaal geplaatste cellen. De bewoners bovenaan krijgen heerlijk voedsel voorgeschoteld, terwijl de gevangenen onder hen het moeten redden met de restjes en dagelijks moeten vechten om te overleven. Wie welke cel toegewezen krijgt, wordt volledig willekeurig beslist.
Externe links
Social Media
Acteurs en actrices
Goreng
Imoguiri
Trimagasi
Baharat
Miharu
Mali
Baharat's Friend
Inmate #1
Mr. Brambang
Video's en trailers
Reviews & comments
cales77
-
- 488 berichten
- 2496 stemmen
Jammer van de einde. Kon ik niets mee. Verder prima setting. Goed mee vermaakt.
coendpl
-
- 89 berichten
- 1002 stemmen
Interessant concept en goed uitgewerkt ook. Acteerwerk is ook naar behoren.
Door de verschillende morele punten en de kritische maatschappelijke noot blijft het interessant om te kijken. Verder ook nog wat ''leuke'' bloederige scenes voor de liefhebbert. Toch reikt het nergens hoger dan ''interessant'' en ''leuk'' en hadden ze toch iets meer kunnen doen met het einde, mijns inziens natuurlijk. Vandaar 3,5*
david bohm
-
- 3075 berichten
- 3441 stemmen
Goed idee maar na zeg een half uur begon het wat te slepen, door wat vers vlees weet de film dan toch weer te boeien tot het toch tamelijk waardeloze einde. Goed acteerwerk, het ziet er allemaal puik uit, het eten het gebouw maar had toch wat meer uitgehaald kunnen worden.
SouthamptonFC
-
- 40 berichten
- 166 stemmen
Boh wat een draak van een film.Het einde is ook erg wazig. Halve ster
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12854 stemmen
Fijn.
Met de ogen dicht een aanrader voor fans van Cube (en soortgelijke), het concept is niet geheel hetzelfde, maar de opzet, het verloop en uitwerking van de film ligt wel exact in dat straatje. Mensen die vastzitten in een mysterieus doolhof met enkele duidelijke basisregels en daar wijs uit moeten zien te raken. Altijd leuk en ook ditmaal meer dan voldoende voor 90 minuten vermaak.
Enerzijds vond ik de metafoor iets te weinig subtiel, met vaak stukken dialoog die bepaalde delen nog eens extra moesten onderstrepen. Anderzijds wel interessant dat het geen klassiek rijk vs arm verhaaltje is geworden, met name door personen te laten switchen van verdieping, waarna men zich snel en graag aanpast nav het voorrecht dat men in de schoot geworpen krijgt. Dat maakt het dan wel weer iets leuker.
Qua stilering had het wat mij betreft wel net iets strakker gemogen. Regie is zeker niet slecht, maar gezien de beperkte setting had het nog wel wat explicieter en nadrukkelijker gekund. Acteerwerk vond ik verder meer dan voldoende, ook de soundtrack was aardig, hoewel misschien ook wat onopvallend. Allemaal meer dan voldoende, maar voor een echt genre meesterwerk moet het nog net iets beter.
Als laatste veel hulde voor het einde. Veel films verbrodden hun hele opzet met één of andere belachelijke uitleg waar verder niemand wat aan heeft, The Platform stopt gelukkig net op tijd. Welk einde ze hier ook aan hadden gebreid, het zou het mysterie van de film nooit eer hebben aangedaan.
Erg tof project in ieder geval, voor dit soort filmpjes heb ik altijd een zwak. Jammer dat het niet nét dat beetje strakker uitgewerkt was, maar een aanrader is het zeker.
3.5*
helsehaarlemboy
-
- 19 berichten
- 12 stemmen
Ben ik nou serieus de enige die ik ook verwijzingen zie naar de bijbel???laatste avondmaal, terug sturen naar boven........herrijzing als Jezus.....steeds voorlezen in het boek, dus het preken, en hij is er om over ons leven te bepalen en eten te verdelen. Vond hem steengoed maar geen gelovige
filmsjefke
-
- 116 berichten
- 930 stemmen
origineel idee, verder kon de film me totaal niet boeien... 0.5*
filmsjefke
-
- 116 berichten
- 930 stemmen
Ben ik nou serieus de enige die ik ook verwijzingen zie naar de bijbel???laatste avondmaal, terug sturen naar boven........herrijzing als Jezus.....steeds voorlezen in het boek, dus het preken, en hij is er om over ons leven te bepalen en eten te verdelen. Vond hem steengoed maar geen gelovige
zo had ik het nog niet bekeken, interessant!
Abe Sjipkop
-
- 12 berichten
- 10 stemmen
De film begint goed en heeft een goed duister sfeertje. Hij houd je ook aan de buis gekluisterd tot aan het eind, maar het eind is dan een beetje teleurstellend, tenzij je van open eindes houd.
MSJ_msj
-
- 39 berichten
- 32 stemmen
Denk vooral niet teveel na bij deze film want er klopt een hoop niet. Toch weet ie wel te boeien en is ie spannend. Jammer van het ongelooflijke slecht einde.
Black Math
-
- 5430 berichten
- 1753 stemmen
Erg gaaf! Ik hou erg van dit soort films waar de hoofdpersoon in een vreemde situatie terecht komt, er zijn een aantal regels en vandaar uit worden de mogelijkheden verkend: hoe mensen reageren en wat ze kunnen doen. De kapitalistische metafoor is duidelijk en ook leuk gevonden. En verder is de uitwerking van de mogelijkheden erg bevredigend, wellicht op het open einde na, maar aan de andere kant kan de invulling daarvan net zo teleurstellend zijn. In ieder geval weet de film het overgrote gedeelte van de speelduur te fascineren.
De soundeffecten zijn typisch, maar sterk en dragen in ieder geval flink bij aan de beklemmende sfeer. Qua beelden vooral degelijk. De duur van de film was verder perfect, al had ik het ook niet erg gevonden om deze wereld nog wat verder te verkennen. In ieder geval voelt het allemaal erg origineel aan. Een dikke 4*.
mikey
-
- 28993 berichten
- 5142 stemmen
Future shock episode over een man die ontwaakt in een gevangenis waar trickle down economics heerst: eerst wordt de bovenste verdieping verzorgd met eten. Dan gaat dezelfde feesttafel naar de tweede... derde.... ondertussen raakt het voer op.... 333e.... een soort van afdaling naar de hel dus.
Had ook in 30 minuten kunnen worden verteld. Dan was me de vele gorigheden bespaard gebleven. Langdradig.
princesspeach
-
- 511 berichten
- 559 stemmen
Duistere geheimzinnige film. Ik vond het concept geweldig en wist mij tot het eind te boeien. Af en toe wat goor, en dat was ook heerlijk. Helaas het eind was erg open en kon ik niet snappen.
Superboy
-
- 98 berichten
- 121 stemmen
Ik heb met veel plezier naar deze film gekeken, maar het was anders als anders. (Weinig actie / plotwendingen etc etc) Als je daarvoor gaat is deze film niks voor jou
Ik vond dat ons een leuke spiegel werd voorgehouden. De gevangenis is een mooie metafoor voor het werkelijke leven. Er is genoeg voor ieders behoefte, niet voor ieders hebzucht.
Ook ik vond dat er meer gedaan had kunnen worden met dit thema, en het einde supervaag.
RaoulDuke
-
- 377 berichten
- 917 stemmen
Vreemde, Interessante en toch ook wel boeiende psychologische horror met de gevangenis als metafoor van onze hedendaagse maatschappij. Kapitalisme, communisme, religie, racisme. Graaizucht aan de top versus mensen die sterven van de honger. Het passeert allemaal de revue.
Door te kiezen voor een stilistisch nihilistische vorm ( gevangenis met x aantal verdiepingen die er allemaal exact hetzelfde uitzien met alleen maar kale muren) gaat de aandacht puur uit naar de acteurs zoals in een toneelstuk met nauwelijks decor.
Het versterkt bovendien ook het effect van de soms toch wel gruwelijke scenes.
Verder is het uiteraard niet zo moeilijk om een link te leggen tussen 'n aantal momenten uit de film en de actualiteit van deze dagen mbt de gevolgen van het corona-virus: kijk maar naar het asociale hamstergedrag van mensen in supermarkten etc. die hele rekken leegplunderen zonder rekening te houden met degenen die na hen komen.
psychopath
-
- 439 berichten
- 348 stemmen
Damn, ik vond dit echt wel een gave film, had van mij wel wat langer mogen duren. Je zal er maar zitten, survival of the fittest.
Alleen het einde is echt ruk! Had graag geweten wat er met die gozer gebeurt.
Zeker voor herhaling vatbaar.
Rickyman
-
- 1282 berichten
- 2724 stemmen
Interessant filmpje over het menselijke ieder voor zich gedrag, tot het eten of gegeten worden..
Verhaaltje mist wat diepgang, nou ja... en is iets te langdradig, maar past prima bij het genre.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Dat deze film net gereleased is in tijden van de Coronacrisis is ergens best ironisch, want onze viruscrisis toont precies aan wat El Hoyo ons wil laten zien. Dat de mens gewoon egoïstisch is en zelden aan de medemens zal denken. In El Hoyo krijgt men op de laagste verdiepingen niks te eten omdat iedereen daarboven zich niet in wilde houden en in het echt maken we dit mee met die debiele hamsteraars die massaal wc papier en pasta aan het kopen zijn in de lokale Albert Heijn en daarmee een middelvinger naar de andere mensen opsteken die na een dag werken lege schappen aantreffen.
Maar terug naar de film. Ik hou van films met een creatief beeld van de toekomst, in dit geval de gevangenis waar regels gelden omtrent het eten. Wie het hoogste zit krijgt een topmaaltijd en de restanten zakken naar verdieping 2, 3, 4 etc. En na een maand wordt er willekeurig van verdieping gewisseld, maar dan nog kunnen mensen zich niet beheersen, ook al weten ze hoe naar het onderaan is. Het eerste half uur is dan ook echt geweldig. Het is naargeestig, smerig en het verontrust behoorlijk, want je zal dit maar eens mee moeten maken. Dat niveau houden ze jammer genoeg niet vol, gezien een vrij langdradig middenstuk dat eigenlijk vooral de poppetjes vervangt, maar inhoudelijk niet veel meer brengt. Het einde zorgt nog wel voor een kleine opleving. De boodschap die de film deelt is wel goed, maar dat maakt nog niet dat El Hoyo een heel goede film is. Wel vermakelijk.
3*
james_cameron
-
- 7010 berichten
- 9793 stemmen
Effectieve low budget kruising tussen Cube en Snowpiercer, goed gemaakt en gespeeld en voorzien van een bijzonder nare sfeer. Er wordt slim omgegaan met de beperkte setting en de plot is net intrigerend genoeg om je continu nieuwsgierig te houden. Jammer dan ook dat het abrupte einde je als kijker een beetje in de kou laat staan.
barcam
-
- 910 berichten
- 896 stemmen
Zeer origineel concept en fantastisch scenario.
Wat men hier met een low budget, beperkte setting en steengoede acteurs doet is fascinerend.
Voor mij één van de beste films die ik dit jaar al gezien heb.
jipt
-
- 3461 berichten
- 3474 stemmen
Lekker bizar filmpje. Erg knap gemaakt. Jammer dat het uiteindelijk om het redden van een meisje zou gaan. Ik vond het idee van klassenstrijd toch interessanter.
4*
Rutger Bregman zal zich trouwens vast niet kunnen vinden in het mensbeeld dat hier wordt geschetst 
NieuwHier
-
- 11 berichten
- 44 stemmen
Ik vond het een geweldige film. Simpele setting met veel spanning. Best veel mysterie om het hele concept heen - het lijkt wel een ritueel hoe die mensen aan het koken zijn. Daarnaast is het duidelijk maatschappijkritisch (Tragedy of the Commons concept waarbij iedereen pakt wat ie pakken kan terwijl samenwerken toch echt een betere optie zou zijn), maar zo werkt het nou eenmaal ook in het echt - of niet?
Het enige dat ik jammer vond was het eind, al is het nogal twijfelachtig of dit überhaupt een eind te noemen is. De film stopt abrupt. Had graag op z'n minst gezien of zij weer boven aan zou komen.. Maar ja jammer.
Ik heb me ook een paar keer afgevraagd hoe dat platform nou eigenlijk zo zweeft maar goed, het is een film en speelt zich af in de toekomst dus wie weet.
mcgraig
-
- 115 berichten
- 378 stemmen
Ik lees klachten over het einde. Bij mij moest het ook even vallen maar een ander einde had de film, als metafoor, verpest. Een uitleggerig einde had al het voorgaande teniet gedaan. Aan de oppervlakte een ranzige horrorfilm maar daaronder vol doordachte symboliek. Ik ben even gaan zoeken hoe de makers het zagen en dan kijk je toch met heel andere ogen. Als je gaat lezen..... spoilers.
The Platform Director’s Ending Explanation Is as Intriguing as the Movie | Collider
Friday the 13 th
-
- 2558 berichten
- 2023 stemmen
Hoe ik het einde interpreteer.... de wind die je continu ziet savonds is de plateau die door de tunnel razendsnel reist met doel om de boodschap namelijk het kind naar boven te brengen, je kan pas the hole verlaten als de message boven is, die Aziatische had geen kind maar was razend op zoek hiernaar omdat ze wist dat dit haar ticketje naar buiten is
patrickvanschijndel
-
- 22 berichten
- 21 stemmen
Wat een ontzettende verrassing is deze film zeg! Eindelijk weer eens een film die ik op de een of andere manier (maatschappelijk) interessant en ook vanuit de psychologie intrigerend vind. Dit is haast hoe we als mensheid met elkaar/ naast elkaar (samen)leven. Hoe lager in de pikorde des te minder ligt er op je bordje en mag je letterlijk het vleesch van de botjes zuigen die door de 'elite' in de prullenbak worden achtergelaten. De uitspraak 'je pakt iedere dag enkel de portie die ik voor je klaarleg anders schijt ik de hele boel onder en eet je mijn schijt'. Zo ist maar net! Dat werkt vaak; de 'lompe' en sanctionerende aanpak! zachte heelmeesters maken stinkende wonden. Wel sneu van die Teckel...
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4069 stemmen
Een vrij verrassende film, met een origineel uitgedacht concept. Daarbij is de uitvoering van het geheel ook nog eens sterk, en dus meer dan onderhoudend. Verder wordt er met de nodige inleving geacteerd door de cast, en ziet de film er visueel goed uit. De film deed me op meerdere momenten denken aan de film Cube (1997), die qua uitvoering bijna in hetzelfde straatje ligt. 4 Sterren.
Rmie
-
- 528 berichten
- 965 stemmen
Wat een ontzettende verrassing is deze film zeg! Eindelijk weer eens een film die ik op de een of andere manier (maatschappelijk) interessant en ook vanuit de psychologie intrigerend vind. Dit is haast hoe we als mensheid met elkaar/ naast elkaar (samen)leven. Hoe lager in de pikorde des te minder ligt er op je bordje en mag je letterlijk het vleesch van de botjes zuigen die door de 'elite' in de prullenbak worden achtergelaten. De uitspraak 'je pakt iedere dag enkel de portie die ik voor je klaarleg anders schijt ik de hele boel onder en eet je mijn schijt'. Zo ist maar net! Dat werkt vaak; de 'lompe' en sanctionerende aanpak! zachte heelmeesters maken stinkende wonden. Wel sneu van die Teckel...
In de film werkte het dus niet.
Het laatste nieuws

Sciencefictionfilm 'Prometheus' van Ridley Scott komt binnenkort naar Netflix

Geprezen biografische sportfilm 'Moneyball' met Brad Pitt verdwijnt binnenkort van Netflix

Oekraïense postapocalyptische oorlogsfilm 'Atlantis' is een kijktip op NPO Start Plus

Zaterdag kijk je op televisie naar Robert De Niro in de legendarische maffiafilm 'Casino'
Bekijk ook

Joker
Misdaad / Drama, 2019
1.811 reacties

1917
Drama / Oorlog, 2019
780 reacties

Gisaengchung
Drama / Komedie, 2019
344 reacties

Ser du Månen, Daniel
Drama, 2019
11 reacties

Yedinci Kogustaki Mucize
Drama, 2019
62 reacties

Contratiempo
Thriller / Misdaad, 2016
165 reacties
Gerelateerde tags
dystopieoverlevingstruggle for survivalsecret prisonfood shortage
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








