• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.233 series
  • 34.014 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.121 gebruikers
  • 9.378.688 stemmen
Avatar
 
banner banner

Underwater (2020)

Actie / Horror | 95 minuten
2,79 508 stemmen

Genre: Actie / Horror

Speelduur: 95 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: William Eubank

Met onder meer: Kristen Stewart, Vincent Cassel en Mamoudou Athie

IMDb beoordeling: 5,9 (107.145)

Gesproken taal: Engels

Plot Underwater

"7 miles below the ocean surface something has awakened"

Een team bestaande uit diepzee-onderzoekers krijgt te maken met een aardbeving die het ondergrondse laboratorium volledig verwoest. Nu moeten de leden alles op alles zetten om te kunnen overleven. Onder hen bevindt zich de moedige, maar geharde Norah. Het team bestaat uit mensen die elkaar nauwelijks kennen en zo ontstaan er bizarre en soms existentiële conversaties, alsook vreemde relaties.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Duke Nukem

Duke Nukem

  • 1788 berichten
  • 1986 stemmen

Ik hou wel van dit soort verhalen waarbij een groepje mensen in een isolement zitten en moeten zien te overleven terwijl er iets vreemd en bedreigend in de buurt aanwezig is. Het duurt wel een uur vooraleer er echt wat actie valt te beleven. Deze film is allerminst origineel te noemen en doet inderdaad denken aan Alien, The Abyss, Leviathan en andere films. Maar hij vermaakt wel en duurt ook niet te lang. Kristen Stewart heeft intussen al bewezen dat ze meer is dan het verdwaasde maar mooie gezichtje uit de Twilight saga. Ze slaagt er blijkbaar in om op de bodem van de Mariachi Trench haar haartjes perfect geblondeerd te houden. De Britse halfchinese Jessica Henwick (o.a. bekend van Game of Thrones) en de Fransman Vincent Cassel spelen ook goed.


avatar van leatherhead

leatherhead

  • 3556 berichten
  • 1813 stemmen

Fijne genreflick.

Eubank windt er geen doekjes om. Geen loze introducties van personages of obligate backstory, de film zet al na een paar minuten flink het gas erop. Wat volgt is een lekker straight-to-the-point genrefilmpje dat de spanning zo nu en dan best op weet te voeren. Camerawerk is erg effectief en de setting ligt me wel. Het rondvliegend metaal, schiponderdelen die steeds dreigen te exploderen, de donkere, troebele wateren. De enscenering zorgt er eigenhandig voor dat dit bij momenten een best intense film is.

Lichte tegenvaller waren de creatures zelf. Dat Lovecraft-achtige eindmonster was dan nog wel indrukwekkend, maar de overige creaturen kwamen over als ietwat ongeïnspireerde Alien-rejects. Ook de spanningsboog moet wat inboeten richting het einde, maar dat lag verder wel binnen de lijn der verwachting. Verder zeer de moeite waard. 3,5*.


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3703 stemmen

Prima film.

De voortekenen waren niet goed, film ligt al jaren op de plank, bioscoop release buiten US gecanceld. Maar het blijkt gewoon een goede creatureflick te zijn.

Paar dingen zijn sowieso al fijn. Zoals dat het meteen begint met de rollercoaster. Vaak bij dit soort films heb je nog 30 minuten introductie van teamleden. Hier is het bang en we starten met 90 minuten race tegen de klok. Visueel en qua soundtrack meer dan voldoende. Vond het donkere het meeste van de film heel erg meevallen. Alleen heel even bij Cassel en Kirsten die aan elkaar vast zaten was ik even kwijt wie wat waar. Maar het werkte ook wel weer mee aan een desoriëntatie niveau. Ook is het team prima te doen, fijn om Cassel weer eens te zien, TJ Miller is niet geweldig, maar Eubank geeft hem niet teveel lollige dialogen waardoor ook hij goed te doen is. Stewart is ook gewoon prima en de rest is gewoon plot fodder maar nergens vervelend.

Het enige minpunt is dat het niet veel meer is dan een prima film. Het wil de plotpoints en creaturedesign niet genoeg uitdagen om het naar de absolute top de brengen. Maar voor je fix sci-fi onderwater film is dit best een fijne toevoeging. Had ook best in de Cloverfield franchise gepast.

3.5 sterren.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12853 stemmen

Erg fijn.

Dit soort onderwater films liggen mij sowieso wel, hebben meestal al een klein streepje voor. Dat regisseur Eubank achter deze film zat maakte het alleen maar interessanter. Z'n vorige film was erg sterk, dus was ik benieuwd wat deze film zou geven. Is me ook zeker niet tegenvallen, maar z'n eerder werk overtreffen doet Eubank niet.

De vergelijking met The Abyss is snel gemaakt, ook Sphere is nooit veraf. Maar Eubank kiest voor een wat duisterdere wending, iets meer richting de horrorkant op dus. In die zin deed de film me ook een beetje aan Life denken. Vond de monster designs trouwens wél erg geslaagd, vooral dan het eindmonster komt zo uit Blame! Lekker grotesque en over-the-top. De vergelijking met een film als Alien kan ook nog gemaakt worden, maar dan allicht enkel vanwege het wat tamme einde.

Verder een erg, erg kundige film, die de hele tijd spannend is, een paar memorabele scenes kent, z'n cast ook goed weet te gebruiken en weinig overtolligheden bevat. Geen ellenlange intros of al te veel emotionele onzin tussendoor. Het enige wat mist is dat éne dingetje dat het écht erg cool maakt. Was genieten van begin tot eind, maar dat speciale iets miste ik toch nog. Maar verder extreem tof blockbustervoer, jammer dat deze de bioscoop niet gehaald heeft. Onbegrijpelijk eigenlijk, gezien de troep die ze wel spelen.

3.5*


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2551 stemmen

"Was that like an earthquake or..."

Fijn om te zien dat William Eubank zo een groots project heeft mogen maken.

De introductie lijkt te leiden naar een rustige opbouw, maar voor je het weet breekt de boel los en word je als kijker gelijk in het diepe gegooid. Je wordt hierin meegenomen naar een onderzees boorplatform dat ogenschijnlijk geteisterd wordt door een aardbeving. Het doet mij denken aan een mix tussen 'Alien' en 'The Meg'.

Veel woorden worden er niet vuilgemaakt aan het hoe en wat. Eubank loodst je vrijwel moeiteloos door alle taferelen heen. De spanning is goed voelbaar, omdat het steeds een grote vraag is hoe de overlevers zich nu weer door het volgende scenario moeten zien te worstelen. Het levert in ieder geval een aantal toffe scènes op.

Tevergeefs wil men iets te veel met de personages doen, maar de karakterdetails omtrent hen blijft vaag. Bepaalde dialogen lijken dan ook verloren te gaan. Gelukkig scheelt het dat de cast het meer dan behoren doet en voor de verandering heb ik mij eens niet geërgerd aan Kristen Stewart. Verder is het creature design prima.

Al met al is 'Underwater' een vermakelijke horror. Best raar dat deze film jarenlang op de plank heeft gelegen.

3,0 Sterren.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Alien diep onder water. Het kijkt best lekker weg, zeker ook door het hoge tempo en de aangenaam korte speelduur. Maar dat maakt het nog geen echt goede film, want ik vind het nooit spannend worden. Of intens. En de film is zo chaotisch en donker, dat je ook maar weinig van het gevaar ziet. Dat deed Alien toch heel wat beter. Daar waren zulke momenten spaarzaam, maar als het dan zover was, dan kreeg je het wel in volle glorie in beeld. Visueel is Underwater wel prima, met goede effecten en best aardig ontworpen monsters. De sfeer van de film deed me ook een beetje aan Life van een paar jaar geleden denken. Wel spijtig dat ze Kristen Stewart als hoofdrolspeelster hebben genomen, waarbij het nog erger is dat ze als als een man uit ziet met haar gemillimeterde kapsel. Dat ze constant in ondergoed rond holt vond ik in dit geval niet erg sfeerverhogend. Dan had je Scarlett Johansson beter kunnen nemen Anyway, geen verkeerde film, maar wel vrij snel weer vergeten.

3*


avatar van barcam

barcam

  • 910 berichten
  • 896 stemmen

Niet bijster originele B-film maar toch stiekem van genoten dankzij de vertolking van de bloedmooie Kristen Stewart.

Paar spannende momenten in en zeer geslaagde special effects en het feit dat Kristen Stewart meestal rondhuppelt met weinig stof om het lijf is ook een meevaller.

Snel vergeten maar toch amusante boel.


avatar van Moviegooner

Moviegooner

  • 215 berichten
  • 1094 stemmen

Underwater is een fijne mix van Levathian, the Abyss, Sphere en de eerste twee Alien films.

Met in de hoofdrol Kirsten Stewart die een sterk in de schoenen staande vrouw speelt. Daarnaast hebben we Vincent Cassel en T,J Miller die een soort Hudsen rol speelt, probeert elke scene grappig te zijn maar dat lukt hem deels. Ze acteren allemaal naar behoren maar had wel meer personage ontwikkeling willen zien. Cinematographie valt tegen vooral de scene's waar ze in de waterpakken zitten is rommelig. Maar word goed gemaakt door goede suspense en sterk acteerwerk van Stewart.


avatar van pamela200

pamela200

  • 204 berichten
  • 333 stemmen

Lijkt een beetje op Alien maar nu onderwater. Ook weer enge creaturen met scherpe tandjes en altijd weer schreeuwende en gillende acteurs. Sorry kon mij niet boeien. 1 point


avatar van Egulio

Egulio

  • 45 berichten
  • 120 stemmen

Viel een beetje tegen.. wel prima vermaak.


avatar van coumi

coumi

  • 1462 berichten
  • 12322 stemmen

Simpele titel die de lading wel dekt, inhoud kun je er vervolgens zelf wel bij verzinnen. Om de zoveel jaar komt er wel een vergelijkbare film voorbij, beter goed gejat dan slecht bedacht zal men hebben gedacht. Niet alleen elementen uit Alien maar meer nog copycat ten aanzien van het bekendere en veel betere The Abyss, dan wel obscure vroegere werkjes als Leviathan en DeepStar six. Desalniettemin heb ik me redelijk vermaakt. Formulewerk voor het popcornpubliek, behoort zeker niet tot de top van dit genre, maar als je iets eenvoudigs zoekt met wat spanning, zeemonsters en het altijd onvermijdelijke tien kleine negertjes concept kan dit best ermee door. De onderwaterscènes hadden wel wat beter gekund, halen af en toe het tempo er behoorlijk uit. Pluspunt is dat het einde toch wat minder voorspelbaar is dan doorgaans en dat Underwater bij momenten lekker claustrofobisch aanvoelt. Raar ook wel om Stewart in dit soort films te zien, meestal kiest ze voor wat eigenzinniger projecten, maar zonder haar adequate aanwezigheid zou deze film, sneller nog dan nu, in de vergetelheid zijn geraakt.


avatar van DionneDarko

DionneDarko

  • 648 berichten
  • 6112 stemmen

Hoe noemen we dit? Een Ripley off.

Neem een stoere chick, geef haar een kort kapsel en laat haar veel in ondergoed rondrennen.

En juist omdat het zo erg gejat is, ga je het met Alien vergelijken, en daar steekt dit zo schril bij af...


avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8938 stemmen

Fijne, boeiende en stoere actie -Science-fiction-film met een simpel uitgangspunt; een bemanning die monsters op de bodem van de oceaan vinden. En ja, inderdaad het doet allemaal aan Alien denken! Maar luid het spreekwoord niet; "Beter goed gejat dan slecht bedacht" Deze film onderscheidt zich vooral doordat er kunstenaarschap is in de beelden en het boeiende geluidsontwerp. De cinematografie is stijlvol en uitermate bekwaam. Zwaailichten, vonken van kapotte apparatuur en het gekraakt van metaal dat onder druk staat door water. Het vergroot allemaal de spanning! Ook bezit de film een goede cast, met op de eerste plaats een verrukkelijke en indrukwekkende Kristen Stewart. Oké er is van mij uit wel één opmerking want wanneer de film een ​​volledige monsterfilm wordt, hadden ze de onderwater-duisternis wel iets kunnen afzwakken. Maar een monster dat sterk doet denken aan Xenomorph de oude octopus-draken-god uit Lovecraftiaanse horror doet het voor mij altijd wel! Deze no-nonsense B-film met een A-lijst cast is verder gewoon top-notch!


avatar van filmkul

filmkul

  • 2483 berichten
  • 2254 stemmen

Aardige thriller. Het verhaal is niet heel bijzonder. De uitwerking is redelijk maar had beter gekund. Het grootste probleem is dat je je als kijker lastig kunt verplaatsen in de film omdat het niet helemaal duidelijk is waar men zich echt bevindt en wat er precies gebeurt. Dat komt omdat er geen duidelijk overzicht gegeven wordt en veel in het donker afspeelt. Daarnaast valt de film soms wat in herhaling. Verder de film best ok. Er is wat spanning, soms ook goed spannend en spektakel. Het acteerwerk kan er verder mee door. 2.5/3.0


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7009 berichten
  • 9793 stemmen

Spannende, uitstekend gemaakte SF-horrorfilm, vaak beklemmend en claustrofobisch, dan weer mysterieus en bombastisch. Regisseur William Eubank maakte eerder de interessante maar wisselvallige SF-films Love en The Signal, maar ditmaal heeft hij de juiste toon te pakken, geholpen door een prima cast en een flink budget. Qua decors, special effects en vooral kostuums (die duikpakken zijn echt heel erg cool) ziet de film er geweldig uit. Het script mag dan voorspelbaar uitgewerkt zijn en sterk doen denken aan een bepaalde SF-klassieker, maar de film weet zich wat mij betreft op genoeg vlakken positief te onderscheiden.


avatar van Collins

Collins

  • 7301 berichten
  • 4318 stemmen

Over de hoeveelheid nieuwe horrorfilms hoor je me niet te klagen. Over de kwaliteit ervan soms wel. Underwater is weer zo’n nieuwe. Op voorhand kleven aan deze productie een aantal leuke aspecten die nieuwsgierig maken. Zo speelt de film zich onder water af en is er Kristen Stewart.

Het is een film met nog meer bekende acteurs. Een film ook met een indrukwekkende aankleding. Een film dus, die met een behoorlijk budget tot stand moet zijn gekomen. Helaas is er niet veel budget besteedt aan het schrijfwerk.

Zeven mijlen onder het zeeoppervlak leven rare beesten. De diepten van de oceanen zijn grotendeels nog niet onderzocht en dus kan een filmmaker zich fantastisch uitleven in de verbeelding van de gevaren die de mens tegen kan komen in deze onbekende wereld.

De verbeelding van bizarre levensvormen is in deze film vrij bescheiden. Als je de film gaat bekijken in de veronderstelling geconfronteerd te worden met een stormloop aan angstaanjagende creaturen, word je waarschijnlijk teleurgesteld. Ze zijn er wel, maar komen weinig prominent in beeld en genereren derhalve weinig opwinding.

De film doet het een beetje zoals Alien (1979) het doet. De film speelt met de angst voor het onbekende en teert vooral op de claustrofobische sfeer. Hier is het een onderzoekslaboratorium op de zeebodem. In Alien was het een ruimteschip. Beide films beklemtonen de claustrofobie, de suspense en de dreigende sfeer. Beide tonen weinig angstaanjagende creaturen. In Alien wordt het creatuur pas getoond op het moment dat de spanning hoog is opgelopen.

De sfeer in Alien is beklemmend en werkt. De verschijning van het monster heeft grote impact. Ik denk dat het succes van Alien vooral is gelegen in de factor tijd. Ridley Scott neemt de tijd om de kijker vertrouwd te maken met het interieur van het ruimteschip. Ridley Scott neemt de tijd om de kijker vertrouwd te maken met de personages. Met hun angsten. Hij creëert een solide basis waarop de angst voor het onbekende stevig kan wortelen en de claustrofobische gevoelens welig kunnen tieren.

Regisseur Wiiliam Eubank neemt in Underwater die tijd niet en dropt de kijker meteen middenin in de actie. Explosies, veel lawaai en een moordend tempo. Van een gestage opbouw van de spanning is geen sprake. Claustrofobische gevoelens leverde de tactiek van de hectiek mij niet op.

De personages zijn inwisselbaar. Het is dat bekende acteurs gestalte geven aan de personages, anders zou ik het overzicht meteen al zijn kwijtgeraakt. Zo weinig indruk maken de personages. Ik had er niet veel mee en bekeek de gevaarlijke situaties met lijdzaamheid. Ach, daar legt weer iemand het loodje. Who cares. Ach, daar is iemand die op het nippertje niet wordt verslonden. Who cares.

De film is niet per sé slecht. Dat niet. De film is best onderhoudend. Er valt genoeg te zien. Bovendien is de onderzeese locatie mooi vorm gegeven en zijn er wat leuke scènes die enige spanning veroorzaken. Het is gewoon geen film die lang in het geheugen zal blijven hangen.

Jaren geleden zag ik ooit eens de film The Poseidon Adventure (1972) waarin een aantal mensen probeert te overleven op een zinkende oceaanstomer. Echt jaren niet aan deze film gedacht. Bij het kijken naar Underwater kwamen herinneringen aan deze film boven. Waarschijnlijk is Eubank in zijn enscenering beïnvloed door die film. Er is zelfs een personage in Underwater dat Poseidon Patty heet. Toeval? Vast niet.


avatar van Spoelworm

Spoelworm

  • 326 berichten
  • 63 stemmen

Ach,wat kan je hier nog zeggen wat nog niet gezegd is. Alien onder water,maar dan zonder spanning. Ik hou wel van dergelijke films, maar dan met spanning.

De creatures waren ook wat apart, vrij mensachtig voor de diepzee. Beetje Lovecraftian zou ik haast zeggen , maar mijn liefde voor Lovecraft verbied mij een dergelijke insinuatie.

De film is zo samen te vatten:

Alien klonen, eens in de zoveel tijd duiken ze op, vaak in de B categorie, tegen beter weten in blijf je altijd hopen op een A kwaliteit. Je kunt er lang en breed over ouwenelen, maar

wat rest is een film die je al vaker hebt gezien, beter en slechter, een waarbij je hoopt op beter maar wederom uitdraait op slechter.


avatar van ikkegoemikke

ikkegoemikke

  • 3449 berichten
  • 4902 stemmen

We have about 30 minutes till meltdown.

And, uh, it's gonna blow us into tiny pieces to the surface.

Ben ik een Kristen Stewart fan? Verre van. Om eerlijk te zijn heb ik een bloedhekel aan deze actrice. Niet dat haar acteren zo vreselijk slecht is. En op een bepaalde manier is het ook geen slecht uitziende jonge vrouw. Maar haar houding en gezichtsuitdrukking maken haar niet echt aimabel. Al eerder heb ik gewag gemaakt dat haar flegmatieke karakter dat van een pannenkoek evenaart en het wel lijkt alsof haar aangezicht in stijfsel gedrenkt werd vanwege haar emotieloze blik. Alleen “Personal Shopper” en “Equals” waren geschikte films voor deze immer serieus kijkende actrice. Spijtig genoeg was “Personal Shopper” vreselijk saai en slaapverwekkend. Dus, wat heeft me dan overtuigd om de film “Underwater” te kijken? Geen flauw idee. Misschien omdat ik las dat deze spektakelfilm een mengeling was van “Alien” met “The Abyss”. Achteraf gezien was dat ook wel een ontgoocheling.

Underwater” kan je vergelijken met een klassiek gerecht dat in een doorsnee brasserie wordt geserveerd. Het ruikt lekker en smaakt, maar het mist de finesse van een sterrenrestaurant. Je raakt er niet opgewonden van. En je kijkt ook niet ontgoocheld naar je leeg bord, hopende dat men zou komen vragen of je nog een extra portie wil hebben. Het enige gevoel dat je overhoudt is dat van herkenbaarheid. Hebben we dit niet al eens eerder voorgeschoteld gekregen? En smaakte dit niet hetzelfde als de vorige keer?

Wat je deze film wel moet nageven is dat het een verschroeiend tempo aanhoudt. Voordat je het beseft, stort het gehele onderwater boorplatform in elkaar en moet Norah (Kristen Stewart) zich reppen doorheen vernielde gangen en vol puin liggende compartimenten. Een claustrofobisch schouwspel dat zich afspeelt zeven mijlen diep op de bodem van de Marianentrog, de diepst bekende plek in de oceaan . Op het eerste zicht lijkt het een onderzeese aardbeving te zijn geweest die ervoor zorgt dat Norah en enkele overlevenden vliegensvlug een ontsnappingsscenario moeten bedenken. Maar als ze in loodzware, futuristisch uitziende duikerspakken (op “Pacific Rim” geïnspireerde uitrustingen) over de oceaanbodem rondstappen, wordt algauw duidelijk dat het iets anders is dat hun belaagd. Alweer is het verleggen van grenzen door de mensheid de oorzaak. Net zoals de speleologen in “The Silence” zijn zij hoogstwaarschijnlijk de oorzaak dat onaardse wezens aan de oppervlakte kwamen. Kortom, ze hebben tijdens het boren naar grondstoffen de verkeerde bron aangeboord.

Zelf had ik ook dat gevoel van ademnood tijdens het bekijken van “Underwater”. Als je beseft dat deze bemanning omgeven is door miljoenen tonnen, met verpletterende kracht op hun drukkend oceaanwater, zou je voor geen geld ter wereld willen ruilen met hun. Een strompelende voettocht doorheen gitzwarte duisternis, wetende dat je elk moment zonder zuurstof kan zitten, je drukpak kan imploderen vanwege een constructiefout of een vreemdsoortig onderwater monster het leven in een fractie van een seconde uit je kan zuigen. Ik zou voor minder gaan hyperventileren en paniekerig gedrag gaan vertonen. “Underwater” is een geschikte film voor kijkers die liefst van al een film kijken die volgestouwd is met aanhoudende actiescènes. Dus liefst geen karakterontwikkeling of een verfijnde verhaallijn die op een subtiele manier wordt opgebouwd. Kortom, voor liefhebbers van fast-food ketens en snelle magnetron maaltijden (Inderdaad, ik ben nogal culinair geïnspireerd vandaag).

Alhoewel er een veelvoud fantastische onderwateropnames te bewonderen zijn (en onderwater beelden maken, is geen sinecure) speelt dit gegeven ook in het nadeel van de film. Het ziet er op sommige momenten echt heel onduidelijk en troebel uit. Vooral tijdens de energieke momenten als de watermonsters een voorname rol spelen. De momenten dat de bemanning zich in een levensbedreigende situatie bevonden, hadden dus in de meeste gevallen niet echt de gewenste impact. En dat is dan voor mij ook de grootste afknapper. Het gebrek aan enige spanning. Het is geen saaie film, maar echt nagelbijtende suspense was het nu ook weer niet. Geen verbazingwekkende plotwendingen of verrassingen. Bovendien stak geen enkele acteur er echt bovenuit. Het waren op zijn zachts gezegd oninteressante, tweedimensionale personages. Ik kan “Underwater” niet echt indrukwekkend noemen. Zelfs het ultrakort gebleekt kapsel van Kirsten Stewart had niet het gewenste shock effect. En om eerlijk te zijn hielp het ook niet dat ze de helft van de film in haar ondergoed rondliep. Dan hadden ze beter Scarlett Johansson gekozen. Dan was het drie-dimensionele van het personage Norah beter tot zijn recht gekomen! Zeker weten.

3*


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Underwater is een leuke horrorfilm die zich in en rondom een boorstation op de bodem van de oceaan afspeelt. De film verspilt geen tijd aan onzin en gaat gelijk over tot actie. Er zijn af en toe wat rustmomenten om de personages toch nog enige uitdieping te geven, maar dit blijft redelijk oppervlakkig. Voordeel is dat je een vlotte horrorfilm hebt die van begin tot eind voorbij raast. Nadeel is dat het niet bekleeft. De onderwaterbeelden zijn zoals hierboven aangegeven erg beklemmend en sfeervol, maar tegelijk ook onoverzichtelijk en warrig gefilmd. Ook van het geluid was ik niet helemaal onder de indruk op deze momenten, alsof het geluid wat omlaag geschroeft wordt. Kan misschien aan de kwaliteit van mijn stream liggen, maar het was voor mij wel opvallend.

Geen hoogvlieger en niet bijster origineel, maar wel vermakelijk en vol actie.

3,0*


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9971 berichten
  • 4657 stemmen

Underwater, no one can hear you scream. Want wat je krijgt is een soort "Alien" film 10000 meter onder de zeespiegel. Het is een technisch goed in elkaar gestoken film, claustrofobisch maar eigenlijk nooit echt beangstigend, die vooral veel haalt uit andere genregenoten : Abyss, Alien(s), Godzilla, Cloverfield. Misschien net daarom werkt het ook maar half. De events in de film kun je zo gaan raden en verrassingen heeft de film niet in petto. Stewart is een laagkwalitatieve kopie van Ellen Ripley en de andere teamleden stellen nauwelijks iets voor waardoor je aan het eind van de film hun namen al bent vergeten. Wat overschiet is inderdaad een vermakelijke tijdvullende SF-actiefilm maar ook niet meer dan dat. Van Eubank, die met The Signal wel kon verrassen (4*) verwachtte ik beter.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11080 stemmen

Aardige film waarin de bemanning van een platform op de bodem van de zee te maken krijgt met problemen. Verre van origineel allemaal en de film speelt leentjebuur bij vele andere en betere films. Toch kijkt het wel gemakkelijk weg. Hier en daar best spannend en de film duurt zeker niet te lang (de film heeft nagenoeg geen introductie en dat werkt hier dan ook in het voordeel).


avatar van Alathir

Alathir

  • 2130 berichten
  • 1636 stemmen

Beetje een teleurstelling na Eubank's vorige film The Signal. Die was veel origineler, intuïtiever, suggestiever. Deze Underwater probeert enigzins origineel te zijn door de omgeving waarin het zich allemaal afspeelt te verschuiving naar de diepzee. Verder is dit een behoorlijke rip-off van Alien, laat ons eerlijk zijn. Een drietal jaar geleden kwam Life uit en ook die vond ik weinig bijzonder. Slechter is deze misschien niet eens. Ik heb me vooral minder gestoord aan de crew die denkfouten maken. Dus in dat opzicht vond ik deze film zeker beter. Wel is het zo dat de onderwaterscènes erg donker alsook chaotisch gefilmd werden. In een bepaald opzicht begrijp ik die keuze maar een film die je amper kan zien, is ook maar niks.

Kristen Stewart vind ik best een stoere opvolgster van Sigourney Weaver. Grappig ook dat korte haar net als Sigourney Weaver vanaf film 3 als ik me niet vergis. Vincent Cassel is niet meteen een acteur die me al vaak heeft kunnen bekoren maar hier vond ik hem best oké. Een 2.5*


avatar van Noodless

Noodless

  • 10044 berichten
  • 6180 stemmen

Eigenlijk wel een vermakelijk filmpje met sfeervolle beelden van de locatie onder water. Het tempo is vrij hoog en er gebeurt wel heel wat. De meeste actiescènes zagen er toch duidelijk uit, sommigen misschien wat minder...maar het zou ook heel raar zijn om te veel te laten verlichten. In ieder geval vond ik dit hier niet zo hinderlijk. De monsters zagen er best akelig uit. Kristen Stewart zag er wel raar uit en deed me onmiddellijk aan Ripley ( Alien ) denken.
Ze doet het hier overigens niet zo slecht. De rol van kapitein die Vincent Cassel speelt, had weinig inhoud net zoals de andere rollen. Het personage Paul (T.J. Miller) is best irritant met zijn flauwe grapjes. Positief is ook wel dat je als kijker lang niet weet in welke richting de film gaat verlopen en dat de regisseur niet kiest voor een typisch cliché einde. 6,5/10


avatar van blurp194

blurp194

  • 5504 berichten
  • 4198 stemmen

Meh.

Underwater recyclet een handjevol cliches, maar doet dat niet echt goed. Met de natuurwetten wordt een loopje genomen, en dat maakt het vanaf het eerste begin moeilijk om in het verhaal te komen - vooral omdat dat er eigenlijk ook maar nauwelijks is. Visueel vond ik het ook allemaal wat matig, veel te groenig allemaal - kent iemand in Hollywood nog gewoon neutrale kleuren? en van vormgeving eigenlijk ook niet zo bijzonder. En vooral ook veel te donker - een probleem dat ik wel vaker heb met horrorfilms, als ik niet kan zien waar ik bang van worden moet dan komt het niet.

Stewart met haar korte koppie is nog wel grappig, maar daar houdt het ook wel mee op. Cassel maakt ook al geen indruk. Verbazingwekkend om die twee in zo’n flutproductie te zien - meestal kiezen ze toch wat betere dingen uit.


avatar van tbouwh

tbouwh

  • 5812 berichten
  • 5402 stemmen

Een dag die dankzij Imagine Film Festival al in het teken staat van het dreigende zeewater, kun je maar het beste in stijl afsluiten. Waar regisseur William Eubank zijn inspiratie zoal vandaan haalt, is duidelijk;dat de film eigenlijk over de wezens van Lovecraft en de bodemloze afgrond gaat op den duur ook. Wat onder water gebeurt, blijft onder water. Jammer dat Kristen Stewart en Vincent Cassel hier zo plompverloren rondlopen, en dat Eubank van opbouw en balans in toon en ritme weinig wanten weet. Na het rommelige eerste kwartier komt de film zichzelf nooit meer echt te boven.


avatar van cantforgetyou

cantforgetyou

  • 1954 berichten
  • 1686 stemmen

Zeer tegenvallende film. Wat ziet het er allemaal donker en vaag uit. En de special effects zijn echt belabberd.

We hebben het allemaal al eens gezien. Een monster/alien achtig wezen dat mensen wil opeten. Niets bijzonders. Kirstens korte koppie was nog aardig op dreef, maar het is het net allemaal niet.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Ripoff van The Abyss en Alien met zowaar een ecologische boodschap, maar zelfs de meest gepassioneerde milieuactivist zal hier niet voor warmlopen. Een expeditie doet onderzoek op de bodem van de oceaan en een aantal plaatselijke bewoners ziet dat niet zitten. Oppervlakkig verhaal biedt excuus voor veel CGI-effecten en weinig verdieping. Alleen aan te raden voor de meest trouwe fans van de altijd betrouwbare Kirsten Stewart, vooral omdat ze gedurende de finale in ondergoed rond huppelt. Verder niets nieuws en niets interessants onder de zeespiegel.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Nice.

Een film die zich diep onderwater afspeelt, op de bodem van de Marianentrog nog wel. Aangezien ik snel ongemakkelijk raak van diepe wateren zou het een ideale omgeving zijn om mij de stuipen op het lijf te jagen. Dat gebeurde niet, maar het was wel spannend op een andere manier.

Het leukste is waarschijnlijk nog wel dat de film direct de deuren plattrapt in de eerste minuten en vervolgens het tempo hoog houdt gedurende de hele film. Al snel gaat de actie los en wordt het direct spannend met enkel minuten aan rustige momentjes tussendoor. Hierdoor is het op geen enkele manier een probleem om deze film uit te kijken.

Stewart doet het goed, stukken beter in vergelijking met andere films waarin ze speelt. Dat ze af en toe in haar ondergoed rondloopt heeft natuurlijk een duidelijke reden, maar daarbuiten speelt ze best goed. Ook andere crewleden zoals Cassel, Henwick en Gallagher doen het goed. De enige die ik niet echt in de film vond passen was Miller die te geforceerd grapjes door het verhaal mixt.

Visueel ziet de film er goed uit. De CGI laat het soms afweten maar de designs, onderwaterwereld en inrichting van de setting zien er goed uit. Er zitten duidelijk wat centjes achter en daardoor is er ruimte voor wat grootse actie, die in de finale behoorlijk doordendert. Het is fijn dat er nu ook een echt grootse onderwaterhorrorfilm mag zijn.

Qua spanning is het aardig, maar in het algemeen gaat de film meer voor bombast dan echt enge spanning. Er zitten een aantal spannende stukjes tussen, maar de soundtrack geeft vaak aan wanneer de schrikmomenten komen en het lawaai overschreeuwt een subtiele opbouw vaak. Hierdoor is niet alles even spannend en zelfs wat klunzig hier en daar, maar in het algemeen wordt het hoog gehouden. Daarnaast weet Eubank precies hoe hij zijn camera moet opereren.

Qua vermaak biedt het ook genoeg, al zitten er mindere stukjes in. Jammer dat alles er net iets te geanimeerd uitziet, waardoor het nooit een realistisch gevoel krijgt. Ze hadden ook iets subtieler met de donkere dieptes en plekjes om mogen gaan zodat de mensen die ook daadwerkelijk watervrees hebben extra kunnen huiveren. Verder een leuke film waarbij ik de finale echt een kers op de taart vond.


avatar van filmfan0511

filmfan0511

  • 1094 berichten
  • 1124 stemmen

Erg zwak. De film vliegt zonder enige vorm van opbouw meteen in een hele boel chaotische actie, die wat mij betreft ook nog eens vrij lelijk in beeld werd gebracht. Die slow-motion shots, bah. De personages zijn inwisselbaar, omdat je ze niet hebt leren kennen voordat de actie begint. Daardoor maakte het me echt niet uit wie er allemaal het loodje ging leggen. De cast, op Vincent Cassel na, vind ik ook slecht presteren. Vooral Stewart vond ik erg matig. Daar komt nog eens bij dat de humor of one-liners geforceerd aanvoelen, èn dat de meeste locaties zo donker zijn dat je de helft van de tijd het allemaal niet goed ziet. Dat was misschien sfeerverhogend bedoeld, maar het werkte averechts. Toch nog 1* voor de onderwaterlocaties, die van tijd tot tijd toch wel mooie of claustrofobische beelden opleverden.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4364 berichten
  • 3769 stemmen

Deze film eens geprobeerd en het was eens leuk om gezien te hebben. De film doet wel heel hard aan de Alien reeks denken, maar dan onderwater. De film zag er nog oké uit, net als de cast.

Gerelateerde tags

oceaanmonsterself sacrificedeep seaaardbevingdarknessdierlijke aanvalwater monsterblood splatternuclear explosionoverlevingrampgroot monstercryptozoologyvrouwelijke hoofdrolspelerpsychologische thrillerschepselangstwetenschapperonderwatersea monstersurvival horroranimal killingcreature featuremechanical engineering researchertrapped underwater  eaten aliveexplosive decompressionunknown species supernatural horrorbloodgiant creature suspensecharacters murdered one by onedanger 2050sunderwater explosionsquid monsterfemale researchergroup of survivorsdeep water pressuredeepwater researchdeepwater research facilitydeepwater drillingdeepwater drilling facilitydeepwater drilling crewimplied death of protagonistheroine taking monster down with herselflife and death decisionaquatic humanoidgargantuan monsterhumanoid monsterdeath of protagonisthero talking monster down with selfreference to cthulhublood bursttoydark settinghuge explosion