• 13.425 nieuwsartikelen
  • 170.705 films
  • 11.267 series
  • 32.108 seizoenen
  • 632.691 acteurs
  • 196.667 gebruikers
  • 9.198.955 stemmen
Avatar
 
banner banner

Dark Waters (2019)

Biografie / Drama | 126 minuten
3,66 939 stemmen

Genre: Biografie / Drama

Speelduur: 126 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Todd Haynes

Met onder meer: Mark Ruffalo, Anne Hathaway en Tim Robbins

IMDb beoordeling: 7,6 (114.645)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 23 januari 2020

Plot Dark Waters

"The truth has a man on the inside"

'Dark Waters' vertelt het waargebeurde verhaal over de blootlegging van een gruwelijk milieugeheim. Een advocaat, Robert Bilott genaamd, ontdekt een verband tussen een aantal mysterieuze sterfgevallen en chemiebedrijf DuPont, één van de grootste bedrijven ter wereld. Om de waarheid te achterhalen zet hij zowel zijn toekomst als zijn familie en zijn leven op het spel.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Robert Bilott

Sarah Bilott

Harry Dietzler

Wilbur Tennant

Phil Donnelly

Darlene Kiger

Carla Pfeiffer

Larry Winter

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7170 berichten
  • 7087 stemmen

Prima film die lekker wegkijkt.


avatar van riverflop

riverflop

  • 6 berichten
  • 5 stemmen

Mooi verhaal. Triest genoeg gebeurd precies hetzelfde of misschien nog wel erger in Nederland/Belgie in de Westerschelde met 3M. Er is net een zelfde PFAS bloedonderzoek onder 9,000 mensen begonnen in Belgie en er is een actiegroep Darkwater die en massaprocedure zijn begonnen tegen 3M.


avatar van Man of Steel

Man of Steel

  • 163 berichten
  • 296 stemmen

Zeer interessante film. Maar niet perse heel erg goed gelukt als film.

De film begint het eerste half uur ijzersterk en beklemmend. Je krijgt ook echt wel sympathie voor de rol van Ruffalo. En aan de andere kant laat de film je zien hoe in en in slecht een groot berdrijf als Dupont is. Of beter gezegd de bestuurders van ondernemingen als deze. Je kan het haast niet geloven dat sommigen zich zo laten leiden door geld. Toch vind ik de film niet helemaal geslaagd. Ondanks de af en toe indrukwekkende beelden blijft het allemaal beschaafd en koeltjes. Haast afstandelijk soms. Naar het einde toe wordt het ook wat langdradig en duurt het allemaal net te lang; En dat is heel knap gedaan eigenlijk want in werkelijkheid duurde de afwikkeling van deze zaak ook veel te lang vond men.

Interessante belangerijke film, echter niet tot einde toe onderhoudend.


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8232 berichten
  • 2105 stemmen

riverflop schreef:

Mooi verhaal. Triest genoeg gebeurd precies hetzelfde of misschien nog wel erger in Nederland/Belgie in de Westerschelde met 3M. Er is net een zelfde PFAS bloedonderzoek onder 9,000 mensen begonnen in Belgie en er is een actiegroep Darkwater die en massaprocedure zijn begonnen tegen 3M.

En met de lozing van chemicaliën door Chemours (Dupont) in Dordrecht, hoge concentraties van PFAS. Tientallen jaren en ook net zolang slepende gevallen van ziektes onder (oud-)medewerkers


avatar van Tanita

Tanita

  • 544 berichten
  • 5030 stemmen

Sterke film van Todd Haynes die met weinig opsmuk, maar uitermate stijlvol en doeltreffend, een tragische en waargebeurde tragedie blootlegt. Met ijzersterke rollen. 4*


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 5816 berichten
  • 2328 stemmen

Een tien voor de intentie, maar helaas ook een tien voor de voorspelbaarheid: het onbenaderbare grootconcern, de eigen bazen die op de hoofdpersoon gaan leunen, het thuisfront dat moeilijk doet, de sjofele huizen die getuigen van armoede (en het contrast met het kristallen servies bij de advocaat thuis), de norse en achterdochtige plattelands- en dorpsbewoners – het is er allemaal, en het is allemaal zó weinig verrassend en het laat allemaal zó weinig aan de fantasie van de kijker over dat de goede bedoelingen helaas niet opwegen tegen de verveling. (Ik moest trouwens regelmatig aan A civil action denken, ook zo'n film over een idealistische en dus sympathieke eenling die het tegen het systeem opneemt, en eveneens niet erg geslaagd in mijn ogen. En het is natuurlijk een beetje tegenstrijdig om enerzijds te klagen over de voorspelbaarheid en anderzijds toch spoiler-tags bij die voorspelbare verhaalelementen te zetten, maar ik wil andermans voorpret niet al bij voorbaat verpesten.)


avatar van MindlessAssassin

MindlessAssassin

  • 489 berichten
  • 251 stemmen

Een film die me uit morele ethiek, eigenlijk dwingt een 3.5 of hoger te geven, maar vanuit mijn film perceptie ik hem toch eigenlijk ook een magere 3.0 wil geven. Dat laatste ga ik hem toch geven.

De film begint vrij goed en laat langzaam de spanning opbouwen. Vervolgens zakt dat halverwege de film volledig in… Het verhaal is oprecht interessant, zelfs heftig. Alleen komt dat niet echt tot uiting in de film.

Het wordt allemaal vrij lichtjes gebracht, terwijl dit toch écht een schandalige zaak is. De casting van Mark Ruffalo is hier ook perfect voor(wegens zijn milieu achtergrond) maar ze komen allemaal vrij kleurloos over, op het personage van Bill Camp na. Die overigens ook als enige écht emotie na de rol bracht. Wat gek is, want Ruffalo is een ijzersterke en fijne acteur, maar hier vond ik hem niet zo sterk als ik had verwacht.

Het verhaal en de zaak is schandalig en heftig en goed dat dit ook, op deze manier na een groter publiek is gebracht. Alleen als film, vind ik hem toch minder geslaagd.


avatar van SjakieG

SjakieG

  • 18 berichten
  • 18 stemmen

Een film die iedereen zou moeten zien, alleen al omdat het waargebeurd is en de gruwelijkheid nog groter en heftiger is dan menigeen denkt.. Na het zien van deze film gaan vandaag er in ons huis echt wat dingen veranderen.


avatar van Toontje G

Toontje G

  • 829 berichten
  • 1593 stemmen

Ben gelijk de keukenkast ingedoken om te kijken wat voor pannen erin staan. Krijg er de kriebels van.