• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.011 gebruikers
  • 9.372.151 stemmen
Avatar
 
banner banner

Seberg (2019)

Biografie / Drama | 102 minuten
3,05 51 stemmen

Genre: Biografie / Drama

Speelduur: 102 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Benedict Andrews

Met onder meer: Kristen Stewart, Jack O'Connell en Margaret Qualley

IMDb beoordeling: 6,0 (11.113)

Gesproken taal: Engels en Frans

  • On Demand:

  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot Seberg

"Actress. Activist. Adversary."

Een ambitieuze FBI-agent krijgt de opdracht onderzoek te verrichten naar de iconische actrice Jean Seberg. Met name haar omgang met Hakim Jamal trekt de aandacht. Net als het feit dat ze in Los Angeles opkomt voor de burgerrechten, eind jaren 60.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Jack Solomon

Linette Solomon

Dorothy Jamal

Romain Gary

Walt Breckman

Frank Ellroy

Carl Kowalski

Jenny Kowalski

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van schumacher

schumacher

  • 4561 berichten
  • 4263 stemmen

Te trage en wat saaie film die blijft verder kabbelen zonder dat er echt veel gebeurt.

Een bekende multicul actrice die veel geld gaf aan een criminele organisatie als die black panthers die altijd geweld gebruikten maar dit lieten ze niet tonen.

Zo'n mensen hebben volgens mij zelfhaat, hoe kan je nu als blanke die racistische zwarten die er staan te speechen daar geld aangeven en in uw handen staan te klappen?

Ze heeft op veel tenen getrapt maar dat lieten ze in feite ook nooit volledig tonen omdat het vooral tegen de regering gericht is, lijkt me doelbewust te zijn gedaan. Bah.

Dat het haar slecht is bekomen was te verwachten en raakte mijn kouwe kleren ook niet, noppes. Ik had er nooit een greintje compassie mee, als je dom doet, nog nadien meermaals ze u waarschuwen tja... en voor wat?

Kristen Stewart is wel een goeie actrice, de hele cast vond ik wel goed spelen maar dat was zowat het hoogtepunt vd film.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11076 stemmen

Aardige film over actrice Jean Seberg die in de gaten wordt gehouden vanwege haar banden met de black panthers. De film speelt zich af eind jaren '60 en het verhaal is een interessant stukje (Holywood)-geschiedenis. De film was echter gebaat bij een langere speelduur, aangezien niet alles even goed is uitgewerkt. Aan het acteerwerk ligt het niet en Kristen Stewart weet te overtuigen in de titelrol. Net geen 3.5 sterren.


avatar van coumi

coumi

  • 1462 berichten
  • 12311 stemmen

Sterk drama, door de critici helaas tot dusverre een stuk lager gewaardeerd dan door mij. Valt wel te verklaren omdat de makers, gericht op het maken van een lekker lopend verhaal, opzichtig regelmatig een loopje met de waarheid nemen. De black panther beweging wordt bijvoorbeeld een stuk edelmoediger voorgesteld dan dat ze in werkelijkheid was, dat mevrouw Seberg een zich verstoppende FBI agent onder de douche had staan, lijkt me zeer onwaarschijnlijk, en sowieso is het aannemelijk dat het gewetensvolle personage van Jack O' Connell welk nogal wat screen time krijgt, louter fictief is. Iets wat ook zal gelden voor zijn wel erg foute collega Vaughn. Het doel heiligt echter de middelen en daarom kon ik het wel hebben dat Andrews en de zijne zich wat creatieve vrijheden permitteerden in de vertelling. Seberg wil vooral het tragische verhaal zijn van een emotioneel onevenwichtige vrouw die mentaal nog verder kapot wordt gemaakt door een manipulerende, machtige overheidsorganisatie(Hoovers al vaak bekritiseerde FBI). De kracht van de film schuilt hem vooral in het ijzersterke acteerwerk, Stewart voorop. Kristen Stewart lever hier haar beste prestatie tot nu toe en maakt van Jean Seberg een echt mens, laat ons schijnbaar zonder veel moeite voelen dat deze wispelturige seventies actrice ondanks haar fouten deze ellende niet verdiende. Ook Mackie als activist en Qually zijn hier trouwens behoorlijk goed, vergelijk de rol van Margaret Qually maar eens met die welke ze neerzette in de laatste Tarantino film en dan begrijp je dat dit binnen nu en enkele jaren een van de beste actrices in de USA zal blijken te zijn. Prima film, had wel in momenten meer de diepte in mogen gaan en derhalve wat langer mogen duren.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23439 berichten
  • 76924 stemmen

Was een mooie vrouw (niet Stewart) maar had na mijn mening verkeerde politieke gedachtes. Verder middelmaat wel redelijk geacteerd.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5492 berichten
  • 4192 stemmen

Deze film zou verplicht kijkvoer moeten zijn voor iedereen die zo makkelijk roept dat hij 'niets te verbergen' heeft. En daarna even verplicht een stukje nalezen over hoe dat ook alweer in het echt zat, met COINTELPRO, J. Edgar Hoover en zijn prive-politie. Vanzelf dan nog even de bio van de 'echte' Jean Seberg nalezen, inclusief de nogal verdachte omstandigheden waarin ze aan haar eindje gekomen is. Verder ga ik maar niet veel in details - politiek wordt op deze site niet gewaardeerd tenslotte, al is het wat lastig om dan iets over een beslist politiek gemotiveerde film te zeggen. Laat ik het er bij houden dat de onderliggende problematiek in de VS nog steeds onverminderd actueel is.

Buiten dat is het ook in de normalere zin een leerzame film - al is het maar als trigger om weer eens wat films met de 'echte' Seberg op te zoeken. Best een interessante actrice, en waar ze in gespeeld heeft zijn toch vaak klassiekers geworden - al is dat in een paar gevallen pas veel later. Wie weet wat er uit haar had kunnen groeien zonder alle kwalijke inbreng van Hoover en zijn sterke arm.

Voor Stewart had Andrews misschien beter iemand anders kunnen zoeken. Ze past voor mij absoluut niet in de rol, niet van stijl van spelen en niet van uiterlijk - tot het punt dat het gewoon ongeloofwaardig wordt, je ziet niet Seberg maar Stewart in die rol. Jammer. En de rollen van Jack O'Connel en Qualley zijn dan misschien wel wat beter passend gespeeld, maar verhaaltechnisch weer wat ongeloofwaardiger. Misschien net iets teveel in de huidige tijd geprojecteerd en naar Hollywood-normen opgeleukt.

Toch, echt slecht is het zeker niet. En de boodschap verdient wel wat aandacht, naast alleen maar om Seberg niet te vergeten.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31148 berichten
  • 5448 stemmen

Een biopic over Jean Seberg dat op z'n minst interessant genoeg is om te vertellen. De film mikt vooral op de late jaren '60 als ze zich inmengt met de Black Panther partij. Ze werd vooral een ster in Frankrijk en niet dat er daar geen racisme was, maar geen expliciete rassenscheiding zoals in de VS. Ze laat haar stem horen.

Hoe het de echte Seberg is vergaan, kan ik niet inschatten. Het zal een combinatie zijn van persoonlijke problemen, de paranoia van de overheid die graag jacht maakt op iedereen met progressieve gedachten en het uitblijven van sterke filmrollen in Hollywood. De film geeft vooral een weergave van de feiten weer met gelukkig een zeer goeie Kristen Stewart in de titelrol. Ook aan de setting is niets aan te merken. Maar verder is het niet zo bijzonder en volgt het mooi de regeltjes van een biopic. Het blijft nogal braaf rond het activisme, rond het schandaal van de overheid die haar afluistert en ook niet echt vergaand over haar persoonlijke neerval in een depressie.

Een aangename film, maar vooral door wat deze actrice heeft meegemaakt en Stewart die film mee recht houdt. De film zelf wordt nooit echt wild.


avatar van missl

missl

  • 3866 berichten
  • 5796 stemmen

Paar goede acteurs die dit wat dragelijk maken, het verhaal is op zich wel boeiend maar het wordt veel te traag gebracht en is daardoor saai. Steward kan maar beter de vriendin van een vampier blijven, daar komt ze beter uit de verf.


avatar van mikey

mikey

  • 28986 berichten
  • 5138 stemmen

Semi interessant drama over seberg die geheel onterecht te maken krijgt met de racistische hoover en zijn verachtelijke fascistische praktijken. Sterwart is op zn zachts gezegd mjammie in haar minizuumpjes.


avatar van Hannibal

Hannibal

  • 9358 berichten
  • 3273 stemmen

Het voordeel van waargebeurde verhalen is dat je nadien de Wikipedia-pagina van de hoofdpersoon kunt opzoeken voor wat meer achtergrondinformatie. Het verhaal komt wat rommelig over, lijkt soms wat afgeraffeld. De laatste scène echter, waar Jean Seberg aan de bar zit is ijzersterk, voornamelijk dankzij fantastisch acteren van Kristen Stewart. Zij draagt de film volledig.