
The Last Starfighter (1984)
Verenigde Staten
Sciencefiction / Familie
101 minuten
geregisseerd door Nick Castle
met Kay E. Kuter, Lance Guest en Dan O'Herlihy
Whizzkid Alex Rogan (Guest) leeft in een caravanpark. Hij verslaat het Starfighter videospel tot het applaus van iedereen. Hierdoor trekt hij de aandacht van Centauri die hem voorstelt zijn kunsten met het videospel te gebruiken in een gevecht om het heelal te redden van een invasie.
TEASER
https://www.youtube.com/watch?v=O5alvpzadj4
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat MovieMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe MovieMeter met je privacy omgaat.

Ondanks het etiket 'familiefilm' is The Last Starfighter zeker niet alleen interessant voor kinderen. De film bevat hier en daar best geslaagde humor, het cheesy verhaaltje weet prima te boeien en de B-acteurs kunnen net genoeg acteren om niet te irriteren. Verder vielen de CGI effecten op en deden sterk aan TRON denken. Uiteraard anno 2011 vreselijk gedateerd, maar daar kan ik als liefhebber van dit soort werk doorheen kijken.
Heerlijk 80ties vermaak kortom. 3,5*
maar blijf een leuke film.
meschien iets voor een remake
Goede film. Het spel The Last Starfighter (dat op de film is gebaseerd) was immens populair rond die tijd en ik heb het ook nog veel gespeeld op mijn Gameboy.
Het acteerwerk in de film is redelijk. Robert Preston is voortreffelijk als Centauri. Catherine Mary Stewart was ook wel goed. Lance Guest is een redelijke hoofdpersoon. Goed geacteerd. Alleen de mensen in dat trailerkamp waren over het algemeen niet al te best en die neger moest de boel wel een beetje bij elkaar houden.
De Starfighter armada is een beetje afgehaald van de Alliantie uit Star Wars. Ik vond de film ook een beetje op Tron lijken.
De vroege CGI-effecten waren wel goed deze vond ik erg lijken op de effecten uit Tron. Wel vond ik dat ze iets te veel CGI hadden de ruimteschepen hadden namelijk ook gewoon met schaalmodellen gekund.
Het verhaal vond ik wel mooi en heeft een soort Star Wars/Battlestar Galactica-sfeertje.
De muziek van Craig Safan was ook wel mooi en paste erg goed bij de film.
Al met al een goede film!
Zwaar verouderd filmpje. Had TRON iets slimmer gedaan door het ook in het spel te laten afspelen. Hier kiezen ze voor diezelfde explosies als we kennen uit Star Wars maar dan met computer geanimeerde space ships. Het resultaat is hilarisch maar ook opvallend clean.
Verhaaltje is best geestig (South Park heeft het dus hieruit) maar er wordt wat weinig mee gedaan. Aan de ene kant is het best een verademing dat een film als deze maar 90 minuten duurt. Maar toch leek een korte montage waarin hij steeds beter word in het spel wel op zijn plaats. Karakters over acteren all over the place met Robert Preston voorop. Een van de slechtste rollen ooit! En de humor is zoals dit soort films betaamd van een bedenkelijk niveau.
Uiteindelijk is het vooral een curiositeit van een film. Echt sterk is het nergens maar wat losse scenes en effecten zullen wel even bijblijven.
2 sterren.
Goed, de CGI is natuurlijk niet verbluffend naar de huidige maatstaven, maar ik kan me voorstellen dat het in 1984 er wel ultracool uitzag. Het plot verliep ook lekker dwaas en de soundtrack deed je denken alsof je naar een quasi-Star Wars-achtige episode zat te kijken. Prima en tevens cheesy spul dus
