

Battle beyond the Stars (1980)
Genre: Sciencefiction
Speelduur: 104 minuten
Alternatieve titel: Duel achter de Sterren
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Jimmy T. Murakami
Met onder meer: Richard Thomas, George Peppard en Robert Vaughn
IMDb beoordeling:
5,5 (10.772)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 30 juli 1981
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Battle beyond the Stars
"A battle beyond time, beyond space."
Een vredelievende planeet wordt aangevallen door gemene wezens. De leiders van de planeet besluiten een groep van 7 huurlingen in te huren om de aliens te verjagen. De huurlingen zijn een nogal divers gezelschap en onder leiding van Cowboy (Peppard) trachten zij de planeet te redden. Losjes gebaseerd op Shichinin no Samurai.
Externe links
Acteurs en actrices
Shad
Gelt
Sador
Cowboy
Nanelia
St. Exmin
Dr. Hephaestus
Zed
Cayman
Lux
Video's en trailers
Reviews & comments

kos
-
- 46461 berichten
- 8663 stemmen
Vroeger vond ik deze enorm leuk, ik vraag me erg af wat ik er nu van zou vinden.
Voorlopig 3 sterren voor mijn herinnering

FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Screenplay is wel geschreven door John Sayles.

Betamax
-
- 1256 berichten
- 1231 stemmen
Had deze al eens gezien. Had echter weinig indruk achtergelaten.
Verhaal is wel vermakelijk alleen de effecten zijn echt bar slecht.
Het idee is goed de uitvoering iets minder.
2,5*

Zinema (crew films)
-
- 10220 berichten
- 7105 stemmen
Benedengemiddelde SF die we nóóit en te nimmer mogen vergelijken met The Seven Samurai, hoe losjes dan ook. Zeer matige B-film.

Legan
-
- 18121 berichten
- 4947 stemmen
Tegenvallend qua decors en aankleding en in mindere mate de effecten. Toch is het geheel onderhoudend en vermakelijk. Natuurlijk wordt het geholpen door het bekende en goede verhaal en ook door de hoop bekende gezichten die meedoen, maar de uitwerking is desalniettemin aardig.
2,5*

Filmkriebel
-
- 9499 berichten
- 4403 stemmen
Kinderachtige en kitscherige SF met slechte FX en domme dialogen en situaties. Die Kelvinners, warmtegevende wezens, die als verwarming gebruikt worden, is een waar dieptepunt. Als kind vond ik die film nochtans goed.

Jazzthieve
-
- 301 berichten
- 1092 stemmen
Mensen moeten leren films in hun context te plaatsen. Eerst is dit een Roger Corman productie een filmkenner weet daarmee al onmiddellijk met wat hij al te maken heeft. Corman is de "master of budget-films", verder is deze film van 1980, meer dan een kwarteeuw oud. Dus tenzij de film Star Wars heet waren ALLE fx kitscherig in die tijd in vergelijking met de huidige standaard. De domme dialogen maken de film net plezant...het is allemaal niet serieus te nemen (al eens op de vorm gelet van het ruimteschip "Nell"?). Voor het budget van de film (2 miljoen dollar) is dit een zeer onderhoudende en entertainende film. De filmmuziek van de toen nog opkomende James Horner heeft ondertussen ook een cultstatus bereikt. 4 sterren voor nostalgie en entertainment value.

FlorisV
-
- 1741 berichten
- 732 stemmen
Helemaal eens met Jazzthieve. Echt meer dan 20 jaar geleden dat ik hem zag en ik vond hem nog steeds leuk. Zeker ook een stukje nostalgie. Het blijft een bizarre film met veel fantasie en plezier.
Natuurlijk valt er een hoop af te dingen op het dunne verhaal en de effecten maar het heeft een charme die je in huidige films niet meer tegenkomt.

stephan73
-
- 6238 berichten
- 14262 stemmen
Roger Corman wist precies wat hij zijn publiek moest voorschotelen. In dit geval kwam hij met een mengeling van Star Wars en Seven Samurai, en het werkt... perfect!
Een heerlijke jaren '80 sfeer, goede effecten, toffe acteurs en gewoon een leuk verhaal.
Vreemd dat deze film niet zo goed wordt gewaardeerd op MM, want het is gewoon een hele fijne fantasierijke film.
Een dikke 4* en graag meer van dit soort films!

gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Als je het allemaal niet te ernstig neemt valt er best wat te genieten: een onderhoudende onzinfilm met leuke special effects. Jammer is dat je zo duidelijk ziet dat de ruimteschepen minimodellen zijn en dat de laserstralen later ingekleurd zijn. 100 Minuten is ook een beetje te lang.

Dreiecke
-
- 2768 berichten
- 902 stemmen
Een heel erg leuke ouderwetse SF film in de sfeer van de eerste Star Treks, maar dan met een net iets meer komische noot. Het lijkt er een lichte parodie op te zijn. Verwacht geen hedendaagse effecten, apparatuur en snufjes, maar mooie kunstzinnige decors en maquettes, robotmensen, mensen met alien make-up, lampjes en bliepjes. Leuke karaktervolle types en prima geacteerd. John-Boy Walton als ruimtevaarder, het was wel even wennen. Ook een heel goede, sfeervolle soundtrack.
Deze film is niet perfect, maar wel helemaal mijn smaak.

DelSiero
-
- 4 berichten
- 1278 stemmen
Sterf is met deze troep, een grotere Star Wars cloon bestaat er niet!!! Waar Star Wars geniaal is, mist deze film alles om dat te zijn, kopieer een kwartje aub....

jipt
-
- 3446 berichten
- 3352 stemmen
Ik vind dat je dit niet kunt zeggen als je de film niet hebt gezien! Ik walg van je!!

RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Duidelijk een Star Wars ripoff waar inderdaad best het nodige van te zeggen is. Probleem is dat ik me er te goed mee vermaakt om alle kritiekpunten op te gaan sommen. Ik zie nu ook dat Battle Beyond The Stars van dezelfde maker is als die van Heavy Metal en vallen er meteen heel wat stukjes op hun plaats. Hier probeert men wel wat serieuzer uit de hoek te komen, maar nog steeds heeft het een hoog sword & Sorcery in space gehalte hebben.
Dat het losjes gebaseerd is op Shichinin No Samurai mag duidelijk zijn. Ik vind het idee alleen al vrij komisch dat de invloeden van deze klassieker zo ver reiken. Jimmy T. Murakami heeft hier een koddig verhaal geschapen met vrij kleurrijke personages. Dan druk ik het nog zacht uit, want George Peppard als cowboy (I come from planet Earth) in zijn hillbilly ruimteschip is vrij belachelijk. Met de rest van de personages valt het nog wel mee, al zien mannen in opzichtige alienpakken er altijd wel een beetje belachelijk uit.
Het Shichinin No Samuraiprincipe is wel bekend, dus je kan van tevoren wel voorspellen wat het verloop van de film is. Gezien de status zou je low budgetfilm verwachten, maar toch zien de effecten er voor 1982 best goed uit. Ook de afwisseling in decors, valt me erg mee. Er is duidelijk wat moeite in gestoken om de afwisseling erin te houden. De gevechten in de ruimte echter zien er karig uit en mogen best vergeleken worden met de finale van Star Wars. Anno 2012 kan je Battle Beyond The Stars het beste als kitsch bestempelen, maar alsnog kan de film goed vermaken.

Banjo
-
- 1994 berichten
- 4187 stemmen
Soms ziet en voelt het allemaal zo amateuristisch aan!...
Maar ik vond hem toch wel vermakelijk, met een paar leuke karakters zoals die cowboy
En de (foute) blonde dame
3 sterren

ichi
-
- 769 berichten
- 7035 stemmen
Leuke gekkigheid uit de Corman-stal. ! Ik vond het er prima uitzien. De maffe dialogen uit de pen van John Sayles maken het makkelijk kijkvoer, al begrijp ik waarom het kwartje niet bij iedereen valt. En die Richard Thomas, ik herkende hem aan zijn 'beauty spot'. Toch een beetje een poor man's Jeff Bridges. James Cameron is medeverantwoordelijk voor de 'look' van de film.
Lag al jaren bij mij op de plank... na Brother from another Planet had ik toch wel weer zin in een Sayles-dingetje.

Phantasm
-
- 7166 berichten
- 7083 stemmen
Aardige science-fiction film uit de tachtiger jaren. Heb me er prima mee vermaakt.

FlorisV
-
- 1741 berichten
- 732 stemmen
Slechts 2 miljoen heeft deze film gekost, een schijntje. A poor man's Star Wars dus. Gezien dat budget is de film een knappe prestatie. Het tempo ligt ook lekker hoog, er zitten bizarre, maar creatieve ideetjes in en het geheel is zeer vermakelijk en stripachtig. Het is qua sfeer en looks een beetje als Buck Rogers en Battlestar Galactica uit die tijd dus je moet tegen gedateerde effecten en koddige dialogen kunnen. Het verhaaltje had ook zo uit het heerlijk foute Heavy Metal magazine kunnen komen uit die tijd.
Kennelijk heb ik deze film 7 jaar geleden voor het laatste opgezet. Maar nu bleek er een HD versie uitgebracht te zijn, een mooie gelegenheid. Er valt door dat detailnivo meer te genieten van de ontwerpen van de schepen, want met name die zien er wel goed uit. James Cameron (Jim Cameron in de eindcredits) heeft als Art Director meegewerkt.
Maar met name de slechterikken zien er niet uit. Ook de besturing van veel schepen komt vreselijk nep en knullig over (het ene lijkt op een uitvergrote zakrekenmachien, het andere op een los stuur dat in de lucht wordt gehouden door de acteur). De gevechten op de grond zijn niet erg denderend in beeld gebracht en de ruimtegevechten zijn vaak gewoon te onduidelijk met al die verschillende schepen (zeker als St. Exmin de rondborstige Walkure haar moment heeft, ik vond het gewoon niet duidelijk wat er nu precies gebeurde).
Over die Walkure gesproken, wat een stomende, dampende seksbom en wat een kolossale tetten! Beetje raar wel dat ze haar traditionele outfit opeens in heeft geruild voor een leren stoeipak met een flinterdunne strap en kettinkje net over de rechtertepel. Het gaat gaat er soms heet aan toe in space...
Overigens heeft deze dame (Sybil Danning) een indrukwekkende filmografie, zo klinkt "Dolle liefdesavonturen van drie apothekersdochters" uit 1972 toch wel vrij spannend en wordt ze zelfs The Queen of the B movies genoemd.
Peppard mag verder de show spelen als laconieke cowboy en Vaughn is lekker broeierig als cynisch geworden huurling. Sowieso zijn de acteurs best goed, van goedzak Richard Thomas tot slechterik John Saxon. Het zijn allemaal schetsmatige figuren en met name de villain is wel erg eendimensionaal maar er spreekt toch meer fantasie uit de hele film dan uit de vele lege (en veel duurdere) films (met perfecte special effects) van tegenwoordig.
De soundtrack van James Horner is lekker heroisch en draagt bij aan het vrolijke, optimistische sfeertje ondanks de overmacht van de vijand en het sneuvelen van zo'n beetje alle hulp uiteindelijk. Het einde is wat snel maar voelt goed.
Deze oldie but goody blijft charmant, maar is door de gedateerde visuals enkel geschikt voor de liefhebber.

Captain Proton
-
- 163 berichten
- 0 stemmen
Bijna veertig jaar geleden en toen vond ik 'm vet. Nu 38 jaar later vind ik deze film nog steeds goed. het is wel geen hoogvlieger, maar leuk. Goede cast, verhaal en special effects zijn goed voor die tijd. Echt een film die je eens gezien mag hebben (je moet niks). Meer zo'n zomeravond filmpje en je verveelt je je te pletter.

joolstein
-
- 10022 berichten
- 8271 stemmen
Producer Roger Corman, laat nooit een Hollywood-trend lopen om, wat geld te verdienen, dus besloot hij in navolging van 'Star Wars' ook een ruimte-opera of twee te maken. En hij en zijn team filmmakers weten wonderbaarlijk ook echt een boeiend stukjes B-film sci-fi-spektakel te creëren! De ruimtefilm waarvan het handig gebruik wil maken, overtreffen doet het natuurlijk niet maar het biedt wel ongebruikelijk veel sci-fi-plezier!
Onder de medestrijders die Shad (Richard Thomas, The Waltons)vindt, zijn Gelt, gespeeld door Robert Vaughn, die min of meer zijn personage uit The Magnificent Seven speelt. De whiskey drinkende Space Cowboy (George Peppard, The A-Team), Saint-Exmin (Sybil Danning, Chained Heat), een goedbedeelde, halfnaakte, overijverige pilote en Nestor, een verzameling van zes goedaardige aliens, (hey, Star Treks 'The Borg'?) die allemaal hetzelfde bewustzijn delen. Samen voeren ze oorlog tegen boze heerser (John Saxon) in de hoop weer vrede te brengen in de Melkweg.
Voor het verhaal nam men als voorbeeld dat van Seven Samurai/The Magnificent Seven. Een uitgangspunt dat voldoende ruimte gaf voor dynamische B-actiescènes. En deze zijn samen met de visuele effecten van de sets en schepen die ondanks het lage budget (deze film zou slechts $ 2 miljoen gekost hebben) best gedetailleerd waren. Tja en als je dan weet dat James Cameron de artdirector was? Is het natuurlijk wat minder verwonderlijk! Natuurlijk is het een rip-off maar het voegt ook eigen ideeën toe! Het maakt film heerlijk dom!

alexspyforever
-
- 21299 berichten
- 2328 stemmen
De regisseur ken ik niet en films als Star Wars zijn ook niet mijn ding. De film heeft mijn aandacht getrokken met Roger Corman als producer. Al bij al viel deze film mij wel best mee ondanks een iets te lange speelduur. Er spelen best wel wat bekende gezichten uit die periode mee. Lees de recensie van joolstein die netjes uit de doeken doet om welke acteurs het gaat. Je kan zitten zeuren over het zwakke verhaaltje en matige dialogen, oppervlakkige personages maar dat is wat mij betreft ook van toepassing op Star Wars. Star Wars heeft wellicht wel wat betere gevechten (kan het me eigenlijk niet meer herinneren is te lang geleden) maar de personages in BBTS vind ik toch boeiender en ook kleurrijker dan in Star Wars. Ik wil geen afbreuk doen aan prinses Leia (Carrie Fisher) maar tegen space babe valkyrie Sybil Danning kan ze toch niet op. Het fijnste gedeelte is nog als de protagonist crewleden bij elkaar zoekt om te strijden tegen de slechterik.
Het laatste nieuws

'Führer und Verführer' staat binnenkort op Netflix, Zanger en acteur Rob de Nijs (82) overleden | MovieMeter Recap

Ondanks de negatieve publiciteit was de première van de liveaction 'Snow White' een groot succes

Deze tien series op Netflix worden momenteel het meest gestreamd

De Zweedse dramafilm 'Svinalängorna' is een kijktip op Netflix: 'Trekt je helemaal mee'
Bekijk ook

The Flight of the Phoenix
Avontuur / Drama, 1965
83 reacties

Colossus: The Forbin Project
Sciencefiction / Thriller, 1970
15 reacties

Hardcore
Drama, 1979
37 reacties

Battlestar Galactica
Sciencefiction, 1978
44 reacties

Contamination
Horror / Sciencefiction, 1980
54 reacties

Invaders from Mars
Sciencefiction, 1953
19 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2025 MovieMeter B.V.