• 15.796 nieuwsartikelen
  • 178.174 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.058 gebruikers
  • 9.374.635 stemmen
Avatar
 
banner banner

Superfly (2018)

Actie / Misdaad | 116 minuten
2,60 72 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 116 minuten

Alternatieve titels: Super Fly / SuperFly

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Director X.

Met onder meer: Trevor Jackson, Jennifer Morrison en Jason Mitchell

IMDb beoordeling: 5,3 (8.024)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 13 september 2018

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Superfly

"Redefine the hussle"

Youngblood Priest is een drugsdealer die er aan zit te denken om te stoppen met de hele handel. Hij wil echter nog één keer een grote slag slaan en dan met het verdiende fortuin een nieuw leven beginnen. De vraag is echter of hem dat wel wordt gegund. Want Priest kent nogal wat louche lui.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Vanaf 20 september in de bioscoop (Sony Pictures Releasing, via Universal)


avatar van Drifter

Drifter

  • 488 berichten
  • 1860 stemmen

Redelijke Amerikaanse zwarte gangsterfilm.

Standaard verhaal, aardig gefilmd, veel focus op de rap muziek.

Hoewel de hoofdpersoon herkenbaar blijft door de film heen is er weinig diepgang en ik kon mij niet echt inleven in welke persoon dan ook.


Geen film voor wannabe gangsters want heel ver van de werkelijkheid. Verder wel vermakelijk. Mooie douchescene met dito muziek.


avatar van lordhumangus

lordhumangus

  • 225 berichten
  • 505 stemmen

13 in een dozijn film. Kartonnen figuren zonder diepgang met een B.A. Baracus gouden starterskitje om hun nek, oren en klauwen. Word nergens spannend behalve een triootje in de douche. Volgens mij word de gehele film door een automerk ( Lexus LC500) gesponsord die ruimschoots door de hele film te zien is.

2,5 sterren.


avatar van Uier

Uier

  • 2006 berichten
  • 3749 stemmen

Director X. Cool man.


avatar van schumacher

schumacher

  • 4564 berichten
  • 4266 stemmen

Vond hem best goed, niet dat het de top was maar wel best vermakelijk, leuke actie scenes ook, muziek paste er ook goed bij, goed gefilmd ook en welke vent ziet er niet graag schoon vrouwen en oto's? .

Zeker fun om eens gezien te hebben.


avatar van flamingant

flamingant

  • 75 berichten
  • 1424 stemmen

schumacher schreef:

Vond hem best goed, niet dat het de top was maar wel best vermakelijk, leuke actie scenes ook, muziek paste er ook goed bij, goed gefilmd ook en welke vent ziet er niet graag schoon vrouwen en oto's? .

Zeker fun om eens gezien te hebben.

My Brother from another mother ???


avatar van schumacher

schumacher

  • 4564 berichten
  • 4266 stemmen

flamingant schreef:

(quote)

My Brother from another mother ???

Wie we hier hebben haha .


avatar van fatshark

fatshark

  • 95 berichten
  • 212 stemmen

best wel ok voor een keertje, 2.5* sterren film. Mocht wel wat meer rauwe actie in komen.


avatar van mixmaster

mixmaster

  • 1288 berichten
  • 1215 stemmen

Beter dan verwacht, natuurlijk is het geen top film maar slecht wil ik deze film niet noemen.

Het zag er allemaal best goed uit, goeie muziek, mooie vrouwen, mooie auto´s, en het acteerwerk was ook best redelijk.

Ik heb me geen moment verveeld en ik heb veel slechtere 'gangsta films' gezien dan deze.


avatar van zoutzak

zoutzak

  • 1046 berichten
  • 6981 stemmen

Een verfilming van een nummer? Curtis Mayfields Superfly is het hoogtepunt van de film


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

zoutzak schreef:

Een verfilming van een nummer? Curtis Mayfields Superfly is het hoogtepunt van de film

Ik neem aan hiervan? Super Fly (1972)


avatar van zoutzak

zoutzak

  • 1046 berichten
  • 6981 stemmen

kos schreef:

Ik neem aan hiervan? Super Fly (1972)

Idd, thx!


avatar van ikkegoemikke

ikkegoemikke

  • 3449 berichten
  • 4891 stemmen

God is great.

God is powerful, yeah.

But even more so, God is all-knowing.

And that is what makes him scary as shit.

Do you understand what I'm saying?

Deze remake van “Super Fly” uit de jaren 70, waar Ron O’Neal toen de rol van Priest op zich nam, is niet echt mijn favoriete genre van film. Er zijn al een veelvoud van dit type van films gemaakt. De zogenaamde blaxploitation-films. Misschien schetsten de oudere film "Super fly" een beter beeld van de Afro-Amerikanen wiens toekomstbeeld niet al te rooskleurig uitzag. Door discriminatie en racistische maatregelen werden de mogelijkheden om zichzelf te ontplooien redelijk ingeperkt. De stap naar de criminaliteit was dan ook snel gezet. Maar zo blits als in deze versie zag het er toen niet uit. Verwacht je dus maar aan fraaie, peperdure sportwagen. Gouden tanden en gouden automatische geweren. Met bont voorziene lederen jassen en blinkende gouden halskettingen. Decadente feestje waar kwistig dollarbriefjes worden rondgestrooid. Schaars geklede dames met fraai gevormde, trillende, vlezige billen die veelvuldig in beeld gebracht worden. Veel rapmuziek (zelfs op een begrafenis) en Yo-yo-yo-Bro stoerdoenerij. En natuurlijk de uitdrukkingen nigga, bitches en hoes die meermaals worden gebruikt in een conversatie. Kortweg, alles wat tegenwoordig in een rap-muziekvideo te zien is.

Echt overtuigen deed de film echter niet. De enigste scene die me deed hopen op een mega-coole gangsta-film vol met niet in te tomen geweld en grootspraak, was die aan het begin waar Priest (Trevor Jackson) de rapper Litty op het matje roept aangaande een terugbetaling. Dit was zo’n moment waar ik wel van hou. Die kalmte en tegelijkertijd dreigende houding die Priest daar aanneemt, is toch wel entertainment van de bovenste plank. Hij deed me een beetje aan Shaft denken maar dan met een absurd uitziend kapsel. Het lijkt wel enorm op de haarstijl van Marge Simpson. Spijtig genoeg ging het vanaf hier stijl bergafwaarts.

Niet alleen Priest’s kapsel ziet er ronduit belachelijk uit, ook zijn alwetendheid en gemak waarmee penibele situaties worden opgeklaard, was een beetje overdreven. Het verhaal van de streetboy Priest die na jaren dealen tot het besluit komt om ermee te kappen, is ook niet bijster origineel te noemen. Hij wil zijn dealersjas aan de kapstok hangen omdat wegduiken voor kogels die op korte afstand worden afgevuurd, voor een bejaarde niet zo evident is. Nog één laatste deal hebben ze voor ogen (nota bene op kap van iemand die hem onder zijn hoede heeft genomen zijn hele leven) en dan kan hij met zijn twee madammen gaan rentenieren op een luxe jacht.

Het feit dat hij hiervoor een Mexicaans drugskartel inschakelt, zegt al genoeg over zijn geloofwaardigheid. Hoeveel hij ook laat uitschijnen hoe beredeneert hij al zijn zaken aanpakt, getuigt dit toch wel van een tekort aan goedwerkende hersencellen. Ik zit niet in dit milieu maar weet toch wel dat de leden van zo’n kartel geen softies zijn die met zich laten sollen. Voordat je het weet hang je onthoofd ergens aan een brug of kan je de fauna en flora van een rivier bewonderen met een blok cement aan je voeten.

En ook al ziet het beeldmateriaal er soms wel professioneel uit (klaarblijkelijk beschikten ze dan toch over een aanzienlijk budget) zitten er zoveel minpunten in deze film dat het bijna onmogelijk is om het serieus te nemen. Misschien was dat dan ook wel de bedoeling. De achtervolgingen zagen er lachwekkend amateuristisch uit. De schaarse vechtscènes zien er doorsnee uit en voelden ouderwets aan door de toch wel te opvallende geluidseffecten. Trevor Jackson slaagt er wel in om de koelbloedige drugdealer te spelen maar verder is zijn personage zo clichématig en tweedimensionaal dat het redelijk ridicuul overkomt. Nog maar te zwijgen van zijn medewerkers. En het meest hilarische zijn de twee corrupte rechercheurs en de moeder van Gonzalez. Als je een schoolvoorbeeld nodig om het woord karikatuur uit te leggen, dan zijn zij de meest geschikte onderwerpen hiervoor.

Nee, echt geslaagd kan je deze film niet noemen. Of je bent op zoek naar wat hersenloos tijdverdrijf om je vrije tijd mee op te vullen. Het enige opwindende in de hele film was de douchescene. Ook al voelde het aan alsof het een verplicht nummertje was om de film op te vullen. Echt imponeren of verrassen deed het niet. Kortom, de film was niet echt “superfly”.

2*


avatar van Brabants

Brabants

  • 2887 berichten
  • 2145 stemmen

Superfly is een prima actie slash misdaadfilm zij het niet dat het ellenlange gezever de film onnodig doet rekken. Het haalt tevens de vaart uit de film en het komt zeker niet ten goede van het geheel.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Deze film kon me helemaal niet bekoren, op een paar muziekfragmenten na.

Het verhaal is oersaai, en vooral de dialogen zijn vervelend.

Als de muziek op sommige momenten niet zo goed was geweest had ik hem niet uitgekeken !!


avatar van Grindhouse62

Grindhouse62

  • 2065 berichten
  • 16595 stemmen

Superfly is zeker geen hoogvlieger, maar zeker een kijkbeurt waard en dat heb ik vanavond gedaan. Er zit geen overdaad aan actie/geweld in, maar voor mij wel voldoende. Ik vond het een aardig vertelt verhaal met een aantal plotwendingen. Camerawerk, locaties zijn prima en de acteerprestaties zijn aardig. Ik heb mij niet verveelt met deze film. Een 3.0


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11392 berichten
  • 6704 stemmen

Prima.

Moet wel eventjes snel benoemd hebben dat ik de naam "Director X" echt heel suf vind. Ronduit kinderachtig zelfs, want wat in godsnaam bereik je hiermee eigenlijk? Misschien dat het leuk is als je ook echt bijzondere films maakt, maar zijn populairste film heeft niet eens heel veel succes en is daarnaast ook geen briljante manier van filmmaken.

Genoeg over de regisseur en terug naar Superfly. Gedurende het kijken kwam de klassieker Scarface meermaals naar voren. Beide films leunen eerder op de gestoorde elementen dan het verhaal en richten zich ook op op-en-top vermaak. Ondanks dat allebei de films serieuze taferelen beschikken is het allemaal behoorlijk lomp aangezet, maar bij Superfly nog iets gelikter. Verder kan dit niemendalletje uiteraard niet tippen aan Scarface, maar de gelijkenissen waren er wel.

Het acteerwerk is niet al te overtuigend. Jackson komt nooit over als iemand die zover in de misdaadwereld kan raken, maar X maakt meer dan duidelijk dat we het allemaal niet heel serieus moeten nemen. De eerste scene is namelijk een Jackson die een streng bewaakte club inloopt met een probleem, en de oplossing daarvoor is enkel het gebruik van vocabulaire. Niettemin vond ik de dialogen van Jackson niet overtuigend en klinkt hij gewoon veel te soft.

Verder best mooi gedecoreerd en in beeld gebracht. De film weet zonder moeite te vermaken ondanks de meerdere plotgaten tussendoor. Het is een simpele film waarover niet lang is nagedacht, en daarnaast vermaken de scenes met flitsende sportauto's ook veel beter. Door de film heen krijgen we best wat domme dingen te zien en de ontwikkeling van de personages gecombineerd met iets te makkelijke figuren zijn niet best.

Toch overheerst het vermaak en kon ik de finale goed waarderen. De stijl van de film is een redding, want er is sprake van mooie filters en scherpe kwaliteit. Beetje jammer dat de soundtrack te ver naar achteren wordt gedwongen, want dan was de film visueel compleet geweest. De echt geweldige momenten ontbreken en het acteerwerk is ondermaats, maar verder heb ik een meer dan aardige avond gehad met Superfly.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Slap verhaal over een drugskoning met een hilarisch kapsel [Trevor Jackson] die met zijn beste vriend [Jason Mitchell] de klassieke laatste slag te slaan en de misdaad te verlaten. Zijn mentor [Michael Kenneth Williams] blijkt niet bereid hem te helpen, omdat een bloedbad dreigt te ontstaan. Jackson is hopeloos en deze herinterpretatie van de gelijknamige blaxploitationklassieker uit 1972 wordt bevolkt door slecht gespeelde karikaturen en loopt over van seksisme en narcisme. Het pseudoniem dat Montero Lamal Hall AKA Lil Nas X gebruikt als regisseur zegt genoeg. Tijdverspilling.