• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.010 gebruikers
  • 9.372.024 stemmen
Avatar
 
banner banner

Critters 4 (1992)

Horror / Komedie | 90 minuten
1,89 117 stemmen

Genre: Horror / Komedie

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Rupert Harvey

Met onder meer: Don Keith Opper, Angela Bassett en Brad Dourif

IMDb beoordeling: 4,1 (9.044)

Gesproken taal: Engels en Tsjechisch

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Critters 4

"In Space, They Love to Hear You Scream!"

De Critters zijn weer terug en dit keer in de ruimte, in een ruimteschip! Premiejager Charlie komt ook in dit ruimteschip terecht en moet een groepje wetenschappers, dat zich in het schip bevindt, helpen deze moordlustige beestjes te vernietigen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Niet zo leuk als de eerste twee vervolgen en zeker een tegenvaller in vergelijking met het eerste deel, maar toch weet het vierde deel van de Critters reeks nog steeds voor heel wat vermaak te zorgen. Dit zouden ze meer moeten maken. Ook leuk rolletje van Brad Dourif, overigens.


avatar van HALLOWEEN

HALLOWEEN

  • 179 berichten
  • 149 stemmen

Chainsaw schreef:

Dit zouden ze meer moeten maken

vind ik ook waarom zou je de geinige critter popetjes in computer animaties maken dit houd teminste de traditie in stand.


avatar van Frantic01

Frantic01

  • 163 berichten
  • 215 stemmen

ik ben het met jullie beide eens maar voor mij is ie toch wel 5 stemmen waard zon film blijft gewoon leuk en goed.


avatar van Waku

Waku

  • 5456 berichten
  • 6491 stemmen

Eigenlijk was het boek wel een beetje dicht na het tweede deel. Deel 3 was daarom al overbodig en nauwelijks opwindend of leuk. Critters 4 is simpelweg slecht. Veelvuldig in herhaling vallend.

1,5*


avatar van metaledje

metaledje

  • 740 berichten
  • 859 stemmen

haha deze was echt slecht, het zijn gewoon poppetjes

velen malen goedkoper wat ik erg jammer vind..

toch nog een 2* voor de critters


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12840 stemmen

Wat minder dan de andere delen.

De film gaat deze keer wel erg opvallend lenen bij films als Alien. Het hele ruimteschip gegeven is een schaamteloze kopie van vele andere films. Ook de uitwerking is totaal voorspelbaar. Hoewel het voor een B-filmpje als deze nog wel ietwat degelijk gedaan was.

Jammer genoeg miste de film een beetje de leuke uitspattingen van de Critters. Ze zitten er wel in, maar vervullen hier wat meer hun "horror" rol ipv hun "komedie" rol. Beetje spijtig, want echt eng kan je die beestjes toch niet noemen.

Verder is het nog wel geinig, paar leuke scenes, niet te lang, vermakelijk, maar minder dan de rest vond ik.

Kleine 2.5*


avatar van JurassicPark

JurassicPark

  • 505 berichten
  • 632 stemmen

ook een 1,5. erg slecht dit echt. deel 1 en deel 2 zijn de beste deel 3 en deze zijn erg slecht


avatar van uberjason

uberjason

  • 261 berichten
  • 144 stemmen

sorry hoor, maar dit deel gaat wel heel snel bergafwaarts. deel 3 was gewoon superleuk, en dan binnen hetzelfde jaar poepen ze dit moederkoekje eruit, met als enige resultaat, Brad Dourif en Angela Bissett. denk ook niet dat ze nog willen weten dat deze film mede door hen tot stand is gekomen, teleurstellende baggerfilm

de critters zijn bijna nooit in beeld, het verhaal is langdradig, zelfs voor een korte film, en alle ideeen zijn van Alien films afkomstig.

jammer hoor, want ze hadden er veel meer mee kunnen doen, het lijkt wel of ze een aflopend contract hadden dat zei dat ze in 1991 de 3de en 4de film klaar moesten hebben, of anders op stekelvarkens konden gaan jagen.

1.0 omdat Dourif erin zat


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Wat begint als een frisse aanpak (ik dacht het eerste half uur dat deze beter zou worden dan deel 3) verandert langzaam in een rommelige gedoe en eindigt met een zwak kwartier.


avatar van namingway24

namingway24

  • 1117 berichten
  • 1403 stemmen

Deze films heb ik allemaal op zeer jonge leeftijd gezien, en zelfs toen was ik er al niet bang voor, maar het blijven geinige B-filmpjes. Brad Douriff blijft het altijd leuk doen, en ik kan nog steeds niet geloven dat Angela Bassett hiervoor een naaktscène heeft gedaan!


avatar van charmed one

charmed one

  • 680 berichten
  • 535 stemmen

dit was het minste deel uit de reeks. er zitten wel een leuke acteurs in. maar toch is een stuk minder leuk dan de andere delen.


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2558 berichten
  • 2023 stemmen

Zeer slecht vervolg. De eerste drie delen waren best leuk. Het lijkt erop dat iedere horrorfilm wel eens in space moet afspelen, maar in het geval van Critters is dat niet al te vreemd vermits het kleine ruimtemonstertjes zijn. Deze nieuwe plotwending neemt natuurlijk niet weg dat dit een draak van een film is.

De eerste 35 minuten is het amper te geloven dat je in een Critters film zit. Daarna komen de Critters eindelijk in beeld, maar in het algemeen krijgen ze veel te weinig screentijd. Ook dat geleuter met die computerstemmen begint na een tijd te vervelen. Alles ziet er ook vrij goedkoop uit en de special effects zijn bedroevend laag. Ook de Critters zelf zien er niet meer zo leuk uit als in de vorige films.

Het enige leuk vond ik de twist naar het einde toe dat Ugh, het vertrouwde spacemaatje van Charlie slecht werd. Maar dat is ook het enige bijzondere wat in de film afspeelde. Nergens wordt hij echt spannend en grappig al zeker niet. Saai afsluiter!


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Laatste en ook het minste deel. De opbouw was nog prima, vooral wanneer de crew het onbekende schip opkomt. Critters 4 lijkt op te bouwen naar een soort van confrontatie tussen de 'crites' en een onbekend 'iets' op het schip, maar helaas blijft dit uit. Dit had de reeks weer wat nieuws kunnen brengen, maar net als in deel 3 willen de makers ook hier weer niets uit het nieuwe uitgangspunt halen. Daarnaast maakt Harvey de fout om de grootste troef, de critters zelf, teveel uit de picture te laten. Erg jammer en alweer een gemiste kans. Helaas is er nooit meer een regisseur opgestaan om deze beestjes de afsluiting te geven die ze verdienen. Misschien een remake?

2,5*


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2227 berichten
  • 5186 stemmen

Bij deze had ik het toch wel compleet gehad met de monstertjes. Maar het is natuurlijk altijd leuk om Brad Dourif voorbij te zien komen.


avatar van Mr. Chiel

Mr. Chiel

  • 1384 berichten
  • 3851 stemmen

Wat een waardeloze film! De vorige 3 delen waren alledrie leuk (deel 2 het leukst, *4) maar dit... de Critters kwamen er haast niet in voor (nog geen 5 minuten) en waren ook helemaal niet grappig. Net als de rest van de film overigens. Jammer dat de reeks zo afsluit.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8148 stemmen

Duidelijk de minste uit de reeks, zowel qua verhaal als humor.

Het leukste aan de reeks zijn de beestjes zelf en als die dan maar weinig screentijd hebben zoals hier, moet de rest wel van een heel goed niveau zijn, om er nog iets van te maken. Deze keer hebben ze duidelijk de meest lelijke mannen gecast, die zich samen met Bassett ergens in de ruimte in de toekomst bevinden.

De aanloop is erg lang en de zogenaamde spanning, die men probeert op te wekken komt niet uit de verf. Ook de humor is deze keer maar zeer spaarzaam aanwezig. Het enige positieve is de setting, die ze gezien het budget en de tijd waarin het gemaakt is, nog best aardig weergegeven hebben.

Maar verder houdt het bij lange na niet over, is het niveau erg matig en is het wel goed dat de reeks nu ten einde is gekomen.

1,5*


avatar van Clapboy

Clapboy

  • 311 berichten
  • 0 stemmen

Best geinig en vermakelijk.


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3123 stemmen

Een populair thema in de eerdere, midden jaren negentig en zelfs later was het een beetje een trend om horror karakters de ruimte in te sturen.

Hellraiser, Leprechaun en later zelfs nog Jason. Allen gingen ze de ruimte in. Enige verschil met Critters 4 is dat het hier wel werk, en het was een van de eerste reeksen die het deed.

De Critters kwamen al uit de ruimte dus is het ook ok dat ze weer naar de ruimte terug keren. Verhaal is opnieuw niet heel erg goed. Maar toch goed om een anderhalf uur te vermaken. Het is een direct vervolg op het derde deel en gaat meteen verder waar we gebleven waren. We krijgen hier de terugkeer van Terrence Mann en ook krijgen we in dit deel Brad Dourif die het magere verhaal net dat beetje meer geven. Maar het zijn alweer de critters zelf en hun gedrag die de film redden. Een net zo leuke film als het tweede en derde deel.



avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

dutchtuga schreef:

(quote)

Dat ziet er verdomd goed uit!

Vind je?


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7586 berichten
  • 7495 stemmen

Deze laatste film was gewoon waardeloos en erg vervelend om naar te kijken.


avatar van Supernatural

Supernatural

  • 986 berichten
  • 836 stemmen

dit was eigenlijks een hele slechte film.maar wel bekende acteurs er in.die het niet verkeerd spelen.vandaar 2 sterren.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Het wordt vaak gezien als het dieptepunt in een filmreeks, als men plotseling naar de ruimte gaat. Van James Bond tot horrorschurken als Pinhead of Jason en zelfs Leprechaun. Voor Critters is het echter iets logischer; de beesten komen uit de ruimte. Sterker nog, de eerste film opent met een scène die oogt als een foute scifi. Dus heel gek was het niet om voor Critters 4 de ruimte in te gaan. Aan het roer ditmaal de producent van alle Critters en scenarist van Critters 3. Het had allemaal lekker lomp, belachelijk en over de top kunnen worden, maar helaas faalt Critters 4 behoorlijk. Het is zelfs een kunst dat je een ruimtefilm met Critters, Angela Bassett en Brad Dourif zó ongelofelijk saai weet te maken. De monsters zelf zijn weinig in beeld, we zien een groot deel van de tijd vooral personages rondlopen in een ruimteschip en vooral ellendig veel typen op toetsenborden en loeren naar schermen. Toch bewonderenswaardig dat zo’n lekker dom concept met zulke geinige wezentjes zo oersaai is uitgevoerd.

2 sterren.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10829 berichten
  • 8915 stemmen

De laatste twee overgebleven Crite-eieren werden aan het einde van de laatste film naast Charlie in een baan om de aarde gelanceerd. En nu, in het jaar 2045, zijn ze opgepikt door een ruimtekapitein. (Anders Hove, uit de Subspecies-serie) Inderdaad ze gaan in navolging van Jason, Pinhead en de Leprechaun de ruimte in! Maar aangezien Critters buitenaards waren ook weer niet zo heel gek!

Onder de ruimte-bemanning bevinden zich ook Brad Dourif en Angela Bassett. Hoewel beide niet veel te doen hebben. Bassett's meest memorabele moment is een douchescène, terwijl Dourif ons verrast door door eens een goede kerel te spelen.

Voor een film met de naam Critters 4 bevat het maar heel weinig Crites. Wel laten ze de paar die ze hebben er echt goed uitzien. Verder sleept het maar door en door, de personages brengen meer tijd door met onderlinge vechtpartijen en het duurt verdorie minstens 38 minuten voordat de kleine rotzakjes in actie komen. Nu is er hier minstens één positief ding. Het ruimteschip, geleend uit de film Android (1982). De scènes in het laboratorium en de afvalverwerking zagen er dan ook best goed uit.

Met nog maar heel weinig grappige momenten en niet veel op het gebied van bloedverlies was een wijze beslissing dat de franchise hier eindigde.


avatar van W.V.40

W.V.40

  • 25 berichten
  • 304 stemmen

Ik vond deze de minste van allemaal. 1 en 3 waren de beste.


avatar van shrink

shrink

  • 2139 berichten
  • 2393 stemmen

Een stuk beter dan het overbodige deel 3. Deze film is totaal anders dan de overige films. Dat is al een compliment waard. Daarnaast zitten er in deze films wel een paar goede acteurs. Dat scheelt ook. Een hoger cijfer zit er niet in, want het stelt allemaal niet zo heel veel voor. Verhaal en de decors.


avatar van clubsport

clubsport

  • 3816 berichten
  • 6942 stemmen

Aardig idee om min of meer het plot van alien te jatten , helaas is het te zwak uitgevoerd en zijn de critters zelf te

weinig verweven in het verhaal .


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11364 berichten
  • 6689 stemmen

Het heeft de reeks vier delen gekost om uiteindelijk integraal door het ijs te zakken, ondanks dat iets als Critters serieus baat zou kunnen hebben gehad met een going-to-space concept. Spijtig genoeg maakt regisseur Rupert Harvey de uiterst merkwaardige keuze om de aanwezigheid van de wezentjes aanzienlijk terug te schalen en de ontwikkeling van de crew voorrang te geven. Het levert een geheel op dat werkelijk onbeschrijfelijk saai wegkijkt en bovendien amper kan profiteren van de onderscheidende setting. De Krites missen elke vorm van hun humoristische persoonlijkheden en de cast acteert erbarmelijk slecht, met een kleine uitzondering in Brad Dourif. Angela Bassett had duidelijk geen zin in de vooruitgang van de productie en acteert ver onder de maat, maar ook de overige personages kennen amper wat noemenswaardige trekjes. Eenmaal de finale aanbreekt is het volledig duidelijk dat de koek op was en dat resulteert in een onmenselijk saai en geforceerd geheel, die zelfs voor zo'n pulpreeks nog een belediging vormt.


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 4026 berichten
  • 3631 stemmen

Leuker dan Critters 3 in elk geval. Beter? Dan dan weer niet echt. Ze hebben er een soort van Alien met Crites van gemaakt, alleen zie je die mormels daardoor wel wat weinig. Dat gaat ten koste van de typische humor. De sprekende computer is dan wel weer hilarisch, evenals de overdreven sleazy personages.

Het zegt veel dat de acteur die Leo in Twin Peaks speelde in deze film zit en niet eens de grootste griezel is. Hove spant wat dat betreft toch de kroon. Dourif is ook vermakelijk. Je vraagt je alleen wel af wat acteurs als hij en Bassett in een B-film als deze te zoeken hebben.


avatar van teigertje

teigertje

  • 2946 berichten
  • 2076 stemmen

Deze vierde Critters film, met de gevaarlijke en knotsgekke ruimte monstertjes is wel een stuk minder leuk, als de voorgaande films.

Deze keer maken ze de boel onveilig in een ruimteschip, waarbij de bemanning moeten zien te overleven.

Best een leuke en vermakelijke film.