• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.331 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.096 gebruikers
  • 9.377.215 stemmen
Avatar
 
banner banner

Gogol. Nachalo (2017)

Avontuur / Misdaad | 48 minuten / 100 minuten (Rusland)
3,50 3 stemmen

Genre: Avontuur / Misdaad

Speelduur: 48 minuten / 100 minuten (Rusland)

Alternatieve titels: Gogol. Origins / Гоголь. Начало

Oorsprong: Rusland

Geregisseerd door: Egor Baranov

Met onder meer: Alexander Petrov, Oleg Menshikov en Sergey Badyuk

IMDb beoordeling: 5,8 (2.247)

Gesproken taal: Russisch

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Gogol. Nachalo

"The Darkest Night Before Dawn"

1829. Nikolay Gogol, een jonge klerk, is wanhopig: zijn eigen boeken lijken oppervlakkig en middelmatig, zodat hij steeds volledige pakketten gedrukte exemplaren opkoopt om ze allemaal te verbranden. Hij lijdt aan hevige epileptische aanvallen en worstelt om door te gaan met werken. Onderzoeker Yakov Guro is op een dag getuige van een visioen van Gogol en realiseert zich dat deze hem zou kunnen helpen bij het oplossen van misdrijven.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Gogol Nikolay Vasilievich

Yakov Petrovich Guro - investigator

Bomgart - doctor

Elizaveta Andreevna Danishevskaya - countess

Вакула (кузнец)

Aleksey Danishevsky - Count, husband of Lisa

Binh - investigator

Грицко

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Deze film en de twee vervolgdelen hierop die betrekking hebben op het werk van Nikolaj Gogol dit week-end bekeken. Het eerste deel "Nachalo" begon met een ijzersterke opening die de nodige horrorelementen bevatte. Verder kende deze film mooie surrealistische beelden die de dromen en visioenen van Gogol uitbeeldden. Voorts waren de special effects in deze film zeer mooi en dat geldt ook voor de mooie Russische dames - vooral de aristocratische Lisa - die in deze film hun opwachting maakten. In het derde deel gingen die mooie dames zelfs een zwaardgevecht met elkaar aan. Tja, dat was een mooi gezicht.

Met de verhaalstructuur had ik soms wel wat moeite. De dialogen duurden vaak wat te lang, wat de vaart uit de film haalde.

Wat die vervolgdelen* betreft; die staan nog niet op MovieMeter maar misschien worden die binnenkort hier toegevoegd. Zou mooi zijn natuurlijk want het eerste deel heeft gewoon een open eind dat verder wordt uitgewerkt in deel 2.

* 2e deel: Gogol, Viy (2018), 3e deel: Gogol, Strahnaya Mest (2018)

3.5*


avatar van tbouwh

tbouwh

  • 5811 berichten
  • 5402 stemmen

48 of 100 min.? dat is wel een heel groot verschil.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8933 stemmen

Eind 2010 weten Russische genrefilms als horror, sciencefiction en fantasiefilms op te vallen! Tja hoe anders is dat in anno nu..? Enfin één van de meest Interessant projecten was deze Gogol Nachalo. Het eerste deel van een tv-serie die als film in de bioscopen werd uitgebracht. Voor degenen die Nikolaj Vasiljevitsj Gogol niet kennen: hij was een schrijver uit Klein-Rusland (het huidige Oekraïne) die leefde in de 19e eeuw. Zijn werken zijn over de hele wereld populair vanwege hun duistere sfeer. Hier wordt Gogol gebruikt als een fictief personage die occulte zaken onderzoekt.

Het begint met "Murders in Dikanka" Je maakt kennis met Nikolai Gogol, een schrijver die hoofdonderzoeker Yakov Petrovich Guro helpt. Samen reizen ze naar het dorp Dikanka om een mysterie van verschillende meisjes die zijn vermoord te onderzoeken. Na die belevenissen gaat dit bijna naadloos over in "The Red Cape" Een huisvrouw die vreemdgaat met een andere man worden vermoord aangetroffen. Gogol probeert om de moorden op te lossen.

De film bevat prachtige periode en sfeer settings, kostuumontwerpen zagen er authentiek uit, soms zijn er beelden (een koets die door de nacht rijdt, afgetekend tegen een levensgrote maan) die enorm mooi zijn! Wel lastig is het dat als je niet weet dat dit een serie is je een einde zal verwachten. Echter het mysterie rond de ruiter dient als basis voor een overkoepelend uitgangspunt voor alle drie de films dus de conclusie is pas aan het einde te verwachten!

De film is een horrorfilm en op dat vlak stelt het zeker niet teleur! Mooie bijkomstigheid was dat de Russische dames naast mooi ook wel eens hun kleding verliezen. Een geweldige sfeer en goede combinatie van genres maken van dit een heerlijke belevening! Het vervolg is Gogol. Viy (2018)