• 15.801 nieuwsartikelen
  • 178.295 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.091 gebruikers
  • 9.376.883 stemmen
Avatar
 
banner banner

Ju-on (2002)

Horror | 92 minuten
3,18 490 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 92 minuten

Alternatieve titels: Ju-on: The Grudge / 呪怨じゅおん

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Takashi Shimizu

Met onder meer: Megumi Okina, Misaki Ito en Misa Uehara

IMDb beoordeling: 6,7 (51.796)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Ju-on

"When a grudge from the dead passes to the living - Who is safe?"

Wanneer vrijwilligster Nishina Rika een bezoek brengt aan een bedlegerige oudere vrouw, ontdekt ze een mysterieuze deur die afgesloten is met plakband. Nishina kan haar nieuwsgierigheid niet bedwingen en ze opent de deur. Een vreemde, duistere geest kan hierdoor ontsnappen en werpt een kwaadaardige vloek op de bezoekers van het huis: iedereen die de woning betreedt, komt in verdachte omstandigheden om het leven. Dat is ook de politie van Tokio niet ontgaan en de detectives openen een onderzoek. Dit leidt hen naar een moord die jaren geleden in het huis werd gepleegd. Een man vermoordde er zijn vrouw, maar het zoontje van het koppel werd nooit teruggevonden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Rika Nishina

Hitomi Tokunaga

Izumi Toyama

Katsuya Tokunaga

Kazumi Tokunaga

Yuji Toyama (onvermeld)

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12267 stemmen

gister weer gekeken blijft super spannend

blijft

5 sterren


avatar van LdK

LdK

  • 14 berichten
  • 14 stemmen

gruwelijke film.

Ik heb erg veel horrorfilms gezien dit blijft toch de gene die ik het best vind.Veel schrikken enzo. Ju on 2 vond ik trouwens ook goed.

En de amerikaanse remake zuigt, zoals gewoonlijk bij amerikaanse remakes (kunnen ze niet iets zelf verzinnen?).


avatar van martinovitch

martinovitch

  • 609 berichten
  • 291 stemmen

Heb deze film echt mee afgezet vorige week.

Ik haat die japanse taal en het begin trok ook al op niks dus.


avatar van berrege

berrege

  • 54 berichten
  • 259 stemmen

Ben deze film beginnen kijken omdat ik wel van horrofilms hou, maar deze film stond al snel weer af. De acteurs vielen buiten die man ook tegen.


avatar van Shermine

Shermine

  • 16 berichten
  • 34 stemmen

Geweldige film, vind deze dan ook eene stuk beter dan de Amerikaans versie!


avatar van LdK

LdK

  • 14 berichten
  • 14 stemmen

waarom zo'n lage score?

Ik vind deze film geweldig, dit is zo'n beetje de eerste japanse horrorfilm die ik heb gezien, daarna heb ik er veel meer gekeken maar die vond ik allemaal niet zo eng als ju on: the grudge 1 en 2,

alleen shutter een beetje.

Veel goede schrikmomenten.

4,5*


avatar van Improvision

Improvision

  • 24 berichten
  • 0 stemmen

Slechte film, ik ergerde me mateloos aan de acteerprestaties. Sommige 'spannende' stukken waren ronduit lachwekkend.

Leuk concept, maar wat ermee gebeurd is, is niet geweldig.

1,5*


avatar van maxo922

maxo922

  • 691 berichten
  • 627 stemmen

eerlijk gezegd vond ik hem slechter dan de amerikaanse. en ook iets minder eng (de amerikaanse was eigenlijk niet eng.). behalve dat stukje van die achtmerrie van dat meisje, daar kreeg ik ff rillingen van. maar voor de rest stom. * 2,5


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2551 stemmen

Op zich wel een aardige film om te zien. Alleen begreep ik niet al te veel van de verhaallijn. Maar wat ik uit eerdere pagina's heb vernomen, is dat er hiervoor nog 2 andere Ju-On films waren.

Deze film moet het duidelijk niet van de gruwelijke (bloed) scènes hebben, want dat zit er simpelweg niet in. Maar meer van de sfeer en de subtiele geluiden.

Alleen wel erg goed opletten met al die verschillende verhalen die verteld worden per persoon.

Ik geef 'm 3, 0 sterren.


avatar van ruudhesselink

ruudhesselink

  • 126 berichten
  • 1435 stemmen

Best leuk om een keer te zien, deze zou veel schrikwekkender zijn dan de amerikaanse versie. Nou gelukkig dan maar

Verhaal rommeld wel en het is vrij voorspelbaar, ondanks dat best een aardige film.


avatar van plorp

plorp

  • 112 berichten
  • 0 stemmen

Inderdaad een zenuwslopende horrorfilm

4,5


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Ik heb er te lang mee gewacht

De remakes heb ik tijd geleden al bekeken, nooit aan toe gekomen om de originele versie een keer mee te pikken maar nu ik het heb gedaan moet ik toch even 1 ding kwijt, die remakes verpesten het.

En niet zo'n klein beetje ook, deze film doet alles goed, alleen het feit dat ik het al gezien heb maakt de zit een stuk minder eng, en minder leuk.

Die ''remakes'' zouden niet zo genoemd mogen worden, het is namelijk een schaamteloze kopie, ik kon me haren wel uit me kop trekken van ergenis dat ik die remake eerder zag als deze.

Onvoorstelbaar dat dat mag, er word geen basis overgenomen maar de gehele film met amerikaanse acteurs, ik kan er uren over doorgaan hoe kut het is...

Maar nu de film zelf, het is best apart dat ik hem (Als horror fanaat) een ju-on film pas nu zie, maar eigenlijk had ik er nooit zo'n zin in..

Maar er valt erg weinig op aan te merken, het principe is goed, sommige scénes zijn echt geniaal bedacht en andere weer iets minder, maar het niveau blijft aardig hoog de gehele film..

Helaas ben ik totaal niet te spreken over het acteerwerk, want dit is werkelijk bedroevend statisch gespeeld, kon wel janken.

Ik kijk nooit meer een remake, in ieder geval nooit meer voordat ik het origineel zie..

Nu snel A tale of two sisters kijken, want in 2009 komt er alweer een remake!!!

3.5*


avatar van maxo922

maxo922

  • 691 berichten
  • 627 stemmen

heb hem nog eens gezien, en hij was beter dan eerst vond ik. het was allemaal beter uitgewerkt dan in de amerikaanse versie, weliswaar rommelig maar toch onderhoudend. op sommige momenten erg neppe special effecten maar het gaat om het idee. vooral op het einde een heel lugubere film . * 3,0


avatar van Legan

Legan

  • 18121 berichten
  • 4947 stemmen

Jeetje, als ik iets niet had verwacht, dan was het toch wel de uitstraling van Ju-on: The Grudge. De film is zo slecht geschoten dat het leek op een willekeurige aflevering uit een goedkopere 'horrorsoap'. Mede daardoor, maar ook door het fragmentarische, het slechte acteren en de slaapverwekkende personages, bleef het geheel erg sfeerloos en saai. Het moet het vooral hebben van schrikmomenten, maar na de zoveelste hield ik dat ook voor gezien. Het werd pas interessant bij de introductie van donker/licht effecten. Daarnaast bevat het toch ook betere, spannende scènes, om helaas te eindigen met een anti-climax.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12851 stemmen

Legan schreef:

Jeetje, als ik iets niet had verwacht, dan was het toch wel de uitstraling van Ju-on: The Grudge. De film is zo slecht geschoten dat het leek op een willekeurige aflevering uit een goedkopere 'horrorsoap'. Mede daardoor, maar ook door het fragmentarische, het slechte acteren en de slaapverwekkende personages, bleef het geheel erg sfeerloos en saai.

Vreemd, toch hét grote kenmerk van die Japanse pioniers. Iets waar een film als Ringu nog veel meer last van heeft.


avatar van Legan

Legan

  • 18121 berichten
  • 4947 stemmen

Onderhond schreef:

Vreemd, toch hét grote kenmerk van die Japanse pioniers. Iets waar een film als Ringu nog veel meer last van heeft.

Dat beloofd nog wat voor later... Maar het volgende deel heeft dit probleem imo weer helemaal niet, dus geen idee waar het aan ligt. Aan de andere kant, het aantal geziene Japanse horrors kan ik op 2 handen tellen, dus nog een hoop te gaan. In ieder geval laten de scores wel 'n stijgende lijn zien, met de eerste 3,0* voor Ju-on: The Grudge 2.


avatar van AtragicHero

AtragicHero

  • 9 berichten
  • 4 stemmen

mooi verhaal, origineel en creepy momenten.. ik vond deze beter dan de remake


avatar van Cyberator

Cyberator

  • 214 berichten
  • 253 stemmen

Enige nadeel aan deze is dat tijd en personages nogal door elkaar worden geworpen. Je weet pas na een tijdje of je in het verlede of heden zit.

Maakt het nogal ingewikkeld allemaal, maar het is uiteindelijk te volgen.


avatar van clockwork72

clockwork72

  • 2780 berichten
  • 1741 stemmen

Gisteren voor het eerst gezien. half 1 lichten uit en griezelen.

De film moet even op gang komen maar telt aardig wat schrikmomenten. Ben 1 keer bijna van me stoel gevallen zo erg schrok ik.

een 4*


avatar van bild

bild

  • 318 berichten
  • 0 stemmen

Sfeervolle horrorfilm met enkele zeer goede schrikmomenten.


avatar van riesma

riesma

  • 3706 berichten
  • 3082 stemmen

Als horrorfilm vind ik 'm niet geslaagd, daarvoor ontbreekt het gevoel 'dat het echt gebeurt'. De geesten lijken te veel op geschminkte acteurs - wat het uiteindeljik ook zijn . Daardoor is het concept 'geest' niet geloofwaardig genoeg. De potentie zit er wel in, maar er zou iets meer aandacht (budget) aan besteed moeten worden.
Verder is het een redelijk vermakelijke film. Riesma, two points.


avatar van maxo922

maxo922

  • 691 berichten
  • 627 stemmen

riesma schreef:
Als horrorfilm vind ik 'm niet geslaagd, daarvoor ontbreekt het gevoel 'dat het echt gebeurt'. De geesten lijken te veel op geschminkte acteurs - wat het uiteindeljik ook zijn . Daardoor is het concept 'geest' niet geloofwaardig genoeg. De potentie zit er wel in, maar er zou iets meer aandacht (budget) aan besteed moeten worden.
Verder is het een redelijk vermakelijke film. Riesma, two points.


Wel de tweede kijken, die is een stuk sfeervoller en Gruwelijker!


avatar van riesma

riesma

  • 3706 berichten
  • 3082 stemmen

Thanks voor de tip!


avatar van Ju-On 1990

Ju-On 1990

  • 13 berichten
  • 14 stemmen

De Amerikaanse vind ik toch iets enger.

Komt misschien omdat er Japans wordt gesproken.


avatar van shelter

shelter

  • 27 berichten
  • 37 stemmen

zo deze is echt wel spooky en stukken beter dan de amerikaanse versie. De amerikaanse versie is gewoon weer typisch amerikaans een horror film willen maken met veel special effects en teveel visueel geesten laten zien. De japanse versie is een stuk enger omdat je minder ziet. Ook klopt het verhaal in the grudge voor geen meter. Voor deze 4*

The grudge vond ik echt een lachertje plus dus dat het verhaal niet meer klopt...grudge americano vind ik niet meer dan 2*


avatar van maxo922

maxo922

  • 691 berichten
  • 627 stemmen

Herkijkbeurt heeft deze goed gedaan.

Toch een best wel sfeervolle film merktte ik deze keer. Het verhaal kwam eerst ook wat afgeraffeld over, na deze kijkbeurt bespeur ik er toch wel wat meer logica in. Juist de onchronologische volgorde in deze films vind ik heerlijk. Misschien een beetje goedkoop, maar het maakt het toch wel mysterieuzer. Verder is het acteerwerk matig, niet eens zo slecht want er zitten toch een paar redelijke acteurs bij. Gelukkig is en blijft het allemaal erg vermakelijk.

* 3,0 --> * 3,5


avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

Vind de Amerikaanse remakes beter. Maar dat komt vast ook omdat ik die als eerste heb gezien. Dit lijken me wel goede films, maar ik denk dat ze de Amerikaanse versies niet overtreffen. Takashi Shimuzi vind ik trouwens een zeer goede horrormeester. Jammer dat hij niet The Ring heeft geregisseerd.


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10038 stemmen

Ju-on is bij vlagen spannend en best eng. De neergezette sfeer is uitstekend en kent wat naargeestige momenten. Gelukkig geen film met de reguliere ''spring uit je stoel'' momenten, al probeert men wel degelijk zulke momenten te creëren. Hierbij gaat de angst meer uit van de spanningsopbouw die volgt bij een ontmoeting. Vooral met het angstaanjagende, krakende (wat een geluid!) confrontaties blinkt de film uit.

Helaas kiest de film voor een matige structuur met veel situaties gezien vanuit verschillende karakters, waardoor het fragmentarisch overkomt. Een centraal karakter, met korte zijlijnen, had waarschijnlijk beter gewerkt. Nu blijft de film wel erg sfeervol, maar verliest het aan spanning en weet het de aandacht niet altijd vast te houden. Er is ook een element wat in geen enkel opzicht eng is: geschminkte gezichten. Neem die scene onder dekens, met de kleine jongen. Moet dat je nu angst inboezemen? Ik voelde het niet. Gelukkig is er een ander personage wat dit voor een groot deel compenseert.

Ondanks de matige vertelstructuur en de gebreken op het gebied van angst een aardige film.


avatar van Sissi78

Sissi78

  • 13 berichten
  • 7 stemmen

Ik heb deze film in mijn eentje zitten, toen er op maandagavond bij MTV asia mania was en ik vond het best eng dat ik op gegeven moment het geluid heb uitgezet.

Ga deze film toch maar is kopen want ik heb inmiddels al wat asia mania films verzameld en deze hoort er ook bij .....


avatar van killer13

killer13

  • 673 berichten
  • 8089 stemmen

veeeeeel beter dan de amerikaanse versie! het komt bij mij bijna nooit voor dat ik niet kan slapen als ik een horrorfilm zie, maar na het zien van deze heb ik toch wel moeite gehad om het licht uit te doen en in slaap te vallen. i hou niet zo van japanse films, maar klassiekers zoals deze vallen altijd wel in de smaak bij mij. deze is echt een aanrader als je een goede enge horrorfilm wilt zien!