

Genre: Actie / Komedie
Speelduur: 130 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: John McTiernan
Met onder meer: Arnold Schwarzenegger, Austin O'Brien en Charles Dance
IMDb beoordeling:
6,4 (157.266)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 5 augustus 1993
On Demand:
Vanaf 1 januari op Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Amazon Prime
Bekijk via Google Play
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op meJane
-
Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl
Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro!Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+
Plot Last Action Hero
"This isn't the movies anymore."
Jack Slater (Arnold Schwarzenegger) is de held van het witte doek. Zijn grootste fan Danny krijgt een magisch bioscoopkaartje waarmee hij in de echte filmwereld terechtkomt. Danny heeft waardevolle informatie over de criminelen waar Slater naar op zoek is. Samen gaan zij op jacht naar de bandieten. Wanneer het magische kaartje in handen van de bende valt en zij op hun beurt door het witte doek in de echte wereld stappen, lopen film en werkelijkheid in elkaar over.
Externe links
Acteurs en actrices
Jack Slater / zichzelf
Danny Madigan
Whitney / Meredith
John Practice
Frank
Benedict
Lieutenant Dekker
Ripper / Tommy Noonan
Nick
Tony Vivaldi
Video's en trailers
Reviews & comments

IH88
-
- 8045 berichten
- 3027 stemmen
“No sequel for you.”
Aardige jaren 90 actiefilm van John McTiernan. Last Action Hero is meer een parodie op de ouderwetse actiefilms uit de jaren 80 en 90, maar op zich waren dat al films die zichzelf niet al te serieus nemen (Lethal Weapon, Die Hard). Last Action Hero voelt daarom ook wat overbodig aan, maar gelukkig is Arnie weer goed op dreef. Er valt opvallend weinig te lachen, maar Arnie en de actiescènes zorgen voor een film die lekker wegkijkt.

rcuppen79
-
- 674 berichten
- 1563 stemmen
In de jaren '90 heb ik deze film meerdere malen gezien (waaronder in de bioscoop). Aan het begin van dit millennium heb ik hem nog op dvd gekocht, maar dat was ook de laatste keer dat ik deze film zag. Tot gisteren, toen ik hem weer een nieuwe kijkbeurt gaf.
Ik moet zeggen dat dit niet één van Schwarzenegger's beste films is. Last Action Hero is veel te langdradig en met een speelduur van 130 minuten duurt ze ook zeker 30 minuten te lang. Dit mede dankzij het matige script, wat in wezen niets meer is dan een parodie op de actiefilms van Schwarzenegger uit de jaren '80. De grappen zijn allemaal een beetje meer van hetzelfde. De beste grap vind ik nog eigenlijk wel Schwarzenegger's naam in de alternatieve wereld: Arnold Braunschweiger!
Verder is Last Action Hero nergens echt opzienbarend. De film bevat enkele leuke bijrollen van o.a. Anthony Quinn en Charles Dance speelt een leuke schurkenrol. Ook Austin O'Brien doet het best aardig en is samen met Schwarzenegger een leuk duo. Muziekartiest MC Hammer verschijnt ook nog even ten tonele om ons eraan te herinneren dat dit echt een film is van de jaren '90.

RikkieD
-
- 185 berichten
- 139 stemmen
Nooit begrepen waarom deze film zo slecht beoordeeld werd. Tussengenre zal het zijn geweest. Voor mij is het in elk geval een jeugdsentiment. Objectief gezien is het gewoon een Schwarzenegger film in zijn hoogtijdagen, dreigde een beetje pulp te worden. Verder een leuk verhaal over een jongetje die met zijn favoriete actieheld mee mag lopen. We hebben er allemaal als kind van gedroomd toch?

Sergio Leone
-
- 3752 berichten
- 2502 stemmen
Middelmatig.
Leuk idee, maar matig uitgewerkt. 't Is te zeggen; aan knipogen en "odes" geen gebrek. Soms passeren daar ook leuke dingen door. Arnold Schwarzenegger is ook de perfecte man voor dit soort actiekomedies - het soort foute film dat zichzelf niet serieus neemt. Maar dat jochie is verschrikkelijk irritant. Bedoeld als kinderlijke, naïeve factor is het slechts irritatie dat de klok slaat. Het mannetje acteert echt slecht, terwijl het toch een echte hoofdrol deelt met Schwarzenegger.
Dat de film intussen ietwat gedateerd aandoet doet niets van z'n charme af - integendeel. John McTiernan die het over een kinderlijke boeg gooit blijft ook gewoon McTiernan, ware het niet dat ik toch de voorkeur geef aan een Predator of een Die Hard. Niettemin leuk bedoelde tussendoor en wat mij betreft ook op het perfecte moment gemaakt.
2,5

Tapa
-
- 61 berichten
- 139 stemmen
Gisteren sinds lange tijd weer eens bekeken en heb me toch weer vermaakt. Zijn altijd wel minpuntjes, maar die wegen niet op tegen de positieve dingen. Leuk popcorn vermaak.

schram101
-
- 16221 berichten
- 1863 stemmen
Eigenlijk best een amusante jeugdfilm. Om maar gelijk het grootste nadeel te noemen; dat is het ook echt. Enorm luchtig, wat aan de lange kant maar met een erg fijne goodguy en zijn komische sidekick. Het originele gegeven wordt met veel plezier uitgewerkt en de actie ziet er dik in orde uit. Als is dat natuurlijk niet gek met McTierman aan het roer.
Een van de Schwarzeneggers die ik maar voor me uitschoof maar dat was zeker niet helemaal terecht.
3,0*

De gestoorde filmfanaat
-
- 194 berichten
- 167 stemmen
Dat joch was verneukt de hele film, gewoon niet om uit te staan.
Voor de rest wel geinig
Arnold was wel goed, alleen deze film was echt matig.
4

De gestoorde filmfanaat
-
- 194 berichten
- 167 stemmen
Dat joch was verneukt de hele film, gewoon niet om uit te staan hoe slecht hij was.
Voor de rest wel geinig
Arnold was wel goed, alleen deze film was erg matig.
Een 4

Gerlof78
-
- 361 berichten
- 239 stemmen
Alles wat een Schwarzenegger moet zijn, actie, humor, onliners, nog meer actie, Bridgette Wilson, nog veel meer actie en oh ja een heel irritant jong zoiets dus haha.

Captain Pervert
-
- 4236 berichten
- 1982 stemmen
Gisteren herzien met mijn oudste zoon (8). Qua geweld een randgevalletje, maar vooruit, voordeel van de twijfel: met je zoon een film kijken van jeugd- en cultheld Arnold is één van de mooiste dingen om te doen als vader.
Deze film wordt gezien als een behoorlijke dip in het oeuvre van Schwarzenegger, maar de vraag is of dat terecht is. Het neemt het complete 80s en early 90s actie-genre op de hak. Dit soort heerlijke satirische nonsens was destijds nog niet of nauwelijks gedaan.
Veel kijkers vonden Danny ook slecht en de carrière van de acteur die hem speelde, is ook nooit echt van de grond gekomen. Maar op een enkel ergerlijk moment na, trek je nergens de haren uit je hoofd vanwege zijn (gebrek aan) talent. Het valt allemaal reuze mee.
Tel daar een eindeloze rits aan cameo's en verwijzingen naar andere films bij op en je hebt een hartstikke leuke film die voor kinderen best spannend is en voor ouderen ontspannend vanwege het feit dat allerlei actiefilm-clichés worden gepersifleerd.
3,5 sterren blijven staan!

The Oceanic Six
-
- 57692 berichten
- 3779 stemmen
Gisteren herzien met mijn oudste zoon (8). Qua geweld een randgevalletje, maar vooruit, voordeel van de twijfel: met je zoon een film kijken van jeugd- en cultheld Arnold is één van de mooiste dingen om te doen als vader.
Mooi!
Maare, is deze film wel de juiste film om met een achtjarige te bekijken? Bedoel niet qua geweld, maar qua plot? Het is een duidelijke spoof-film eigenlijk, je zoon zal daar niks van merken toch. Zou eerder dan iets als Jingle all the way samen kijken
En ja, dit is gewoon een geinige film. Niet dé top van zijn werk, maar zeker de moeite waard.

Captain Pervert
-
- 4236 berichten
- 1982 stemmen
Maare, is deze film wel de juiste film om met een achtjarige te bekijken?
Het spoof-gehalte gaat inderdaad aan hem voorbij, maar wat overblijft is best een geinig concept. Wat als je in een film kunt belanden? Hij wist halverwege al te raden dat als Danny naar de filmwereld kon, de boeven misschien ook naar de echte wereld zouden kunnen. Dus het landde prima.

Tommy De Vito
-
- 546 berichten
- 1235 stemmen
Leuk bedacht, maar erg slecht uitgewerkt. De lange speeltijd haalt ook nog eens de vaart uit de film (veel scenes hadden geschrapt kunnen worden). Schwarzenegger doet aardig zijn kunstje en dat jochie had toch iets meer acteerlessen mogen krijgen. Dikke tegenvaller van McTiernan waar ik wel wat meer van had verwacht en één van de minste films van Schwarzenegger.

Gerelateerd nieuws

Overleden icoon Tina Turner (83) was ook actrice: van deze films kun je haar kennen
Bekijk ook

Face/Off
Actie / Thriller, 1997
629 reacties

Predator
Actie / Sciencefiction, 1987
1.311 reacties

Meikyû Monogatari
Sciencefiction / Animatie, 1987
30 reacties

Val
Documentaire / Biografie, 2021
8 reacties

Lethal Weapon
Actie / Misdaad, 1987
250 reacties

Total Recall
Actie / Sciencefiction, 1990
627 reacties
Gerelateerde tags
heldmagievillainfilm in filmchild in perilbreaking the fourth wallspoofmagical objectcartoon catticket self-referentialprojectionistchild's point of viewcartoon reality crossover action herogood versus evil
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.