• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.278 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.082 gebruikers
  • 9.376.444 stemmen
Avatar
 
banner banner

Creed (2015)

Drama / Sport | 133 minuten
3,42 1.114 stemmen

Genre: Drama / Sport

Speelduur: 133 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Ryan Coogler

Met onder meer: Michael B. Jordan, Sylvester Stallone en Tessa Thompson

IMDb beoordeling: 7,6 (331.062)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 21 januari 2016

Plot Creed

"Your legacy is more than a name"

Adonis Creed heeft zijn beroemde vader, de wereldkampioen zwaargewicht Apollo Creed, nooit gekend doordat hij stierf voor zijn geboorte. Toch valt niet te ontkennen dat boksen in zijn bloed zit. Adonis besluit naar Philadelphia te reizen naar de plek waar de legendarische wedstrijd tussen Apollo Creed en Rocky Balboa plaatsvond. Eenmaal in de stad zoekt hij Rocky op en vraagt hem om hem te trainen. Ondanks dat Rocky uit de bokswereld is gestapt ziet hij potentieel in Adonis.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van macrobody

macrobody

  • 2232 berichten
  • 1850 stemmen

Vergeleken met die andere boksfilm die ik pas zag The Challenger (2015) was dit een stuk beter te pruimen. Door het laten meespelen van echte boxers ziet het er allemaal prima uit. En met de voorspelbaarheid valt het ook reuze mee. Ja het is een boksfilm dat naar het einde opbouwt met het titelgevecht. Maar het verhaal is goed bedacht en gebracht.


avatar van Flavio

Flavio

  • 4898 berichten
  • 5234 stemmen

Aardige formulefilm, die nauwelijks verrast maar wel lekker wegkijkt. Jordan en Stallone doen het goed, de gevechten zien er redelijk uit al zijn ze nogal onrealistisch (in de meeste bokswedstrijden valt nog geen 10 % van de klappen die de boksers in de Rocky films te verduren krijgen), maar verder toch weinig bijzonder. Lijkt me sterk dat Stallone hier een Oscar voor krijgt maar hij is wel serieuze kanshebber. Het einde lijkt sterk op het einde van Rocky (1976) dus we zullen wel de nodige vervolgen krijgen.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

Uitstekende film waarin een jonge bokser getraind wil worden door Rocky Babloa om zo door te breken. Een soort spin-off van de Rocky-films met ook dezelfde sfeer. De relatie die ontstaat tussen de bokser en de trainer wordt mooi neergezet. De casting van Sylvester Stallone en Michael B. Jordan werkt uitstekend en beiden zetten ook een goeie rol neer. Verder nog een sterk staaltje camerawerk tijdens het eerste gevecht.


avatar van doeze

doeze

  • 88 berichten
  • 278 stemmen

Als klein meisje opgegroeid met Rocky, dus 'opa' Balboa kan weinig slechts doen bij mij. Alsof ik een familielid bezocht, die ik lange tijd niet gezien had..... Ik heb dan ook heerlijk genoten. (gelachen en gehuild). Als Rocky-fan kan je deze film zeker waarderen. Ik weet alleen niet of de jongere generatie dit ook kan......


avatar van movieminder

movieminder

  • 89 berichten
  • 5467 stemmen

Goede en geslaagde film! kijkt lekker weg.

Naar mijn mening een goede voortzetting met een frisse kijk op de Rocky films.

Goed acteerwerk in heel de film, maar vooral Stallone vond ik erg goed.

4*


avatar van Cindyboy

Cindyboy

  • 3 berichten
  • 3 stemmen

Leuke film met een aparte insteek. De zoon van Creed die getraind wordt door diens oude concurrent. Natuurlijk loopt de film goed af. dat weet je vooraf. In dit geval is dat geen enkel probleem.


avatar van Remedy

Remedy

  • 63 berichten
  • 81 stemmen

Het grijpende en leuke aan de eerste Rocky films vind ik de overdreven factor: trainen in de sneeuw, tegenstanders met bijzondere verschijning en eigenlijk het gehele gevoel om het onmogelijke te halen. Deze film bevat een aantal ingrediënten van de overige Rocky films, maar ik mis de ware zoektocht met bloed en zweet om de beste te worden. Wellicht komt dat, omdat de nieuwe Creed al redelijk goed kon boxen en op veel punten net ietsjes beter moest gaan worden. Tot aan het titelgevecht vond ik het verhaal eigenlijk saai.

Als je deze film als vervolg op Rocky reeks ziet, dan vind ik deze de minste in de reeks. Wanneer deze als Rocky spin off wordt gezien, dan vind ik deze film middelmatig 2,5*


avatar van hoffhaan

hoffhaan

  • 773 berichten
  • 2149 stemmen

Aardige film. Niet bijzonder. Je krijgt wat je verwacht. 3.0


avatar van limelight73

limelight73

  • 239 berichten
  • 262 stemmen

Leuke film. Stallone doet het goed. Allemaal prima binnen de lijntjes. Gewoon leuke film.


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4648 berichten
  • 2101 stemmen

Creed is zo'n film die eigenlijk overbodig is maar volkomen onmogelijk te haten.

Na zijn laatste rentree als bokser in het geweldige, melancholische "Rocky Balboa" was de Rocky-saga mooi afgesloten. Maar er moest blijkbaar toch nog iets verteld worden. Naar het personage Rocky kan ik uren kijken, maar zijn verhaal is nu wel uitverteld. Je verwacht dan dat de nieuwe hoofdpersoon dus echt iets te vertellen moet hebben om deze film bestaansrecht te geven.

Maar eerlijk is eerlijk, zo vreselijk interessant is Adonis Creed niet. Zijn pad is een hommage aan de eerste Rocky-film maar dan met een lager Ciske de Rat-gehalte erin en een hogere dosis Mr.T. Meer is het niet.

Ondanks zijn gangsta-snorretje is het wel een grote verademing dat ze van Adonis Creed een nette, welbespraakte jongeman hebben gemaakt. Wat heet, hij had zelfs een kansrijke carrière in het bedrijfsleven toen hij besloot zich fulltime op boksen te richten.

Want hoe makkelijk was het geweest om van Adonis Creed de zoveelste Fifty-Cent loser te maken met het kruis tussen zijn knieën en zijn pistool een kwartslag gedraaid. Bijzonder aangenaam dat een zwarte acteur nou eens niet in dat archetype wordt gepropt.

Het obligate liefdesverhaaltje heeft weinig om het lijf en is part of the deal. De bokswedstrijden zijn prima te noemen. Ze lijken goed genoeg op echte wedstrijden (de overdreven punching sounds van weleer hebben ze achterwege gelaten) en toch hebben ze het drama en de overdaad aan klappen die bij een film horen.

De soundtrack probeert de juiste sfeer neer te zetten met een score die af en toe een nootje leent van de beroemde Rocky-filmmuziek maar vooral de nodige hip-hop en R&B bevat. De soundtrack op Spotify toont achter vrijwel alle nummers "explicit" dus dan weet je wel wat voor vlees je in de kuip hebt. Al met al weet het de legendarische score van Bill Conti nooit echt te evenaren, tot Ludwig Goransson (de componist) met "You're a Creed" vrijwel ongegeneerd de beroemde Rocky-tunes Gonna Fly Now en Going The Disctance recyclet (zij het gemixt met een hip-hop-beat) en het echte Rocky-gevoel door je speakers blaast. En het werkt. Het zij hem vergeven.

Uiteindelijk is het wederom Rocky die de film redt van de middelmaat en die vaak genoeg ten tonele verschijnt om de juiste toon en sfeer aan de film te geven. Hij geeft Adonis en het publiek weer wat levenslessen met de charme en de eenvoud zoals alleen hij dat kan.

Het is niet eenvoudig deze film te kijken zonder de de Oscar-rel (#whyoscarssowhite) in je achterhoofd te hebben. Ik kan van 2015 niet veel films bedenken waarvan ik de zwarte hoofdrolspeler/-speelster nou briljant kan noemen. Michael B. Jordan is daar geen uitzondering op.

Opvallend is het contrast tussen de Rocky van 9 jaar geleden (die het zelf nog opnam tegen de regerend wereldkampioen) en de oude, fragiele man die hij nu is. In die zin wel een keerpunt in de carrière van Stallone, hij speelt voor het eerst een ouder, kwetsbaar personage in plaats van de opgepompte actieheld. En het gaat hem goed af. Is de Oscarnominatie voor beste bijrol terecht? Misschien. Maar moet hij hem winnen? Dat zou dan meer een oeuvre-eerbetoon zijn dan een waardering voor zijn spel in deze film, want Stallone doet niets wat andere acteurs niet op de automatische piloot kunnen.

3,5 sterren


avatar van keimpeS

keimpeS

  • 838 berichten
  • 0 stemmen

De rocky legende leeft voort in de zoon van Apollo Creed, heerlijk en geweldig bedacht. Het concept kennen we allemaal, je weet hoe het gaat aflopen en toch is het leuk om naar te kijken. De rocky reeks waren voor mij niet allemaal alleen maar boks-films maar ook het dagelijkse leven en de drama. Dat is in deze film ook weer heel mooi te zien!



avatar van blurp194

blurp194

  • 5495 berichten
  • 4194 stemmen

Creed.

Tsja, nog een deel in de Rocky-serie was niet bepaald meer nodig. Maar eigenlijk is het dat ook niet, er wordt wel zodanig met de Rocky-stijl gebroken dat het voor mij vooral als een heel andere film aanvoelt. Helaas niet in alle opzichten beter, de clip/game style fragmenten schoten me nogal in het verkeerde keelgat. De oude gym is gelukkig wel in stand gebleven.

De film heeft ook nogal wat tijd nodig om in het oude spoor te komen - of misschien is het wel dat ik wat tijd nodig had om vrede te krijgen met de wat andere stijl. Aan het einde komt het dan wel weer bij elkaar en ontstaat er een tamelijk bevredigende ontknoping, als half antwoord op wat ik me ondertussen zat af te vragen - of het niet vooral de hand van Stallone als regisseur is die ontbreekt.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

2Pac's Hail Mary als Creed de ring betreedt. Hoogtepuntje. En ook de enige keer dat de adrenaline kolkt. Normaal gesproken gebeurt dat in een Rocky film al als hij, of in dit geval, Adonis gaat trainen, maar dat komt er hier niet van. Coogler doet z'n best om Johnson in de verf te zetten, maar zodra Sly zich ermee gaat bemoeien, is het niet veel meer dan het zoveelste boksende pionnetje in zijn Rocky's saga.

Geen slechte acteur, daar niet van, maar hij loopt niet over van uitstraling of iets dergelijks en het script helpt hem ook niet echt. If I fight, you fight is uiteindelijk de slagzin. Toe maar. Het eerste gevecht staat er mooier op dan de confrontatie waar het allemaal om draait en die flashbacks als hij het canvas kust, zijn tenenkrommend. Uit de schaduw van zijn vader, maar nooit uit die van Balboa, deze Donnie.


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3125 stemmen

Een warm welkom terug in het koude Philadelphia.

De Rocky saga wordt weer uitgebreidt. En hoe. Er is dit keer vers bloed wat ook zeer welkom is. Zelfs Stallone weet dat nietmand meer zit te wachten op een opa gevecht en laat het zelf boxen dan ook voor wat het is en draagt de fakkel over aan Michael B. Jordan. Dat betekent zeker niet dat Stallone zijn best niet geeft en zorgt voor vuurwerk op scherm. Want dat doet hij zeker. Misschien wel de beste performance in zijn carrière samen met die van Cop Land. Jordan geeft toch flink tegengas en levert toch ook puik werk. Een acteur waar we in de toekomst nog goede dingen van gaan zien maar nu nog veel heeft te leren. Maar ook Thompson laat zien wat ze kan

De film maakt ook goed gebruik van de verandering in boks stijlen. Het zijn niet meer de gevechten die we uit de andere Rocky films gewend zijn maar een stuk snelller, meer kracht, meer techniek en erg elegant. Dit versterkt door de fijne fotografie in de vechtscenes. Vooral laatste grote gevecht ziet er fantastisch uit. Je krijgt echt het gevoel alsof je zelf bij de gevechten aanwezig bent. Goede sounddesign ook.

Drama werk ook erg goed. Goed geschreven, gespeeld en ge-edit. Komt erg gemeend over allemaal en daarin ligt ook de grote kracht van de film.

Creed heeft een hoop verassingen in petto en is zeker niet de standaard Rocky sequel. Het wil meer zijn dan dat en dat is Creed ook zeker gelukt.


avatar van Mr-Mcmovie

Mr-Mcmovie

  • 517 berichten
  • 2382 stemmen

Rocky 6 vond ik een geweldige afsluiter van de rocky saga, dus een spin off leek mij al wel een goed idee.

regiseur Ryan Coogler heeft er iets heel moois van gemaakt en wat deze Creed mij ook deed net als al de rocky films was het eind gevecht, dat ik mij zelf helemaal liet mee gaan in het gevecht en op mijn nagel bijten door de spanning, en de intense muziek net als de rocky films wat al zeker een groot plus punt is. Ook sterk is dat Coogler helemaal op het eind in het gevecht de muziek van componist Bill Conti heeft gebruikt die in al de rocky films paraat stond voor de muziek, echt heel sterk gedaan !

Michael B. Jordan heeft mij aangenaam verrast. Ik ken de acteur helemaal niet ook de eerste keer dat ik hem zie acteren, en moet zeggen dat ik Jordan toch enorm sterk vond in de rol van personage Adonis Johnson en mij wel liet meeleven met zijn personage. Ook Stallone is weer van de partij voor de zevende keer als Rocky Balboa net als in de vijfde film als trainer, en ja wat kan ik nog meer zeggen iedereen weet wat Stallone er terecht brengt in de rol die hem wereldberoemd heeft gemaakt (geweldig dus)

Mooi verhaal, en de dramatische toon dat ook in de rocky films heel belangrijk is werd hier mooi onderhouden en kwam goed teboven waar ik toch beetje bang voor had dat dat ging falen voor ik de film bekeek.

Creed is een echte aanrader en is één van de betere van 2015.

Heerlijke spin off van één van de geweldigste films uit mijn jeugd !

Dikke 4,0 sterren daat mischien nog een halfje meer ga krijgen na de tweede kijkbeurt.


avatar van erwku

erwku

  • 529 berichten
  • 2482 stemmen

Niet alles is even overtuigend en eigenlijk was het een remake/reboot van de gehele Rocyk serie.

De film kwam traag opgang en de relatie Rocky en Adonis vond ik in het begin een beetje tegenvallen.

Maar voor mij zat er een kantel moment in de film. Na dit moment was de film 'als liefhebber van het hartverwarmende personages Rocky' een emotionele ervaring die mij zeer aan gree.

Prachtig geacteerd met hele hele mooie ontroerende scenes.

Stallone verdiende een Oscar, maar helaas, maar zoals het personage zelf is het winnen van de wedstrijd niet het belangrijkst.


avatar van doctari

doctari

  • 200 berichten
  • 682 stemmen

Teleurstellende zevende film in de Rocky reeks (want zo mag je het toch wel noemen). Na alle hype had ik hier eigenlijk wat meer van verwacht maar ik zie hier weinig dat de film boven de middelmaat uit kan tillen.

Goed, Stallone doet het heel aardig (maar zeker niet Oscarwaardig) en de chemie met Michael B. Jordan is ook best goed. De film is sfeervol en sympathiek en kijkt redelijk weg.

Maar hoe aardig de film ook gemaakt is, het kan allemaal niet verhullen dat dit voor de voor de zoveelste keer een gevalletje "oude wijn in nieuwe zakken" is. "Creed" biedt ontzettend weinig dat niet al tig keer eerder (en vaak beter) is gedaan (zowel in de Rocky reeks als daarbuiten) en voelt als een generieke kopie van een dertien in een dozijn coming of age drama. Het is allemaal nogal braaf en voorspelbaar, en daarbij duurt het ook nog even voor het echt lekker op gang komt.

En dan de gevechten..tsja...ik ben geen bokskenner maar ik vond het echt enorm over de top gaan. De hoeveelheid slaag die beide boksers incasseren lijkt mij nogal veel van het goede en heeft volgens mij niet zoveel met de realiteit van doen. Ik heb het i.i.g. al vaak veel geloofwaardiger en spannender gezien.

Dus nee, deze film deed het voor mij niet. Het zal voor velen wel werken want zoals gezegd is het een sympathieke film met leuke karakters en aardige chemie..maar het is allemaal zo cliché en braaf dat het mij weinig kon boeien.


avatar van Tom-Hanks

Tom-Hanks

  • 130 berichten
  • 399 stemmen

Rocky: The man who aprreciates everything

In deze laatste Rocky-film speelt Sylvester Stallone meer een bijrol dan een hoofdrol. Daarom dat de titel niet naar hem verwijst.

Er is een vergelijking met Adonis Creed in deze film en tussen Rocky uit de eerste. Beide willen laten zien dat ze niet zomaar in die ring staan door toeval. Ze willen iets tonen aan het publiek.

De kwaliteit van het boksen is er op vooruit gegaan: snellere slagen, ontwijkingen, ... . Dat maakt het allemaal mooier om naar te kijken.


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6576 stemmen

Welke persoon ( nou ja kerels voornamelijk ) draagt Rocky geen warm hart toe,, die van vecht boks films houd.

En deze spin-off is een manier om Rocky voort te zetten.

De het ultieme gevecht aan het eind van elke film was een oppeppende ervaring .

En deze doet daar niet aan onder . Alhoewel ?

In zekere zin een feest van herkenning Inc gonna fly now.


avatar van Jusstinb

Jusstinb

  • 73 berichten
  • 404 stemmen

Zeer vermakelijke film! Stem laatst verhoogd naar een 4 omdat de film toch wel echt zijn pluspunten heeft. Ten eerste super gaaf dat het icoon van de Rocky reeks terugkeert, eventjes 30 jaar later dan Rocky 1! Daarnaast zit deze film gewoon goed in elkaar, en wordt er nergens overdreven. Ook erg leuk dat je stukjes uit Rocky 1 herkent in een nieuw jasje. Vergelijkbaar met Southpaw (2015) maar Creed heeft net even dat beetje (sfeer) extra!


avatar van wimaroca

wimaroca

  • 762 berichten
  • 643 stemmen

Ik vind het verhaal heel aardig die jongen , creed , speelt niet echt super goed , zeg ik bescheiden , maar deze film past perfect in de rocky serie


avatar van Leno

Leno

  • 5921 berichten
  • 4407 stemmen

Neigt toch wel een beetje naar een remake van Rocky, waarbij Creed, ondanks allerlei tegenslagen het probeert te maken als bokser (als de ultieme underdog). De vergelijking tussen Creed en de jonge Rocky liggen dan ook erg voor de hand, waarbij Rocky een veel interessanter karakter was, bovendien uniek gespeeld door Stallone.

Gelukkig doet Rocky natuurlijk wel weer mee, maar nu is het een oud, fragiel en gelaten karakter. Mooi gespeeld door Stallone, maar de rol had van mij wat energieker gemogen.

Het eindgevecht kan niet tippen aan de eerste twee Rocky delen. Daarnaast missen we interessante en komische bijrollen (en Paulie bijvoorbeeld). Desondanks een sterk deel dat natuurlijk ook wel te kampen heeft met een enorme nalatenschap.


avatar van plano

plano

  • 52 berichten
  • 1658 stemmen

Toch net even dat beetje beter als je gemiddelde doordeweekse film. Stallone is hiervoor genomineerd voor een oscar.., hij speelt wel zeer sterk.

De film is echt ontzettend Amerikaans en blaast de rocky serie op een sterke manier weer nieuw leven in. Persoonlijk kan ik de bokssport waarderen en ook de muziek in deze film heeft mijn voorkeur. Dit heeft uiteraard ook invloed op mijn stem.

Normaliter ben ik niet zo van het hele Amerikaanse, maar op zijn tijd kan het zeker goed uit de verf komen. Het rennen van creed met de "bikers" achter hem aan en het opkomen van het rocky deuntje tijdens het gevecht, doen mij goed. Nu moet ik toegeven dat ik het jammer vind dat ze creed niet gewoon hebben laten winnen. Okë het had wat vergezocht geweest, maar who cares? Wellicht is het gedaan om te teasen naar een vervolg?

Vermakelijke actie, frisse boks scenes, een geloofwaardige oude rocky en een hongerige creed maken deze film voor mij leuk om gezien te hebben. Geen must see, maar als je de kans krijgt, wel de moeite waard!


avatar van Vdk_Movie

Vdk_Movie

  • 375 berichten
  • 451 stemmen

Mooie Film en komt zelfs onverwacht op de 3e plek van mijn Rocky lijstje! Mooi om te zien hoe de oudere Rocky de zoon van zijn vriend Apollo Creed omhoog helpt naar de top en de naam in ere houdt. Mijn Rocky gevoel kwam weer helemaal terug!

Sylvester Stallone en Michael B. Jordan werden mooi neergezet in deze film. Grote complimten aan de jonge regisseur!

1. Rocky 2

2. Rocky 1

3. Creed

4. Rocky 3

5. Rocky Balboa

De overige films vond ik niet perfect en 1 pot nat.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Welke overige films dan? Rocky 4 toch alleen?


avatar van robinbeckers

robinbeckers

  • 50 berichten
  • 20 stemmen

Ik heb nog nooit een Rocky film gezien. Ik heb vanochtend wel Creed besteld omdat ik erg goede dingen over de film lees en hem interessant eruit vind zien.

Nu is mijn vraag als zo vaak: is het nodig om bepaalde delen of wellicht allemaal te hebben gezien voordat ik Creed ga kijken. Of kun je hier als 'leek' ook instappen?


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

robinbeckers Je kunt er gewoon instappen. Maar je zult de film beter kunnen waarderen als je de andere Rocky's ook hebt gezien.


avatar van Thorongil

Thorongil

  • 1621 berichten
  • 691 stemmen

Gisteren op blu-ray gezien en niet slecht. Voelt wel een beetje aan als een herhaling van Rocky op vele momenten. Eerste 4 Rocky's zijn de beste, de beste tegenstanders (Appolo Creed, Clubber Lang en Ivan Drago). Maar Creed is terug de goeie kant op, beter dan Rocky V en Rocky Balboa.


avatar van DiDa

DiDa

  • 3648 berichten
  • 2800 stemmen

robinbeckers schreef:

Ik heb nog nooit een Rocky film gezien. Ik heb vanochtend wel Creed besteld omdat ik erg goede dingen over de film lees en hem interessant eruit vind zien.

Nu is mijn vraag als zo vaak: is het nodig om bepaalde delen of wellicht allemaal te hebben gezien voordat ik Creed ga kijken. Of kun je hier als 'leek' ook instappen?

Voor de emotionele impact is het beter wanneer je de andere Rocky films ook hebt gezien. Je bent dan meer bekend met de karakters. Dat is overigens geen straf, want het zijn fantastische films.