Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)
Genre: Actie / Fantasy
Speelduur: 151 minuten / 182 minuten (Ultimate Edition)
Alternatieve titel: Dawn of Justice
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Zack Snyder
Met onder meer: Ben Affleck, Henry Cavill en Amy Adams
IMDb beoordeling:
6,4 (789.351)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 24 maart 2016
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Batman v Superman: Dawn of Justice
"Who will win?"
De mensheid maakt zich zorgen over de ongecontroleerde handelswijze van Superman, na een verwoestende actie in Metropolis. Dit baart de bevolking van Gotham City ook zorgen. Batman komt poolshoogte nemen in Metropolis. De twee superhelden raken in een heftige strijd verwikkeld. Al snel dreigt er opnieuw een dag des onheils, veroorzaakt door de schurk Lex Luthor. Batman en Superman zullen hun meningsverschil aan de kant moeten zetten om een nieuwe ramp te voorkomen.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,4 / 789351)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Batman v Superman: Dawn of Justice (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
- Kijk op HBO Max
Social Media
Acteurs en actrices
Bruce Wayne / Batman
Clark Kent / Superman / Kal-El
Lex Luthor
Diana Prince / Wonder Woman
Lois Lane
Martha Kent
Alfred Pennyworth
Senator June Finch
Perry White
Anatoli Knyazev
Reviews & comments
john mcclane 2
-
- 3491 berichten
- 6579 stemmen
Batman v Superman: Dawn of Justice
De meningen waren zeer verdeeld,,,het leek wel in 2 kampen soms.
De pro criticasters ,en de gewone stip hero verfilming liefhebber.
Ze lagen vaak in dubio.
Ik heb de full 3 uur durende version gezien,,en lengte is natuurlijk een hele zit,maar er gebeurt genoeg om het prettig te ervaren.
Wel is de opbouw naar de beloofde ( zie titel ) scene wel erg uitgebreid,en kon dit uit als het zo ver is niet waar maken.
2 minpunten : 1) Lex Luther was ronduit irritant.
2) de overgang van scene's was chaotisch .
Ik heb veel negatieve dingen gehoord,maar je kunt de makers van de DC universum wel prijzen voor het neerzetten van sombere rauwe en volwassen stijl in zijn geheel.
De mooi filmerij van Zack Snyder is iets waar je niks mee kunt hebben,,,ik vind het best mooi en behoorlijk epic.
Er is daarbij ook een maarrr,,,,De zo juist genoemde stijl, kwam vele maten beter uit de verf in het bijna perfecte dark knight trilogy universum.
Ze proberen het wel, en het lukt deels.En mikken op een wat volwassener publiek.
Nu ook met de volgende ( onlangs in premiere gaande ) suicide squad.
En blijkbaar ook met Wonder woman en aqau man.
Van de 2 uiterste meningen zit ik in het midden.
The dark knight kan je wel 2 keer per jaar zien,dat valt over deze maar te betwijfelen .
Het is absoluut geen draak van een film,
Maar er schot wel wat aan de regie, en verhaal opbouw.
De gelikte beelden en de cgi waren gewoon goed.
Een dikke drie,
Dan hier ( zal vast wel zeer kritisch zien, ben benieuwd ) de
HONEST TRAILER!
Honest Trailers - Batman v Superman: Dawn of Justice - YouTube
Guardian2010
-
- 81 berichten
- 92 stemmen
Ik dacht het wordt niets deze film, maar toch uitgekeken en best aardig " bedacht ".
Voor een avondje op de bank met een Westmalle best te doen als je van actie houdt.
Poebie
-
- 37 berichten
- 48 stemmen
Warrig verhaal. Maar ik ben dan ook verwend met de trilogie uit hand van Christopher Nolan met Christian Bale wat voor mij toch echt Batman blijft. Daarnaast vind ik Lex Luthor niet goed uit de verf komen. 2 sterren voor de moeite.
bobbee
-
- 132 berichten
- 45 stemmen
Ik denk dat je de DC films niet met de Nolan Batman films moet vergelijken. Nolan wilde met zijn films iets vertellen over onze maatschappij. The Joker als terrorist (a dog chasing cars) die er plezier in heeft de zaak in het honderd te laten. Bane en consorten als populisten die zich voor doen als de bevrijders van de bevolking maar gewoon uit zijn op geld en macht.
De nieuwe DC films zijn films van DC comics. Dawn of justice is in de normale, verkorte versie een raadsel. Het hoe en waarom in de eerste helft van de film moet je grotendeels zelf invullen. Tot je de extended versie ziet en alles op zijn plek valt. De film is maar een half uur langer maar het is een wereld van verschil. Ik raad iedereen aan deze lange versie te zien en hem dan nog eens te beoordelen.
Banjo
-
- 2047 berichten
- 4320 stemmen
Regelmatig maken ze films en dan verwachten/ hopen ze maar dat het publek het kan volgen..
De aankleding is mooi, maar ze komen met een razend tempo met vage feiten aan het licht..
Die ik tenminste niet meer kan volgen. Te snel te hip en zeer vaag.
Als ze nou gewoon eens niet altijd voor dat hippe kiezen.
En wat vaker in de Stijl van de geweldige Batman series kiezen.
Dan zou dat veel beter uitpakken..
2 1/2 Ster voor de moeite
Public Enemy #1
-
- 17 berichten
- 1900 stemmen
Na veel slechte dingen over deze film gehoord en gelezen te hebben, nu eindelijk gezien.
En ik moet zeggen dat het me allemaal reuze meeviel, ik heb me geen moment verveeld.
Ben Affleck is geweldig als Bruce Wayne/Batman en Henry Cavill en Gal Gadot doen het ook prima als Superman en Wonder Woman. Jesse Eissenberg viel me ook mee, zeker na wat ik allemaal over hem gehoord had.
De actie is ook prima in deze film vooral de scènes met Batman: de scène met de batmobile, het gevecht met Superman en het gevecht in het pakhuis.
Net als alle films van Zack Snyder is de film prachtig geschoten en de soundtrack is ook fantastisch.
Een van de minpunten is dat het verhaal wat gaten vertoont maar ik heb gehoord dat dat in de verlengde versie wat beter uit de verf komt.
En de introductie van andere superhelden nogal 'out of the blue' zijn maar dat stoorde me niet al te veel
Nog een minpunt vond ik de openscène waarbij we opnieuw de dood van Bruce's ouders te zien krijgen.
Maar zeker een film die ik nog meerdere keren zal kijken.
kos
-
- 46735 berichten
- 8888 stemmen
Wat een schijtfilm.
180 minuten incoherente, slecht geregisseerde tijdverspilling.
Basto
-
- 12118 berichten
- 7456 stemmen
Hahaha, er is ook nog een 180 minuten versie.... Knap als je die überhaupt uitzit.
horizons
-
- 5690 berichten
- 2413 stemmen
Hahaha, er is ook nog een 180 minuten versie.... Knap als je die überhaupt uitzit.
Dat is de versie die ik gezien heb. Ik kan niet vergelijken met de kortere bioscoop versie maar van anderen heb ik begrepen dat de extended versie toch echt een stuk beter is.
Zoals gezegd vond ik Batman v Superman zelf dus wel oké. Zeker beter dan Cpt.America maar minder dan X-men Apocalypse (als we de grote 2016 superhelden films bekijken).
Basto
-
- 12118 berichten
- 7456 stemmen
Ok, kan er natuurlijk niet echt iets over zeggen, want ik heb enkel die bios versie gezien. Maar zou het knap vinden als ze die nog hebben weten te repareren. Vond het hele uitgangspunt al niks.
horizons
-
- 5690 berichten
- 2413 stemmen
Tja, het grootste minpunt Marthaaa!... zit er natuurlijk nog in en wordt nog steeds slecht verteld maar de opbouw ernaar toe (in de hele film) zit iets meer erin. Alleen lukt het ze niet uit te beelden/over te brengen naar wat ze precies willen bewerkstelligen..
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Volgens mij is het script de zwakke schakel. Is dat wat jullie bedoelen met 'slecht verteld'?
TornadoEF5
-
- 5619 berichten
- 1753 stemmen
Dat is de versie die ik gezien heb. Ik kan niet vergelijken met de kortere bioscoop versie maar van anderen heb ik begrepen dat de extended versie toch echt een stuk beter is.
Zoals gezegd vond ik Batman v Superman zelf dus wel oké. Zeker beter dan Cpt.America maar minder dan X-men Apocalypse (als we de grote 2016 superhelden films bekijken).
Is dat dan niet zo omdat de echte fans of de mensen die al onder de indruk waren naar de extended versie kijken? En hoe vergelijken die dat dan met de extended versie. Tweede kijkbeurt, eerste kijkbeurt, hebben ze de bioscoopversie gezien? Snapten ze alles vanuit de eerste kijkbeurt, of vonden ze het de tweede kijkbeurt plots te saai om alles zo kort nadat ze de extended versie gezien hebben nog eens hebben gezien. Of wat nog een mogelijkheid is: wordt alles dan beter uitgelegd in de extended editie?
horizons
-
- 5690 berichten
- 2413 stemmen
Hey,
Geen idee hoe mensen vergelijken maar ik neem aan dat het meestal een tweede kijkbeurt is voor de fans. En dan zullen er zijn die de bioscoop versie al goed vonden en gewoon meer wilden zien maar ook mensen die niet positief waren maar de film een nieuwe kans willen geven in een extended versie.
Ik denk dat iedereen wel snapte wat er in de film bedoeld werd en waarnaartoe gewerkt werd. Alleen werd dat in de film niet goed uitgewerkt. De extended versie verbeterd dat maar weet ook niet 100% te overtuigen.
Hier recensie van iemand de film goed vind en vergelijking met bioscoop versie maakt:
FilmTotaal • Toon onderwerp - Wat is de laatste film die je hebt gezien? - forum.filmtotaal.nl
filmkul
-
- 2533 berichten
- 2284 stemmen
De film is maar een half uur langer maar het is een wereld van verschil. Ik raad iedereen aan deze lange versie te zien en hem dan nog eens te beoordelen.
Kun je aangeven wat het verschil is? Ik heb 2x de bioscoop versie gezien en ben nieuwsgierig wat het halfuurtje extra brengt.
catdog
-
- 1417 berichten
- 2043 stemmen
Véél meer uitdieping in de verhaallijn. De Afrika scené is niet langer meer de vreemde eend in de bijt in de film en geeft Lois' haar verhaal veel meer uitwerking. Ook zien we veel meer kanten van Clark itt de kleine hoeveelheid die we kregen in de bioscoopversie. Ook zitten sommige scenes op andere plekken in de film waardoor het geheel veel beter op elkaar aansluit.
In de bioscoopversie is bijv een karakter van Jena Malone weggeknipt. Daardoor miste de verhaallijn van Lois een belangrijk middel waardoor de scene met de generaal op een hele rare plek te vinden is in de bioscoopversie.
Plus wat explicitere beelden wat altijd prima is. En wat leuke dingetjes voor de fans zitten er in
De film voelt rond en af na de Ultimate Cut. De storytelling is helemaal niet zo zwak als de bioscoopversie doet vermoeden
bobbee
-
- 132 berichten
- 45 stemmen
Kun je aangeven wat het verschil is? Ik heb 2x de bioscoop versie gezien en ben nieuwsgierig wat het halfuurtje extra brengt.
Veel meer achtergrond bij wat er in het eerste deel van de film gebeurt. De woestijnscene wordt duidelijker, de motivatie van batman om superman te haten. Meer wil ik niet spoileren.
El ralpho
-
- 1487 berichten
- 1098 stemmen
Moederliefde
Het moge duidelijk zijn dat kosten noch moeite gespaard zijn om met Batman v Superman een kneiter van een hit neer te zetten. Het mag dan ook best gezegd worden dat op bepaalde punten het ook best genieten geblazen is met deze film. Het hoogtepunt bedraagt daarbij natuurlijk het gevecht tussen Batman en Superman en ook het eindgevecht met het monster vond ik helemaal niet zo verkeerd. Ben affleck is een geweldige Batman en hoewel ik Cavill een weinig interessante acteur vind stoort hij zeker niet als Superman. Zelfs het bejubelde optreden van Wonderwoman vond ik niet storend omdat ik haar introductie nog wel redelijk subtiel ingebracht vond. Ik moet hierbij wel zeggen dat ik de ultimate editition bekeken heb waarbij hier wellicht meer tijd aan besteed is dan bij de reguliere versie.
Helaas staan er tegenover al deze pluspunten nog een veel grotere hoeveelheid minpunten. Allereerst heeft dit betrekking op de duur. Hoewel ik dus de ultimate edition bekeken heb zou 151 minuten ten opzichte van 182 minuten nog steeds veel te lang zijn geweest. Ik had vaak het idee dat ik de film op anderhalve snelheid wilde zetten omdat de film bomvol zat met ellenlange shots die me steeds meer tegen begonnen te staan. Daarnaast was de opbouw naar het gevecht tussen de vleermuis en de supermens echt heel oninteressant en moest je veel te lang wachten voor er iets gebeurde. Een tweede nadeel vond ik enkele enorme misscasts. Dit had betrekking op de casting van Jeremy Irons als Alfred en in het bijzonder op Jesse Eisenberg als Lex Luthor want deze rollen pastte de twee acteurs totaal niet. De rol van Alfred is daarbij nog wel vergeetbaar omdat deze slechts minimaal is, maar Eisenberg dient toch wel een paar scene's te dragen waartoe hij totaal niet in staat blijkt te zijn.
Het grootste nadeel vond ik toch wel de abrupte omslag van de vijandigheid tussen Batman en Superman, op het moment dat ze er achter komen dat ze beide opgevoed zijn door vrouwen die de naam Martha dragen en dat een van de moeders van deze heren in gevaar blijkt. Opeens is alles vergeven en vergeten terwijl de heren op een volstrekt onlogische manier met elkaar in gevecht gaan en er 5 minuten later opeens wel geluisterd kan worden?
De langdradigheid, de saaie aanloop, soms rare casting en volstrekt onlogische omslag tijdens het gevecht waar de hele titel om draait doen deze titel uiteindelijk de das om. En dat is zonde, omdat er met name veel potentie in de rol van Affleck als Batman zit. Hij vertolkt het personage uitstekend, maar het ziet er naar uit dat hij op het verkeerde moment voor Batman gekozen heeft. Echt eeuwig zonde, want hij kan gemakkelijk de strijd aan met Bale. Hij had dan ook niet misstaan in de trilogie van Nolan. Ik hoop dan ook voor de acteur dat Justice league en de opkomende Batman reboot het beter gaan doen, maar op basis van wat ik de laatste tijd van DC gezien heb krijg ik hier nog weinig vertrouwen in.
2,5*
GekkeBeerNL
-
- 2 berichten
- 3 stemmen
Ik had al geen hogen verwachtingen van deze film en dat was dus terecht. De reden dat ik een 1 geef is omdat het een film is die langzaam op gang komt en omdat ik me zwaar zat te irriteren aan Superman + dit is toch geen combi ik bedoel houd het dan lekker op The Avengers.
bobbee
-
- 132 berichten
- 45 stemmen
Kun je aangeven wat het verschil is? Ik heb 2x de bioscoop versie gezien en ben nieuwsgierig wat het halfuurtje extra brengt.
Nog een aanvulling, ook dank aan catdog voor je info, de balans tussen het eerste deel en het drukke einde is beter. De langere opbouw naar het einde is beter. In de korte versie ben je bijna halverwege als je eindelijk een beetje in het verhaal komt. En daarna begint het laatste deel al met de twee vechtscenes.
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3132 stemmen
Goed, de Ultimate cut 
De ultimate cut duurt zo'n dertig minuten langer en bevat een stukje meer informatie over alles wat er gaande is. Al had ik totaal niet het gevoel dat het enorm veel toe voegde op de ervaring die ik in de bioscoop had. Maakt de UC van BvS een beter film? Absoluut niet. Naast een enkele scene kan ik totaal niet herinneren welke momenten nu wel of niet in de TC zaten. Zegt denk ik genoeg hoe makkelijk je deze film vergeet. Het voelt nog steeds veel te traag en nog te lang aan en nog steeds ben ik van mening dat de film gewoon te vol zit met randzaken die er (nog) niet toe doen.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Het voelt nog steeds veel te traag en nog te lang aan
Dat verwacht je ook niet met een halfuur extra speeltijd. 
Maar ben het helemaal met je eens. Gigantisch verschil ook met Suicide Squad; de een staat momenteel in m'n top 10 van 2016, de ander in de flop 10.
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3132 stemmen
Dat verwacht je ook niet met een halfuur extra speeltijd. 
Maar ben het helemaal met je eens. Gigantisch verschil ook met Suicide Squad; de een staat momenteel in m'n top 10 van 2016, de ander in de flop 10.
Hoeft niet altijd natuurlijk. Als de film maar leuk/interessant is. BvS is geen van beide.Man of Steel bleef ondanks zijn lange speelduur ook erg onderhoudend. Al lag dit behoorlijk dicht bij mijn verwachtingspatroon voor de UC 
Inderdaad een erg groot verschil met het heel erg vermakelijke SQ. Ook een van mijn favorieten van dit jaar. Maar wij hebben dan ook een wat afwijkende smaak qua superhelden films 
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Hoeft niet altijd natuurlijk. Als de film maar leuk/interessant is. BvS is geen van beide.Man of Steel bleef ondanks zijn lange speelduur ook erg onderhoudend. Al lag dit behoorlijk dicht bij mijn verwachtingspatroon voor de UC
Ik bedoelde ten opzichte van de biosversie. Een halfuur éxtra materiaal is wel het laatste waar ik op zou zitten te wachten na zo'n lang(dradig)e zit.
Gerlof1378
-
- 404 berichten
- 152 stemmen
Vele mensen kraken deze film af en dat de film ook niet heeft opgebracht wat hij moest halen om het budget terug te verdienen. Maar ik vond deze film toch best wel goed, en als je hem wil zien kijk dan de versie van 3 uur dan komt de film meer tot zijn recht vindt ik dus persoonlijk. Ben Affleck zet best wel een goeie Batman neer, ik ben geen fan van hem maar hij doet het goed. Henry Cavill speelt ook aardig en ook de rest van de cast speelt goed, behalve Jesse Eisenberg wat is dat een vreselijk ventje zeg meer irritant dan geloofwaardig als Lex Luthor. Ook heeft Wonder Woman haar film debuut hier, en Gal Gadot is zeker een mooie dame in de rol van de amazone. En eigenlijk is deze film Man Of Steel 2, omdat hij verder gaat waar de 1st eindigde, maar goed het zij zo. Ik ben benieuwd hoe de Justice League film wordt en Wonder Woman want met al dat superhelden geweld van oa Marvel zal DC heel wat moeten doen om zo goed te worden voor de kassa als die films. Ik ben en blijf een superfan van de Batman films van Christopher Nolan deze 3 films zullen en kunnen nooit evenaart worden.
horizons
-
- 5690 berichten
- 2413 stemmen
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3132 stemmen
Ik bedoelde ten opzichte van de biosversie. Een halfuur éxtra materiaal is wel het laatste waar ik op zou zitten te wachten na zo'n lang(dradig)e zit.
Ik ben het helemaal met je eens 
Dit was eens maar nooit weer.
Pre- en sequels

Man of Steel
2013
955 reacties
Gerelateerd nieuws

'Batman v Superman: Dawn of Justice' is morgenavond (17 maart) op de buis: 'Wat was dit slecht zeg, maar dan ook echt slecht'

'Batman v Superman: Dawn of Justice' is binnenkort te streamen: 'Spektakel van epische proporties, werd een epische miskleun'

DC-Universum op de schop: Geen plaats voor onder meer Gal Gadot, Ben Affleck en Ezra Miller in plannen van James Gunn

Ben Affleck wees 'The Batman' af vanwege persoonlijke problemen
Bekijk ook

Batman Begins
Actie / Misdaad, 2005
1.813 reacties

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens
Sciencefiction / Actie, 2015
1.322 reacties

Zootopia
Animatie / Avontuur, 2016
146 reacties

The Jungle Book
Drama / Avontuur, 2016
256 reacties

Logan
Actie / Sciencefiction, 2017
382 reacties

Arrival
Sciencefiction / Drama, 2016
631 reacties
Gerelateerde tags
dc comicsburgerwachtsuperheldgebaseerd op stripwraakleading man superkrachtcities dc extended universe (dceu)man vs manextended editionleading menhero vs hero
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








