• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.383 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.649 acteurs
  • 199.107 gebruikers
  • 9.378.061 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Revenant (2015)

Western / Actie | 156 minuten
3,82 3.345 stemmen

Genre: Western / Actie

Speelduur: 156 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Hongkong / Taiwan

Geregisseerd door: Alejandro G. Iñárritu

Met onder meer: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy en Domhnall Gleeson

IMDb beoordeling: 8,0 (938.845)

Gesproken taal: Engels en Frans

Releasedatum: 28 januari 2016

Plot The Revenant

"(n. One who has returned, as if from the dead.)"

1823. Tijdens een expeditie diep in de ruige Amerikaanse wildernis worden de legendarische avonturier Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) en zijn manschappen aangevallen door indianen en moet hij bij een hinderlaag vrezen voor zijn leven. Hij kan tenauwernood ontkomen en slaat op de vlucht. Tijdens zijn overlevingstocht ondergaat Glass ondenkbare tegenslagen. Gedreven door zijn wil om te leven en zijn liefde voor zijn familie, moet Glass zich een weg banen door een strenge winter tijdens zijn meedogenloze overlevingstocht om uiteindelijk verlossing te vinden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van de grunt

de grunt

  • 4336 berichten
  • 1576 stemmen

John Milton schreef:

Hopelijk heeft hij weer eens ouderwets gelijk

Hij zit er zelden naast, zeg ik lichtelijk vooringenomen.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24230 berichten
  • 13396 stemmen

Don't tempt me... Ik zoek er zo een handvol op!

Ik lees het overigens nog niet hoor. Wil de film eerst zien!


avatar van de grunt

de grunt

  • 4336 berichten
  • 1576 stemmen

Opvallend dat Tom Hardy niet is genomineerd voor een Globe' supporting role; in de trailer overtuigt hij mij al meer dan DiCaprio en dan moet ik de film nog zien. Zodra een rol moeilijker wordt (bijv: Shutter Island..), zie je DiCaprio merkbaar moeite hebben met bepaalde uitdrukkingen, terwijl Hardy niet meer dan een blik nodig heeft om iets te zeggen.


avatar van pampelonne

pampelonne

  • 442 berichten
  • 203 stemmen

ik vond DiCaprio wel heel erg goed in Revolutionary Road.

daar zet hij toch echt wel een karakter neer.

ik vond dat een aangrijpende film.


avatar van Aartvs1992

Aartvs1992

  • 2 berichten
  • 3 stemmen

Zeer benieuwd naar deze film. Vond de trailer echt geweldig. Verwacht dat dit de rol is waar Leonardo DiCaprio zijn welverdiende Oscar voor gaat ontvangen.



avatar van de grunt

de grunt

  • 4336 berichten
  • 1576 stemmen

Sure...


avatar van trebremmit

trebremmit

  • 3014 berichten
  • 1465 stemmen

Score wordt gedaan door Alva Noto en Ryuichi Sakamoto.

Factmag


avatar van kathmandu

kathmandu

  • 288 berichten
  • 686 stemmen

Sterke rollen van zowel DiCaprio als Hardy.

En prachtige shots van de natuur. Excellent!


avatar van martenaria

martenaria

  • 139 berichten
  • 654 stemmen

Oscar lijkt me binnen.


avatar van Basto

Basto

  • 11958 berichten
  • 7413 stemmen

Tijdloos episch meesterwerk! Indrukwekkend!

5*


avatar van Fortune

Fortune

  • 4316 berichten
  • 2772 stemmen

Wow.

Een ongelooflijke immersieve, zintuiglijke ervaring. Het is een heel simpel verhaal en daarvoor moet je het niet doen maar wat is dit toch goed gebracht. Het begint al met de indrukwekkende openingsscène waar het camerawerk al meteen opvalt. Het is stijlvol, glad en indringend en ontzettend knap hoe die scene is opgenomen. Dat is puur talent en visie.

Puur gericht op het audiovisuele aspect lijkt alles ontzettend perfect. Ik ben er nog steeds ondersteboven van. Ik ben zo onder de indruk dat ik nog genoeg tijd heb om nog een film te kijken vandaag maar dat zou alleen maar hard tegen kunnen vallen en die ervaring om zeep helpen. En die scene met die beer is ook zo ongelooflijk goed. Zo'n scene is moeilijk omdat een klein detail het meteen kan verpesten. De simpelste film van Iñárritu maar wel zijn beste als het op techniek aankomt al is het qua structuur wel voorspelbaar maar alsnog indringend.

Het is gebaseerd op waargebeurde feiten maar het is niet dat ik nou alles heel realistisch vond of over vond komen maar ik heb het nergens negatief ervaren. Films zoals deze en The Hateful Eight, Youth en Victoria en er zullen er zeker meer zijn bewijzen gewoon dat films belangrijk zijn t.o.v. series waar het vooral gaat om informatie en niet de ervaring en gevoel en waarbij het camerawerk gewoonweg erg belangrijk is.

Het acteerwerk was goed en dan gaat het vooral om Dicaprio en Hardy maar Oscar waardig vind ik overdreven al geef ik echt helemaal niks om Oscars behalve dan de sarcastische variant van Tim en Eric die je elk jaar kan kijken. Maar dit zijn niet echt complexe personages maar continue dezelfde soort emoties maar wel erg goed verder. Iñárritu mag van mij wel een Oscar krijgen.

Ik ben een ongeduldige son of a bitch maar ik ga deze zeker nog een keer in de bioscoop meepakken.


avatar van de grunt

de grunt

  • 4336 berichten
  • 1576 stemmen

Lubezki is echt de allerbeste.


avatar van martijnk

martijnk

  • 774 berichten
  • 310 stemmen

Zitten al die voters hier nu de gelekte screener te bekijken?


avatar van max cady

max cady

  • 581 berichten
  • 454 stemmen

wat denk je zelf?


avatar van TheThirdMark

TheThirdMark

  • 464 berichten
  • 727 stemmen

Tsja.
Wat kan je van deze film nu exact vermelden?
De beelden... Blaat blaat.
Het acteerwerk.... Blaat blaat.
De muziek dan?.... Blaat blaat.
De sfeer toch?.. Blaat blaat.

En dan hou je dus over..
Nou ja, ok, als je de ... en de Blaat blaat weg laat exact dat.
Wat een heerlijk drama en ja, alleen al de Grizzly scene is het kijken waard, wat heeft CGi een sprong genomen.
Het enige jammere aan dit soort films is, is dat je ze slechts 1x in de 5 jaar (of langer) wil zien omdat ze zo lang en zo goed bij blijven.

Een intro van zowat een uur, zeer belangrijke delen van het begin slechts bijverhalen blijken etc etc.
Ik ga hier niet de volle 5 voor geven. Maar een dikke 4.5 heeft de film zeker verdiend.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24230 berichten
  • 13396 stemmen

Grunt. Jij kijkt toch geen screener? Dat is de Dark Side man...


avatar van Corcicus

Corcicus

  • 2809 berichten
  • 3914 stemmen

Een graatmager verhaal en een behoorlijk saai middenstuk. Desondanks één van de beste films van de afgelopen jaren. Leonardo kruipt letterlijk 2/3e vd film over de grond en alles had een half uur korter gekund, maar man wat een film. De berenscène is één van de sterkste die ik ooit zag en de beginscène liet me met open mond achter. Gewoonweg fenomenaal hoe die indianenaanval in beeld werd gebracht. De natuurbeelden zijn overigens schitterend, net zoals de muziek en de casting/acting.

Zeker de moeite waard!


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2567 stemmen

Corcicus heb je de screener gekeken?


avatar van max cady

max cady

  • 581 berichten
  • 454 stemmen

Corcicus schreef:
Een graatmager verhaal en een behoorlijk saai middenstuk. Desondanks één van de beste films van de afgelopen jaren. Leonardo kruipt letterlijk 2/3e vd film over de grond en alles had een half uur korter gekund, maar man wat een film. De berenscène is één van de sterkste die ik ooit zag en de beginscène liet me met open mond achter. Gewoonweg fenomenaal hoe die indianenaanval in beeld werd gebracht. De natuurbeelden zijn overigens schitterend, net zoals de muziek en de casting/acting.

Zeker de moeite waard!


Helemaal met bovenstaand eens! Sommige stukken, de flashbacks naar zijn vrouw en zoon, deden me denken aan the Gladiator .. Ga deze binnenkort zeker nog een keer kijken. Denk dat er voor dicaprio wel een oscar inzit ..


avatar van madmax1

madmax1

  • 2216 berichten
  • 711 stemmen

Prima film.

Sterke acteurs, een realistisch gevecht met een beer ,schitterende landschappen van de natuur .


avatar van zoutzak

zoutzak

  • 1047 berichten
  • 6989 stemmen

De screener is uitzonderlijk goed van kwaliteit. Weliswaar een lage resolutie maar hoge bitrate en perfecte soundtrack.

De film is desondanks hij in hogere kwaliteit nog van een grotere schoonheid zal zijn al oogstrelend. Voor de overige zintuigen is de film ruw en grof en het verhaal valt dan ook rauw op je dak. Acteerwerk is wat eigenzinnig wat wel past in de historische setting. Meest memorabel aan de film zijn de actiescenes, werkelijk adembenemend.

Beter dan Birdman. Beste film van 2015 vooralsnog.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7305 berichten
  • 0 stemmen

Birdman was nou ook niet bepaald om over naar huis te schrijven.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

mcdaktari schreef:

Birdman was nou ook niet bepaald om over naar huis te schrijven.

Persoonlijk he. Ik vond 't namelijk de beste film van de laatste jaren.


avatar van Fortune

Fortune

  • 4316 berichten
  • 2772 stemmen

de grunt schreef:

Lubezki is echt de allerbeste.

Ik vraag me altijd af wie de credits krijgt voor het visuele aspect. Is dit nu de visie van de regisseur of van de cameraman of een combinatie van beide?


avatar van thriller97

thriller97

  • 101 berichten
  • 44 stemmen

Gisteren gekeken en wat een top film!

Het verhaal, het acteerwerk, de setting; alles is prima in orde! Naar mijn mening Leo's beste film tot nu toe.


avatar van martijnk

martijnk

  • 774 berichten
  • 310 stemmen

zoutzak schreef:

De screener is uitzonderlijk goed van kwaliteit. Weliswaar een lage resolutie maar hoge bitrate en perfecte soundtrack.

De film is desondanks hij in hogere kwaliteit nog van een grotere schoonheid zal zijn al oogstrelend. Voor de overige zintuigen is de film ruw en grof en het verhaal valt dan ook rauw op je dak. Acteerwerk is wat eigenzinnig wat wel past in de historische setting. Meest memorabel aan de film zijn de actiescenes, werkelijk adembenemend.

Beter dan Birdman. Beste film van 2015 vooralsnog.

Ik wacht dus op de bios release, dit is echt een bioscoopfilm alleen maak ik me zorgen om Tom Hardy, heeft hij een grote rol in deze film? Ik vind hem namelijk echt zo'n waardeloze acteur en films met hem sla ik dan ook liever over of vergooi ik geen bioscoopkaartje aan van 11 euro.

Aan de andere kant ben ik wel weer fan van dicaprio dus ik hoop dat Hardy alleen een bijrol heeft.


avatar van merijn82

merijn82

  • 1931 berichten
  • 460 stemmen

Leland Palmer schreef:

(quote)
Persoonlijk he. Ik vond 't namelijk de beste film van de laatste jaren.

Same here!

Ik ga mezelf heel erg inhouden om deze niet eerder dan de biosrelease te kijken...


avatar van (verwijderd)

(verwijderd)

  • 1480 berichten
  • 0 stemmen

Het is een bijrol ja, al ben ik het niet met je eens. Hardy = baas.


avatar van de grunt

de grunt

  • 4336 berichten
  • 1576 stemmen

Fortune:

Regisseur stelt het team samen van specialisten waarmee hij wil werken (= eindverantwoordelijk). Credits voor het visuele aspect komen Lubezki toe. Hij heeft 'de ogen' die niemand anders heeft (wat zijn trademark betreft) en filmt zijn panorama. En doet vervolgens de liefhebbers versteld staan.