• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.278 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.082 gebruikers
  • 9.376.444 stemmen
Avatar
 
banner banner

Cyborg (1989)

Actie / Sciencefiction | 86 minuten
2,38 500 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 86 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Albert Pyun

Met onder meer: Jean-Claude Van Damme, Deborah Richter en Vincent Klyn

IMDb beoordeling: 5,1 (36.674)

Gesproken taal: Engels en Turks

Releasedatum: 1 september 1989

  • On Demand:

  • Prime Video Bekijk via Prime Video
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Cyborg

"He's the first hero of the 21st Century... and he's our only hope."

Het Amerika van de 21ste eeuw is vervallen tot een ware nachtmerrie, waarin ordeloosheid en een dodelijke plaag regeren. Alleen Pearl Prophet, half-mens/half-robot, bezit de kennis om een vaccin tegen de ziekte te ontwikkelen. Maar tijdens haar zoektocht wordt zij gevangen genomen door een mensenetende bende onder leiding van Fender Tremolo (Vincent Klyn), die het vaccin voor zichzelf willen houden om de wereld te domineren. Maar gelukkig is er de zwaardvechtende held Gibson Rickenbacker (Jean Claude van Damme) die met ware doodsverachting het ultieme kwaad zal bestrijden...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Gibson Rickenbacker

Nady Simmons

Fender Tremolo

Marshall Strat

Brick Bardo

Pearl Prophet

Furman Vux / Pirate / Bandit

Tytus / Pirate / Bandit

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

Ach kom...


avatar van Achilles

Achilles

  • 1049 berichten
  • 218 stemmen

as schreef:

Ach kom...

Kijk maar naar zijn lijst...gewoon niet serieus nemen


avatar van Waku

Waku

  • 5458 berichten
  • 6492 stemmen

Behoorlijk harde futuristische actie met een heftige kruisigingsscene.

Prachtig gefilmd eindgevecht.

Cyborg huur je voor de actie en het meedogenloze geweld.

Dat het verhaal wel heel magertjes is moet je voor lief nemen.

3,5*


avatar van Bobby Digital

Bobby Digital

  • 178 berichten
  • 62 stemmen

FisherKing schreef:

(quote)
Zou daar wel eens een oscar voor mogen krijgen

"Hard Target" uitgezonderd..


avatar van IceTigerGhost

IceTigerGhost

  • 673 berichten
  • 2744 stemmen

Pulp van het ergste soort.


avatar van kArIzMa_TuRk

kArIzMa_TuRk

  • 3642 berichten
  • 0 stemmen

was wel weer een redelijke film van 'Van Damme'. leuk om hem 1 keer te zien, krijgt een 2½*


avatar van al_pacinO

al_pacinO

  • 42 berichten
  • 0 stemmen

leuke van damme speelt erin

Hij zit in de film goed in zijn vel..

Niet erg realistisch en toch... het acteerwerk ontbreekt,Verder mooi afgewerkt

3*


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Leuke film.

Erg mooi en passend decor, en nog een goeie rol van nog de jonge Van Damme. Ook soms weer lekker hard, die flesh-pirates bijvoorbeeld.
Dier prikkeldraadscene konden ze beter censureren

Ook het eindgevecht was weer eens lekker hard. Wat was die gast gestoord man.

Dit is nu de tweede film die ik gezien heb van Albert Pyun, maar deze is toch zo slecht nog niet. Iedereen zegt wel dat Pyun rotzooi maakt. Maargoed... Ik ga nog eens een Pyun zien en dan kijk ik verder.

3,5


avatar van veron35

veron35

  • 4768 berichten
  • 0 stemmen

Verschrikkelijk slecht acteerwerk. Nep actie en dan ook nog een veel te veel. Ik vond hem drie keer niks. Voor het verhaal dan nog 1,5 ster.


avatar van Q so lang

Q so lang

  • 42 berichten
  • 43 stemmen

goed verhaal top acteerwerk en lekkere actie ik vond het een top film ga zo door van damme ik geef de film 5 sterren


avatar van Hercules

Hercules

  • 71 berichten
  • 0 stemmen

Lullen jullie elkaar nu gewoon allemaal na of wat? thats it ! Deze film is al wat ouder maar dat boeidt echt niet..wtf..deze is echt supergoed ! De beste van Van Damme..die Fender is echt zó Übercool! De actie is hardstikke goed en in geen 1 actie film zie je zo'n kop als Fender, alleen maar van die softe noobs.


avatar van Hercules

Hercules

  • 71 berichten
  • 0 stemmen

Achilles schreef:

(quote)

Kijk maar naar zijn lijst...gewoon niet serieus nemen

Dit slaat echt helemaal nergens op, en het trieste is dat je het zelf niet doorhebt.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4896 stemmen

Redelijke film van Jean Claude van Damme! Het verhaal is slap, acteerwerk magertjes maar de actie en het leuke decor maken deze film de moeite waard!

* * 1/2


avatar van Timecop

Timecop

  • 500 berichten
  • 1457 stemmen

Tsja, de film moet je in z'n tijdbeeld zien. Dus over de special effects zullen we het maar niet hebben. Het verhaal is flinterdun, vechtscenes zijn oké, acteerwerk is pruts. Dan kom ik uit op een 1,5.


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4069 stemmen

Toch een goed verteerbare film, mede door zijn rauwe actie. het verhaal is leuk bedacht, maar blinkt niet uit door originaliteit natuurlijk. verder wel leuke decors, redelijke special effects, en een vermakelijke rol van jean claude van damme. 2,5 sterren.


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3225 stemmen

Redelijke actie film..

Had er meer van verwacht..

Mindere van damme film.. al moet ikzeggen dat ik het einde wel erg goed vond

3.0 sterren.


avatar van Izan

Izan

  • 62 berichten
  • 365 stemmen

Mescaline schreef:

Redelijke actie film..

Had er meer van verwacht..

Mindere van damme film.. al moet ikzeggen dat ik het einde wel erg goed vond

3.0 sterren.

3 sterren..?


avatar van BronxTale

BronxTale

  • 53 berichten
  • 0 stemmen

met deze film ben ik opgegroeid haha

ik geef hem een 5*


avatar van De Krokodil

De Krokodil

  • 55 berichten
  • 0 stemmen

De beste van Pyun. Al is dat meer te danken aan Van Damme, waarmee ik hier voor het eerst kennis maakte. Jeugdsenitiment dus, je hebt geluk Pyun.

3,0


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Deze heb ik denk 15 jaar geleden voor het laatst gezien.

Ik heb het altijd wel een aardige film gevonden.

De film heeft toch een bepaald sfeertje wat mij toen in elk geval aansprak. Prima vechtscenes en voor goed acteerwerk hoef je bij Van Damme natuurlijk niet aan te komen, maar dat maakt het eigenlijk weer juist leuk.

Leuk dat in Cyborg 2 de piep jonge Angelina Jolie speelt.


avatar van de grafhond

de grafhond

  • 203 berichten
  • 0 stemmen

Voor mij ook jeugdsentiment, dit was mijn eerste VHS video die ik kocht!!! Heb hem helemaal grijs gedraaid! Vond die tegenstander Fender imponerend "go to hell....bin there!" Vincent klyn is dat toch?! Staat mij bij dat hij ook in die film van Patrick Swayze en Keano Reeves verschijnt, breakpoint of zo? klopt dat?


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Mensenetende bende? Dat kwam in geen enkel opzicht terug in de film

Vreemd dat deze film zo'n magere rating krijgt, ik vond hem zelf vele malen beter dan bijvoorbeeld Lionheart, Timecop en Kickboxer. De gevechten waren erg goed gechoreografeerd en lieten bij de personen hun sporen na. Bloed vliegt in het rond, ledematen kraken, Jean-Claude zwoegt zoals hij in zijn beste dagen deed.

De film heeft een cyberpunksfeer over zich, maar stelt zich niet de maatschappijkritische/existentiele vragen die een film als Blade Runner bijvoorbeeld wel doet. In plaats daarvan is er een half liefdes/wraakverhaal wat het in deze futuristische setting nog steeds erg goed doet.

Vincent Klyn is als Fender Tremelo (de gitaristen onder ons grinniken) een heerlijk overdreven slechterik die met zijn Riddick-achtige ogen een combinatie van Vin Diesel en Predator lijkt te zijn. Bijna onverslaanbaar, angstaanjagend en bovendien puur slecht. Jean-Claude van Damme (Gibson Rickenbacker, waarvan ik een laatste in basvorm bezit, dat maakt het extra speciaal ) is overtuigend als de anti-held die langzaamaan in een echte held verandert. Zijn acteerwerk is nog wat onwennig door het abominabele accent, maar zijn uitstraling en mimiek laten zien dat de beste man weldegelijk wat in zijn mars heeft.

De manieren hoe hij zijn vijanden te lijf gaat, met pistool, te zwaard (vanuit spreidstand hangend tussen twee muren om zo van bovenaf een vijand met een zwaard in het hoofd te slaan: priceless!) en te voet/vuist zijn zoals eerder gezegd goed in beeld gebracht, zonder teveel zinloze slowmotion actie of hinderlijke moderne versnellingen. Het ontbreken van ongepaste humor geeft de film daarnaast een heerlijk post-apocalyptisch sfeertje.

Het enige probleem wat ik met deze film heb is het ietwat abrupte einde na het eindgevecht met Fender. 'Dank je Jean-Claude, kom je bij ons?' - 'Nee'-'Ok, doeg!'. Niet dat ik een diepgaande psychologische of filosofische analyse van hetgeen gebeurd was verwachte, maar ik telde slechts een minuut na de laatste actiescene. Er had meer ingezeten, al zou ik niet direct kunnen zeggen wat het zou moeten zijn.

Dit alles bij elkaar opgesomd (de actie, de sfeer, het acteerwerk) zou ik Cyborg als een vergeten Jean-Claude juweeltje willen noemen. Een ware aanrader voor de liefhebbers van sfeervolle, futuristische actie!


avatar van de grafhond

de grafhond

  • 203 berichten
  • 0 stemmen

Lennert, heel goed omschreven, als ik net zoveel vrije tijd had als jij om zo'n stukske proza te schrijven had ik het ook gedaan! Hugoffer!


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Bedankt

Grappig overigens, ik kwam er net achter wie die Albert Pyun is (heb zelf The Sword And The Sorcerer van hem op dvd) en ik zag meteen overeenkomsten in de vorm van een kruisiging waar de held zichzelf van redt.


avatar van lykathea

lykathea

  • 1872 berichten
  • 684 stemmen

Mwah, een mindere Van Damme.

Slap verhaaltje, gare badguy (bijna knap hoe slecht hij acteert) en ondermaatse vechtscenes.

Wel leuk om onze held Van Damme eens goéd vergeleken te zien worden, met iemand die waardig aan 'm is.

Iemand genaamd Jezus ofzo.

Alleen kon die niet zo goed schoppen.


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Ondermaatse vechtscenes vond ik absoluut niet, al kan ik me voorstellen dat je het acteerwerk van de badguy te over the top vond en het verhaal slap.


avatar van Hercules

Hercules

  • 71 berichten
  • 0 stemmen

de grafhond schreef:

Voor mij ook jeugdsentiment, dit was mijn eerste VHS video die ik kocht!!! Heb hem helemaal grijs gedraaid! Vond die tegenstander Fender imponerend "go to hell....bin there!" Vincent klyn is dat toch?! Staat mij bij dat hij ook in die film van Patrick Swayze en Keano Reeves verschijnt, breakpoint of zo? klopt dat?

Vincent ja, en die film heet Point Break, hij heeft in meerdere films gespeeld alleen ik heb hem nog verder niet gezien, ik moet de andere ook maar kijken, mis is ie daar ook zo goed =)


avatar van Hercules

Hercules

  • 71 berichten
  • 0 stemmen

Lennert schreef:
Mensenetende bende? Dat kwam in geen enkel opzicht terug in de film


Dat viel mij ook op , maar je ziet het toch wel. Je moet er wel net op letten en je ziet ze niet eten, maar iig je ziet wel in de film dat ze een lichaam hebben open liggen waar dan zo'n halve gare een stuk vlees uit pakt, mjaa moet je net zien, ik ging er op letten


avatar van Movie Jim

Movie Jim

  • 641 berichten
  • 359 stemmen

Leuke film met van Damme. Stem verhoogd van 2 0 naar 3 5.


avatar van Big Fish

Big Fish

  • 33 berichten
  • 42 stemmen

Deze film is echt verschrikkelijk leuk om te zien.

5sterren