• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.258 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.889 stemmen
Avatar
 
banner banner

Night Will Fall (2014)

Documentaire / Historisch | 75 minuten
3,83 209 stemmen

Genre: Documentaire / Historisch

Speelduur: 75 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: André Singer

Met onder meer: Helena Bonham Carter, Alfred Hitchcock en Sidney Bernstein

IMDb beoordeling: 8,0 (3.686)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Night Will Fall

In april 1945 werd het concentratiekamp Bergen-Belsen bevrijd door Britse troepen. Militairen legden de bevrijding vast op film. Ze filmden de opluchting maar ook de angstaanjagende realiteit van concentratiekampen vol uitgemergelde doden en bijna-doden. Aan de Londense producent Sidney Bernstein en Alfred Hitchcock de belangrijke taak om de vele uren materiaal uit verschillende concentratiekampen tot één geheel te smeden: de documentaire getiteld German Concentration Camps. Voor de Britse overheid was de film een belangrijke troef: hij moest als bewijs dienen voor de systematische gruweldaden van het naziregime. Night Will Fall vertelt het verhaal over de totstandkoming van de film.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Narrator (German Concentration Camps Factual Survey)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8586 stemmen

Komt volgende jaar tv !


avatar van narva77

narva77 (crew films)

  • 12728 berichten
  • 6540 stemmen

Voor de duidelijkheid; het gaat dus over de documentaire Memory of the Camps (2014).


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23444 berichten
  • 76936 stemmen

narva77 schreef:

Voor de duidelijkheid; het gaat dus over de documentaire Memory of the Camps (2014).

Nee zijn twee verschillende documentaires Night Will Fall (2014) - imdb.com en Memory of the Camps (2014) (TV) - imdb.com


avatar van Bijdevaate11

Bijdevaate11

  • 178 berichten
  • 2742 stemmen

Alle mensen, heftig hoor komt toch wel weer binnen dan...


avatar van zxstyle

zxstyle

  • 274 berichten
  • 499 stemmen

Ondanks de gruwelijkheden, kan je het niet helpen om te blijven kijken.

Naast de bekende beelden biedt deze docu ook veel nieuwe achtergrondinformatie.

Chapeau aan de makers die het ook niet echt gemakkelijk gehad zullen hebben om deze beelden in elkaar te zetten.


avatar van linxde1

linxde1

  • 395 berichten
  • 346 stemmen

Man, man wat een krankzinnige beelden. Een en ander had ik al wel eens gezien over de kampen in WOII en dacht dat ik het ergste wel gezien had. Maar dit slaat alles. Het heeft diepe indruk op me gemaakt. En dat is de bedoeling van deze documentaire. Wat mij betreft verplichte kost op middelbare scholen. Zeker op de scholen met veel moslims, want vele moslims geloven niet eens dat er een holocaust is geweest.


avatar van merijn82

merijn82

  • 1931 berichten
  • 460 stemmen

Verplichte kost? Dat lijkt me niet verstandig.. Ik heb deze gisteren na een kwartier afgezet. Ik kan best tegen een stootje en vind ook zeker dat de realiteit niet weggemoffeld moet worden. Maar ik persoonlijk zie de meerwaarde niet van zo'n opeenstapeling van nare beelden. Daar heb ik geen behoefte aan. Iedereen moet voor zichzelf maar bepalen hoe hij of zij enigszins bewust wil worden van wat daar gebeurd is. Want je er helemaal in kunnen verplaatsen lijkt me eerlijk gezegd onmogelijk.


avatar van fabarm

fabarm

  • 14 berichten
  • 5 stemmen

ook op mij, heeft deze film diepe, diepe indruk achter gelaten. Hoe is het mogelijk dat mensen elkaar zoiets kunnen aan doen. Zeker in deze tijd, van opkomend antisemitisme, denk ik dat deze film inderdaad verplichte lost zou moeten zijn op middelbare scholen. Dit mag nooit vergeten worden.


avatar van Norman Mailer

Norman Mailer

  • 873 berichten
  • 657 stemmen

fabarm schreef:

Zeker in deze tijd, van opkomend antisemitisme, denk ik dat deze film inderdaad verplichte lost zou moeten zijn op middelbare scholen. Dit mag nooit vergeten worden.

Lijkt mij pedagogisch weinig verantwoord om adolescenten onvrijwillig bloot te stellen aan dergelijk fors grafisch materiaal.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Zeker een aangrijpende en indrukwekkende documentaire over de verschillende roemruchte Nazi-concentratiekampen (o.a. Auschwitz, Bergen-Belsen en Dachau), met ook veel heftige beelden (veel in zwart/wit maar ook in kleur). Ondanks de vele heftige beelden kon ik er relatief goed naar kijken (ik heb zelfs met het spreekwoordelijke "bord op schoot" erbij zitten te eten) en dat heeft te maken omdat alles omtrent de Tweede Wereldoorlog (met name dan de nadruk op Nazi-Duitsland) me fascineert maar ook omdat ik al heel veel zieke horrorfilms heb gezien. De personen (overlevenden, bevrijders en degene die aan de documentaire hebben gewerkt) die in deze documentaire aan het woord komen, hebben het er nog steeds moeilijk mee (vallen ook regelmatig stil als ze aan het praten zijn) en ze hebben het ook nog steeds niet verwerkt (wat natuurlijk begrijpelijk is).

Opzicht is het wel jammer dat ze deze documentaire nooit eerder hebben uitgebracht, want dan zal de impact op iedereen nog groter zijn geweest. Nu is die impact er nog zeker, maar de huidige generatie jongeren weet bijna niets van de Tweede Wereldoorlog af en zullen deze documentaire dan ook niet snel bekijken. Hun vinden het aangrijpender als Facebook eruit ligt, het internet eruit ligt of hun smartphone het niet meer doet.

Voor mij krijgt deze documentaire gewoon de volle 5 punten, want deze documentaire laat uitstekend (via heftige beelden) de gruwelijkheden zien van de Nazi-concentratiekampen. Het geeft ook een goed beeld waarom men vocht tegen Nazi-Duitsland.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Zeer intense en heftige docu over een onderwerp waar bij iedereen wel wat vanaf weet: De Holocaust. In dit geval gaat de docu dieper in op de bevrijding van Bergen-Belsen en zien we ontzettend nare dingen dat geen mens zou mogen overkomen, maar wat de slachtoffers van de Nazi's wel mee hebben moeten maken. De Tweede Wereldoorlog blijft sowieso een fascinerend en bizar deel van onze wereldgeschiedenis. Het blijft me aangrijpen dat er toen dingen met mensen zijn gebeurd waarvan je niet voor mogelijk kan houden dat het hen is overkomen. Dat levert ook choquerende beelden op van massagraven, uitgemergelde slachtoffers, opslagplaatsen met balen menselijk haar of verwijderde kaken met de tanden er nog in.

Gelukkig is dit geen klinische docu, maar krijgen geïnterviewden ook de kans hun verhaal te vertellen en is er ruimtes voor de enorme emoties die vrij komen bij mensen die het allemaal hebben meegemaakt als slachtoffer of bevrijder. Zulke emoties maken toch wel diepe indruk op mij als kijker. Eigenlijk heb ik niets gezien wat ik nog niet wist, maar ik word wel elke keer geraakt door deze beelden. De Duitse bevolking die (zogenaamd?) van niets wist en de vele lichamen moesten verplaatsen naar de massagraven van de kampen, het blijft zo bizar om zoiets op beeld te zien. Sowieso valt nauwelijks voor te stellen dat mensen die andere mensen aan hebben gedaan. En dan denk ik net zo goed aan de testen van Dr Josef Mengele op tweelingen, waar in deze uitzending ook over werd gesproken.

Bij dit soort onderwerpen is het misschien wel lastig om kritisch op de documentaire zelf te wezen. Richting het einde vond ik de kracht wat afnemen, maar dan kan ook komen omdat je misschien dan al meer dan genoeg ellendige beelden hebt gezien. Ieder geval een goede zaak dat dit alsnog is uitgebracht, zodat dit nooit wordt vergeten.

4*


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Memory of the Camps (2014)

Dit is dus een totaal andere docu? Dan wil ik die ook nog wel gaan kijken.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23444 berichten
  • 76936 stemmen

Klopt al denk ik wel dat er sommige beelden in zitten die in beide documentaires gebruikt worden.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Ligt het aan mij of de verkeerde versie of zit er veel meer in dan alleen Bergen Belsen? Er worden in deze docu toch veel meer kampen belicht en bevrijd?


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Ben ooit in Bergen Belsen geweest. 1986. Verplichte trip toen ik als dienstplichtig militair in de regio op oefening was. Voordat we arriveerden werden we attent gemaakt op het feit dat, hoewel het in de bossen lag, er geen enkele vogel te horen was. Ik dacht altijd dat dat een anekdote was vanuit 'wishful thinking', maar toen we uitstapten was het er inderdaad doodstil. Spooky en indrukwekkend.

Dat je er ook een terp ziet, zo'n 20m bij 10m en er dan een bordje staat: "Hier liggen 5000 mensen".


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

kos schreef:

Ligt het aan mij of de verkeerde versie of zit er veel meer in dan alleen Bergen Belsen? Er worden in deze docu toch veel meer kampen belicht en bevrijd?

Klopt. Er wordt inderdaad meer belicht, maar Bergen-Belsen blijft wel het belangrijkste deel van Night Will Fall.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

De Billy Wilder versie is een schande. Daar waar Bernstein en Hitchcock wilden laten zien dat het "in de mens" zit om tot dit soort wandaden te komen, verknipte Wilder het naar "de Duitsers" en speelde zo in op de propaganda van de tijd. Het was juist de kracht om het 'breder' te trekken, iets waar iedereen zich schuldig aan maakte. Denk bijvoorbeeld aan het opzettelijk platgooien van hele steden om JUIST de burger te treffen. Tokyo, Dresden, Hiroshima... De hele (westerse) beschaving liet hun ware gezicht zien onder deze oorlogsdruk en daarvoor was deze documentaire bedoelt... om ons ALLEN te waarschuwen dat ook wij kwetsbaar zijn voor als "de nacht valt".


avatar van narva77

narva77 (crew films)

  • 12728 berichten
  • 6540 stemmen

Nee Henk, ik bedoelde niet welke docu op TV kwam.

Ik bedoelde; de documentaire van Hitchcock en Bernstein waar het in de documentaire "Night Will Fall" over gaat, is dus "Memory of the Camps" (ook bekend als "German Concentration Camps Factual Survey")...


avatar van narva77

narva77 (crew films)

  • 12728 berichten
  • 6540 stemmen

The Oceanic Six schreef:

Memory of the Camps (2014)

Dit is dus een totaal andere docu? Dan wil ik die ook nog wel gaan kijken.

Enkele beelden uit "Memory of the Camps" zitten ook in "Night Will Fall", die dus gaat over de totstandkoming van "Memory of the Camps".


avatar van PSV.

PSV.

  • 51 berichten
  • 58 stemmen

Is wel leuk geweest , waarom elk jaar een docu hierover?


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12266 stemmen

PSV. schreef:

Is wel leuk geweest , waarom elk jaar een docu hierover?

Dat je dat uberhaupt durft te vragen. Dit mag NOOIT vergeten worden. En mag NOOIT zich herhalen.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

PSV. schreef:

Is wel leuk geweest , waarom elk jaar een docu hierover?

Omdat mensen die bij een clubje willen horen... de zgn. "na-lopers" wel kritisch moeten blijven... PSV


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12266 stemmen

Stephan schreef:

Omdat mensen die bij een clubje willen horen... de zgn. "na-lopers" wel kritisch moeten blijven... PSV

?wat bedoel jij.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Dat mensen vaak de neiging hebben om "blind" achter leiders, groepen en ideologieën aan te lopen en dat je daar altijd waakzaam voor moet blijven. De mens is een kuddedier, klampen zich vaak vast aan iets raars als bijvoorbeeld een voetbalploeg.

Niets mis mee, maar dat kan dus ontaarden in iets engs (zoals goed te zien was in de film "The Wave")

Daarom is een regelmatige reminder geen overbodige luxe.

Zo moeilijk was die toch niet?


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12266 stemmen

Stephan schreef:

Dat mensen vaak de neiging hebben om "blind" achter leiders, groepen en ideologieën aan te lopen en dat je daar altijd waakzaam voor moet blijven. De mens is een kuddedier, klampen zich vaak vast aan iets raars als bijvoorbeeld een voetbalploeg.

Niets mis mee, maar dat kan dus ontaarden in iets engs (zoals goed te zien was in de film "The Wave")

Daarom is een regelmatige reminder geen overbodige luxe.

Zo moeilijk was die toch niet?

Nu begrijp ik het pas, nu je het duidelijker uitlegt. heb adhd en autisme dus die uitleg die je nu geeft is perfect.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

You're welcome


avatar van Japie1971

Japie1971

  • 160 berichten
  • 211 stemmen

2 woorden passen wat mij betreft bij deze docu:

- afschrikwekkend

- indrukwekkend


avatar van clockwork72

clockwork72

  • 2780 berichten
  • 1741 stemmen

Waar is deze nog te kijken? Online kan ik hem niet kijken zonder eerst een heel irritant account aan te moeten maken. Wel graag wel nl subs.



avatar van Molman

Molman

  • 45 berichten
  • 1014 stemmen

Niet normaal, huiveringwekkend ten top. Kan het niet helpen te denken dat Nazi's en IS lijken wel iets van elkaar weg te hebben.