Genre: Fantasy / Horror
Speelduur: 119 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Canada
Geregisseerd door: Guillermo del Toro
Met onder meer: Mia Wasikowska, Jessica Chastain en Tom Hiddleston
IMDb beoordeling:
6,5 (168.222)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 15 oktober 2015
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Crimson Peak
"Love makes monsters of us all."
De moeder van Edith Cushing sterft wanneer ze nog jong is, maar haar geest waakt over haar en waarschuwt haar regelmatig. Edith groeit op in het Victoriaanse tijdperk, maar ze streeft ernaar om meer te zijn dan alleen een vrouw van huwbare leeftijd. Ze wil schrijfster worden. Edith laat haar jeugdvriend, de dokter, zitten en verlieft zich in Thomas Sharpe, een mysterieuze vreemdeling. Zij trouwt zelfs met hem tegen de wil van haar vader en gaat bij Thomas en zijn zus, Lady Lucille Sharpe, op een kasteel in Schotland wonen, ver weg van alles wat ze heeft gekend. Edith komt er dan achter dat niet alles is wat het lijkt.
Externe links
Acteurs en actrices
Edith Cushing
Lady Lucille Sharpe
Sir Thomas Sharpe
Dr. Alan McMichael
Carter Cushing
Holly
Mrs. McMichael
Ogilvie
Edith's Mother / Lady Sharpe
Ferguson
Video's en trailers
Reviews & comments
Dying Rose
-
- 1315 berichten
- 3424 stemmen
Eindelijk weer een degelijke del Toro? De trailer overtreft alleszins mijn verwachtingen. Prachtige setting ook. Er zit niks anders op dan af te tellen naar oktober.
HALVE TAMME. (moderator series)
-
- 13471 berichten
- 1308 stemmen
Poster & trailer: Nice, ik ben nieuwsgierig tot en met.
Seam
-
- 991 berichten
- 2313 stemmen
Heb de trailer niet afgekeken, maar schijnbaar dus goedkope CGI?
Klinkt interessant, niet bijster origineel, maar het jammer hoe pompeus de film gepresenteerd wordt. Dan word ik meteen argwanend.
Spoilalot
-
- 84 berichten
- 242 stemmen
Goedkope CGI? Ik vind de trailer er anders aardig goed uitzien. Ik ben heel benieuwd naar deze!
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2566 stemmen
Goedkope CGI? Ik vind de trailer er anders aardig goed uitzien. Ik ben heel benieuwd naar deze!
Inderdaad niet mis met de trailer 
staralfur
-
- 75 berichten
- 129 stemmen
Ik wist niet dat er een nieuwe Del Toro aan zit te komen, ik werd vanmiddag getrakteerd op de trailer door YouTube - eindelijk een keer nuttige reclame
. Het ziet er prachtig uit (dat kun je wel aan Del Toro overlaten) en ik ben erg benieuwd. Goeie cast ook!
Flat Eric
-
- 6443 berichten
- 1026 stemmen
Benieuwd naar deze, met Mia Wasikowska én Tom Hiddleston! Bring it on! 
only1ELEANOR
-
- 187 berichten
- 360 stemmen
Goeie poster, duistere trailer en bovenal een nieuwe del Toro..
Zit al te lang te wachten op een goeie ghost (horror) movie..
Sowieso een een vette horror waar echt de fonken van af schieten mag wel eens komen
Kondoro0614 en tattoobob...
Zekers laat maar komen 
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2566 stemmen
Goeie poster, duistere trailer en bovenal een nieuwe del Toro..
Zit al te lang te wachten op een goeie ghost (horror) movie..
Sowieso een een vette horror waar echt de fonken van af schieten mag wel eens komen
Kondoro0614 en tattoobob...
Zekers laat maar komen

Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Hoppakee, Pathé Arena heeft hem al in de IMAX-agenda van volgende week opgenomen. Wat zal dat schitterend zijn, zeker omdat hij in 2D is.
kevin_vp
-
- 950 berichten
- 0 stemmen
De reviews stromen eindelijk binnen. Tot nu toe altijd positief...
staralfur
-
- 75 berichten
- 129 stemmen
Vandaag de trailer weer gezien (voorafgaand aan Macbeth), manmanman wat kijk ik hier naar uit!
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5983 stemmen
Guillermo del Toro on Crimson Peak - YouTube (VPRO Cinema interview)
horizons
-
- 5688 berichten
- 2406 stemmen
Vind wel hip dat net5 de (iets gekuiste) trailer gewoon overdag uitzend.
Rvdz
-
- 633 berichten
- 2693 stemmen
Ik ga hem zaterdag zien en dat wordt meteen mijn eerste horror-ervaring in de bioscoop. Ik hoop dat ik het overleef. 
YouDrunkGoHome
-
- 401 berichten
- 635 stemmen
Heb het idee dat mensen die hierheen gaan met het idee een echte horrorfilm te krijgen nogal bedrogen uitgaan komen. Zojuist even wat recensies gelezen en als ik die moet geloven is het bovenal een verhaal over verlies, verraad en gebroken dromen, dit ondersteund door bovennatuurlijke horror elementen.
Doet niks af aan mijn verwachtingen, beelden uit de trailer zien er nog steeds prachtig uit! Dit weekend maar even tijd vrij maken.
horizons
-
- 5688 berichten
- 2406 stemmen
^klopt. Het aantal jump scares schijnt op één hand te tellen zijn.
Één review schreef dat het op film uit 1946 leek qua verhaal en gebeuren maar dan met moderne technieken. Dat kan je dus of mooi of niets vinden.
Wat mij erg triggert is het complete design van de film. Ziet er in de trailers gewoonweg top uit.
YouDrunkGoHome
-
- 401 berichten
- 635 stemmen
^klopt. Het aantal jump scares schijnt op één hand te tellen zijn.
Bij de meeste horrorfilms van tegenwoordig wordt je dood gegooid met jumpscares, die 9 van de 10 keer niet eens werken, dus hier kan ik alleen maar blij van worden. Denk dat deze film weleens een verademing kan worden, gezien het aantal prutfilms dat elk jaar in het genré uitkomt.
Eens!
Dying Rose
-
- 1315 berichten
- 3424 stemmen
Niks te jump scares. Diegenen die hiervoor naar CRIMSON PEAK gaan kijken, hebben de trailer (ik veronderstel dat ze die hebben bekeken) niet goed begrepen. Lijkt weer een donker/volwassen sprookje te worden en dat spreekt me nu wél weer aan.
Horror is ook zo'n raar genre, volgens sommigen gewoon gericht op scares (angst), volgens anderen komt daar gore bij. Zelf heb ik er geen gepaste definitie voor. Hét genre bij uitstek dat zelf niet in een hokje te plaatsen is. Dat maakt horror dan weer zo speciaal.
Bekijk ook

3 Women
Mystery / Drama, 1977
42 reacties

The Others
Horror / Thriller, 2001
704 reacties

Herutâ Sukerutâ
Drama / Horror, 2012
40 reacties

The Cakemaker
Drama, 2017
10 reacties

Bridge of Spies
Historisch / Drama, 2015
197 reacties

A Monster Calls
Fantasy / Drama, 2016
164 reacties
Gerelateerde tags
vergiftigenspookhuisminingpsychopaatmoordbloedgeweldgothicincestgeestold mansionbrutal murder violence
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










