• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.677 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.487 stemmen
Avatar
 
banner banner

G.I. Blues (1960)

Muziek / Komedie | 104 minuten
2,81 94 stemmen

Genre: Muziek / Komedie

Speelduur: 104 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Norman Taurog

Met onder meer: Elvis Presley, Juliet Prowse en Robert Ivers

IMDb beoordeling: 6,2 (4.819)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot G.I. Blues

"Elvis scores... a singing triumph... and a romantic hit!"

Soldaat Tulsa McLean (Elvis Presley) is één van de vele Amerikaanse soldaten gelegerd in West-Duitsland. Samen met zijn legermaten Cookie (Robert Ivers) en Rick vormen ze een band en hun droom is een eigen nachtclub te hebben. Ze hebben al een nachtclub op het oog maar missen nog $300 voor de lease-overeenkomst. Als ze horen van een weddenschap die twee casanova's van het leger hebben afgesloten, besluiten ze al hun geld te wedden. De inzet is het veroveren van Lili (Juliet Prowse), een clubdanseres die nog niemand heeft kunnen veroveren. Echter als één van de casanova's onverwachts wordt overgeplaatst, dreigen ze al hun geld te verliezen. Er rest maar één optie en dat is dat Tulsa de vrijgekomen plek moet innemen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7284 stemmen

Bovengemiddelde Elvis-film die het met name moet hebben van de liedjes. Deze zijn erg sterk. Ook Prowse trekt het allemaal net dat kleine beetje omhoog. Legendarisch is uiteraard de poppenkast scene. Voor de fans is deze film een uit de Elvis top 10.


avatar van Brix

Brix

  • 19684 berichten
  • 5119 stemmen

Niet zijn beste , maar wel een van de leukste films met Presley.

Deze heb zowel in de bioscoop als ook op TV en DVD vaker kunnen zien zonder dat hij mij ging vervelen.

Zijn meeste andere films kan ik niet opnieuw bekijken, m.u.v. Flaming Star, Love me Tender en King Creole.

Prima songs ook .

Presley en Prowse vind ik niet echt een match, maar ze spelen het wel goed.


avatar van Duke Nukem

Duke Nukem

  • 1788 berichten
  • 1986 stemmen

Deze film stelt niet zoveel voor, maar Elvis ziet er knap uit in uniform en de liedjes zijn altijd wel leuk.

Brix schreef:

Presley en Prowse vind ik niet echt een match, maar ze spelen het wel goed.

Die twee hebben inderdaad niet veel chemie tussen hen, Prowse is ook niet heel aantrekkelijk vind ik.


avatar van Bobbejaantje

Bobbejaantje

  • 2279 berichten
  • 2078 stemmen

Luchtige komedie met humor die niet bepaald hoge toppen scheert maar onderhoudend is het wel. Qua niveau moet het zeker niet onderdoen voor de bulk van die tijd. Wel heeft het een streepje voor met de leuke liedjes die erin verwerkt zijn. Voor Elvis was dit toch wel zijn eerste volbloed komedie uit zijn filmcarrière en hij brengt er het erg goed vanaf. Het is niet iedereen gegeven om mee te draaien in een komedie. Hij had er toch talent voor. Natuurlijk kan je je wel wat vragen stellen over de manier waarop hij naar het publiek toe gebracht wordt: gemilitariseerde clean cut all American boy. Nogal een tegenstelling met de zweem van rock’n roll rebellie die rond hem hing in zijn 3 voorgaande films (over Love me Tender moeten we het hier niet hebben want dat was een historisch drama). De productie kon het dan toch ook weer niet laten om ludiek naar deze tegenstelling te verwijzen met de scène waarin de jukebox Elvis’ versie van Blue Suede Shoes laat knallen. Het café staat nmiddellijk op zijn kop met een knokpartij en sneuvelend meubilair tot gevolg.

De cast is naast Elvis redelijk ok. Alleen sluit ik me aan bij de users hier die niet zo’n fan zijn van Juliet Prowse. Als ik lees dat ze het in de screentests gehaald heeft van actrices als Dolores Hart (2 keer eerder al tegenspeler van Elvis) en Ursula Andress … dan denk ik toch dat ze Juliet gekozen hebben omwille van haar uitstekende danskwaliteiten. Een tweesnijdend zwaard.

De subtext van Elvis in het leger - een veel besproken real life event - draagt ook wel bij aan het kijkplezier. Zelfs al zit er geen enkele opname op locatie mét Elvis verwerkt in de film. Er zijn wel shots op locatie maar er wordt daarbij enkel gebruik gemaakt van een stand-in waar het Elvis betreft.