Genre: Drama / Thriller
Speelduur: 102 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Canada
Geregisseerd door: Gavin Hood
Met onder meer: Helen Mirren, Aaron Paul en Alan Rickman
IMDb beoordeling:
7,3 (95.452)
Gesproken taal: Somalisch en Engels
Releasedatum: 12 mei 2016
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Eye in the Sky
"Welcome to the new front line"
Kolonel Catherine Powell (Mirren) staat aan het hoofd van een geheime drone missie om een groep terroristen gevangen te nemen in Nairobi, Kenia. Wanneer ze verneemt dat de groep een zelfmoordaanslag plant, verandert haar doel in het doden van de terroristen. Steve Watts (Paul), de piloot die de drone bestuurt, neemt het schuiladres waar de terroristen verblijven in het vizier, net op het moment dat een 9-jarig meisje zich in de ‘kill zone’ begeeft. Powell zal nu met advocaten en politici moeten bepalen of de actie doorgaat of niet.
Externe links
Acteurs en actrices
Colonel Katherine Powell
Steve Watts
Lieutenant General Frank Benson
Jama Farah
Brian Woodale
Carrie Gershon
Musa Mo'Allim
Alia Mo'Allim
Angela Northman
George Matherson
Video's en trailers
Reviews & comments
stinissen (crew films & series)
-
- 23430 berichten
- 76914 stemmen
Prima film met de opmerking als een kolonel een order geeft je moet gehoorzamen en niet met je zelf in de knoop moet geraken anders moet je ander vak kiezen.
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4067 stemmen
Heerlijke Thriller, die de spanning vast weet te houden tot bijna de laatste seconde. De aanwezige cast acteert verder erg overtuigend en het verhaal steekt geloofwaardig in elkaar. 3,5 Ster.
coumi
-
- 1462 berichten
- 12308 stemmen
De moeite zeker waard. Film die stemt tot nadenken, en dat gebeurt tegenwoordig niet zo heel vaak meer. Vakkundig gemaakt vooral, want je realiseert je je eigenlijk pas achteraf, dat dit ook een beetje riekt naar vals sentiment. Ik bedoel: zou het in het echt ook zo zijn dat mensen met zo'n functie daadwerkelijk zo'n dilemma voelen als ze de keuze moeten maken tussen één onschuldige dode, of tachtig er voor in de plaats?
Maar het werkt hier wel, is zeker effectief gefilmd allemaal.
Waku
-
- 5456 berichten
- 6491 stemmen
Film die luid en duidelijk binnenkomt en na afloopt behoorlijk nadreunt in je hoofd.
Oorlogsthriller, zo mag je hem ook wel benoemen.
Want je zit gedurende 90 minuten met klamme handen op de bank.
Ga er maar aan staan als drone soldaat in een dilemma die zo ver weg van je afstaat maar uiteindelijk ook akelig dichtbij. Een huis vol terroristen en een meisje met een broodkraam, hoe spannend kan dit zijn? Kijk naar "Eye in the Sky" en je bent net als ik overtuigd.....bloedspannend!
4*
blurp194
-
- 5484 berichten
- 4187 stemmen
Vertild.
Als patriottistisch vehikel mislukt, want na het kijken overheerst bij mij vooral de walging voor de manier waarop het besluiteloze zooitje politieke militairen en militante politici zich achter regeltjes en elkaar verschuilen. Zachte heelmeesters maken stinkende wonden, en dat is wel behoorlijk van toepassing. En ook als ethisch drama mislukt, want de behandeling van de situatie is veel te warrig. Zoals al vaker genoemd, er had toch minstens een verwijzinkje naar het trolleyprobleem kunnen worden opgenomen. En de propagandadiscussie is ook echt niet zo nieuw. Aan de andere kant zijn de mensen die er afgebeeld worden in het echt misschien ook wel te dom om over dat soort dingen na te denken.
En ook nog eens knap onovertuigend. Het idee dat de brave en verstandige fietsenmaker het toelaat dat zijn dochtertje om de hoek bij de terroristen brood gaat verkopen, ik geloof het niet zo eigenlijk. En de actie van de man met de bromvliegdrone, ook dat wil er niet zo bij me in - noch dat de terroristen hem niet zouden zien.
Rickman speelt nog wel leuk, de rest van de cast kan ik niet beter dan matigjes vinden. Hoe Mirren hierin terecht komt is me al helemaal een raadsel, en Aaron Paul lijkt ook alleen voor zijn naam gecast te zijn - er is nauwelijks werk voor hem, zijn bijzitje Phoebe Fox krijgt nog meer tijd.
Uiteindelijk is er eigenlijk maar een boodschap die ik uit de film oppak: meer technologie of meer toegang tot gegevens voor onze geachte overheden heeft geen enkele zin, het veroorzaakt alleen maar meer ellende en meer fouten. En het levert saaie, vervelende films op.
james_cameron
-
- 6980 berichten
- 9775 stemmen
Spannende thriller, met heel wat nagelbijt-momenten. De structuur van de film, waarbij we alle betrokken partijen volgen, van het 'laagste' tot het 'hoogste' niveau, werkt verhelderend en zorgt voor de nodige afwisseling. De prima cast, met oa Alan Rickman in zijn allerlaatste rol, weet daarnaast wel raad met het materiaal. De spanning wordt vakkundig opgebouwd en de film kiest gelukkig niet voor een makkelijke oplossing. Vormt met het thematisch verwante Good Kill een fraaie double bill.
max cady
-
- 581 berichten
- 454 stemmen
Aardige thriller. Blijft wel lang (eigenlijk de gehele film) doorgaan over 1 situatie. De keuzes die moeten worden gemaakt tijdens deze situatie worden niet gemaakt en zo blijft het maar wat door zeuren .. Iets meer spektakel was wel aardig geweest. Echt spannend werd het nergens maar toch een leuke film als je een avondje niks te doen hebt. Acteurs en actrices doen prima hun werk by the way. 3***
max cady
-
- 581 berichten
- 454 stemmen
Prima film met de opmerking als een kolonel een order geeft je moet gehoorzamen en niet met je zelf in de knoop moet geraken anders moet je ander vak kiezen.
Inderdaad, eerst uitvoeren, daarna in beklag gaan..
John Milton
-
- 24218 berichten
- 13383 stemmen
Kollinski
-
- 23 berichten
- 0 stemmen
Ik wist al meteen dat het meisje zou sterven aangezien ze een rood gewaad aan had, de kleur van het bloedoffer. Normaal zie je namelijk nooit moslima's met rode gewaden aan, een lekkere psy-ops film dus.
(verwijderd)
-
- 1480 berichten
- 0 stemmen
Poeh wat een film. Heel aangrijpend. Erg goede cast, Paul is echt perfect gecast. Verder niet te veel woorden aan vuil maken denk ik.
aSMoDeuS
-
- 1118 berichten
- 5045 stemmen
Zoals ik elders zei:
Ik was niet zo fan: zwak plot, onrealistisch en tergend sentimenteel. Zelfs het fatsoenlijke acteerwerk van enkelen kon de boel niet redden.
IH88
-
- 9725 berichten
- 3182 stemmen
“Never tell a soldier that he does not know the cost of war.”
Spannende film. Eye in the Sky geeft een mooi inkijkje in de wereld van drones en surveillance en de morele dilemma’s die hierbij opspelen. Niet alles zal in het echt zo gaan zoals in de film (militairen die huilend een drone afvuren?) maar een film hoeft van mij ook niet superrealistisch te zijn om er toch van te kunnen genieten. Zeker met Mirren, Rickman, Paul, Abdi en Glen als acteurs.
Wat ik wel wil geloven is dat de Amerikanen makkelijker genoegen nemen met collaterale damage dan de Britten, die de hele tijd de verantwoordelijk afschuiven naar een ander. De spanningsopbouw is fantastisch gedaan en ik zat eigenlijk gelijk op het puntje van me stoel. De film laat goed zien welke dilemma's er allemaal spelen en de personages hadden goede argumenten voor of tegen de drone aanval (alhoewel dat helemaal niet om het meisje ging maar meer om de pr-nachtmerrie, cynisme ten top...). Toch zat ik net zoals Rickman's personage soms gefrustreerd op de bank om zoveel besluiteloosheid. Het einde was gelukkig geen zoetsappig geheel alhoewel die laatste scene van mij wel geschrapt had mogen worden. Toch weer Amerikaans sentiment dat doorsijpelt.
Filmkriebel
-
- 9949 berichten
- 4645 stemmen
Realtime film over de (on)ethiek van moderne oorlogsvoering. Spannend gebracht en ondanks heel wat dialoog, interessant om te volgen. Wanneer beslissingen over onschuldige mensenlevens genomen moeten worden ("collateral damage"), dan schuift iedereen zijn verantwoordelijkheid liever door naar iemand anders. Op het einde aast de film op het emotionele en op de traantjes, maar het eindigt ook met een zekere kilheid en laat wat bitterheid achter... morgen is het voor de militairen weer een andere dag...
PS / Zouden zo'n miniatuurdrones in de vorm van kevers of kolibri's echt gebruikt worden?
JJ_D
-
- 3815 berichten
- 1344 stemmen
Politiek gekonkel. Het afschuiven van verantwoordelijkheden. Het afwegen van electorale meer dan maatschappelijke belangen. ‘Eye in the sky’ als een indringende dissectie van besliskunde binnen de hoogste echelons van onze samenleving. Waar zelfs grote meneren kleine jongetjes worden, die het in hun broek doen bij de gedachte aan zogeheten "collateral damage".
Als het Britten zijn tenminste, want de Amerikanen springen wat lakser met dat begrip om. Zij gebruiken een uitgekiende combinatie van checklists, boerenverstand en het onder druk zetten van de internationale betrekkingen om zichzelf een zuiver geweten aan te praten. Hoewel ze slechts een zijspoor vormen van een verhaallijn die vooral benadrukt hoe de militaire, de juridische en de politieke machten elkaar binnen een morele dimensie kunnen bekampen (geïllustreerd met een zeer specifieke casuïstiek), wordt de rol van de States als zelfverklaarde wereldpolitie nauwkeurig getypeerd. Dat is exemplarisch voor hoe ‘Eye in the sky’ in elkaar steekt, want in deze film is niets toevallig en worden alle mogelijke lagen aangeboord.
Oorlogsvoering en internationaal recht geschieden niet in een sociaal vacuüm. Een kijk in de ivoren toren van generaals en ministers en een kijk in de psyche van mannen en vrouwen die hun dagdagelijkse werk in een nachtmerrie zien veranderen: regisseur Gavin Hood legt het allemaal vast. Bovendien laat hij ook zien dat mensen door veel meer worden gedreven dan louter door ethiek. Hoewel de gesprekken altijd onder het mom van de moraal worden gevoerd, spelen persoonlijke ambities, frustraties en machtspelletjes even goed mee, zowel bij de koffie slurpende politici als binnen de hiërarchie van het leger.
Ook daar zijn het tenslotte mensen die zich in een filosofisch kader moeten begeven om beslissingen te nemen – en ook daar toont zich dus de menselijke zwakte. En tegelijk de menselijke sterkte, want de poppenkast gaat na de werkdag gewoon door. Kinderen staan op het punt te verjaren, terwijl kinderen elders geen feestje meer te geven hebben. Het is de onrechtvaardigheid van dit bestaan waar we alleen maar machteloos op kunnen toezien. Gelukkig zijn er dan nog films als ‘Eye in the sky’, die herinneren aan de moeilijkheid van de opgave om als ethische wezens dit leven te leiden. Waarna we gewoon verder doen – omdat er geen andere optie is.
Kort en goed: bijna totale stilstand, gegoten in anderhalf uur bloedstollende cinema.
(Oké, de film is iets te sentimenteel, maar ‘ie mist zijn uitwerkingen niet. Geen reden dus om het enthousiasme van potentiële toeschouwers hier te temperen met muggenzifterij over het tranerige gehalte. Dames, heren: gewoon kijken, oké? Enneuh…get ready for impact.)
3,75*
wimaroca
-
- 762 berichten
- 643 stemmen
Een mooi onderbouwde film,ik denk dat het zo wel vaak gaat, dat niemand uiteindelijk de verantwoordelijkheid wil nemen,als het fout gaat.
Ik vond het goed in beeld gebracht,dat je hier over kunt nadenken.
Ik vond één heel goed dilemma in de film, gaat dit broodmeisje dood, is het hele aanvals-programma niet goed,
en gaat er een winkelcentrum eraan ,word er niet over gepraat.
3.5 sterren
Rudie
-
- 141 berichten
- 161 stemmen
Dit is zo'n typische verschrikkelijke afschuwelijke goeie film, je haat het dat het zo gebeurt en begrijpt tegelijk de moeilijke beslissingen die moeten worden genomen in die situaties. Bah wat een wereld!
4 ****
Waarom 4 en geen 5? Omdat ik moet huilen na zo'n film.
rtt
-
- 139 berichten
- 143 stemmen
Wat een waardeloze film. Een oude oma die zich laat misbruiken om kolonel te spelen in het leger. De film is traag en wordt nergens echt spannend. Soms is de film tenenkrommend slecht. Snap de hoge waarderingen hier echt niet. De film leek soms wel een toneelstuk ipv een film.
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5586 stemmen
De dilemma's van moderne oorlogsvoering. Eentje met een wat zou je doen-gehalte. Reuze interessant, ware het niet dat je al meteen je bedenkingen kunt hebben. De film had kunnen, misschien wel moeten volstaan met het missie perspectief, maar blijkbaar moet collateral damage een gezicht hebben en hoe dat beter voor elkaar te krijgen dan met een schattig meisje en een hoelahoep. Vanaf dat moment is het eigenlijk al zo goed als gedaan met het meedoen in de afwegingen. Daar komt bij dat zowel het script als de personages zich nogal gekunsteld gedragen. Vooral die twee piloten zijn een doorn in het oog en Helen Mirren voelt als een miscast. Tegen de tijd dat dé beslissing moet worden genomen, is er van dat trolleyprobleem niks meer over. Wat rest is een redelijk thrillertje, dat zich na de boem nog eens goed in de ware kaarten laat kijken. Ugh..
keimpeS
-
- 838 berichten
- 0 stemmen
De film wist mij de gehele tijd wel te boeien, interessant om eens de moderne oorlogsvoering te zien met Drones. Ach ja Helen Mirren is misschien inderdaad een ouwe oma, maar acteren kan ze wel!
Eds 999
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
Deze film heeft mij van begin tot einde weten te boeien. Zelfs er na nog lang over doorgedacht. Hij geeft ook een mooie kijk op de moderne manier van oorlogsvoering.
Dikke 4*
Pim1993
-
- 657 berichten
- 849 stemmen
Verrassend! De voorspelbaarheid domineert maar daar draait het allemaal niet om in deze film. Hij is spannend, meeslepend en geeft je ruimte om na te denken. Het ethische dilemma wat je voorgelegd wordt is cru, doch een interessante.
Sterke film!
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Ethische besluitvorming kan vaak een grote voedingsbron zijn voor een interessant verhaal. Het begint hier dan ook vrij sterk en je denkt dan een vrij spannende film te gaan beleven. Ergens is het ook best spannend en draagt goed acteerwerk hier serieus aan mee. Helaas lijkt het na een tijdje niet veel meer in te houden dan een onrealistische propagandafilm. De hiërarchieën en onderliggende besluitvormingen zijn verre van realistisch evenzo de toevalligheid dat drie van de meest gezochte terroristen(na jaren van afwezigheid) zich in een pand bevinden.
Flat Eric
-
- 6443 berichten
- 1026 stemmen
Spannende film over ethische,morele en politieke keuzes die gemaakt moeten worden in het kader van terrorisme bestrijding. Welk of wiens belang is groter of belangrijker? Wie of wat moet je offeren om een groter doel te bereiken? En wie neemt de verantwoordelijkheid op zich? Deze vraagstukken zijn allemaal goed in beeld gebracht en maakt de film een boeiende zit.
Overigens heb ik al eerder Good Kill (2015) in het genre gezien. Ongelofelijk hoe nauwkeurig je met de nieuwste tactieken iedereen in de gaten kunt houden.
Eng ook wel en je moet er niet aan denken dat die technieken in verkeerde handen komen.
scorsese
-
- 13150 berichten
- 11067 stemmen
Uitstekende film waarin het leger met behulp van een drone een groep zelfmoordterroristen in het vizier krijgt. Een spannende film waarbij de vele dilemma's en de besluitvormingen op meerdere niveaus goed en begrijpelijk neer worden gezet. Een aantal aangrijpende momenten en ondanks de vele partijen en personages blijft het allemaal duidelijk.
Het laatste nieuws

Goed beoordeelde dramaserie 'Rivals' krijgt een tweede seizoen dit jaar: wat weten we erover?

HBO Max-kijkers vol lof over eerste aflevering 'A Knight of the Seven Kingdoms'

Netflix breidt komend jaar het Koreaanse aanbod flink uit

Slasher 'I Know What You Did Last Summer' plaatst zich hoog in de Netflix Top 10
Bekijk ook

Hababam Sinifi Uyaniyor
Komedie, 1976
9 reacties

Remember
Drama / Thriller, 2015
111 reacties

Any Day Now
Drama, 2012
25 reacties

The Jungle Book
Avontuur / Drama, 2016
256 reacties

Zero Days
Documentaire, 2016
11 reacties

Patriots Day
Actie / Thriller, 2016
162 reacties
Gerelateerde tags
terroristdroneduringcreditsstingerus militaryair force basecombat drone
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





