• 15.987 nieuwsartikelen
  • 179.045 films
  • 12.274 series
  • 34.085 seizoenen
  • 649.230 acteurs
  • 199.277 gebruikers
  • 9.390.394 stemmen
Avatar
 
Killers of the Flower Moon
Foto: © ANP

Killers of the Flower Moon
Foto: © ANP

Van Goodfellas tot The Wolf of Wall Street, Martin Scorsese heeft vele uitstekend beoordeelde films op zijn naam staan. Dit jaar brengt hij nieuw werk uit, waarbij de verwachtingen al een tijd lang hooggespannen zijn. Killers of the Flower Moon is namelijk niet zomaar een film, maar volgens Scorsese zelf een "film voor het grote scherm", met een verhaal "op epische schaal." 

Als je Martin Scorsese bent, breng je niet zomaar een trailer uit op YouTube met een persbericht erbij. Nee, de 80-jarige regisseur presenteerde in eigen persoon de trailer voor Killers of the Flower Moon op de zogeheten CinemaCon, een bijeenkomst voor bioscoopeigenaren. "Dit is een film voor het grote scherm, en dat is wat we gemaakt hebben," aldus Scorsese, die een groot voorstander is van bioscoopreleases ten opzichte van films die direct naar streamingsdiensten gaan. Ook beloofde de regisseur dat het verhaal zal worden verteld op een "epische schaal." De duur van de film, met maar liefst 3 uur en 20 minuten, lijkt die belofte kracht bij te zetten. Een voorstelling met pauze opzoeken is voor Scorsese-fans met een zwakke blaas dus wellicht een goed idee.

Waargebeurd verhaal

In Killers of the Flower Moon zien we een waargebeurd verhaal uit de jaren 1920. Het blijkt dat er olie ligt onder het land van de Osage-bevolking in de Verenigde Staten, en daarna worden enkele rijkelui onder de Osage vermoord. De FBI is op dat moment nog maar net gevormd, maar het bureau doet onderzoek naar deze moorden. Wat volgt is een verhaal over hebzucht, intrige en verraad. In de film zien we Leonardo DiCaprio en Robert De Niro en Jesse Plemons in de hoofdrol, met ook rollen voor Brendan Fraser, John Lithgow en Lily Gladstone. De woorden van Scorsese op de bijeenkomst waren echter niet aan hen gericht. "Ik zou graag de volledige Osage-natie willen bedanken," aldus Scorsese. De regisseur wilde hen vooral bedanken voor het "onvermoeibaar doorwerken" om het verhaal tot leven te brengen. 

De trailer voor Killers of the Flower Moon is nog niet voor het grote publiek vrijgegeven. Wel zijn er al foto's uitgebracht, die vind je hieronder. De film komt in Nederland op 19 oktober uit in de bioscopen.

Reacties (0)

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.

Dit artikel bevat nog geen berichten. Wees de eerste.