De Britse acteur Brian Cox, onder meer bekend van de film X-Men 2 en de hitserie Successionwerd ooit gevraagd voor een rol in de populaire Pirates-reeks, maar weigerde. Dat vertelt hij in zijn boek Putting the Rabbit in the Hat. Niet alleen vond hij zijn rol te nietszeggend, ook wilde hij geen deel uitmaken van iets dat hij 'de Johnny Depp-show' noemt.
Engels acteur Brian Cox had in 2003 een rolletje kunnen krijgen in de film Pirates of the Caribbean, maar sloeg deze om verschillende redenen af. Dat tekent hij op in zijn nieuwe boek Putting the Rabbit in the Hat. De producenten van de reeks, die door de jaren heen een klein fortuin ophaalde aan de bioscoopkassa's, hadden voor hem de rol de rol van gouverneur in gedachten, maar moesten uiteindelijk uitwijken naar Jonathan Pryce. "Het zou me bakken met geld hebben opgeleverd, maar van alle rollen in die film was deze de meest ondankbare, plus ik zou het uiteindelijk meerdere keren hebben moeten spelen en daarmee alle andere leuke dingen die ik heb gedaan hebben gemist," zo zegt hij.
Geen fan van Johnny Depp
De summiere aard van de rol en de invloed hiervan op de rest van zijn carrière zijn echter niet de enige twee redenen waarom Cox voor de rol bedankte. Ook stond hij niet te springen om onderdeel uit te maken van een reeks die hij achteraf gezien 'een Johnny Depp-show' noemt. Hoewel de Amerikaan een populaire status kent binnen de filmwereld, is Cox geen fan. "Depp, hoewel ik zeker weet dat hij innemend kan zijn, is zo overdreven, zo overschat," zegt hij. "Ik bedoel, Edward Scissorhands. Laten we eerlijk zijn, als je opkomt met zulke handen en bleke make-up met littekens, hoef je niets meer te doen. En dat doet hij ook niet. En vervolgens heeft hij nog minder gedaan. Maar mensen houden van hem. Of ze hielden van hem. Ze houden tegenwoordig niet zo veel van hem, natuurlijk. Als Johnny Depp nu auditie zou doen voor de rol van Jack Sparrow, zouden ze hem aan Brendan Gleeson geven."
Prima redenering om het niet te doen, want je zit er inderdaad wel aan vast. Maar verder wel beetje triest om vervolgens dan Johnny Depp als acteur af te kraken. Snap niet wat voor toegevoegde waarde zoiets heeft voor z'n boek.
En daarmee doet hij Depp ook flink tekort (nota bene een veel succesvollere acteur dan Cox, die zelf ook goed is hoor daar niet van).
Reacties (4)