Alternatieve titel: Jaws 4, 13 oktober 2025, 01:34 uur
Santa Jaws
Ik ben in bezit van de 4K-blu-ray release van de drie vervolgdelen. Deze film moet je dan ook wel, na een behoorlijke tijd niet gezien te hebben, een kansje geven nietwaar? Op deel drie na, die gewoon helemaal verpest is door dat hele 3-D gebeuren, komen de films in 4K goed uit de verf. Wat in het voordeel voor deze film uitkomt, want de fotografie is duidelijk het enige pluspunt van deze film. Er is een interview met de regisseur te zien op YouTube. Daarin gaf hij al aan dat dit een enorme uitdaging was gezien het feit dat het effect van de eerste film al zodanig goed was dat je er moeilijk tegen op kan om een vervolg daarop nog beter te krijgen. Altijd lovenswaardig dat iemand een behoorlijke uitdaging aangaat, maar mijn hemel dat script. Zo sta je toch gewoon überhaupt al met 10 – 0 achter lijkt mij. Bizar dat zelfs iemand als Michael Caine geloofde dat het script een eventuele potentie had. Tja, het leverde hem geloof ik dat mooie huis in de Bahama's op. Of kocht hij die nu voor zijn moeder?
Anyway, volgens de fan website "The Daily Jaws" kreeg deze film toch nog een soort van late (her)waardering van fans. De wonderen zijn de wereld dus nog niet uit, dat is duidelijk en ik wilde me er best aan toevoegen, maar het lukt gewoon niet. Toegegeven dat de fotografie op de Bahama's prachtig zijn. Maar daarin redt de film het gewoon niet. De haai is ook geen dreiging, want die heeft toch alleen maar zin om een Brody op te peuzelen. De dame op die bananenboot had dan toevallig minder geluk. Decennialang heeft deze film de reputatie van hoe een sequel dus absoluut niet moet. En dat blijft pijnlijk zichtbaar.
Deze film heeft de Jaws reputatie ook dusdanig de nek omgedraaid dat we anno 2025 helaas nog steeds geen Jaws 19 hebben.