Meningen
Hier kun je zien welke berichten Zinema als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Lucky Number Slevin (2006)
Alternatieve titel: Lucky Number S7evin
Zinema (crew films)
Overgewaardeerd filmpje met sterrencast dat het meer van de twist moet hebben dan van het verhaal. Niet waterdicht, maar toch is de film onderhoudend en vermakelijk. Redelijk.
Luftslottet Som Sprängdes (2009)
Alternatieve titel: The Girl Who Kicked the Hornet's Nest
Zinema (crew films)
Hmmm.
Toch wel de minste van de drie.
Iets te veel spanning die lang niet altijd goed werkt. Ook het ontbreken van actie danwel een intelligent plot doen de film geen goed.
Helemaal niet slecht, maar een magere afsluiter gezien het sterke eerste deel.
Redelijk.
Lune de Miel (1985)
Alternatieve titel: Honeymoon
Zinema (crew films)
Viva VHS!
Lune de Miel a.k.a. Honeymoon is een thriller waarbij de kijker het liefst schreeuwt naar het beeldscherm om het hoofdpersonage op andere gedachten te brengen.
Om aan een verblijfsvergunning te komen gaat ze een schijnhuwelijk aan, iets wat nog te begrijpen valt. Waarom ze zich echter telkens verder de nesten in werkt niet. En zo passeert aan ons een film waarbij alle logica zoek is. Zelfs met het verstand op nul.
Het gegeven is leuk en de psycho wordt aardig neergezet door Shea, maar het script is om te huilen zo idioot. En dat is jammer, want hier had veel meer ingezeten.
Deux.
Lyonnais, Les (2011)
Alternatieve titel: A Gang Story
Zinema (crew films)
Boekdelende blik.
'Les Lyonnais hoeft het niet te hebben van enige originaliteit of iets van die strekking. Maar soms kan voorspelbaarheid weinig afbreuk doen aan een goede film. Net als dat clichématige types nu eenmaal best kunnen smaken. Gérard Lanvin vertolkt er zo eentje, maar dan met verve. Hij is de gangsterbaas die zelf ook wel inziet dat zijn pad alleen maar naar meer misère leidt. De groeven in zijn gelaat spreken meer dan zijn spaarzame woorden. Zijn blik boekdelen.
Van het verhaal hoeft deze Franse misdaadfilm het niet te hebben, maar de uitvoering is vakkundig vervaardigd. Ook Tchéky Karyo is een prima aanwinst voor de film. Lanvin’s broeder in het kwaad heeft eveneens een granieten kop en boezemt zonder iets te zeggen angst in bij de kijkers. Van overtuigende gangsters gesproken. De flashbacks ten behoeve van het ‘waargebeurde karakter’ voelen soms wat geforceerd aan en tevens is de gelijkenis met de volwassen boeven ver te zoeken.
Ondanks de genoemde minpunten is 'A Gang Story', zoals 'Les Lyonnais' in Nederland op DVD en Bluray wordt uitgebracht, absoluut de moeite waard. De film is spannend, bevat prima actie, is voorzien van een passende grimmige sfeer en kent uitstekende vertolkingen. Als het verhaal een wat originelere uitvoering had gekend, dan had de film zich waarschijnlijk kunnen scharen in het rijtje beroemde genregenoten. Nu niet, maar dat drukt de pret amper.
Goed.
Met dank aan A-film voor het recensie-exemplaar.