• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.963 gebruikers
  • 9.370.069 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Kiros als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Haagse Sjonnie (2006)

Knip hier en daar een paar seconden uit een scene en plak het achter elkaar in een youtubefilmpje van maximaal 3 minuten. Dan heb je een leuk tussendoortje waarbij je een glimlach niet kan onderdrukken en die daarna in de vergetelheid raakt samen met alle andere 1000-en korte funclips die je ooit zag.

Hier omheen een docu maken is veel te veel van het goede. Je bent als kijker een beetje op zoek naar diepgang, maar bij een figuur als de hoofdpersoon is dit bijna onmogelijk. Het enige wat diep gaat is het inhaleren van de zoveelste joint.

Enige sympathie krijgen, dat lukte mij niet. Of dat aan Sjonnie lag of aan de regisseur weet ik niet. Wellicht aan beide.

Een afkeer krijgen is logischer. Zonder de moraalridder uit te hangen, durf ik te stellen, dat dit soort mensen echt de verziekte cellen in de maatschappij zijn. Totaal geen respect voor wat dan ook, niet willen werken en een zeer grote bek ( inclusief bedreigingen) geven tegen instanties die er voor zorgen dat je toch te eten, te wonen en te blowen hebt ondanks je werkweigering.

Sjonnie als een held, als een cultfiguur, als een eenling schoppende tegen het systeem neerzetten is naar mijn mening niet juist.

Zeer matige en veel te lang durende pulp documentaire.

Heineken Ontvoering, De (2011)

Vooral voor degenen die 'het boek' hebben gelezen zal deze film erg tegenvallen. Het echte ware verhaal ( voor zover we dat kunnen opmaken uit het boek en verscheidene reportages) loopt als een dun rafelig rood draadje door deze film heen. Alles daaromheen is zwaar overdreven aangedikt en soms tamelijk nutteloos.

De filmmaker lijkt niet te kunnen kiezen tussen een integer drama ( het verhaal over de heer Heineken zelf) en een spannende aktie. Dat haalde wat mij betreft de vaart te vaak eruit.

Hauer speelt een erg goede rol, helaas wordt daarmee het contrast zeer duidelijk en pijnlijk bloot gelegd tussen zijn acteerkunsten en die van de ontvoerders. Zo nu en dan het niveau GTST.

Jammerlijk mislukte verfilming van wat een ijzersterke aktie/thriller had kunnen zijn. Een prestatie op zich om van zo`n verhaal een slappe bedoeling te maken.