• 15.739 nieuwsartikelen
  • 177.896 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.954 gebruikers
  • 9.369.869 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten RoyDeSmet als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Pickings (2018)

Boven alles is dit een heel lelijke low budget huis-tuin-en-keuken wannabe-western: de algemene sets en het kleurenfilter zien er acceptabel uit, maar in de close-ups is het camerawerk amateuristisch, de belichting slecht, de kleding goedkoop en blijkt niemand enigzins te kunnen acteren behalve jongste dochter Emma misschien. Door deze film in de hedendaagse tijd af te laten spelen komen de cowboys en gangsters echt lachwekkend ongeloofwaardig over met hun schone, pasgekochte C&A-hoedjes en overhemden. De editing van de scènes en shots hangt van clichés aan elkaar, evenals de plot en de personages. Tussendoor worden er af en toe hele coupletten gespeeld op een gitaar.

Ik heb The Room nog niet gezien, maar volgens mij gaat die van zijn troon gestoten worden door Pickings.

Pinocchio (2019)

“A children's story that can only be enjoyed by children is not a good children's story in the slightest.”

-C.S. Lewis

Er wordt gezegd dat deze film 'eng' kan zijn, maar ik vond hem niet eng of griezelig. Ik ben dan ook 26 ‍♂️ Voor jonge kinderen (tot 9 jaar) kunnen de krekel, tonijn, walvis(/haai/zeeduivel) er wel eng uitzien, maar toen mijn generatie 6 was, werden we aan Karbonkel blootgesteld en die heeft ook eens de gedaante van een vis aangenomen. Volgens mij zijn we daar uiteindelijk allemaal overheen gekomen en hebben we er nog belangrijke levenslessen van geleerd ook.

Toch zou ik deze film niet aanraden om met jonge kinderen te kijken, mede doordat de film twee volle uren duurt en in het Italiaans wordt gesproken. Ook voor volwassenen zou ik deze niet per se aanraden: het is een beetje simpel verhaaltje dat van de ene gebeurtenis netjes naar de volgende gaat. Wel mooi gemaakt. Voor kinderen van zo'n 10 tot 13 (als die het dan niet meer 'kinderachtig' vinden om naar een Pinokkio-film te gaan) zit er misschien nog wel een mooie leerlijn in. Ik ben meer benieuwd naar de versie van Del Torro!

Pledge, The (2001)

Meeslepend psychologisch drama.
Het tempo lag misschien inderdaad wat te laag, en de film duurde ook wel erg lang.
Ik heb deze film overigens in het Duits gezien, en dat is nu totaal niet aan te raden.

Desondanks heeft hij een grote indruk op me achtergelaten.
De indiaan die zelfmoord pleegt, de scène in de kerk en Älbertchen.
Je wordt voortdurend op een dwaalspoor gezet en het was toch echt behoorlijk spannend.
En op het eind, als de wanhoop nabij is, het shot waarmee de film ook begon....

Ja. Deze film is me goed bijgebleven!