• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.966 gebruikers
  • 9.370.161 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten RoyDeSmet als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Leben der Anderen, Das (2006)

Alternatieve titel: The Lives of Others

Prachtige film. Onbetwiste nummer 1 in mijn top 10.

Heb deze voor het eerst gekeken in mijn examenjaar op de HAVO bij Duits.

Mijn docente vertelde er allemaal achtergrondinformatie bij over de DDR en verhelderde soms even wat er gebeurde.

Mijn klasgenoten en ik waren allemaal geboren tussen 1992 en 1994 en hebben de Koude Oorlog dus (überhaupt) niet (bewust) meegemaakt.

Het gure DDR-sfeertje besluipt je. Het voelt bijna alsof je zelf een Stasi-spion bent.

Een prachtig verhaal over hoe de twee verschillende levens elkaar contrasteren en hoe ze beiden (uiteindelijk) inzicht krijgen in het leven van de ander en hoe dat een effect heeft op het leven van de eerste.

Omdat we dit op school allemaal zagen schepte het een soort band met een muzikale klasgenote van me: we spreken nog wel eens over 'de Sonate' (vom guten Menschen).

"Kann jemand, der diese Musik gehört hat, wirklich gehört hat, noch ein schlechter Mensch sein?"

Een citaat dat zo langzaam aan mijn 'motto' is geworden.

Ook het definitieve "Nein, es ist für mich" blijft je bij.

Loro (2018)

Wat een enorm onsamenhangende all-over-the-place zomaarwatfilm!
Begon al met die openingsscène, die zet meteen de toon.
Nadat een schaapje plotseling sterft omdat de airco te koud staat (met de schuifdeur open, dus dat zou niet eens uit hoeven maken) gaat het eerste deel van deze biopic over Silvio Berlusconi over een Wolf Of Wall Street-type mannetje die met 28 mooie vrouwen feesten gaat geven in een villa naast die van Berlusconi om zo zijn aandacht te trekken, en die later niet eens noemenswaardig voor het verhaal blijkt te zijn.
Halverwege de film remt een vuilnisauto voor een rat op de weg, welke daarbij van de weg loskomt, kantelt en ontploft, waarna op het Wolf of Wall Street-feestje de fourth wall wordt gebroken en we uitgelegd krijgen wat MDMA is.
In het laatste deel van de film moet de decadente clown opeens toch gevoelig blijken te zijn, en doet hij een oud vrouwtje een kunstgebit cadeau en zegt hij iets liefs tegen zijn vrouw. Uiteindelijk wordt er met veel zorg nog een Christusbeeld uit de ruïne van een kerk getild.