• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.963 gebruikers
  • 9.370.069 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Miszmi als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Last Song, The (2010)

Ik kan mij voorstellen dat sommige mensen zich kunnen ergeren aan Cyrus, met name haar uitdrukking die vaak nogal eentonig is. Toch vind ik dit persoonlijk haar beste film. Mocht je dit al niks vinden, kan je de rest van haar zeer waarschijnlijk beter links laten liggen.

De film neemt je eigenlijk gelijk mee naar de kern, de problemen met haar vader. Er zijn veel herkenningspunten in te vinden voor tieners en hun relatie met hun ouders, prima uitgewerkt. Toch is het jammer dat het nergens écht verrassend uit de hoek komt. Het is weliswaar geen film die je na 5 minuten al volledig hebt uitgestippeld, maar vrijwel alles bedenk je je al wel voordat het daadwerkelijk gebeurt.

De acteerprestaties zijn over het algemeen prima. Hemsworth ken ik alleen van horen zeggen en moet eerlijk zeggen dat ik de hele heisa niet begrijp. Ik zie niet zoveel in hem, qua uiterlijk dan. Dit neem ik uiteraard niet in mijn beoordeling mee, zijn prestaties waren prima. Het leek alsof Cyrus er even in moest komen, want in het begin was haar gezichtsuitdrukking inderdaad wat monotoon. Naarmate de film verder vordert, komt dit gelukkig allemaal wel beter uit de verf. De enige die ik zeer ondermaats vond was Chaikin, die de rol van Blaze vertolkte. Gelukkig kwam ze niet extreem veel voor in de film.

Het is een goed onderhouden film, die soms iets meer buiten de lijntjes had mogen kleuren. Het einde was natuurlijk wel heel erg voorspelbaar, maar dat kan deze film prima hebben. Al met al een ruime voldoende, 4*.

Legally Blonde (2001)

Ik heb deze film heel lang links laten liggen, waarom weet ik niet zo goed. Met mijn grote liefde voor recht en mijn guilty pleasure voor chickflicks, moest dit toch wel een uitstekende combinatie worden. Ik denk met name uit angst dat het tegen zou gaan vallen.

In het begin van de film was ik daar ook bang voor. Ik weet dat deze films net wat over-de-top zijn, maar dit was wel heel dramatisch. Van mij hoeft dat allemaal niet zo, het kan prima allemaal overdreven worden, maar toch met een serieuze ondertoon. Dit gebeurde niet, waardoor ik eigenlijk weinig zin had in de rest van de film. Gelukkig viel de rest van de film wel mee, de combinatie waar ik zo naar uitkeek, kwam mooi naar voren. Het hele dramatische ging eraf en het werd allemaal wat serieuzer. Natuurlijk zaten er hier en daar momenten die nog vreselijk overdreven waren, maar dat hoort bij zo’n film. Het dramatische wat we in het begin zagen, kwam in ieder geval niet meer op die manier terug. Dat heeft de film goed gedaan, waardoor ik er na ongeveer 20 minuten ook goed inzat.

De acteerprestaties zijn over het algemeen prima, Witherspoon acteert eigenlijk zoals ik ook van haar ben gewend in haar andere films, fijne actrice om naar te kijken. Matthew Davis, die de rol van Warner vertolkte, vond ik daarentegen niet zo fijn. Gelukkig bleef zijn rol nog redelijk beperkt, waardoor er weinig tijd was om je daaraan te ergeren. Overigens ook de enige van de cast die ik gewoon vervelend vond.

Het verhaal is goed onderhouden, veelal voorspelbaar, maar ook kleine momenten die je misschien niet helemaal had verwacht. Die momenten zijn overigens wel beperkt, maar toch een leuke bijkomstigheid, wat de film ook net een tikkeltje unieker maakt dan de gemiddelde chickflick. Ik vond het leuk in beeld gebracht hoe ze beginnen met alle vooroordelen van domme blondjes, om het voorzichtig op te bouwen naar een heel slim, uniek, meisje. Prima uitgewerkt, met enkele leuke momenten als gevolg.

Al met al een prima film in het genre, die ik ook enigszins ondergewaardeerd vind hier. Ik twijfel nog wel over ik deel 2 ga kijken. Allereerst het vrij magere gemiddelde hier (al kan die ook ondergewaardeerd zijn natuurlijk), maar ook het verhaal daarvan spreekt mij niet aan. Denk dus lekker dat ik het bij deze hou.

Lincoln Lawyer, The (2011)

Deze film is over het algemeen vrij sterk, het verhaal is goed uitgewerkt en de acteerprestaties zijn goed, geweldig af en toe! Toch miste er iets, iedereen hier heeft het over spanning, maar dit had wat mij betreft veel beter gekund. Het gaat dan om kleine dingen, bijvoorbeeld wanneer Martinez de foto’s voor zich krijgt. Die foto hadden ze ons helemaal niet moeten laten zien. Ons in het ongewis laten wie er op de foto stond, want ik zat op dat moment nog in de fase dat ik Roulet het voordeel van de twijfel gaf. Dat hij niet 100% eerlijk was, was wel duidelijk, maar toch had ik nog het idee dat het een andere kant op kon gaan. Ik dacht namelijk eerst dat hij een foto vast had van de man die ook in de bar was.. Dat moment was voor mij dan ook de ommekeer en kon ik verhaal al deels uitstippelen. Wat daarna nog volgde vond ik dan ook een stuk minder spannend. Het waren dat soort kleine dingen die de film nóg beter hadden kunnen maken. Er kwamen hier en daar gelukkig nog wel twists die ik niet helemaal had ingecalculeerd, waardoor het toch nog goed wegkijken was.

Dit is overigens ook het enige negatieve wat ik over deze film kan vertellen. Voor de rest is het gewoon zeer goed uitgewerkt. De gehele cast doet het uitstekend, eigenlijk niemand die echt buiten de boot valt of juist iemand die de kar moet trekken. Ik lees veel recensies over ‘standaard verhaaltje’, dit kan best, ik kijk eigenlijk maar weinig misdaadfilms, voor mij was het dus allemaal vrij vernieuwend.

Waar ik dus met name over val, is dat de spanning echt beter opgebouwd had kunnen worden. Nu volgde een scene, met gelijk een ontknoping van die scene erbij. Dit was onnodig en ook jammer, het had de film zoveel sterker kunnen maken. Misschien ligt dat ook deels aan mij, hou wel van films waarbij je zelf ook je hersens nog even moet laten kraken. Alsnog krijgt deze film een ruime voldoende, het is immers verder goed uitgewerkt. 4*.

Little Mermaid II: Return to the Sea, The (2000)

Alternatieve titel: De Kleine Zeemeermin II: Terug in de Zee

Niet zo’n bijzonder vervolg op het eerste deel. Het is voor mij jaren geleden dat ik die heb gekeken, ergens in mijn kindertijd en weet daardoor ook niet meer precies wat er met Ursula is gebeurd. Haar zus Morgana is echter één van de grootste dieptepunten uit deze film, terwijl ik Ursula wel ‘leuk’ vond.

Botje is niet meer zoals we hem van vroeger kennen. Natuurlijk wordt iedereen volwassen, maar de schattigheidsfactor is compleet verdwenen, zeer jammer. Sebastian is daarentegen hetzelfde gebleven. De liedjes spraken mij totaal niet aan, waar je in deel 1 ‘under the sea’ hebt, die lekker blijft hangen, heeft deze film geen enkel liedje dat blijft hangen. Zelfs nu ik erover denk kan ik me al geen nummer meer voor de geest halen, terwijl ik hem vanmiddag heb gekeken. Ik heb er zelfs over nagedacht om de film gewoon heel snel weer uit te zetten. Dat eerste liedje was ontzettend langdradig en saai.

Het verhaal is verder best leuk en denk ook best dat het daarmee een leuke film had kunnen worden. Het heeft voor mij echter te veel minpunten. Uiteindelijk geen hele ruime onvoldoende, 2*, met name omdat het verhaal wel leuk is en Melody een leuke nieuwkomer in de disneywereld is.

Love Wrecked (2005)

Alternatieve titel: Lovewrecked

Op zich een film die prima wegkijkt. Ik ergerde me wel vreselijk aan Chris Carmack, vond hem niet zo lekker spelen, mogelijk komt dit deels doordat ik zijn personage niet leuk vond. De scene op het podium hoopte ik dat Alexis en Jenny samen de hele waarheid zouden vertellen om Jason op zijn plaats te zetten. In plaats daarvan kwam er een scene die ik veel minder gepast vond. Uiteraard is de film voorspelbaar, de enige plottwist dat zij al weet dat ze niet op een onbewoond eiland zitten staat al in de beschrijving. Tevens veel 'fouten' in de film. Jenny die, terwijl ze nog denkt op een onbewoond eiland te zitten, steeds droge/nieuwe kleding aan heeft. De personages die, nadat ze uit het water komen, gelijk weer droog zijn. Dit zijn toch wel fouten waar beter over nagedacht had moeten worden. Mede door deze dingen geef ik de film niet hoger dan een 2.5*. Leuk om een keer te zien, maar het zal mij niet bij blijven.