• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.536 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.279 acteurs
  • 199.148 gebruikers
  • 9.381.104 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Toys That Made Us - Seizoen 1 (2017)

3,38 20 stemmen

Show titel: The Toys That Made Us

IMDb beoordeling: 7,9 (6.389)

Afleveringen: 4

Speelduur: 3 uur en 06 minuten

Ontwikkeld door: Brian Volk-Weiss

Met: Donald Ian Black (stemrol)

Oorsprong: Verenigde Staten

Datum van release: vrijdag 22 december 2017

Eerst uitgezonden op: Netflix (Nederland)

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk seizoen 1 via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • Google Play Niet beschikbaar op Ziggo

Plot The Toys That Made Us

De genieën achter de bekendste speelgoedlicenties ooit bespreken de opkomst, en soms de ondergang, van hun creaties, waarmee gigantische sommen geld gepaard gaan. In een reeks interviews vertellen de speelgoedfabrikanten hoe hun kleine bedrijfje uitgroeide tot een megabedrijf. Licenties die besproken worden zijn onder andere Star Wars, He-Man, LEGO en Barbie.

Externe links

Afleveringen Seizoen 1 (2017)

  1. 1. Star Wars

    22 december 2017 (51 minuten)

    Een klein speelgoedbedrijf uit Cincinnati start zijn tot dan toe grootste licentieproject en begint daarmee met het meest succesvolle speelgoedmerk ooit.

  2. 2. Barbie

    22 december 2017 (44 minuten)

    Geïnspireerd door een ondeugende Duitse pop zorgde de medeoprichter van Mattel voor een omwenteling in de poppenmarkt voor jonge meisjes.

  3. 3. He-Man

    22 december 2017 (46 minuten)

    Ontwerpers die de tanende actiefiguurlijn van een speelgoedbedrijf nieuw leven hebben ingeblazen bespreken de grandioze opkomt en ondergang van hun miljardenbedrijf.

  4. 4. GI Joe

    22 december 2017 (45 minuten)

    Meer dan vijftig jaar geleden zou de term 'actiefiguur' zijn verzonnen door enkele speelgoedmarketeers, die daarmee een nieuw genre poppen voor jongens bedachten.

Reviews & comments

zoeken in:
avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Ik kende dit helemaal niet, tot voor kort. Enkele dagen terug The movies that made us gekeken en nu ook het eerste seizoen van Toys. Persoonlijk heb ik meer met films, maar ik ben natuurlijk ook jong geweest en met speelgoed gespeeld. Van de eerste reeks heb ik alleen ervaring met GI Joe, met de rest nooit gespeeld. Maar dat geeft bij een serie als deze weinig, omdat ze van alles wel een informatief en vermakelijk achtergrondverhaal hebben gemaakt.

Het verhaal van Barbie was bv erg goed, ondanks dat het voor mij als een man totaal niet mijn speelgoed was. Maar je krijgt wel een kijkje in de hoofden van mensen in die tijd. Bij Barbie speelde het mee dat er weinig speelgoed voor meisjes was, terwijl er wel actiefiguren voor jongens waren. Historisch gezien is Barbie echt wel een mijlpaal in het speelgoed. Bij Star Wars krijg je natuurlijk mee hoe een enorme hype ook omgezet is in speelgoed en bij GI Joe speelde men weer in de jaren 80 in op macho speelgoed, waarna alles uitgebreid werd met strips en tekenfilms. Best leuk om te volgen, ik ken al die achtergrondverhalen nauwelijks. Alleen He-Man boeide me voor geen meter. Ook geen speelgoed of personages waar ik iets voor voel. Saai.

Wel mooi dat ze bij alles nog oude betrokkenen aan het woord hebben gelaten, terwijl sommige verhalen toch zo 40 tot 50 jaar oud zijn. Benieuwd naar de andere seizoenen.

3,5*


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op TvMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.