• 15.821 nieuwsartikelen
  • 178.403 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.649 acteurs
  • 199.112 gebruikers
  • 9.378.137 stemmen
Avatar
 
banner banner

Annika - Seizoen 1 (2021)

2,83 24 stemmen

Show titel: Annika

IMDb beoordeling: 7,3 (11.826)

Afleveringen: 6

Speelduur: 4 uur en 42 minuten

Ontwikkeld door: Nick Walker

Met: Nicola Walker, Jamie Sives en Katie Leung

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Datum van release: dinsdag 17 augustus 2021

Eerst uitgezonden op: Alibi (Verenigd Koninkrijk)

  • On Demand:

  • NPO Start Bekijk seizoen 1 via NPO Start
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • Google Play Niet beschikbaar op Ziggo

Plot Annika

De scherpe, geestige en raadselachtige inspecteur Annika Strandhed leidt de nieuwe specialistische Marine Homicide Unit (MHU). Deze is belast met het onderzoeken van onverklaarbare, brutale en schijnbaar ondoorgrondelijke moorden die plaatsvinden op de waterwegen van Schotland. Terwijl Annika leiding geeft aan haar even briljante als onconventionele team, heeft ze ondertussen ook een even briljante als complexe tienerdochter onder haar hoede.

Externe links

Afleveringen Seizoen 1 (2021)

  1. Aflevering 1

    17 augustus 2021 (47 minuten)

    DI Annika Strandhed en haar team krijgen hun eerste zaak toegewezen wanneer het lichaam van een man uit de Clyde gevist wordt, met een harpoen door zijn hoofd. Ze komen al snel te weten dat het niet goed ging met de botenzaak van de man en dat hij niet vies was van wat louche zaken. Wanneer er een tweede moord gebeurt, wordt het een race tegen de klok om te voorkomen dat er niet nog meer slachtoffers vallen. Annika's dochter Morgan kan zich intussen maar moeilijk aanpassen aan haar nieuwe leven in Glasgow.

  2. Aflevering 2

    24 augustus 2021 (47 minuten)

    Er wordt een lichaam gevonden op een afgedreven boot en het onderzoek brengt het team naar het eiland Bute. Op het eerste zicht lijkt het iets te maken hebben met een stukgelopen relatie, maar dan komt een donker geheim aan het licht. Annika en haar team doen alles wat ze kunnen om informatie los te krijgen in een gemeenschap waar ze hun geheimen liever niet delen. Dochter Morgan blijft het intussen moeilijk hebben en komt zonder het te beseffen in het onderzoek terecht.

  3. Aflevering 3

    31 augustus 2021 (47 minuten)

    Het lichaam van wetenschapper Murdo Sterling wordt gevonden in het Katrine-meer, de belangrijkste waterbron van Glasgow. Uit het onderzoek blijkt dat Murdo een leven leidde vol ontrouw, fraude en leugens. Met zoveel vijanden is het geen makkelijke zaak om te achterhalen wie hem vermoord heeft. Ondertussen verloopt Morgan haar eerste sessie bij de psychiater niet helemaal zoals verwacht.

  4. Aflevering 4

    7 september 2021 (47 minuten)

    Annika's team moet de moord op een controversiële schrijfster onderzoeken. Ze heeft met haar sensatiebeluste boeken de nodige levens geruïneerd en vijanden gemaakt, dus er zijn verdachten genoeg. Het is aan Annika om uit te zoeken wie er boos genoeg was om het slachtoffer ook echt van de brug te gooien. Morgan sluit intussen vriendschap met de jongere zus van Blair.

  5. Aflevering 5

    14 september 2021 (47 minuten)

    Een projectontwikkelaar wordt dood in het water gevonden na een feest op zijn boot. In eerste instantie kunnen Annika en haar team geen overduidelijk motief vinden waarom iemand hem dood zou willen, maar onder de oppervlakte blijkt een duister geheim te schuilen. Jake en Annika beginnen een relatie, maar misschien is dat voor Morgan geen goed idee.

  6. Aflevering 6

    21 september 2021 (47 minuten)

    Het lichaam van een jonge vrouw wordt aangetroffen bij de dokken van Glasgow. Als ze een relatie blijkt te hebben gehad met Michaels broer, moet die als verdachte worden verhoord, wat de spanningen binnen het team hoog doet oplopen. Na een onverwachte ontdekking neemt de zaak een griezelige wending, die Annika en haar team in groot gevaar brengt.

Reviews & comments

zoeken in:
avatar van Suitehome

Suitehome

  • 867 berichten
  • 614 stemmen

De zesdelige crimeserie Annika begint als een echte Scandi Noir: de herkenbare openingstune (heb ik dit eerder gehoord?), de droneopnames van scherp gemarkeerde wegen tussen sombere bossen, Annika Strandhed en haar Noorse afkomst... Annika is echter een op en top Britse dramaserie met Nicola Walker (Annika Strandhed) in de hoofdrol. Gebaseerd op de gelijknamige en succesvolle BBC podcast geeft de serie een inkijkje in het leven van Annika, die werkt bij de Marine Homicide Unit. Veel moorden dus. Op, bij of in het water. Helaas wordt alles binnen een aflevering opgelost (45 minuten) en doet daarom nogal simpel en fragmentarisch aan. De misdaden zijn slechts kapstok voor de ontwikkelingen van de hoofdpersonen. Spannend wordt het nooit.

Dramatisch is Annika beter, maar blijft hangen in clichés; Annika is single (romantiek!), met een puberdochter (problemen!) en is onhandig in haar nieuwe leiderschapsrol (dynamiek op de werkvloer!). Wat al helemaal niet helpt is dat in Annika de vierde wand doorbroken wordt. We kennen het praten van de hoofdpersoon rechtstreeks tegen de camera van de comedy's Fleabag en Dirty Lines. Uitstekende voorbeelden, waar de techniek functioneel was. In een crimeserie heb ik het nog niet eerder gezien. Gelukkig maar want in Annika is het geen succes. Wat resteert is een spanningsloze misdaadserie die ondanks het acteren van Silvie Furneaux als Annika's dochter Morgan, niet boven water blijft.


avatar van Epitaph

Epitaph

  • 466 berichten
  • 3439 stemmen

Dit is toch een pak minder dan Unforgotten, waar ze (Nicola Walker) eerst in speelde.


avatar van Robertdeniro

Robertdeniro

  • 191 berichten
  • 233 stemmen

Jammer dat Nicola Walker zich hiervoor leent. Niveau en pretentieloze.


avatar van lang pee

lang pee

  • 3244 berichten
  • 1411 stemmen

Wat een pijnlijk slechte serie is dit. Normaal zie ik Walker graag acteren, maar hier zinkt ze gewoon mee met de rest. Ik moet iets bekennen, ik heb de laatste aflevering niet meer gezien, ik had mijzelf lang genoeg gepijnigd met deze zeer zwakke ellende..


avatar van Hans Gruber

Hans Gruber

  • 256 berichten
  • 717 stemmen

Ik moet eerlijk zeggen dat ik in het begin van de serie niet goed wist wat ik ervan moest vinden. Maar gaandeweg kon hij mij wel bekoren. Het is geen unforgottten maar Walker doet het vrij aardig als een beetje stuntelende detective. Het gepraat in de camera is apart, maar gedurende de serie zot er gewoon op te wachten. De vileine humor is geweldig. Voor mij 3,5* waard.


avatar van DjFrankie

DjFrankie

  • 3422 berichten
  • 3505 stemmen

Korte verhaaltjes. Dus weinig diepgang. Dat is precies wat ik mis.


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op TvMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.