De geprezen thriller Law Abiding Citizenvan regisseur F. Gary Cray wordt morgenavond uitgezonden op de Nederlandse zender Veronica. De film, met hoofdrollen voor onder meer Gerard Butler en Jamie Foxx, verscheen in 2009 op het witte doek en werd meteen warm onthaald door het grote publiek.
In Law Abiding Citizen volgen we het verhaal van Clyde Shelton die door een zware periode gaat wanneer zijn vrouw en kind in koelen bloede vermoord worden. Al zijn woede en frustratie komen pas echt naar buiten als de dader door een juridische deal met beginnend aanklager Nick Rice niet de straf krijgt die hij verdient. Tien jaar later neemt Clyde het recht alsnog in eigen hand en belandt in de cel. Tot verbijstering van Nick Rice begint de wraak van Clyde dan pas echt. In hoog tempo worden aanslagen gepleegd op advocaten en rechters, die destijds bij de zaak betrokken waren. En stuk voor stuk worden ze opgeëist door Clyde, die nog steeds opgesloten zit in zijn cel.
Law Abiding Citizen
Law Abiding Citizen is het werk van de Amerikaanse regisseur F. Gary Gray, die je ook zou kunnen kennen van films als Straight Outta Comptonen The Italian Job. De film, met daarin hoofdrollen voor acteurs Jamie Foxx, Gerard Butler en Colm Meaney in de hoofdrol, verscheen in 2009 op het witte doek en werd niet al te best ontvangen door de critici, die slechts een 26%-score voor de titel over hebben. Het grote publiek was echter razend enthousiast en trok massaal naar de bioscoop. Uiteindelijk haalde deze dan ook 127,9 miljoen dollar op. Iets dat ook is terug te zien in de goede beoordelingen op zowel IMDb als op MovieMeter. Op deze websites geven gebruikers respectievelijk een 7,4 en een 3,74 uit 5.
Law Abiding Citizen wordt morgenavond om 20:30 uur uitgezonden op de Nederlandse televisiezender Veronica. Hieronder is de trailer te bekijken.
Nee hoor aSMoDeuS, 't is een hele intelligente film. Dat stelletje achter ons moest namelijk continu overleggen om hem te snappen.
Serieus, ik heb hem nu een zeven gegeven omdat 'ie volgens mij best wel onderhoudend was, aar daar is alles dan ook wel mee gezegd. Ik was destijds begin twintig, nu midden dertig. En hoe goed, slecht, intelligent of dom 'ie ook is, mijn ervaring werd volledig verpest door dat breinloze koppel dat overal luidkeels op moest reageren. Wat zou er gaan gebeuren?! Kijk gewoon verder en wacht af, muts! Hé, nu is 'ie weer buiten...! NOGAL WIEDES WANT ER ZIT EEN DEUR IN DAT GEBOUW
Dus mijn oordeel kan objectiever. Echter, zin om hem nog eens te zien heb ik niet.
Reacties (2)