Net zoals elke dag van de week werpen we een blik op het aanbod van verschillende streamingdiensten, met de hoop een verscholen pareltje tegen te komen. Vandaag is dat de dramafilm The Joy Luck Club, die te vinden is in het aanbod van Disney+. Deze film heeft slechts 82 stemmen op MovieMeter, maar valt wel in de smaak bij kijkers.
In The Joy Luck Club volgen we het verhaal van vier Chinese vriendinnen. Zij komen regelmatig bij elkaar om een spel te spelen en bij te praten. Wanneer één van hen sterft, wordt haar dochter gevraagd haar plaats in te nemen. De moeders zijn opgegroeid in China, terwijl hun dochters Amerikaans zijn. Dit zorgt regelmatig voor conflicten en misverstanden. Echter, door de verhalen van de moeders over hun jeugd, worden deze barrières doorbroken. The Joy Luck Club is gebaseerd op het gelijknamige boek van Amy Tan.
Deze film is ontwikkeld door de Hongkongse regisseur Wayne Wang, die ook aan films als Smoke en Maid in Manhattan heeft gewerkt. Een van de hoofdrollen is vertolkt door Ming-Na Wen, die ook de stem insprak van het titelpersonage in Mulan. Andere rollen in de film zijn gespeeld door Tamlyn Tomita, France Nuyen, Rosalind Chao en Lauren Tom. The Joy Luck Club ging in 1993 in première, en kon sindsdien rekenen op mooie woorden van de critici en het grote publiek. Zo krijgt de titel van critici een indrukwekkende 89% score op Rotten Tomatoes. Ook de beoordelingen van 3,37 uit 5 op MovieMeter en 7,7 op IMDb zijn fraai te noemen.
Op de pagina van MovieMeter hebben meerdere filmliefhebbers een positieve recensie achtergelaten. Zo ook BBarbie: ''Regelrechte tranentrekker, maar desondanks een opperbeste film met vier totaal verschillende verhalen over Chinese vrouwen met een turbulent verleden. Door hun eigen ervaringen een stuk wijzer geworden proberen zij te voorkomen dat hun Amerikaanse dochters dezelfde fouten maken als zij. Een prima vrouwenfilm, waar ook mannen nog wat van kunnen leren.''
The Joy Luck Club is dus te vinden in het aanbod van Disney+. Via deze link kan je de trailer bekijken.
Reacties (0)