De mysterieuze sciencefiction-film Vespervan regisseursduo Kristina Buozyte en Bruno Samper doet het ontzettend goed bij Nederlandse Amazon Prime Video-gebruikers. Dat blijkt uit cijfers FlixPatrol. De film, met hoofdrollen voor onder meer Raffiella Chapman, Eddie Marsan en Rosy McEwen staat sinds begin deze maand op de dienst en is nog altijd de best bekeken film van de maand.
Hij verscheen vorig jaar op het witte doek, maar wist het grote publiek ook in Nederland niet echt te bereiken. Nu staat hij echter al sinds 1 september op de eerste plaats van best bekeken Amazon Prime Video-films van de maand in Nederland. De film Vesper lijkt het Nederlandse publiek in zijn greep te houden. Dat de beoordelingen van kijkers met een 6,0 op IMDb en een 2,70 uit 5 op MovieMeter achter lijken te blijven, daar snappen de critici maar weinig van. Zij komen op de beoordelingswebsite Rotten Tomatoes namelijk tot een zeer indrukwekkende 91%-score. "Voor een kleine indie-sci-fi-film zijn de speciale effecten verbluffend en is de wereld ongelooflijk goed gerealiseerd."
Vesper
In Vesper is de aarde na de instorting van het ecosysteem in een post-apocalyptische planeet veranderd. We volgen de dertienjarige Vesper terwijl ze gebruik maakt van haar overlevingstechnieken om samen met haar zieke vader Darius een bestaan in deze wereld te leiden. Op een dag loopt ze Camelia tegen het lijf, een vrouw die een vliegtuigcrash heeft overleefd. De vrouwen sluiten een opmerkelijke deal: als Vesper mee op zoek gaat naar haar vermiste metgezel, brengt Camelia haar naar de Citadel. Dit is het hart van de oligarchen die technologieën gebruiken om de wereld onder de duim te houden.
Vesper is het werk van regieduo Kristina Buozyte en Bruno Samper, bekend van onder meer ABC's of Death 2.De film verscheen in 2022 op het witte doek en deed het uiteindelijk niet al te best aan de bioscoopkassa's. Zo werd de titel, met daarin rollen voor onder meer Raffiella Chapman, Eddie Marsan en Rosy McEwen gemaakt voor 5 miljoen dollar, maar wist deze daarvan slechts 1,7 miljoen dollar terug te verdienen. Ook was het grote publiek niet echt enthousiast. De recensies van critici zijn daarentegen lovend. "Vesper trekt de aandacht van de kijker vanwege zijn uitzonderlijk goed gerealiseerde kostuum-, geluids- en productieontwerp, evenals een aantal goed gebruikte, Cronenberg-achtige wezens en speciale effecten," zo schrijft Simon Abrams van RogerEbert.com.
Vesper is sinds kort te zien op Amazon Prime Video.
Reacties (1)