• 15.963 nieuwsartikelen
  • 179.002 films
  • 12.272 series
  • 34.077 seizoenen
  • 649.163 acteurs
  • 199.257 gebruikers
  • 9.389.147 stemmen
Avatar
 
Scene uit Dune
Foto: © ANP

Scene uit Dune
Foto: © ANP

De afgelopen tijd zijn er vanuit verschillende hoeken sciencefiction-projecten van formaat aangekondigd. Zo kwam HBO Max met de serie Raised by Wolves van Ridley Scott en kunnen we vanaf volgend jaar gaan kijken naar Foundation op AppleTV+. Ook de gigantische film Dune van regisseur Denis Villeneuve verschijnt dit jaar nog op het witte doek. Hieronder een klein overzichtje.

Raised by Wolves (2020)

vertelt het verhaal over twee androids die de missie hebben gekregen om ergens op een planeet diep in het sterrenstelsel menselijke kinderen op te voeden. Wanneer de menselijke kolonie dreigt te worden vernietigd door religieuze meningsverschillen, komen de androids erachter dat werken in opdracht van mensen een onderschatte en uiterst ingewikkeld taak is. Daarvan wordt in de trailer al een mooi beeld geschetst. 

Ontwikkeld door Aaron Guzikowski, met Travis Fimmel, Amanda Collin en Abubakar Salim. Deze serie krijgt en 5,00/5.

Foundation (2021)

Vertelt het verhaal van de ondergang van het Galactisch Emperium. Een keizerrijk dat zich het beste laat vergelijken met het Romeinse Rijk. We volgen Hari Seldon, gespeeld door Jared Harris, die aan de hand van specifieke algoritmes in de toekomst kan kijken. Het is Hari die met zijn speciale krachten wil voorkomen dat het universum vervalt in een beperkte beschaving die ruim 30.000 jaar duurt. Hij trommelt een groep mensen op, genaamd The Foundation, om deze periode terug te brengen naar slechts 1000 jaar.

Ontwikkeld door David S. Goyer, met Jared Harris, Lee Pace en Terrence Mann. Deze serie krijgt nog geen beoordeling. 

Dune (2020)

Dune is gebaseerd op de boeken van Frank Herbert over een personage met de naam Paul Atreides die op het punt staat om met zijn familie de planeet Caladan te verlaten en naar Arrakis te trekken, een woestijnplaneet die mede bekend staat onder zijn naam Dune, wat 'duin' betekent. Deze planeet is, anders dan Calladan, rijk aan een zekere drug genaamd the spice, die levensverlengende, geestverruimende maar ook dodelijke krachten heeft. Het wordt om die reden beschouwd als een zeer waardevol goed in het Universum. De jacht van de Atreides op deze zeer gewilde drugs ontketent een oorlog met de rivaliserende familie Harkonnen. Iets wat leidt tot een levensgevaarlijk avontuur, waarop Paul eigenlijk helemaal niet zit te wachten. 

Geregisseerd door Denis Villeneuve, met Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson en Oscar Isaac. Deze film krijgt nog geen beoordeling.

Reacties (0)

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.

Dit artikel bevat nog geen berichten. Wees de eerste.