- Home
- Filmforum
- Overig - Algemeen
- Studio Sport
Studio Sport
starbright boy (moderator films)
-
- 22599 berichten
- 5248 stemmen
Ik pleit trouwens voor de terugkeer van Marc Zeepcentrale en IJsboerke als sponsors in het wielrennen. Van zulke ploegnamen wordt je toch meteen al blij?
jordybeukeboom
-
- 6797 berichten
- 2423 stemmen
Armstrong is een all-rounder. Als hij zou willen dan zou hij ook in een vlakke rit kunnen ontsnappen en zo weg kunnen rijden. Waarschijnlijk wordt hij dan echter als een bezetene door de anderen nagejaagd, waardoor hij de bergen en tijdritten gebruikt om zijn concurrenten eraf te rijden.
Maar voor hemzelf is het wel zonde dat hij klassiekers laat liggen. Hoewel hij in de Amstel Gold wel eens 2e is geworden achter Boogerd en wereldkampioen is hij ook al geworden.
Dus ik vind Armstrong gewoon all-round de beste, niet alleen wat betreft ronderijden. Okay, sprinten kan ie niet als de beste, maar de rest feitelijk wel
Ik vind het overigens wel jammer dat de rest hem amper kan bijbenen, het houdt de spanning uit de Tour
speedy23
-
- 18945 berichten
- 14043 stemmen
Ik durf te wedden dat Speedy het moment dat Merckx verloor in 1975 nooit zal vergeten.

speedy23
-
- 18945 berichten
- 14043 stemmen
Ik pleit trouwens voor de terugkeer van Marc Zeepcentrale en IJsboerke als sponsors in het wielrennen. Van zulke ploegnamen wordt je toch meteen al blij?
JAAAAAA... 
En Solo Superia en de poedertjes De Mann. Oooch ik wordt oud zeg. 
Menni
-
- 1762 berichten
- 0 stemmen
Guerini bij Rondemaster, Casar bij Wielerpools, woei! 
starbright boy (moderator films)
-
- 22599 berichten
- 5248 stemmen
Sorry menni 
Armstrong is een all-rounder. Als hij zou willen dan zou hij ook in een vlakke rit kunnen ontsnappen en zo weg kunnen rijden.
Dat waag ik te betwijfelen. Op het vlakke steekt hij nauwelijks boven de rest uit en is hij niets beter dan het halve peleton. Daar kan hij geen verschil maken. Daarom doet hij het ook niet. Hij is uiteraard een behoorlijke allrounder, pure specialisten (klimmers) winnen meestal niet meer dan één of twee grote rondes, maar zeker niet in alle facetten van wielrennen de beste. Hij is waarschijnlijk de beste tijdrijder, een van de beste klimmers, de beste ronderenner (waarvoor je vooral drie weken stabiel moet kunnen blijven). Maar in alle andere facetten van wielrennen behoort hij niet tot de abslolute top.
Hij komt dus niet weg van de anderen.
Amstel Gold (en Luik-Bastenaken-Luik) liggen hem wel (al laat hij het nauwelijks zien), Parijs-Tours, Parijs-Roubaix of Milaan-San Remo zie ik hem niet winnen. Daarvoor is het de renner niet.
In die tijd (voor zijn ziekte) was hij een andere renner, zwaarder, meer iemand die op kracht reed. Een veel minder goede klimmer, maar geschikter voor lange, relatief vlakke eendagswedstrijden.
Een van de beteren in potentie van deze tijd, meer niet. Hij laat het erg weinig zien ook. Dus dan ben je niet all round de beste. Dat is de beste over een hel jaar in allerlei wedstrijden. Niet de winnaar van één wedstrijd, al is het de belangrijkste. En bij de compleetste renners ooit hoort hij al helemaal niet.
Ik vind het vooral jammer dat Armstrong zo gecontroleerd, weinig aanvallend en uiterst voorzichtig rijdt dit jaar. Qua zeges is het een van zijn mindere,
starbright boy (moderator films)
-
- 22599 berichten
- 5248 stemmen
Jammer dat dat tweede groepje niet terugkwam. Daar had ik nog een paar namen van staan.....
Menni
-
- 1762 berichten
- 0 stemmen
Haha.. Ach, ik heb de punten vandaag, lullen jullie maar een end weg
.
Timmy757
-
- 3365 berichten
- 598 stemmen
Kleine voorspelling: dominant gewonnen door Ivan Basso.
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Is Herbert Dijkstra in de leer geweest bij Evert ten Napel of zo? Ik word een beetje moe van die cliché's.
Wat een klasbak...de ouwe geslepen vos Geurini...de Italiaan Geurini...
Menni
-
- 1762 berichten
- 0 stemmen
Zolang ze er geen snok aan geven, vind ik alles best (zelfs linkeballen).
starbright boy (moderator films)
-
- 22599 berichten
- 5248 stemmen
Toch weer eens twee namen van de eerste 15 (Azevedo en Weening), kan slechter. Voor de rest veel ultragoedkope renners. Dus een redelijk dagje voor mij.
Koekebakker
-
- 2540 berichten
- 3981 stemmen
Een van de redenen dat Armstrong veel tours won is dat hij weinig andere wedstrijden rijdt. Als hij dat wel gedaan had was zijn lichaam waarschijnlijk eerder op geweest en was het eerder misgegaan. Het is mede door Armstrong wel meer gebruikelijk geworden in het wielrennen en niet meer terug te draaien.
Dat denk ik ook. Al geldt dat al een stuk langer dan de tijd van Armstrong. Uit mijn hoofd reed na Roche in 1987 de Tourwinnaar nooit goed in veel belangrijke wedstrijden in datzelfde jaar (hooguit Pantani?). En vaak gold datzelfde voor alle andere mensen op het podium. In feite heeft LeMond die toon gezet, waarna Indurain dat overnam. En dus hebben velen dat nagevolgd. Zelfs andere toppers, zoals Rominger en Bugno hebben soms hele seizoenen ingericht naar de Tour om nooit verder te komen dan een podiumplek. En zelfs nog veel mindere goden deden dat: delaatste jaren bijvoorbeeld Olano, Leipheimer, Hamilton, zelfs Mentsjov heeft dit jaar alles in het teken vand e Tour gezet. Armstrong is dus echt niet de enige. Als je hem dan toch 7 keer weet te winnen, waarvan veel jaren met groots vertoon van overmacht, waarin hij veel etappes met aanvallend rijden won, dan ben je volgens mij echt een hele grote!
Koekebakker
-
- 2540 berichten
- 3981 stemmen
Kleine voorspelling: dominant gewonnen door Ivan Basso.
Voorspelling: gaat tussen Basso en Valverde en Di Luca als die mee doet.
Basso lijkt mij ook de grote favoriet voor volgend jaar, ja. Zo uit mijn hoofd is hij de eerste sinds Pantani die in hetzelfde jaar zowel top is in de Giro als in de Tour.
Maar ik heb mijn hoop ook gevestigd op Valverde, al zal hij vooral zijn tijdrit moeten verbeteren. Verder ben ik erg benieuwd wat Cunego ervan kan bakken, mocht hij serieus voor de Tour gaan. En Ullrich blijft ook een outsider, hoewel ik hem niet zie winnen van Basso.
T.O.
-
- 2466 berichten
- 2852 stemmen
Een van de mooiste etappes die ik ooit zag was de etappe waarin Indurain ineens door het ijs begon te zakken (er gebeurde sowieso extreem veel in die rit, Bruyneel duikelde nog een ravijn in bijvoorbeeld), terwijl iedereen verwachte dat hij dat jaar gewoon weer zou winnen.
Kan ik me ook nog herinneren, was dat geen etappe in België zonder echte bergen?
Over Indurain gesproken, dat vond ik nog een veel saaiere renner dan Armstrong. Ik heb Indurain vrijwel nooit zien aanvallen of een etappe zien winnen, afgezien van tijdritten.
Timmy757
-
- 3365 berichten
- 598 stemmen
Na Etappe 19;
1 FC Rode Rugnummer 327 -84 66.925.147
2 Lucid Recyclings 1075 -137 64.960.917
3 Titaantjes 1822 -376 63.916.831
4 Fc Nistelrooi 2576 +94 63.087.592
5 tijd om te koersen 2736 -186 62.929.994
6 Team Timmy * 2790 -119 62.870.746
7 Abdu 3256 +1032 62.388.774
8 Team Theofiel 3657 +76 62.009.306
9 Trap es door man 4140 -132 61.577.442
10 Dynashift 4284 -81 61.458.005
11 Raging Bulls 7835 -924 58.428.539
12 Speedys topteam 9359 -251 57.174.805
13 stinissen 10950 -1267 55.839.125
14 Zavo 16259 +82 51.138.803
15 Freude 22557 -368 47.366.167
16 der jan gotti 23349 +178 46.664.592
17 Mart Scheets 24816 -237 45.392.105
18 Lope des Rouges 25692 +231 44.609.892
19 Pedalenstoemper 27949 -164 42.604.186
20 Solutie 28154 -262 42.444.121
21 Tandem 99 31980 -54 37.901.775
En voor degenen die het nog niet wisten:
Volgens de Italiaanse krant Gazzetta Dello Sport rijdt Alessandro Petacchi de komende drie jaar voor Domina Vacanze. De Italiaan zal bovendien drie knechten meenemen naar zijn nieuwe ploeg; Matteo Tosatto, Marco Velo en Fabio Sacchi zullen de sprints blijven aantrekken voor kun kopman.
Petacchi was dit jaar al twintig keer de sterkste in een sprint, waaronder de klassieker Milaan-Sanremo en enkele ritten in de Giro d'Italia. Mogelijk komen ook Alberto Ongarato en Fabio Baldato nog naar Domina Vacanze. Het salaris van het Italiaanse sprintkanon zou twee miljoen euro bedragen.
Koekebakker
-
- 2540 berichten
- 3981 stemmen
Kan ik me ook nog herinneren, was dat geen etappe in België zonder echte bergen?
Geweldige rit, inderdaad. En meteen maar even nagezocht.
Was de rit van Chambery naar Les Arcs. Wel bergen: de Madeleine, de Roselend en dus de klim naar Les Arcs. Voor wie het wil nalezen: ik kwam een uitgebreid verslag van die rit tegen.
Over Indurain gesproken, dat vond ik nog een veel saaiere renner dan Armstrong. Ik heb Indurain vrijwel nooit zien aanvallen of een etappe zien winnen, afgezien van tijdritten.
Helemaal mee eens. Indurain was natuurlijk ook wel een grote, maar een veel saaiere renner dan Armstrong. Met hem had ik helemaal niks.
Timmy757
-
- 3365 berichten
- 598 stemmen
Indurain was voor mijn tijd, maar ik ken me niet voorstellen dat er nog een saaiere renner is geweest dan het. Lance Armstrong.
Menni
-
- 1762 berichten
- 0 stemmen
7 Abdu 3256 +1032 62.388.774
Stoer.. En bij Wielerpools sta ik nu 25e - al ga ik nog flink zakken als alle klassementpunten worden verwerkt, dan gaan alle sprintersploegen me weer voorbij. Volgens mij is de beste manier om de echte kenners vooraan te laten eindigen: je eigen (vaste) team voor de etappes, plus losse voorspellingen voor de klassementen (waarbij dan niet zo idioot veel punten verdiend kunnen worden). Nu wordt er nog veel te makkelijk gescoord met 'ik vul maar wat bekende namen in'. Maar misschien ben ik vooral nostalgisch, uit de tijd dat ik nog voor 30 man alles met pen en papier bijhield
.
Enkel Contador en Cioni vielen helaas tegen, de rest heeft flink gescoord. En mijn kluns Padrnos was perfect: hij gaat de Tour uitrijden en is niet één keer bij de eerste 15 geëindigd.
starbright boy (moderator films)
-
- 22599 berichten
- 5248 stemmen
Dat denk ik ook. Al geldt dat al een stuk langer dan de tijd van Armstrong. Uit mijn hoofd reed na Roche in 1987 de Tourwinnaar nooit goed in veel belangrijke wedstrijden in datzelfde jaar (hooguit Pantani?). En vaak gold datzelfde voor alle andere mensen op het podium. In feite heeft LeMond die toon gezet, waarna Indurain dat overnam. En dus hebben velen dat nagevolgd. Zelfs andere toppers, zoals Rominger en Bugno hebben soms hele seizoenen ingericht naar de Tour om nooit verder te komen dan een podiumplek. En zelfs nog veel mindere goden deden dat: delaatste jaren bijvoorbeeld Olano, Leipheimer, Hamilton, zelfs Mentsjov heeft dit jaar alles in het teken vand e Tour gezet. Armstrong is dus echt niet de enige. Als je hem dan toch 7 keer weet te winnen, waarvan veel jaren met groots vertoon van overmacht, waarin hij veel etappes met aanvallend rijden won, dan ben je volgens mij echt een hele grote!
Klopt voor een deel wel, maar toch niet volledig. UIt mijn hoofd: Lemond zette al het meeste op de tour, maar reed wel meer dan Armstrong. Indurain reed in drie of vier van zijn winnende jaren de Giro en won die ook nog twee keer. Rominger en Bugno reden verschillende seizoenen meerdere grote rondes en ook zij wonnen èn reden goed in de tour. Pantani won de Giro en de Tour in 98. Pas na Indurain (die al meer ging specialiseren) en vooral onder Armstrong heeft het zich echt doorgezet. En nu volgen meer en meer renners Armstrongs voorbeeld.
Koekebakker
-
- 2540 berichten
- 3981 stemmen
Is Herbert Dijkstra in de leer geweest bij Evert ten Napel of zo? Ik word een beetje moe van die cliché's.
Inderdaad, ja. Als ik kijk, kijk ik de hele Tour al 3/4 van de tijd naar de Belg en 1/4 naar de Nederlander. Maarten 'hij heeft al een flinke jas uitgedaan toen ze de boel op de kant hebben gezet' Ducrot kan er namelijk ook wat van.
Tijdens de eerste tijdrit heb ik trouwens vooral naar Eurosport gekeken. Daar hadden ze namelijk een geweldige vondst: linksbovenin toonden ze continu voor ieder tussenpunt welke renner daar als laatste was gepasseerd, hoeveel langzamer die was dan de snelste en op welke plek hij dan lag. Daar kan zelfs letour.fr niet tegenop! Ik hoop dat ze dat morgen weer hebben. En volgend jaar alle zenders.
Echt een tip voor iedereen die continu op de hoogte wil zijn van de stand van zaken.
Koekebakker
-
- 2540 berichten
- 3981 stemmen
Indurain reed in drie of vier van zijn winnende jaren de Giro en won die ook nog twee keer.
Je hebt gelijk, ja. Dat was in mijn herinnering anders
Al met al is het een trend, die al een jaar of 20 geleden is ingezet, waar Armstrong een grote steen aan heeft bijgedragen, en alsmaar meer navolgers heeft gekregen. De Tour is meer en meer dé wedstrijd van het jaar geworden, die nauwelijks meer te winnen valt als je niet je hele seizoen er naar inricht. Kip-en-ei-geval, denk ik. Het een versterkt het ander, en nu lijkt er haast niet meer aan te ontkomen. Ook Basso zei deze Tour al dat hij er spijt van heeft dat hij de Giro volle bak heeft gereden.
Timmy757
-
- 3365 berichten
- 598 stemmen
Ik kijk het liefste eurosport met Danny Nelissen en Harry Willemsen, alleen irriteeren die reclames mij zodat ik weg zap naar ned2 en dat ik hem er dan meestal daarop laat staan.
gemaster
-
- 1005 berichten
- 2767 stemmen
Een van de mooiste etappes die ik ooit zag was de etappe waarin Indurain ineens door het ijs begon te zakken (er gebeurde sowieso extreem veel in die rit, Bruyneel duikelde nog een ravijn in bijvoorbeeld), terwijl iedereen verwachte dat hij dat jaar gewoon weer zou winnen.
Dat is mijn allereerste wieler herinnering. Indurain stond op een gegeven moment echt 'geparkeerd' op die berg. Schitterend gezicht was dat, de gevallen koning kwam niet vooruit, terwijl de nieuwe held Riis met een rotgang omhoog reed.
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
...Maarten 'hij heeft al een flinke jas uitgedaan toen ze de boel op de kant hebben gezet' Ducrot kan er namelijk ook wat van.

Daarbij zit hij voortdurend zijn mening over doping je in de strot te persen.
timbo_
-
- 13116 berichten
- 3904 stemmen
Ik kijk het liefste eurosport met Danny Nelissen en Harry Willemsen, alleen irriteeren die reclames mij zodat ik weg zap naar ned2 en dat ik hem er dan meestal daarop laat staan.
Vind ik echt afschuwelijk. Verreweg de slechtste zender om wielrennen te kijken. Buiten de tour kijk ik altijd op de belg.
timbo_
-
- 13116 berichten
- 3904 stemmen
Hey Koekebakker je kunt morgen nog een laatste aanval verwachten. Ik wil het podium nog op in parijs.
De Knip
-
- 1885 berichten
- 3681 stemmen
Indurain was voor mijn tijd, maar ik ken me niet voorstellen dat er nog een saaiere renner is geweest dan het. Lance Armstrong.
Jij vindt Armstrong saai?
Hij valt altijd zelf aan op de 1e de beste col. Dat zn concurrenten ver onder hem staan, kan hij weinig aan doen.
Hij regeert en da's toch ook wel genieten?
En hij geeft best leuke interviews. Eigen mening heeft ie tenminste.
Misschien kun je beter zeggen dat Armstrong de TOUR saai heeft gemaakt qua spanning voor de 1e plaats. Kan hij daar wat aan doen? Nee......
Lance Armstrong is zeker geen saaie renner.
Koekebakker
-
- 2540 berichten
- 3981 stemmen
Hey Koekebakker je kunt morgen nog een laatste aanval verwachten. Ik wil het podium nog op in parijs.
Geen vertrouwen in de massasprint? Je bent een soort van Botero, begrijp ik? 
Dit topic is gesloten. Alleen moderators kunnen nog berichten plaatsen.
