• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.167 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.052 gebruikers
  • 9.374.006 stemmen
Avatar
 
banner banner

Honeymoon (2014)

Horror | 87 minuten
2,75 186 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 87 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Leigh Janiak

Met onder meer: Rose Leslie, Harry Treadaway en Ben Huber

IMDb beoordeling: 5,7 (28.441)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Honeymoon

"After the ceremony comes the ritual."

Het pas getrouwde stel Paul en Bea reist voor hun huwelijksreis af naar een afgelegen meer in Canada. Kort na aankomst ontdekt Paul dat Bea gedesoriënteerd door de nachtelijke duisternis dwaalt. Als haar gedrag steeds vreemdere vormen begint aan te nemen heeft Paul het vermoeden dat er iets meer gebeurd is in het bos.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2550 stemmen

"What's going on with you?"

Het leek me wel lachen om Rose 'You Know Nothing' Leslie in een dergelijke film te zien.

Het begint alleen wel iets stroef met de huwelijksreis; er wordt net iets te veel aandacht aan besteed. Hierdoor krijg je een hoop randzaken voorgeschoteld die daarbij komen kijken. Desondanks leer je de personages op deze manier beter kennen. Het acteerwerk van Leslie en Harry Treadaway is daar adequaat genoeg voor.

Na de 'slaapwandeling' lijkt er dan eindelijk schot in de zaak te komen, maar de film blijft hangen in de langzame pacing. Toch vinden er een aantal mysterieuze dingen plaats, ondersteund door vage hints waardoor de aandacht niet - verder - verslapt. Wat dat betreft zit de spanning er goed in en vraag je jezelf als kijker af waar het geheel naartoe leidt. Helaas is het einde enigszins teleurstellend, omdat er geen verklaring wordt gegeven voor het hele gebeuren.

Al met al best vermakelijk, maar verwacht geen uitleg. Overigens zie ik dit meer als een psychologische thriller, omdat het horroraspect op één scène na zowat te verwaarlozen is.

Dikke 3,0 sterren.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Invasion of the Honeymoon Snatchers. Een typische ´slow burn´. Honeymoon heeft álles om één van de hoogtepunten van dit horrorjaar te worden. Valt of staat volledig door de prestaties van de cast en die is (thank god) spot on! Leigh Janiak biedt met zijn debuut een opvallende, weloverwogen mix tussen psychologische suspense en lugubere body-horror waarin de climax enkele grafische momenten kent die lang zullen beklijven. Een serieuze nagelbijter, oftewel: aanrader!


avatar van Wazo

Wazo

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Een verhaallijn die de spanningsboog bij de kijker langzaam probeert aan te spannen, maar ondanks goed acteerwerk van de hoofdrolspelers, hier niet in slaagt. De film sijpelt voorbij, zonder echt noemenswaardige momenten. Hoewel de film licht vermakelijk is, ontbeert de film de nodige diepgang om echt indruk te maken.

Het verhaal is simpel. Een net getrouwd stelletje gaat op huwelijksreis. Ter gelegenheid betrekt het stel een huisje aan het meer, dat de familie van de bruid toebehoort. De bruid slaapwandelt, gaat zich afstandelijker gedragen en kan zich steeds minder over haar relatie, haar man en zichzelf herinneren. De bruidegom is vastberaden om zijn vervreemde bruid terug te vinden en tracht het mysterie op te lossen. Met een plots aflopend verhaal, onvoldoende onderbouwing en vragen onbeantwoord, valt het verhaal uiteindelijk in het water.

Een verhaal dat te onvolledig is, goedkoop probeert te intrigeren, simpelweg laks oogt en in wezen prima gemist kan worden, verdient niet meer dan anderhalf ster.


avatar van ikkegoemikke

ikkegoemikke

  • 3449 berichten
  • 4889 stemmen

“You taste the same. But you're different. You're different.”

Degenen die op het punt staan om in het huwelijksbootje te stappen en naderhand ook nog een huwelijksreis gepland hebben, geef ik toch de goede raad om deze film links te laten liggen. En zeker als de geboekte huwelijksreis als eindbestemming één of ander afgelegen woud is, want dat was ook de bestemming van Bea (Rose Leslie) en Paul (Harry Treadaway). “Honeymoon” is niet een doodnormaal reisverslag van de twee tortelduifjes hun reis, maar een subtiel horror-SF verhaal waarbij de klemtoon niet ligt op het gebruik van meesterlijke gebruikte SE’s of gore,bloederige fragmenten. Het is het summier gebruik van middelen (waarschijnlijk ook door het micro-budget) waardoor het een beklemmende,naargeestige sfeer schept. Het is het besef dat je levensgezel niet meer diegene lijkt te zijn als ervoor.

Recensie Honeymoon


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12844 stemmen

Degelijk.

Toch vind ik dit soort horrorfilmpjes nooit helemaal geweldig. Naast de trage pacing (op zich niet erg) en de beperkte uitleg achteraf (goede keuze) is het vooral het gepoogde drama-randje dat vaak te wensen overlaat.

Dat het drama wat spanning wegneemt is logisch, je zit al met een lange opbouw (want de personages zijn belangrijk) en voornamelijk via conversaties wordt een bepaalde spanning opgebouwd. De feitelijke gebeurtenissen zijn redelijk summier en stuwen de film meer voort dan dat ze echt de hoofdbrok vormen.

Naast het horrorgebeuren zit je dus naar een koppel te kijken dat in versneld tempo uit elkaar groeit. Je voelt de dubbele bodem goed zitten, maar het wordt zo gekunsteld en ruw gebracht dat het nooit indruk weet te maken. De combinatie tussen horror en drama is dan ook best moeilijk en veel van die indie-regisseurs brengen het er maar matig van af.

Slecht is deze zeker niet, maar wanneer het er echt op aankomt faalt Janiak op beide fronten. Wat rest is een sfeervol filmpje dat niet te lang duurt, een aardige opbouw kent en op het einde genoeg zaken in het ongewisse laat.

3.0*


avatar van Fortune

Fortune

  • 4316 berichten
  • 2772 stemmen

Geweldige horrorfilm met een uitstekende spanningsboog.

Je hoeft niet een geweldig voorspellend vermogen te hebben om te weten dat dit geen romantische film is waarin twee mensen op huwelijksreis gaan en een fantastische, magische tijd beleven met dramatische en komische kanten en een happy wollig einde. Je ziet eigenlijk gewoon twee mensen en je wacht totdat de nachtmerrie voor hun gaat beginnen en laten we eerlijk zijn: dat is precies wat we willen zien!

Dat is wat de film eigenlijk zo goedmaakt want ik mocht de personages wel waardoor het meer pijnlijk en intense werd. De personages zijn redelijk 'echt,' en spelen behoorlijk overtuigend waardoor de horror harder aankomt.

Daarnaast word er hier goed gespeeld met de uiteindelijk tegenstander van de film die vroeg wordt geïntroduceerd waardoor je een soort van 'daar gaan we weer gevoel,' krijgt wat uiteindelijk wordt omgedraaid. De makers van deze film hebben mij helemaal gepleased doordat ze het plot niet weggeven. Horror blijft leuk totdat je driekwart in de film zit en dan weet je precies wat er aan de hand is en wie de moordenaar is en wat zijn labiele reden is voor al dat geweld en dan moet je nog verplicht een half uur doorkijken om het uiteindelijke tegenvallende voorspelbare einde tegemoet te gaan. Zonder heel veel te spoilen wil ik zeggen dat deze film daar ook heel anders mee omgaat en het mysterie blijft voortduren.

Ik ben gewoon blij dat de mensen die deze film hebben gemaakt het genre serieus nemen om hier een originele film af te leveren die het grote publiek zeker niet zal vermaken. Want de film is ontzettend langzaam maar wel vol spanning en het duurt lang voordat het allemaal begint en het einde zal het gros van de mensen totaal niet bevredigen maar het acteerwerk is geweldig en er zitten wat nasty scenes in en daarnaast is het ook wel strak gefilmd en gewoonweg een behoorlijk originele film.

Een aanrader voor de horror niche liefhebbers en de beste horror van 2014.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2563 stemmen

Over het acteerwerk van de twee hoofdrolspelers valt niets te zeggen want daar is niets op aan te merken.

Locatie van de film is ook best goed te noemen,alleen het plot van de film laat wat te wensen over vind ik....tuurlijk tis op een gegeven moment best spannend maar de climax is een beetje tam....ook echt horror is dit niet vind ik.

Beetje te langdradig en hier had meer mee gedaan kunnen worden.

Jammer.


avatar van FillumGek

FillumGek

  • 8987 berichten
  • 3398 stemmen

Altijd leuk zo'n cabin in the woods filmpje. Een groepje jongeren, of een pasgetrouwd stelletje dit keer, die naar een afgelegen gebied trekken en vervolgens te maken krijgen met kwaadaardige zaakjes. Afgelegen is het in elk geval zeker, daar waar de cast uit slechts vier mensen bestaat.

Over Leslie en Treadaway valt niets negatiefs te melden. Zij acteren goed en de chemie tussen de twee komt uitstekend tot uiting. Wel maken de halfuur durende kleffigheden de opbouw wat langdradig, maar zodra de nachtelijke wandeling is geweest wordt er plaatsgemaakt voor horror. Vooral op psychologisch vlak dan.

Het zijn subtiele dingen die Bea en Paul langzaam uit elkaar drijven, zonder dat het kwaad een duidelijk gezicht heeft. Daardoor blijft de film tot het einde toe mysterieus en boeiend. De schaarse scenes waarin de horror centraal staat zoals 'de bevalling' zagen er lekker smerig en overtuigend uit.

Een goede keus ook om geen uitleg te geven aan het einde. Spannend filmpje.


avatar van Leno

Leno

  • 5921 berichten
  • 4402 stemmen

Redelijk voorspelbare horrorfilm die weinig nieuws biedt, maar dankzij de goed vertolkte hoofdrollen wel boven de gemiddelde horror uitsteekt. Er zitten best wat creepy scenes in en richting einde wordt het vrij ranzig. Door het geloofwaardige spel is de film hierdoor best eng en als horrorfilm zeker geslaagd.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10835 berichten
  • 8922 stemmen

Om met Ygritte`s (Rose Leslie) woorden te beginnen "you know nothing..... " Dit zei ze tegen Jon Snow in the game of thrones. Maar na het zien van deze film slaat het ook een beetje op mij! Het acteren en de beelden zijn zeer pakkend! Vooral Rose Leslie speelt heerlijk. Harry Treadaway schiet helaas af en toe uit de bocht maar niet hinderlijk. Er zit genoeg suspence in om mijn aandacht vast te houden. Zelf nog wat bloederige scene`s Alleen het einde..... Ik dacht even dat er een reuze kikker ofzo zal komen. Maar nu wordt aan het eind de sugesstie gewekt dat het aliens zijn. Alleen nergens in de hele film is er ook maar 1 clou waar dit meer duidelijker wordt gemaakt. En dat vind ik persoonlijk toch wel er jammer.


avatar van filmkul

filmkul

  • 2476 berichten
  • 2249 stemmen

Redelijk sterke suspense/horror film. De opbouw is prima en het is met name de sfeer de film kracht geeft. Het verhaal is redelijk en laat wat vragen achter, maar dat maakt de film niet minder goed. De acteurs zetten prima rollen neer. 3.5


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Bescheiden film over een koppel dat hun huwelijksreis doorbrengt in een vakantiehuisje bij het meer. Ze zijn smoorverliefd op elkaar, maar wanneer de vrouw een vreemde transformatie ondergaat, dreigt er een breuk te zullen ontstaan. De film is low-budget en moet het voornamelijk hebben van de onderhuidse spanning en enkele onsmakelijke scènes tijdens de ontknoping. Het is erg moeilijk om deze in een bepaald subgenre onder te brengen. Ik moest nog het meest aan "Invasion of the Body Snatchers" denken, al is dat een tamelijk vergezochte vergelijking... alhoewel?


avatar van schram101

schram101

  • 16683 berichten
  • 2293 stemmen

Intrigerend filmpje. Honeymoon kruipt onder je uit en doet dat vrijwel vanaf het begin. Uiteraard wordt er wat tijd genomen het koppel te introduceren maar dat is aan Treadaway en vooral Leslie wel besteed. Puike rollen van vooral laatstgenoemde. Bijna bizar hoe zij haar karakter laat transformeren van een meisje waar je mee wilt daten tot een soort absurde feeks die het pad totaal bijster is. Daar gaan we meer van horen.

De regie is ook fijn te noemen. Sfeervol geschoten met een onderhuidse spanning zonder de goedkope schrikeffecten.

3,5*


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Redelijke film waarin een jong stel op huwelijksreis gaat in een hutje in de bossen. Een horrorfilm met een trage opbouw en een mysterieus verhaal waarbij je je continue afvraagt waar het allemaal naartoe gaat. Echter valt het einde behoorlijk tegen. Het is wel allemaal sfeervol gedaan en zeker niet slecht voor een regiedebuut. Een kleine 3.0 sterren.


avatar van leatherhead

leatherhead

  • 3556 berichten
  • 1813 stemmen

Het eerste halfuur zat ik me maar wat te ergeren aan het infantiele gejengel tussen onze twee tortelduifjes. Gelukkig kantelt de film dan en wordt het een pak interessanter. Het concept is niet bijster origineel, maar de uitwerking sfeervol en mysterieus genoeg om te intrigeren. De keuze om weinig nadere uitleg vrij te geven faciliteert dat slechts.

Het het alleen nog wel wat geflipter gemogen van mij, wat intenser. Verder een meer dan aardig genrewerkje dat wat mat begint, maar gaandeweg aan kwaliteit wint. 3*.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Niet onaardig. Een soort slow burner die iets teveel z'n best doet om de twee te leren kennen. Zo leuk vond ik dit stel niet en dan duurt het vrij lang voordat er wat spanning op de relatie komt te staan. Dat komt beter uit de verf. Bea verandert na een nachtje wandelen en aangezien je als kijker zo'n beetje in dezelfde positie verkeert als Paul, wordt dat steeds een beetje ongemakkelijker. Het soort onmacht dat tastbaar is en het heeft nog iets walgelijks in het verschiet. De finale is misschien net iets te mak, maar de slotsom pakt goed uit. Nog een brok uitleg had het filmpje echt de nek omgedraaid. Wat Janiak nog wel kwalijk valt te nemen, zijn enkele korte flashbacks naar iets dat eerder in de film te zien was. Een beetje meer vertrouwen in je publiek mag wel, Leigh.


avatar van remorz

remorz

  • 2497 berichten
  • 2739 stemmen

Charmant indie-filmpje.

Zo eentje die bij aanvang niet gelijk blootgeeft uit welke hoek we het onheil moeten verwachten en zelfs wanneer duidelijk wordt hoe de vork in de steel zit, blijft er nog altijd genoeg ongewis. Voor mij zijn dat pluspunten; het geeft de film een mysterieus tintje mee dat tot lang na de film intact blijft en mag voortduren.

De film neemt dus de tijd voor er daadwerkelijk iets gebeurt en zelfs dan maar mondjesmaat. Er wordt allereerst geïnvesteerd in het pas getrouwde koppel. Zij verblijven voor hun huwelijksreis in het vakantiehuisje van de familie en hebben die pasgetrouwde-kunnen-niet-van-elkaar-afblijven-dynamiek. Wanneer na een slaapwandeling in het bos deze dynamiek scheef begint te lopen, wordt steeds meer duidelijk dat er iets niet helemaal pluis is met Bea.

Vrouwlief blijkt namelijk dankzij een implantaat onder controle te staan van een onbekende groep (buitenaardse?) entiteiten en lijkt als een marionet verder te bewegen à la Invasion of the Body Snatchers. Zij probeert zichzelf de details van haar persoonlijkheid als mens nog in te prenten maar het duurt niet lang voor manlief Paul doorheeft dat zijn kersverse echtgenote zichzelf niet is.

Het is niet alleen de horror van de bodysnatch (of zelfs maar de bodyhorror uit haar snatch) die ons de stuipen op het lijf moet jagen; er wordt duidelijk gemikt, de tragiek van een liefde die uit elkaar dreigt te vallen. Ik vond dat niet zo schrijnend als wellicht de bedoeling was, vooral omdat ik de chemie tussen de twee nooit echt overtuigend of aanstekelijk heb gevonden, misschien eerder een beetje irritant.

De film als geheel vond ik erg sfeervol en de gestage onthulling met behoud van mysterie op het einde vond ik perfect, maar de film blijft ook op wat medium-hoog vuur doorsudderen en weet nooit echt uit te halen, waardoor het geheel toch wat tandeloos blijkt. 3*