• 13.054 nieuwsartikelen
  • 169.545 films
  • 11.118 series
  • 31.844 seizoenen
  • 630.231 acteurs
  • 196.322 gebruikers
  • 9.178.143 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Imitation Game (2014)

Biografie / Drama | 114 minuten
3,71 2.411 stemmen

Genre: Biografie / Drama

Speelduur: 114 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Morten Tyldum

Met onder meer: Benedict Cumberbatch, Keira Knightley en Matthew Goode

IMDb beoordeling: 8,0 (846.212)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 8 januari 2015

Plot The Imitation Game

"The true enigma was the man who cracked the code."

Film over het levensverhaal van Alan Turing, een Britse wiskundige en informaticus. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werkte hij voor de Britse crypto-analytische dienst, die als doel had onderschepte gecodeerde berichten van de Duitsers te ontcijferen. Turings grootste verwezenlijking bestond erin om als één van de eersten de Duitse Enigma-codes te breken waardoor de Geallieerden de controle over de Atlantische Oceaan kregen en uiteindelijk de oorlog zouden winnen.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Hugh Alexander

Detective Robert Nock

John Cairncross

Peter Hilton

Commander Denniston

Stewart Menzies

Sergeant Staehl

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van shrink

shrink

  • 2080 berichten
  • 2331 stemmen

Matige film. Er wordt te veel tijd besteed aan de ontwikkeling van het apparaat. Ik had liever meer gezien wat men er allemaal mee gedaan heeft. Einde vond ik ook niet sterk.


avatar van frans123

frans123

  • 4263 berichten
  • 1126 stemmen

shrink schreef:

Matige film. Er wordt te veel tijd besteed aan de ontwikkeling van het apparaat. Ik had liever meer gezien wat men er allemaal mee gedaan heeft. Einde vond ik ook niet sterk.

Dat is mijn kritiekpunt ook. Er wordt helemaal niet duidelijk gemaakt hoe het gebruikt werd, hoe het invloed had op de oorlogvoering. Strategie Maar ik denk dat de makers zich alleen bezig hielden met het trieste leven en einde van Turing. Een biografie. Voor mij is dat twee uur lang te mager voor een film. Zijn decodeer machine was nota bene het prototype van de latere computer. Na een uur vond ik de film vervelend worden. Krappe 2,5


avatar van frans123

frans123

  • 4263 berichten
  • 1126 stemmen

Zwolle84 schreef:

(quote)

Tienercrush die nooit helemaal is overgegaan. Vind het erg leuk om haar te volgen, mede vanwege haar mooie, diverse filmografie. Misschien is ze technisch niet de beste actrice, maar het voelt altijd weer speciaal om ‘de nieuwe Keira’ te zien.

M’n kat heet overigens ook Keira.

Wat zie je in haar eigenlijk?? Een doorsnee Engelse, waar geen reuk of smaak aan zit.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3476 berichten
  • 2568 stemmen

Lovely, isn't he...

Filmpje dat ik enkele jaren geleden al eens keurde, toen niet bepaald kapot van was en vooral vast liep op de zonderlinge Turing. Hoewel ik er met tegenzin aan begon beviel de film me nu de tweede keer al vele malen beter.

De film begint met een aangename tempo en brengt uiteraard al snel het karakter van Turing, wat eigenlijk het best te beschrijven is als Sheldon Cooper in het kwadraat. Weinig empathie, gevoel voor groepschemie, samenwerking of welke vorm van sociaal warm contact is Turing vreemd. Toch komt de vreemde eend in de bijt met een idee die veel zal veranderen. Een heel aardig en typisch beeld van onbegrip, miscommunicatie en zelfs zwart maken komt daarna voorbij. De zogenaamde info waar de telegrafiste mee komt, een fenomeen dat bekend zou worden als 'crib' en de daadwerkelijke ontcijfering realiseerde, wordt grappig gebracht.

Behalve dat ik de licht komische en droge toon de eerste keer miste, nu echter niet, die het verder zware gebeuren rond Turing iets versoepelt, heeft de film een prima soundtrack en zijn er weinig valse noten in de zin van fouten te ontdekken. Vast zullen er details fout zijn maar wat mij betreft komt de film daarmee weg. Het 'Ultra' programma wordt ook op prima wijze gebracht. De cover up had nog al wat om het lijf, niet te vergeten offers als Coventry, dat men bewust heeft laten plat gooien, en tevens het onderschepte en neergestorte toestel in de golf van Biskaje naar ik meen met een bekende Amerikaanse filmster, zullen ongetwijfeld moeilijke beslissingen geweest zijn. Het gebeuren rond het konvooi, hierboven weg gezet als melodrama en GTST niveau, zal toch echt niet veel anders gegaan dat de broedermoord en voors en tegens zoals nu. Ook nog aardig zijn de gemonteerde archiefbeelden, een flits van de Bismarck overigens met zijn kenmerkende beschildering, ook aardig de CGI beelden van een konvooi en een slagschip van de King George klasse. Wel verschrikkelijk is het CGI beeld van maar liefst vier u-boten die vlak bij elkaar varen wat zeer onrealistisch is.

The imitation game is dé film over het kraken van de code. Saillant detail is dat de Polen het vlak voor de oorlog al grotendeels gedaan hadden. Er kan gerust gezegd worden dat films als Enigma en U-571 op de grote hoop kunnen, hoewel er door de Britten wel een coderingsmachine buit gemaakt werd. Helaas is een machine niet per direct een code. Al met al is deze film meer dan prima en vermakelijk.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 10032 berichten
  • 5993 stemmen

Matig.

Wel een vermakelijke film, maar voor de rest ook niet veel meer dan dat. Tyldum had in ieder geval met Passengers een best positieve indruk nagelaten. Die is hij met The Imitation Game meteen weer kwijt. Nog zo'n biografiefilm zoals alle andere waarvan je het meeste al redelijk goed kan voorspellen. Knap van iemand die Alan Turing niet eens kende.

Cumberbatch doet het aardig. Het is geen wereldrol die hij speelt. Af en toe iets te overdreven maar hij houdt zich in het algemeen heel degelijk staande. Knightley was vreselijk. Zo'n iemand als Dance speelt ook weer zo'n compleet belachelijk figuur. De "schurk" van de biografiefilm. Kom op.

Visueel redelijk. Genoeg kleuren tijdens de korte oorlogsscenes en de hele codekraakkamer ziet er best tof en kleurrijk uit. Alhoewel ik graag meer van de buitenwereld had willen zien. Daar pakt de film zich namelijk het beste uit. Er heerst echt wel een sfeertje.

Jammer dat de film elke vorm van impact mist. Zeker richting het einde als Turing bijna de pijp uitgaat mist de film gewoon wat impact. Voor de rest is elke scene best sterk en Amerikaans aangezet. Ik betwijfel sterk of ik dit echt moet geloven als biografiefilm. Het is gewoon zo Amerikaans met Britse acteurs en actrices. Zo'n scene als gezamenlijk naar de kamer rennen als Turing een idee heeft om de enigma te kraken en dat daadwerkelijk ook doet. En dat de broer van Beard op die boot zit. Ik kan dit soort zaken maar moeilijk geloven.

Dat is ook het pijnpunt van de film. Ik kan dit totaal niet serieus nemen als biografiefilm. Of als dramafilm. Het oogt vaak wat stompzinnig. Visueel dik in orde en het acteerwerk van Cumberbatch is solide. Voor de rest wel vermakelijk en vlot, maar of ik dit bijzonder vind? Nou nee.


avatar van nadrin

nadrin

  • 1321 berichten
  • 1352 stemmen

Ondanks de goede vertolking van Benedict Cumberbatch was de film teleurstellend. En deze wordt goed weergegeven door Shink


avatar van JoeCabot

JoeCabot

  • 2682 berichten
  • 1785 stemmen

Deze biopic kijkt niet op een cliché meer of minder. Even afvinken. Het misbegrepen genie? Check. De empowered vrouw (en soort van muze) die de vloer aanveegt met haar mannelijke concurrentie. Check. Vijanden die vrienden worden, vrienden die vijanden worden? Check. Deadlines - “Your last chance!” - die net gehaald worden door een plotse ingeving? Check. En zo kan ik nog wel een tijd doorgaan.

En toch vond ik het ditmaal niet echt storend. Het verhaal is zó boeiend dat ik de klassieke, brave opbouw graag door de vingers zie. Bovendien brengt Cumberbatch het er meer dan behoorlijk vanaf in een rol die toch niet bepaald evident is. Ook de rest van de gang deed het prima. Alleen Knightley vond ik iets te licht voor haar rol.

3,5*


avatar van alexspyforever

alexspyforever

  • 21233 berichten
  • 2328 stemmen

De enige reden waarom ik deze film wilde bekijken is omdat Turing met het bouwen van zijn machine wel heel belangrijk was geweest in de ontwikkeling van een toestel dat voor mij dagelijks een heel belangrijke plaats inneemt voor zowel werk als ontspanning, de computer.

Hoewel het natuurlijk draaide om het kraken van Enigma, vond ik het ook wel goed dat er voldoende inkijk was in het leven van Turing zelf goed vertolkt door Benedict Cumberbatch.

De film heeft me niet weggeblazen maar evenmin teleurgesteld.


avatar van Niné.K

Niné.K

  • 18 berichten
  • 26 stemmen

Het is al even geleden maar ik denk dat dit de beste film is die ik ooit heb gezien. Ik heb gewoon geen kritiek punten. Het is nooit saai, het acteerwerk van iedereen is uitstekend, de cinematografie is van wat ik me kan herinneren heel mooi. Prachtige verfilming van een ongelofelijk tragisch verhaal.


avatar van mrklm

mrklm

  • 9693 berichten
  • 8990 stemmen

Graham Moore won een terechte Oscar® voor het scenario van deze biografie van Alan Turing, de man die in 2019 door de kijkers van de BBC werd uitgeroepen tot hét Britse icoon van de 20e eeuw. Het scenario richt zich op drie fases in het leven van Turing: als jongen [Alan Lawther] die in 1925 gepest wordt omdat hij “anders” is maar toch bevriend raakt met Christopher [Jack Bannon]; als het moeilijk te doorgronden en zeer eigenwijze wiskundige genie [Benedict Cumberbatch] dat zich in februari 1941aansluit bij een team bij Bletchley Radio Manufacutring dat onder leiding van Commander Deniston [Charles Dance] in het strikte geheim moet proberen de door de Duitsers gebruikte Enigma-code te doorgronden; en in 1951, wanneer Turing problemen krijgt met de politie wegens zijn homoseksualiteit. Cumberbatch is verpletterend in wat in veel opzichten een emotioneel complexere versie van zijn Sherlock Holmes is. Het is een volstrekt authentiek portret van een persoon die verkeerd wordt begrepen en die de wereld om hem heen vaak niet begrijpt. Knightley is eveneens op het top van haar kunnen als de veel meer wereldse, maar net zo briljante Joan Clarke, die haar spreekwoordelijke mannetje staat in een wereld die (nog) moeilijk kan accepteren dat een vrouwelijke geest net zo briljant kan zijn als dat van een man. Moores scenario beweegt zich vlekkeloos door de tijd en ziet erop toe dat Cumberbatch de eer krijgt die hij verdient, maar maakt ook duidelijk dat de rol van andere teamleden niet volledig ondergesneeuwd raakt.


avatar van Fernando1993

Fernando1993

  • 10 berichten
  • 2 stemmen

Echt een hele mooie film, triest om te zien dat deze held pas na zijn dood de eer kreeg die hij verdiende.


avatar van wimaroca

wimaroca

  • 741 berichten
  • 621 stemmen

Uitstekend gespeeld door (als de autistische) Cumberbatch

maar ik vond inderdaad,dat ze meer hadden moeten laten kijken wat het echt deed in de oorlogsvoering

toch 3 sterren


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3203 berichten
  • 4020 stemmen

Prachtige film , echte Britse kwaliteit!!!

Het verhaal van Allen Turing een wetenschapper die leefde van 1912 tot 1954, hij werd net geen 42 jaar.

Hij is het wiskundig genie dat tijdens de Tweede Wereldoorlog werd ingeschakeld om de Duitse code "Enigma" te kraken. Hij was autistisch en humorloos, volkomen ongevoelig, zonder acht te slaan op sociale interactie.

Hij werd gedreven door de taak die hij moest vervullen en vond dat andere dingen overbodig zijn.

Hij lag ook onder vuur van een commandant die hij had beledigd en die graag van hem af zou willen zijn. Als zijn collega's hem niet met tegenzin te hulp waren gekomen toen hij werd aangevallen, zou hij nooit het werk hebben kunnen doen dat hij deed.

Hij had ook nog een ander probleem.

Hij was homoseksueel en op dat moment was dat illegaal en het zou hem buiten dienst kunnen stellen, erger nog, hij zou daardoor zelfs gevangen kunnen worden gezet. Er zijn verschrikkelijk flashbacks uit zijn jeugd. Het toont zijn relatie met Christopher, een jongen van wie hij houdt, de enige persoon die hem zijn recht en respect geeft. Er gebeurt iets vreselijks na een schoolvakantie en Alan blijft alleen achter. Het acteerwerk is behoorlijk ongelooflijk. Benedict Cumberbatch is prima in deze film en Keira Knightly doet het goed als , Joan Clarke, die zelfs instemt met een huwelijk met Alan (hoewel het naar eigen zeggen volkomen gedoemd is). Een van de aandachttrekkers is een geweldige computer waar Alan zijn hart en leven in steekt, ontworpen om de bovengenoemde code te kraken. Het draait en klikt. Voor velen was dit de eerste echt moderne computer (voor alle telraamfans: ik wil niet respectloos zijn).

De geschiedenis van de computer begint eigenlijk al vanaf het moment dat de mens rekenen leerde.

Voor de liefhebber: Geschiedenis van de computer - Wikipedia - nl.wikipedia.org

Van mij, zoals van velen, een 8!


avatar van Mr. Rock

Mr. Rock

  • 189 berichten
  • 422 stemmen

Wat oppervlakkige, overgedramatiseerde verfilming van een op zichzelf zeer interessante geschiedenis.

Cumberbatch doet het oké, al legt hij Turings autisme er met name in het begin te dik bovenop. Na één stereotiepe hint was het punt al wel duidelijk, maar hij geeft er een stuk of vier. We get it. De rest van de acteurs brengt er weinig van terecht. Houterige dialogen en weinig of niet overtuigende expressie.

Het is interessant om de totstandkoming van de machine te volgen en het ding zelf ziet er overtuigend genoeg uit. De uiteindelijke toepassingen zien we niet echt en dat is jammer, want daar was best ruimte voor geweest als er wat onnodig dramatisch effectbejag achterwege was gelaten.

Neem de hele scène over de onenigheid rond het delen van informatie met het leger, en het lot van de broer van een van de wiskundigen. Dat het historisch onzin is maakt niet zoveel uit, dat het goedkoop, slecht gebracht sentiment is dat niet in een film als deze past wel.

Sowieso storen de opzichtige filmtrucjes af en toe wat. Je ziet meteen wat erbij verzonnen/geromantiseerd/overdreven is en vaak wordt de film er niet beter door. Met als pijnlijk dieptepunt die 'diepzinnige quote' van Turings schoolvriend die steeds weer terugkomt, tot overmaat van ramp ook aan het einde nog even als goedkope clichématige afsluiting. Een ontzettend sleetse truc die in ook in 2014 echt al een jaar of 40 passé was.

Audiovisueel valt er weinig op. Behalve dat de CGI van de oorlogssituaties je eraan herinnert dat 2014 toch ook alweer 10 jaar geleden is, en dat de scènes op Turings school een hoog Harry Potter-gehalte hebben.

Misschien is het ook niet helemaal eerlijk om deze film pas te kijken na een Oppenheimer. Niet dat dat nu zo'n meesterwerk is, maar qua biopic toch wel een stuk betere uitvoering waar The Imitation Game wel wat bleekjes bij afsteekt.


avatar van clairest

clairest

  • 215 berichten
  • 463 stemmen

Een goede film, maar wel ZEER vrij gedramatiseerd. Daar hou ik niet van, bij waargebeurde geschiedenissen. Het is een drama, dat vooral beleving wil vertolken; geen historische accuraatheid. Er worden wat ware elementen gebruikt en daarnaast wordt heel veel verzonnen.

Daar ik zelf ook een vorm van autisme heb, vind ik hoe Turings vermeende autisme in de film wordt uitgebeeld misschien nog wel het allerstorendst. ALS Alan Turing een vorm van autisme had, wat inderdaad een mogelijkheid is, dan uitte zijn vorm van autisme zich in sociaal opzicht NIET zoals de film dat laat zien. In sociaal opzicht was hij namelijk heel anders. Het is zeer wel mogelijk om autisme te hebben en daarbij niet zo horkerig te zijn, wat bij Alan dus het geval was (hij was niet horkerig). De sociale strubbelingen in de film zijn allemaal zeer fictief, verzonnen dus, om autisme er dik bovenop te leggen.

Volkomen fictief is ook dit:

knusse stoel schreef:

Hij lag ook onder vuur van een commandant die hij had beledigd en die graag van hem af zou willen zijn. Als zijn collega's hem niet met tegenzin te hulp waren gekomen toen hij werd aangevallen, zou hij nooit het werk hebben kunnen doen dat hij deed.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3476 berichten
  • 2568 stemmen

Lovelyboy schreef:

Lovely, isn't he...

Filmpje dat ik enkele jaren geleden al eens keurde, toen niet bepaald kapot van was en vooral vast liep op de zonderlinge Turing. Hoewel ik er met tegenzin aan begon beviel de film me nu de tweede keer al vele malen beter.

De film begint met een aangename tempo en brengt uiteraard al snel het karakter van Turing, wat eigenlijk het best te beschrijven is als Sheldon Cooper in het kwadraat. Weinig empathie, gevoel voor groepschemie, samenwerking of welke vorm van sociaal warm contact is Turing vreemd. Toch komt de vreemde eend in de bijt met een idee die veel zal veranderen. Een heel aardig en typisch beeld van onbegrip, miscommunicatie en zelfs zwart maken komt daarna voorbij. De zogenaamde info waar de telegrafiste mee komt, een fenomeen dat bekend zou worden als 'crib' en de daadwerkelijke ontcijfering realiseerde, wordt grappig gebracht.

Behalve dat ik de licht komische en droge toon de eerste keer miste, nu echter niet, die het verder zware gebeuren rond Turing iets versoepelt, heeft de film een prima soundtrack en zijn er weinig valse noten in de zin van fouten te ontdekken. Vast zullen er details fout zijn maar wat mij betreft komt de film daarmee weg. Het 'Ultra' programma wordt ook op prima wijze gebracht. De cover up had nog al wat om het lijf, niet te vergeten offers als Coventry, dat men bewust heeft laten plat gooien, en tevens het onderschepte en neergestorte toestel in de golf van Biskaje naar ik meen met een bekende Amerikaanse filmster, zullen ongetwijfeld moeilijke beslissingen geweest zijn. Het gebeuren rond het konvooi, hierboven weg gezet als melodrama en GTST niveau, zal toch echt niet veel anders gegaan dat de broedermoord en voors en tegens zoals nu. Ook nog aardig zijn de gemonteerde archiefbeelden, een flits van de Bismarck overigens met zijn kenmerkende beschildering, ook aardig de CGI beelden van een konvooi en een slagschip van de King George klasse. Wel verschrikkelijk is het CGI beeld van maar liefst vier u-boten die vlak bij elkaar varen wat zeer onrealistisch is.

The imitation game is dé film over het kraken van de code. Saillant detail is dat de Polen het vlak voor de oorlog al grotendeels gedaan hadden. Er kan gerust gezegd worden dat films als Enigma en U-571 op de grote hoop kunnen, hoewel er door de Britten wel een coderingsmachine buit gemaakt werd. Helaas is een machine niet per direct een code. Al met al is deze film meer dan prima en vermakelijk.

En dat was de derde keer en ik moet zeggen dat de film me steeds beter begint te bevallen met zijn humor en de licht sarcastische ondertoon die om alles wat Turing zegt heen hangt.

Fraai uiteraard het tijdsbeeld qua gewoonten en etiketten rond Joan Clarke maar natuurlijk nog belangrijker waarvoor gestreden wordt met de belegering, honger en terreurbombardement, om natuurlijk bij het aangrijpende verhaal en de worsteling van Turing zelf aan te komen, wat is die man toch wat aangedaan. Niet te vergeten natuurlijk de sterke cast met dit keer de droge Charles Dance die er uitsprong.

Churchill zei ooit 'never was so much owed by so many to so few' waarmee hij de RAF piloten bedoelde die de strijd aanbonden met de talrijke toestellen van de Luftwaffe. De oude man met de bolknak zal nooit geweten hebben hoe zeer dit op Alan Turing sloeg die hij zelf in het zadel hielp als we de film mogen geloven. Afijn, goed dus, behoorlijk goed zelfs, een halve ster erbij wat mij betreft


avatar van JessicaD

JessicaD

  • 470 berichten
  • 539 stemmen

Een briljant drama

“Sometimes it’s the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.”

Een prachtige quote uit een briljante film. Want dat is het, briljant! Een prachtig drama, waar op gepaste momenten ook humor te vinden is. Het is zoals troskompas ook al zei: “Een prachtdrama met een lach en een traan.”

Geweldige acteurs

Een paar maanden geleden kwam ik de naam van de film voor het eerst tegen. Ik denk dat het kwam omdat ik een foto (zie bovenaan deze recensie) voorbij zag komen waarop ik één van mijn favoriete acteurs uit Downton Abbey herkende – Allen Leech die in Downton de rol van Branson speelt -, samen met een acteur uit een film die vroeger lange tijd favoriet van mij is geweest mede door zijn sexy Britse accent – Matthew Goode in Chasing Liberty. Beiden ook goede acteurs overigens, ik let heus niet alleen op uiterlijk, haha. Uiteraard was ook acteur Benedict Cumberbatch te zien op die foto, een acteur die ik al briljant achtte, maar na het zien van The Imitation Game helemaal.

De hemel ingeprezen

De film werd in Amerika al de hemel ingeprezen, maar daar trek ik mij meestal niet zoveel van aan. Dat een film door critici zo goed wordt aangeschreven betekent niet automatisch dat ik een film ook zo briljant zal vinden. Maar na het kijken van The Imitation Game kan ik niet anders dan hun uitspraken en de vele nominaties en gewonnen prijzen beamen; de film is echt briljant.

Benedict Cumberbatch speelt de rol van zijn leven en de film zit briljant in elkaar (sorry als jullie het woord briljant straks niet meer kunnen uitstaan, maar ik heb echt geen ander woord om het te omschrijven, haha).

Een biografie

The Imitation Game speelt zich af in drie verschillende perioden; de jeugd van Alan Turing, tijdens de tweede wereldoorlog en tien jaar daarna. Turing is erg slim en autistisch waardoor hij al gauw het mikpunt van pesterijen is. Zijn enige vriend is Christopher, en Christopher is degene die Alan Turing voor het eerst in aanraking laat komen met cryptografie. Iets wat hem veel heeft geholpen en zeker van pas kwam tijdens de tweede wereldoorlog.

Turing heeft het niet makkelijk. Het feit dat hij bovenmenselijk slim en autistisch is zorgt ervoor dat hij niet erg sociaal is; hij werkt dan ook liever alleen. Daarnaast is hij ook nog eens homoseksueel, iets dat destijds een strafbaar feit was. Maar om Enigma te kraken moet hij samenwerken. Alles wordt echt prachtig in beeld gebracht en Benedict Cumberbatch houdt je aan de buis gekluisterd met deze fantastische vertolking van Alan Turing.

Toen de film eindigde besefte ik dat de film gebaseerd is op echte gebeurtenissen. Ik vind het dan altijd wel interessant om te kijken of de film ook echt klopt. Op IMDB kun je altijd een lijst met fouten vinden en dat vond ik best interessant, maar het feit dat niet alles klopte maakt de film niet minder briljant.

Cumberbatch heeft aangegeven dat hij bij één van de laatste scènes van de film instortte en niet kon stoppen met huilen omdat zijn personage hem ontzettend dierbaar was geworden en hem liet denken over hoe zijn personage had geleden en het effect dat dat op hem heeft gehad. Wat hij voelde als acteur dat voelde ik als kijker ook; ik ben ontzettend met hem mee gaan leven.

Een film die je gezien moet hebben

De acteurs zijn allen fantastisch en ook Kiera Knightley houdt haar hoofd prima boven water in een cast die voornamelijk uit geweldige mannelijke acteurs bestaat. The Imitation Game hielt mij van begin tot eind in zijn greep mede door de fantastische acteerprestaties van Benedict Cumberbatch, de geweldige ondersteuning van de rest van de cast, het uitermate goed geschreven script en de manier waarop het verhaal in beeld is gebracht. The Imitation Game is echt… briljant!

Deze recensie verscheen eerst op mijn blog. Deze is offline sinds 1 november 2024. Daarom heb ik alle recensies hiernaartoe verplaatst (om ze te behouden).