

Genre: Thriller / Drama
Speelduur: 92 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Dito Montiel
Met onder meer: Shia LaBeouf, Kate Mara en Jai Courtney
IMDb beoordeling:
6,0 (11.403)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Man Down
"He's coming home to the war he never left."
Het verhaal speelt zich af in een post-apocalyptisch Amerika, waarbij oorlogsveteraan Gabriel Drummer (Shia LaBeouf) wanhopig op zoek is naar de verblijfplaats van zijn vervreemde zoon Jonathan en zijn vrouw Natalie. Samen met zijn beste vriend Devin (Jai Courtney), een hardvochtige marinier wiens instinct het is om eerst de trekker over te halen en daarna pas vragen te stellen, onderschept hij een overlevende in de apocalyptische wereld die belangrijke informatie heeft over de verblijfplaats van zijn familie. Gedurende hun zoektocht wordt er teruggeblikt op het verleden dat heeft geleid tot het inmiddels door oorlog verscheurde Amerika.
Externe links
Acteurs en actrices
Gabriel Drummer
Devin Roberts
Captain Peyton
Natalie Drummer
Sergeant Miller
Charles
Johnathan Drummer
Taylor
Stanton
Spori
Video's en trailers
Reviews & comments

schram101
-
- 16595 berichten
- 2176 stemmen

danuz
-
- 12935 berichten
- 0 stemmen
Trailer is totaal anders dan verwacht - bij een post-apocalyptische film. Nogsteeds interessant, maar ben nu wel benieuwd waar de film nu echt over gaat.

SillyBilly23
-
- 183 berichten
- 358 stemmen
Hoop dat je niet Labeouf bedoelt, aan de trailer te zien lijkt hij de film toch sterk te dragen Denk dat deze rol hem op het lijf is geschreven.

@Noorderwijk
-
- 122 berichten
- 104 stemmen
Geen slechte film, Shia LaBeouf speelt een overtuigende rol.
Ik kan verder weinig over de film vertellen zonder iets te verraden.
Ik vind wel dat de waarderingen veel te laag zijn.

numb nuts
-
- 238 berichten
- 2792 stemmen
Geen slechte film, Shia LaBeouf speelt een overtuigende rol.
Ik kan verder weinig over de film vertellen zonder iets te verraden.
Ik vind wel dat de waarderingen veel te laag zijn.

Petina
-
- 513 berichten
- 2467 stemmen
Ik snapte er eerst niets van.
Maar het einde was, voor mij, diep emotioneel.
Nu snap ik de film. Ik wilde eerst 1 ster geven maar ik geef de film toch een 4.5.
Libanon '81

@Noorderwijk
-
- 122 berichten
- 104 stemmen
Het is gewoon jouw type film niet. Klaar !

Armin
-
- 572 berichten
- 6940 stemmen
Ondergewaardeerd. Misschien ook door de, naar mijn idee, misleidende synopsis. Mensen verwachten daardoor wellicht iets anders. Het is ook geen thriller, maar puur drama, met PTSS als thema. Gaat dat zien!

Alathir
-
- 2107 berichten
- 1620 stemmen
9 stemmen serieus... Dit is een pareltje van een film en deze film verdient veel meer aandacht.
Man Down is schitterend geregisseerd en Shia, ik ben onder de indruk. De rest van de cast zat ook goed in hun rol. Veel actie moet je niet verwachten, maar de dialogen waren op zich wel boeiend. In de film wordt ook vlot gespeeld met de tijd en de overgangen werden meestal snel duidelijk bv via het uiterlijk van Shia (baard/geen baard).
Wat Shia hier meemaakt is helemaal geen zeldzame gebeurtenis voor een soldaat aan het front en PTSD is daarmee ook geen zeldzame aandoening. Het einde van de film kan misschien wat verwarrend overkomen op sommigen maar het leek mij best realistisch. Dit is niet echt een thriller, maar des te meer een drama. Wat ben ik blij dat ik deze gezien heb. Hoe ongelooflijk ondergewaardeerd kan een film zijn. Must see!

macrobody
-
- 2232 berichten
- 1850 stemmen
Had hier meer van verwacht. Shia LaBeouf speelt een prima rol als oorlogsveteraan met PTSD
(Post-Traumatic Stress Disorder, PTSD is a disorder that develops in some people who have experienced a shocking, scary, or dangerous event)
Helaas veroorzaakt deze film meer hoofdpijn omdat de film is opgedeeld in een stuk voor het "incident", een stuk waar er gesproken wordt over het "incident" en het post apocalyptisch gedeelte, maar die drie verhaallijnen zijn dus met elkaar verweven en moet je goed opletten in welke je zit.
Dat alles leidt tot de ontknoping waarin goed wordt verbeeld wat PTSD met je zou kunnen doen. Voor een real life story google op SSgt Travis N. Twiggs
Wat mij niet helemaal duidelijk werd in de film was: Wat vond hij nou erger? Dat die vriend dood was of dat zijn vrouw met die vriend aan het videochatten was? (meer dan dat werd niet echt gesuggereerd).
Paar statistieken die na afloop getoond werden:
elke dag zijn er zo'n 200.000 dakloze veteranen
elke dag zijn er 20 veteranen die zelfmoord plegen
Voor degene die overwegen om het leger in te gaan...

starbright boy (moderator films)
-
- 21894 berichten
- 4750 stemmen

skinny_tie
-
- 1227 berichten
- 3648 stemmen
Volgens de bioscoopmanager waren er tot en met gisteren in totaal 3 kaarten verkocht. link.
De film draait vandaag voor de laatste dag en eventjes kijken hoor. Alleen te zien om 12:20, dat helpt vast niet.
Maar voor de voorstelling van vandaag zijn er inmiddels 43 kaarten verkocht.

Mister_D90
-
- 25 berichten
- 430 stemmen
Jammer dat je in het begin misleid word en totaal niet snapt waarom je dit te zien krijgt. Achteraf toch wel een hele bijzondere film!
Ik vond het eerst een 1 ster film maar achter toch wel 3,5 ster!
Mijn advies: Wait for it!

vranque
-
- 929 berichten
- 3819 stemmen
Prima hoor. Zeer bijzondere film.Doeltreffend mooi uitgevoerd. 3.5*

coumi
-
- 1433 berichten
- 11982 stemmen
Zeker een sympathieke poging om iets belangrijks onder de aandacht te krijgen maar voor mij werkte het niet. Het trucje met de voortdurende sprongen in de tijd gaat vrij vlug irriteren, en is vooral bedoeld om te camoufleren dat er weinig aan is als dit verhaal in de chronologische volgorde zou worden verteld. Erg warrig en langdradig en dat zal het politiek correct zijn om te zeggen dat je de laatste minuten, als er een aap uit de mouw komt, emotioneel geraakt word, maar bij mij werd, mede door de gekunstelde vertelwijze, de gevoelige snaar niet geraakt. LaBeouf kon me in de hoofdrol ook niet helemaal overtuigen. Was in zijn beginjaren een talentvolle acteur met een grote toekomst, maar de laatste jaren raakt zijn loopbaan in het slop. Ook in Man Down komt hij meer over als een zeur, dan iemand waarmee je gepast medelijden krijgt. Onderwerp had een betere film verdiend.

schumacher
-
- 4105 berichten
- 3823 stemmen
Kon er zeker nog mee door ze, een 1 is niet correct wat mij betreft.

SillyBilly23
-
- 183 berichten
- 358 stemmen
Blij dat ik deze heb gezien. Sterke acteurs, regie en verhaal. Aparte maar intrigerende vertelwijze die de kern van de zaak goed overbrengt. De overgangen zijn sterk en visueel mooi gedaan, vooral op het einde dat ook emotioneel wordt. Labeouf heeft geen gemakkelijke hoofdrol maar speelt buitengewoon en op intense wijze. Ik vond Kate Mara ook beter acteren dan anders, ben geen fan van haar maar ze houdt zich goed recht samen met het jongetje. De film is bij momenten zeer intiem geschoten en komt daardoor dicht op het vel.
Wat mij niet helemaal duidelijk werd in de film was: Wat vond hij nou erger? Dat die vriend dood was of dat zijn vrouw met die vriend aan het videochatten was? (meer dan dat werd niet echt gesuggereerd).
Schuld en gevoelens van verraad lopen in mekaar over, vergeet niet dat hij ook een vrouw en kind heeft doodgeschoten van ongeveer dezelfde leeftijd als zijn gezin (hoewel hij dit eerst niet wist maar achteraf wel ziet). Dit geeft tegenstrijdige en verwarrende (schuld)gevoelens waarmee hij niet kan omgaan. De affaire is dan niet het hoofdtrauma, maar de samenloop van omstandigheden brengen hem tot de staat waarin hij nu is: vol achterdocht en panisch om alles kwijt te raken (eerst zijn vriend, daarna vrouw en zoon).

Pazmaster
-
- 2721 berichten
- 5495 stemmen
Een prima film die zeker ondergewaardeerd wordt. Het verhaal is in het begin, waarin 3 tijdlijnen door elkaar heen lopen, misschien een beetje verwarrend maar uiteindelijk valt alles mooi op z'n plek. Het einde vond ik erg sterk en de cast speelt uitstekend. Ook het camerawerk vond ik er erg goed uitzien, er zitten heel wat prachtige shots in. Gewoon een goede film die wel een beter cijfer verdient.

joolstein
-
- 9930 berichten
- 8215 stemmen
De film is een oorlogsfilm, een familiedrama en een dystopische sf-film ineen en geen van alle overtuigd ook maar enigszins. Aan de hand van de hoofdrolspeler Shia LaBeouf, de getraumatiseerd Amerikaanse Marinier Gabriel, zien we heen en weer in de tijd (iets wat riskant is om te doen), fragmenten uit zijn leven. Zo zien we zijn leven als goede papa en echtgenoot van Kate Mara, zijn dienst in Afghanistan, een gesprek met zijn meerdere (Gary Oldman) en post-apocalyptische toekomst waarin hij zijn zoontje moet redden van duistere krachten. Dit alles onder het mom van PTSD. Een serieus probleem in de Verenigde Staten met al zijn oorlogen. Echter dit aan de kaak stellen via een film vol met clichés werkt ook niet. Opvolgend van standaard opleiding-scenes, een puppy, het niet weg willen naar Afghanistan praatje en als ze daar zijn een voorspelbare strijd en het even voorspelbare wie er sneuvelt, gevolgd door een twist die al lang duidelijk was, en uiteindelijk het tenenkrommende dramatische einde. Het camerawerk is degelijk maar nergens bijzonder. Meest positief was ik nog over het acteerwerk van LaBeouf, Mara en Oldman. Zij proberen nog enigszins goed werk af te leveren maar dat valt niet mee met een film die een groot thema wilt aansnijden en daar duidelijk in faalt!

mixmaster
-
- 1288 berichten
- 1215 stemmen
Shia LaBeouf laat hier in deze film zien dat hij een uitstekende acteur is, hij speelt een prima rol.
Een film die je aangrijpt, en goed laat zien hoe veteranen met PTSD kunnen zijn.

Leno
-
- 5897 berichten
- 4304 stemmen
De goede rol van LaBeouf ten spijt, deze film is een mislukkig. Het verhaal wil graag verrassen (door de opbouw en climax), maar is voornamelijk warrig en deprimerend. De film lijkt in eerste instantie als actiefilm door te willen gaan, maar wordt steeds meer een drama. Zowel letterlijk als figuurlijk.

Waku
-
- 5308 berichten
- 6380 stemmen
Film die na afloop behoorlijk binnenkomt en nadreunt.
Verhaal over een veteraan die door meerdere omstandigheden terecht komt in een diep trauma.
Hierdoor verward hij fictie met werkelijkheid wat leidt tot catastrofale gevolgen.
"Man Down" is sober, deprimerend maar aangrijpend.
Uitstekende acteer prestaties ( ook van het jochie, de zoon van de veteraan Gabriel) maar met name van Shia LaBeouf. De rustige soundtrack geeft dit oorlogsdrama een extra overtuigend dramatisch tintje.
4*

ikkegoemikke
-
- 3138 berichten
- 4565 stemmen
“So, anytime I want to say I love you, what am I going to say to you?
Man down.”
“Man down” is weeral zo’n vreselijk ondergewaardeerde film. Neen, het is geen post-apocalyptische SF film zoals er al zovelen zijn geweest de laatste jaren (zowel uitstekende als barslechte). En nee, het hoofdthema is ook niet hoe een marinier een tour in Afghanistan overleeft en terugkeert als een regelrechte oorlogsheld (zoals in “Billy Lynn’s Long Halftime Walk”). De gehele film is een samensmelting van drie verschillende tijdslijnen. Tijdslijnen die rond een welbepaald incident slingeren. Een incident die een dusdanige impact had op Gabriel Drummer (Shia LaBeouf) dat zijn visie over de werkelijkheid compleet veranderde. Het is pas bij de openbaring op het uiteinde dat de hele opzet duidelijk wordt. En om eerlijk te zijn was ik toch even van mijn melk. Zelfs zonder de vreselijke statistische gegevens die voor de aftiteling werd getoond. Om eerlijk te zijn was dit het enige waar ik me aan stoorde. In mijn ogen een onnodig kunstmatig trucje om het dramatische aspect te versterken.
Om eerlijk te zijn heb ik deze film altijd preventief voor me uitgeschoven vanwege de toch wel erge kritieken die er over circuleerden. Als je de citaten leest van digitale artikels, dan vergaat je de goesting om deze schijnbaar afschuwelijke film te kijken : “Man down” is “A Cliche-Ridden Mess”, “A meandering mystery”, “A disappointing hodgepodge of ideas and styles” en ook “A convoluted tangle of idiotic timelines”. En dat er bij de première in de U.K. slechts één toegangsticket werd verkocht (hier gelezen), komt deze film ook niet ten goede. Anderzijds laat dit ook zien hoe beïnvloedbaar de Engelsen zijn. Of zegt dit iets over de smaak van deze altijd tegendraads handelende eilandbewoners?
“Man down” is een atypische oorlogsfilm waarin de aangerichte psychologische ravage bij een militair, ten gevolge van een traumatische ervaring, centraal staat. Menig kijkers zullen waarschijnlijk knettergek worden van het heen en weer geflipper tussen de verschillende tijdslijnen. De eerste verhaallijn handelt over het familiale leven dat Gabriel leidde en de opleiding als marinier die hij op aanraden van zijn beste vriend Devin (Jai Courtney) aanvatte. Vervolgens is er de Afghaanse verhaallijn waar er telkens overgeschakeld wordt van het strijdtoneel en het “incident”, naar de therapeutische sessies met Kapitein Peyton (Gary Oldman). Tenslotte is er ook een blik in de toekomst waar de V.S. te lijden heeft gehad van een verwoestende oorlog en waar Gabriel samen met Devin de in puin liggende stad doorkruist op zoek naar Gabriel’s zoon Jonathan (Charlie Shotwell). Soms was het moeilijk te volgen. Achteraf bekeken moet ik dan wel toegeven dat het toch schitterend in elkaar is gestoken en dat de drie verhalen op een ingenieuze wijze verweven werden om gezamenlijk naar de verlossende ontknoping toe te groeien.
Voor de ongeduldige filmkijker zal dit een verschrikking zijn hoogstwaarschijnlijk. Het lijkt wel alsof er geruime tijd niets bijzonders gebeurd. Maar ’t is het waard om een klein tikkeltje geduld op te brengen. Ook al had ik een klein vermoeden over de uiteindelijke uitkomst, was het toch nog een verrassing. En niet alleen het achterliggend verhaal sprak me aan. Ook de degelijke acteerprestaties van respectievelijk Shia LaBeouf, Jai Courtney, Charlie Shotwell en Kate Mara kon ik wel appreciëren. Uiteraard zijn “The Deer Hunter”, "Coming Home" en “Jacob’s Ladder” superieure films als het over het onderwerp PTSS. Misschien zien de beelden er verward uit. Misschien was het een poging om de psyche van zo’n persoon te representeren. De oproep om zulke slachtoffers degelijke hulp te bieden, is gegrond. Hopelijk denkt men ook aan al die anderen die aan hetzelfde lijden door een ander soort traumatische ervaring.
3.5*

scorsese
-
- 12476 berichten
- 10597 stemmen
Uitstekende film over een soldaat die in een post-apocalyptische wereld op zoek is naar zijn zoontje. Doordat de verschillende tijdlijnen door elkaar gemonteerd zijn, blijft de film (ondanks het trage karakter) onderhoudend en vraag je je af waar het naartoe leidt. De ontknoping is dan ook sterk en plaatst het geheel in een heel ander licht. Shia LaBeouf zet zijn rol prima neer. Een nipte 4.0 sterren.

Troyhgv
-
- 2 berichten
- 3 stemmen
Erg jammer dat iedereen hier over ptss en ptst praat. Hierdoor had ik al vanaf de eerste seconde door wat er aan de hand was en dit heeft de hele film voor mij verpest. Ik vond het overigens een erg goede film!

IH88
-
- 9368 berichten
- 3150 stemmen
“Hold my hand. Hold my hand...”
Interessante film die de kijker lang op het verkeerde been zet. Aan de futuristische setting begon ik al snel te twijfelen, en regisseur Montiel zorgt ervoor dat uiteindelijk alle puzzelstukjes passen. Complimenten ook voor de cinematografie en de sfeervolle muziek. LaBeouf mag dan een beetje een rare snuiter zijn, hij laat hier andermaal zijn klasse zien als militair die van de oorlog terugkomt met zware PTSS.
Want daar gaat Man Down uiteindelijk over, wat oorlog en een traumatische gebeurtenis met de psyche van een mens kan doen. Catastrofale gevolgen heeft het, zo blijkt. Verwoestende en indrukkwekkende film die spijtig genoeg te veel onder de radar is gebleven en is afgekraakt door de critics.
Bekijk ook

American Honey
Drama / Roadmovie, 2016
250 reacties

Las Elegidas
Drama, 2015
14 reacties

First They Killed My Father
Drama / Historisch, 2017
30 reacties

Fences
Drama, 2016
81 reacties

Bleed for This
Biografie / Sport, 2016
23 reacties

100 Streets
Drama, 2016
11 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2025 MovieMeter B.V.