

Genre: Drama / Misdaad
Speelduur: 123 minuten
Alternatieve titel: We Are Young. We Are Strong.
Oorsprong:
Duitsland
Geregisseerd door: Burhan Qurbani
Met onder meer: Joel Basman, Jonas Nay en Saskia Rosendahl
IMDb beoordeling:
7,0 (2.318)
Gesproken taal: Duits
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Wir Sind Jung. Wir Sind Stark.
Rostock-Lichtenhagen, 24 augustus 1992. Lien is een Vietnamese vrouw die zich gevestigd heeft in Duitsland, maar ze weet nog niet dat ze tegen het einde van de dag zal moeten vechten voor haar leven. Stefan en zijn vrienden maken deel uit van de nachtelijke onrust in dezelfde stad. Jong, boos en zich overdag vervelend, kijken ze uit naar de nachtelijke rellen en confrontatie met de politie en buitenlanders. Niet in staat om te gaan met het verlies van een vriend, komt Stefan terecht in een cirkel van geweld.
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments

vranque
-
- 917 berichten
- 3644 stemmen
Indrukwekkend tijdsbeeld. Prachtig geschoten en deprimerend goed gecast.
4*

Raffael77
-
- 1891 berichten
- 0 stemmen
Zeer trage en taaie film die ook nog eens heel oppervlakkig is. De beelden zijn wel mooi maar de film kabbelt maar voort en nergens een sprankelende opleving gezien het onderwerp dat verfilmd is.

stinissen (crew films & series)
-
- 22064 berichten
- 64502 stemmen
Aparte film en erg deprimerend de film begint in zwart wit om het laatste half uur in kleur verder te gaan. Verder laat de film ook aardig zien hoe er werd om gegaan met buitenlanders vlak na de wending vooral in het Oost Duitsland gebied, en hoe de autoriteiten de andere kant opkeken... Na de film krijg je het gevoel dat de wereld is verloren en er geen greintje hoop meer is.

Movsin
-
- 7562 berichten
- 8025 stemmen
De beelden van agressief racistisch geweld zijn indringend en er zijn ook enkele scènes waarin de opvattingen van de revolterende jongeren sterk overkomen, maar in zijn geheel is de film te langzaam toegroeiend naar de climax en zitten er wat nevenverhaaltjes in die niet erg boeien. Trouwens de slotscènes in het brandend gebouw zijn redelijk onduidelijk en verward.
Enkele van die jongeren, zoals die Joel Basman, spelen wel erg overtuigend in de drang naar geweld.

Knisper
-
- 12992 berichten
- 1243 stemmen
Het onderwerp is interessant, maar qua drama en opbouw is er behoorlijk wat op de film aan te merken.

scorsese
-
- 11587 berichten
- 10072 stemmen
Aardige film over de rellen tegen migranten in een flat in het Duitse stadje Lichtenhagen. Zowel visueel als inhoudelijk heeft de film wel wat weg van La Haine (1995), maar die laatste is toch een stuk krachtiger. Verschillende verhaallijntjes die de problematiek vanuit verschillende perspectieven belichten, maar uiteindelijk blijft het toch te oppervlakkig voor meer dan 3.0 sterren.

MOTS
-
- 7 berichten
- 11 stemmen
Heftig thema maar behoorlijk traag. Hoofdrolspeler z'n kop stond me niet aan

BBarbie
-
- 12519 berichten
- 7516 stemmen
Film over de explosieve vreemdelingenhaat in een voormalig Oost-Duitse stad. Enerzijds zijn er de rebellerende jongeren, die zichzelf voortdurend lopen op te fokken. Anderzijds de weifelende politici die vanwege het vroegere optreden van de Stasi ten tijde van de DDR de boel op zijn beloop laten. Het meest weerzinwekkend is misschien nog wel het gedrag voor de talloze toeschouwers.
Eigenlijk zijn dit soort films niet geschikt voor mij. Ze roepen zoveel ergernis op dat ik er chagrijnig van word.

starbright boy (moderator films)
-
- 21185 berichten
- 4357 stemmen
Begin jaren '90 had je twee van dit soort gebeurtenissen die ik me goed kan herinnerenen, deze in Rostock en nog een Solingen, van de zelfvoldane ik ben woedend-actie vanuit Nederland. Dit is een poging een film over Rostock te maken.
Wir Sind Jung Wir Sind Stark doet het een en ander goed, vooral de lange trackings-shots en 360-shots die tijd nemen om de sfeer te proeven maken wel indruk.
Helaas gaat er ook heel veel mis. De film beslaat om te beginnen een totaal onlogische periode en had of in real time over de explosieve rellen moeten gaan of veel meer van de opbouw moeten tonen en niet ergens middenin die opbouw beginnen.
Ook wil de opbouw naar de rellen toe graag alle kanten laten zien, maar doet dat veelal nogal nietszeggend en oppervlakkig en vaak ook niet erg geloofwaardig. Na een van de sterkste stukjes (dat interview) wordt de film in kleur (wat was de toegevoegde waarde van het weinig stijlvolle gebruik van zwartwit eigenlijk?) en verwart de filmmaker. Zwijgende beelden met een irritant aanweige soundtrack met spanningsopbouw.
Dit had meteen veel betere regisseur en schrijver een Duits broertje van La Haine of Do The Right THing moeten zijn. Het is echter nog een stuk minder goed dan het ook al een beetje tegenvallende Dheepan.
Bekijk ook

Der Hauptmann
Historisch / Drama, 2017
111 reacties

Victoria
Drama / Misdaad, 2015
197 reacties

Oh Boy
Komedie / Drama, 2012
69 reacties

Lichter
Drama, 2003
11 reacties

Kriegerin
Drama, 2011
67 reacties

Als Hitler das Rosa Kaninchen Stahl
Familie / Drama, 2019
5 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.