• 15.754 nieuwsartikelen
  • 178.093 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.093 acteurs
  • 199.017 gebruikers
  • 9.372.591 stemmen
Avatar
 
banner banner

McCullin (2012)

Documentaire / Biografie | 91 minuten
3,66 48 stemmen

Genre: Documentaire / Biografie

Speelduur: 91 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: David Morris en Jacqui Morris

Met onder meer: en Don McCullin

IMDb beoordeling: 8,2 (2.341)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot McCullin

"Seeing and looking at what others cannot bear to see is what my life is all about"

Don McCullin heeft het allemaal gezien, de verschrikkingen van Tweede Wereldoorlog, Vietnam, Ierland en Libanon. De nu 77-jarige fotograaf, die niet graag een oorlogsfotograaf genoemd wordt, blikt terug op de historische gebeurtenissen die hij mocht vastleggen op de gevoelige plaat.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Don McCullin is één van de beroemdste fotografen van zijn generatie. Hij werd vooral bekend als fotograaf in oorlogsgebieden en leverde een belangrijke bijdrage aan het maatschappelijk debat rondom conflicten over de hele wereld. McCullin, die op zijn 77e bezig is om zijn omvangrijke archief te documenteren voor een volgende generatie, spreekt openhartig over wat hij heeft gezien, hoe hij probeerde gruwelen die hij zag te verwerken, maar ook over de langdurige psychologische effecten van zijn werk waardoor hij op den duur een 'oorlogsjunkie' werd.

Deze ontnuchterende documentaire, met prachtig gemaakte foto's van vaak onmenselijke gebeurtenissen en omstandigheden, maakt vooral duidelijk dat oorlog een rode draad is in de menselijke geschiedenis. McCullin geeft zelf aan dat er altijd wel ergens een oorlogsconflict was om te fotograferen. Tevens is dit een zinvolle geschiedenisles, die ook het licht schijnt op conflicten die we zijn vergeten. Maar McCullin biedt ons vooral een blik in de wereld van de fotojournalist en dat maakt dit voor fotografen en journalisten een niet te missen documentaire.