• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.167 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.052 gebruikers
  • 9.374.030 stemmen
Avatar
 
banner banner

Soldier (1998)

Actie / Sciencefiction | 98 minuten
2,68 490 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 98 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Paul W.S. Anderson

Met onder meer: Kurt Russell, Jason Scott Lee en Connie Nielsen

IMDb beoordeling: 6,1 (62.354)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Soldier

"The best soldier they ever created just became their worst nightmare."

In een futuristische samenleving worden mensen bij hun geboorte geselecteerd om soldaat te worden, om vervolgens tot onmenselijke moordmachines getraind te worden. Eén van de meest succesvolle en oudste soldaten moet de strijd aan met een nieuwe lading soldaten, waarna hij dood gewaand wordt. Zijn lichaam wordt achtergelaten op een afgelegen kolonie-planeet, waar hij andere aspecten van het leven leert te waarderen. Maar uiteindelijk zal hij de strijd met de nieuwe soldaten toch weer aan moeten gaan om zijn nieuwe thuis te verdedigen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Dragon

Dragon

  • 62559 berichten
  • 4509 stemmen

SF-verhaal met potentieel omgezet in een routineuze actiefilm. Doet erg aan Rambo denken door het “één tegen allen”-verhaaltje. Wel een knappe rol voor Russell als emotieloze soldaat die langzaam merkt dat het leven er ook anders kan uitzien. **1/2


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Het begin wist nog best te vermaken, met name de trainingen en dergelijke waren nog goed te doen. Daarna zakt de film behoorlijk in en begint behoorlijk saai en oninteressant te worden. Visueel is het niet echt denderend en de hele film zit propvol clichés, die inmiddels al te vaak in dit soort films voorbij zijn gekomen. Russell deed het niet slecht, maar zijn Snake Plissken was 100 maal beter.

2,5 sterren.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Best wel leuke film, Misschien niet helemaal super maar toch vermakelijk. Als ik me herinnner(2 jaar geleden gezien)

Maar toch een 2,5


avatar van DeCol

DeCol

  • 7009 berichten
  • 3022 stemmen

De actie was het enige wat goed was aan deze film. Matig geacteerd, special effects zijn helemaal niet vet en het verhaal is zo slap! Wat ik helemaal belachelijk vond was dat die superdoldaten wel heel makkelijk dood gingen, ze liepen telkens kinderlijk in de val.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Ik vind dit echt geen slechte film.

Dat Russel weinig zegt kan toch. Rambo had ook niet veel te melden in First Blood. Alleen op het einde gaat hij even flippen. Russel is een goed getrainde soldaat van weinig woorden. Ik vind dat niet raar of vervelend. Dat soort mensen heb je nou eenmaal.

Ja zo'n beetje alles hebben we al is eerder gezien in films. Stoor ik me ook niet aan. Het gaat bij dit soort films meer om het vermaak dan de originaliteit en ik heb me vermaakt.

Paul W.S. Anderson heeft gewoon last van de studiobazen. Die gast kan echt wel films maken, alleen wat ik zeg, door de studio wordt het vaak een net niet film zoals Alien vs Predator. Leuk, maar teveel gemiste kansen. Event Horizon. Goede film. Mortal Kombat. Erg amusant. Resident Evil. Leuk, maar ook weer teveel gemiste kansen. Waar was de Tyrant? Death Race is Subliem!

Veel van zijn films vind ik toch wel goed hoor.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7279 stemmen

Vermakelijk actiefilmpje met Rusell. Iets te veel clichématigheid om een echte topper te zijn, maar wel onderhoudend. Redelijk.


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Oei wat is Kurt Russell slecht.

Flauw filmpje verder, de 75 miljoen die voor deze film staat is me dan ook een groot raadsel. Ziet er niet uit, actie is blijven hangen in de jaren 80tig en alleen maar b-film acteurs. Dus daar kan ook niet de veel aan op zijn gegaan. Viel me ook nogal tegen dat de one-liners er haast niet waren, dat maakt Kurt Russell alleen maar erger. Met bloedserieus hoofd moet zijn personage een beetje gevoel terug krijgen, maar zijn hoofd blijft op de "ik moet constant schijten" mode de gehele film door.

1.5*


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Clichéééééé

Helaas té cliché om nog goed te zijn. De boze blik van Kurt, de setting, allemaal leuk en aardig maar niet voldoende.

Budget was best ruim lees ik hier, echter viel dat niet vaak genoeg terug te zien. Aardige momenten werden afgewisselt met oerlelijke momenten. Actie viel ook behoorlijk tegen, veel explosies maar gewoonweg weinig aan.

Pover verhaaltje die het meest voorspelbare pad volgt, niet verschrikkelijk, redelijk vlot, maar het had wel wat minder binnen de lijntjes mogen kleuren.


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3124 stemmen

Prima film weer van Anderson. Weer een hoop vermaak met een flinterdun verhaaltje.

Soldier weet een naargeestig toekomst beeld te creëren. Een wereld verscheurd door oorlogen. Hoewel je dat niet echt in de film krijgt te zien, is het wel duidelijk dat dit gebeurd is. Jongens worden gevormd tot emotieloze soldaten. En wat gebeurd er als iets verouderd, dan wordt het gewoon vervangen door iets beters. Precies zoals de consumptiemaatschappij met spullen omgaat. De film heeft even wat tijd nodig om wat op gang te komen. In het begin krijgen we echter wel wat mooie beelden van een vervallen afval planeet. Deze ziet er toch wel mooi vormgegeven uit, en draagt ook wel bij aan de sfeer. Die sfeer wordt je helaas wel wat uit getrokken door de wel erg slechte muziek. Deze werkte totaal niet om iets op te wekken in mij. Daarnaast krijgen wel nog wel een erg lange aaneenschakeling van actiescènes waarin one man army het tegen een legertje super soldaten opneemt. Dit zorgt voor erg veel vermaak. De sounddesign is erg gaaf gedaan, en neemt je helemaal mee in de actie.

Acteerwerk is niet echt goed, maar tenenkrommend is het nergens. Misschien allemaal erg cliché, maar wel erg vermakelijk.


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2535 stemmen

Nog een te pruimen actie/sci-fi film met Russel.

Het verhaal was vermakelijk genoeg. Het gaat over een supersoldaat (Russell) die op een planeet belandt waar de bevolking van rust en vrede houden. Zo leert die ze beter kennen en zit er ook verandering in voor hem, totdat ze aangevallen worden door een elite-eenheid. Zo zal Russell uiteindelijk z'n oude gewoontes, wat nog goed in hem zit gegrift, oppakken en z'n oud-collega's bestrijden om het planeet en alle bevolking te beschermen.

De personages zijn niet behoorlijk interessant, maar de bewoners wekken enigszins wat sympathie op. Alle overige soldaten zijn gewoon vervangbare moordmachines, enkel om hier te worden uitgeschakeld door Kurt ''Rambo'' Russell.

Zodra de elitesoldaten aankomen, begint alle hel. Nadat de supersoldaten de meeste zwakke verzet vernietigen, is het tijd voor Russell om ongestoord z'n furieuze gang te gaan door de soldaten één voor één te elimineren. Dit zorgt voor genoeg goed-onderhoude actiescènes. Het enige wat jammer is dat die zogenaamde supersoldaten zo makkelijk gedood konden worden. Dat allemaal door Russell natuurlijk, want alle overige inwoners hebben geen verstand over oorlogvoering en niet een dergelijke capiciteit. Maar de supersoldaten werden telkens iets té makkelijk in bepaalde vallen gelokt, alsof ze dat samen met Russell hebben afgesproken. Het had beter gekund.

De decors zien er nog prima uit, zo heb je genoeg locatie's die op het planeet aan bod komen. Evenals de pakken, wapens en voertuigen van de soldaten. Vol met details, die ook in orde zijn.

Ondanks alle cliché- en voorspelbaarheid was het toch nog een vermakelijke Anderson-film.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5495 berichten
  • 4194 stemmen

Deze film verdient een cultstatus.

Met een heerlijk eendimensionaal script, geen enkele nuance tussen goed en kwaad. Met een hoofdpersoon die de wereld verdeelt in vijanden en medesoldaten en verder iedereen voor de zekerheid maar met 'Sir' aanspreekt - maar wel op een heel logische manier contact krijgt met de lokale bevolking van de zelfkant waarin hij terecht komt.

Mooie beelden van de afvalplaneet, niks mis met de effecten - goed genoeg om niet te storen, en niet zo goed dat ze afleiden van het verhaal. Maar wel met een heleboel aardig bedachte en volgens mij ook behoorlijk originele details verwerkt in de achtergrond. De veiligheidslijnen opgehangen aan ouwe parkeermeters bijvoorbeeld.

Mooi gespeeld door Kurt Russel - ondanks dat het misschien zo lijkt dat daar weinig acteren voor nodig is, zie ik er toch ook maar heel weinig fouten in. Die emotieloze kop straalt wel degelijk van alles uit. En dat de man weinig tekst heeft, geeft dan weer net iets meer kracht aan de paar oneliners die hij dan wel mag zeggen.

En dat het verhaal dan wat voorspelbaar is, ach, dat hoort wel wat bij het genre natuurlijk.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4084 stemmen

Vervelende film waar de interessante omgevingen niet ten volle benut worden. Dat komt eigenlijk mede dankzij het stupide plot dat ongeloofwaardig is en vol toevalligheden zit. Dit kan je echt niet verkopen aan je publiek.

Het acteerwerk is ook dramatisch. Russell vond ik lang niet zo slecht in Thing of Escape from NY/LA, maar hier zet hij echt een waardeloos stoïcijnse rol neer. Die 10 zinnen die er deze film uit rolden waren ook niet al te hoogstand. Hoe die kolonie dan ook een "zachte" man van hem maken en ook nog is bevriend raken gaat er totaal niet in. Dat kleine jochie leek overigens wel een kopie van hem. Kwam geen woord uit...

Het was vooral het laatste half uur dan ook een fikse zit, die je geduld wel op de proef stelt.

De film heeft wel een leuke uitstraling, dat ondanks het goedkoop ogen wel zijn charmes heeft. Hetzelfde geldt voor de interieuren en de special effects.

1,5*


avatar van Gang_Star

Gang_Star

  • 6837 berichten
  • 3401 stemmen

Soldier begint niet al te sterk en komt langzaam op gang, maar vanaf het moment dat Todd op de vuilnisplaneet wordt achtergelaten, komt de vaart erin. De tweede helft voornamelijk zorgt uiteindelijk voor een leuke wegkijker, waarin er meer dan genoeg te genieten valt qua actiescene's. Hoewel Kurt Russell als Todd weinig tekst heeft, is het toch wel een aardige rol van hem.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6015 berichten
  • 2447 stemmen

Ik vermaak me over het algemeen meer dan uitstekend met de films van deze regisseur, maar deze Soldier vind ik toch één van zijn mindere. Kurt Russell is met zijn open blik een prima keuze voor de hoofdrol, wel opgepompt maar niet over- en kunstmatig gespierd à la Arnie, en zijn zwijgen is gelukkig "natuurlijk" en niet betekenisvol met de honde-ogen van Stallone. Daarnaast hebben we nog de oogverblindende Connie Nielsen met haar steeds perfecte kapsel en Gary Busey in een (enigszins) sympathieke rol, en op mijn oude DVD (zoëentje uit een halfkartonnen doosje) ziet het er allemaal goed uit, maar de plot is allemaal net te voorspelbaar en simplistisch (met Todds tranen als dieptepunt), en de FX (de Argentijnse manen, de ruimteschepen) zijn matig tot slecht. De getroebleerde produktiegeschiedenis waarover ik op de IMDb-trivia-pagina lees verklaart veel, maar als ik het uiteindelijke produkt beoordeel kom ik toch niet verder dan 3*. En wie zag ik er niet aankomen dat die aardige Sean Pertwee het loodje moest leggen opdat Connie Kurt zou kunnen ontdooien?