• 16.113 nieuwsartikelen
  • 179.446 films
  • 12.318 series
  • 34.175 seizoenen
  • 650.261 acteurs
  • 199.421 gebruikers
  • 9.402.406 stemmen
Avatar
 
banner banner

Sharky's Machine (1981)

Misdaad / Actie | 122 minuten
3,10 65 stemmen

Genre: Misdaad / Actie

Speelduur: 122 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Burt Reynolds

Met onder meer: Burt Reynolds, Vittorio Gassman en Brian Keith

IMDb beoordeling: 6,3 (7.292)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 29 juli 1982

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Sharky's Machine

"If you mess with a cop like Sharky, you better be very tough . . . or very beautiful."

Wanneer Tom Sharky (Burt Reynolds) als undercoveragent bij de narcoticabrigade een dealer in een overvolle bus neerschiet, wordt hij overgeplaatst naar afdeling zeden. Duidelijk getergd door deze demotie begint hij met tegenzin aan een ogenschijnlijk saaie klus om de dure prostituee 'Dominoe' te schaduwen. Dominoe (Rachel Ward) blijkt een affaire te hebben met een politicus die zich hierdoor laat chanteren. Sharky stelt een team samen van uitgerangeerde zedenagenten en met zijn 'machine' komt hij in het zicht van de grote maffiabaas Victor (Vittorio Gassman). Eén voor één worden getuigen en collega's vermoord en duidelijk wordt dat er een mol bij de politie zit.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van 606

606

  • 23882 berichten
  • 12287 stemmen

Erg vermakelijke film met een goeie Burt.

Leuke en mooie actie en rest van de cast is ook goed.

3,5 ster


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 10018 berichten
  • 4682 stemmen

Goed, dan uiteindelijk toch gezien maar de dvd is onvindbaar, wat heel bizar is want dit is één van Reynolds bekendere films. Dan maar een versie gepindakaasd... duidelijk een dvd-rip maar met een aspect ratio 4:3. Niet de meest kwaliteitsvolle weergave.

Ik vond Sharky's Machine een redelijke slordige film, waarin auto's ontploffen door één kogelinslag, waar Sharky en zijn crew op de plaats van de misdaad komen een minuut nadat de misdaad gepleegd is. Ook de hele romantische santeboetiek met Dominoe kon me niet warm krijgen... want nadat Sharky zijn slag binnenhaalt en haar met een smile tot achter zijn oren op bed mag leggen, is het gedaan met Dominoe en ze komt niet meer terug (ze leefden lang en gelukkig?). Het is een film vol slordigheden. Nochtans zijn er ook lichtpunten : de titelsong "Street Life" en de openingsscène zetten onmiddellijk de toon maar na een uur inertie gaat de film pas in het laatste half uur opnieuw helemaal goed. Ook de humor kwam vaak leuk om de hoek kijken. O, en Reynolds snor blijft cool!


avatar van Leno

Leno

  • 5921 berichten
  • 4415 stemmen

Leuke, noir achtige actiefilm met een goede hoofdrol van Reynolds en een leuke bijrol van Durning (en een leuke baddie zoals we dat eigenlijk nooit meer zien). De actie is soms hard; de toon is wat betreft is wel serieus, al zit er ook de nodige humor in de vaak leuke dialogen. De romance die ontstaat slaat nergens op en levert enkele bijna tenenkrommende scenes op.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13247 berichten
  • 11135 stemmen

Redelijke film waarin een agent een demotie krijgt en moet gaan werken bij de afdeling zeden. De film begint zeker goed en heeft ook de juiste toon voor een politie-actie-thriller als deze. Aardige actie-scenes en ook wel leuke personages met hier en daar een leuke one-line. Echter zakt het tijdens het tweede gedeelte wat in, voornamelijk omdat het ook net wat te lang doorgaat.