• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.481 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.798 acteurs
  • 199.138 gebruikers
  • 9.379.506 stemmen
Avatar
 
banner banner

Lone Survivor (2013)

Actie / Oorlog | 121 minuten
3,63 1.841 stemmen

Genre: Actie / Oorlog

Speelduur: 121 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Peter Berg

Met onder meer: Mark Wahlberg, Taylor Kitsch en Emile Hirsch

IMDb beoordeling: 7,5 (321.867)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 20 februari 2014

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Lone Survivor

"Based on true acts of courage"

De film is gebaseerd op de waargebeurde missie "Operation Red Wings", die op 28 juni 2005 werd uitgevoerd door Navy Seal Team 10. Het doel van het team is om Taliban-leider Ahmad Shah te doden. De missie komt echter al snel in het gedrang als het team nabij het Hindu Kush gebergte in een hinderlaag van de Taliban loopt. Marcus Luttrell (Mark Wahlberg) moet alles op alles zetten om deze nachtmerrie te overleven.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Petty Officer First Class Marcus Luttrell

Lieutenant Michael "Mike" Murphy

Petty Officer Second Class Danny Dietz

Petty Officer Second Class Matthew "Axe" Axelson

Lieutenant Commander Erik Kristensen

Mohammad Gulab

Petty Officer Second Class Shane Patton

Communication SEAL

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van sandero16

sandero16

  • 81 berichten
  • 391 stemmen

Top film .

Soms een beetje vage reacties van de soldaten, maar toch veel beter dan een gemiddelde actie film .

Mooi verhaal, en top acteurs.

Aanrader.


avatar van njirem

njirem

  • 107 berichten
  • 140 stemmen

Tactisch is het gewoon waardeloos om op dergelijk en onbekend terrein de confrontatie aan te gaan, zeker als je maar met 4 man bent.

Heb je de film wel gezien?

Overduidelijk was het zo dat de taliban hun allang in het verzier hafden en de enige optie tot overleven was nog om in een defensief-offensieve houding te proberen terug te trekken.

Als ze passief in dekking waren gebleven had de taliban hun zoiezo overlopen.


avatar van Antonev

Antonev

  • 1804 berichten
  • 1186 stemmen

njirem schreef:
(quote)


Heb je de film wel gezien?

Overduidelijk was het zo dat de taliban hun allang in het verzier hafden en de enige optie tot overleven was nog om in een defensief-offensieve houding te proberen terug te trekken.

Als ze passief in dekking waren gebleven had de taliban hun zoiezo overlopen.


Maar natuurlijk heb ik hem gezien, anders zou ik hem niet beoordelen toch?

Op het moment dat ze die hele rij Taliban strijders op die hoge rots zien staan, weten ze al dat ze zwaar outnumbered zijn. Voor mijn gevoel hadden ze op dat moment nog tijd om voor de aftocht te kiezen. Volgens mij hadden ze gewoon beter kunnen proberen om ongemerkt weg te komen. Op het moment dat ze kiezen voor contact, verraden ze hun precieze locatie en komt de hele bende strijders exact hun kant op.


avatar van njirem

njirem

  • 107 berichten
  • 140 stemmen

Antonev schreef:
(quote)


Maar natuurlijk heb ik hem gezien, anders zou ik hem niet beoordelen toch?

Op het moment dat ze die hele rij Taliban strijders op die hoge rots zien staan, weten ze al dat ze zwaar outnumbered zijn. Voor mijn gevoel hadden ze op dat moment nog tijd om voor de aftocht te kiezen. Volgens mij hadden ze gewoon beter kunnen proberen om ongemerkt weg te komen. Op het moment dat ze kiezen voor contact, verraden ze hun precieze locatie en komt de hele bende strijders exact hun kant op.



Op het moment dat de talibanstrijders op de berghelling gespot werden waren er ook al strijders dichtbij tussen de bomen, in schootsveld.

Het eerste schot van de amerikanen werd afgevuurd op een strijder die hun ook al in het vizier had en op het punt stond te gaan schieten.

Je bevind je op vijandig en onbekend terrein, een berghelling, met een tegenstander die veel makkelijker tussen de rotsen manoeuvreert dan jij (de beelden van het om hulp roepende ontdekte jongetje laat dat mooi zien)

Wanneer je op zo'n moment besluit om terug te trekken betekend dat 1) rennen en zowiezo gezien worden, kansloos zijn in het vuurgevecht omdat je geen beschutting en focus/goedzicht op de vijand hebt, terwijl de vijand op je neer kijkt 2) langzamer en tactisch terug trekken, bij zo'n overmacht heeft alleen bliksemsnelle extractie zin omdat de tegenstander in meerderheid is, en je achterwaarts naar beneden moet, op dat moment hadden ze geen keuze meer, dat er geschoten zou gaan worden stond al vast.

Ze maakten de beste keuze wmb, net wat dichter bij dan dat de vijand verwacht in een betrekkelijk gemakkelijke en beschutte gevechtshouding zoveel mogenlijk tegenstanders uitschakelen en stap voor stap neutraliseren/terug trekken.


avatar van Rodger

Rodger

  • 1809 berichten
  • 1772 stemmen

Prachtige film.. Van begin tot einde een sublieme spanning..

4.0


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

In hoeverre deze oorlogsfilm zich onderscheidt van andere, valt over te twisten. Lone Survivor volgt een bekend patroon van eerst wat scenes op de thuisbasis in Afghanistan en vervolgens het op missie gaan. Uiteraard brallen de mariniers er weer es op los. Gaat dat in het echt nou ook zo altijd? Maar de sfeer draait om als blijkt dat die missie falikant mislukt. De filmtitel verklapt het (helaas) al: één uit die groep overleeft een hinderlaag van Talibanstrijders en aan hem de heroïsche taak om het te redden.

Dat deze film een waargebeurd verhaal vertelt, mag geen excuus zijn voor zo'n cliché verhaallijn, dat iedereen kan dromen. Maar vooruit, het is echter een goed uitgevoerde oorlogsfilm met spannende actie die sterk in beeld is gebracht. Op bepaalde manieren wat patriottisch, maar er is ook genoeg ruimte om kritiek er uit te halen op hoe het Amerikaanse leger te werk gaat.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10047 berichten
  • 6182 stemmen

Na Fury weer een goede oorlogsfilm gezien en zeggen dat de film al een tijdje op de plank lag. Nu dan toch gezien en moet zeggen dat Lone Survivor de missie "Operation Red Wings" prachtig weergeeft qua beelden en acties. De landschappen, de luchtbeelden zien er schitterend uit en de hinderlaag wordt op een duidelijke manier weergegeven. De actiescènes zien er overzichtelijk en prima uit. Goeie film! 8/10


avatar van Moekster

Moekster

  • 22 berichten
  • 486 stemmen

Beste oorlogsfilm van de afgelopen jaren. Was meeslepend van begin tot eind. Het argument dat deze film te 'Amerikaans' zou zijn is waardeloos. Het is juist on-Amerikaans om ook uitgebreid het verhaal van de goedwillende bevolking te laten zien. Hulde!


avatar van sofripa

sofripa

  • 1516 berichten
  • 1143 stemmen

Moekster schreef:

Beste oorlogsfilm van de afgelopen jaren. Was meeslepend van begin tot eind. Het argument dat deze film te 'Amerikaans' zou zijn is waardeloos. Het is juist on-Amerikaans om ook uitgebreid het verhaal van de goedwillende bevolking te laten zien. Hulde!

Helemaal me bovenstaande eens. Zwaar in your face. Daverende schietpartij in de bergen. Man, ik voelde gewoon met die soldaten mee. Das knap als je dat met een film kan bereiken. En een 'mooi' eind! Dikke 4 sterren.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8433 stemmen

Voor de liefhebbers van oorlogsmissies.

De sterke gevechtsscenes vormen de hoofdbrok en meteen ook het filmisch hoogtepunt van deze film.

Overigens klassieke opbouw, de trainingskampen met de keiharde opleiding en de kennismaking (behoorlijk verwarrend trouwens) met de bijzonderste personages, gevolgd door heel wat actie.

Peter Berg bewees reeds met "The Kingdom" thuis te zijn in deze materie.

Ook voor de filmindustrie blijft oorlog een dankbaar gebeuren....


avatar van sean-penn

sean-penn

  • 159 berichten
  • 110 stemmen

Film is gebaseerd op het boek " Lone Survivor " geschreven door Patrick Robinson en Marcus Luttrell. Onderwerp is de operatie Red Wings in Afghanistan die faliekant misloopt.

Als een boek of film zijn informatie baseert op één bron, in dit geval de enige overlevende Luttrell, dan gaan er bij mij alarmbellen rinkelen. Hoe integer de motieven ook zijn, volledig waarheidsgetrouw kan niet. Voor dat heb je meerdere bronnen nodig, liefst van beide partijen. Dat gezegd hebbende is er weinig twijfel dat wat Luttrell heeft meegemaakt zijn versie is van de gebeurtenissen in Afghanistan en moeten we het dan ook als zodanig beoordelen. Zou je denken maar dat ga ik niet doen.

De vier Frogmen belanden in een hachelijke situatie. Omringd door horde Taliban strijders moeten ze een weg zoeken naar veiligheid. Peter Berg geeft een fraai beeld van de intense strijd die gaande is. Hoe hard of getraind de Navy Seals ook zijn, uiteindelijk is elk menselijk lichaam kwetsbaar en fragiel.

Het is heroïscher om tegen een overmacht te staan dat bewijst Leonidas met z'n Spartans ons wel. Vanuit een verhaaltechnisch oogpunt is het begrijpelijk, het meeleven en sympathie voor de vier personages groeit met de minuut. Het wij tegen zij zorgt tevens dat we makkelijker kunnen identificeren met de hoofdrolspelers en gemakshalve de film beter gaan vinden. Plausibele reden zo op het eerste gezicht maar persoonlijk vind ik het allemaal voor de hand liggend en clichématig. Tegengeluiden spreken niet over hordes maar een handvol Taliban strijders.

Based on a true story, zo begint de film. Laat het dan zien, zonder opsmuk, zonder franje en zeker geen vals sentiment. Na enig onderzoek zijn er toch wezenlijke verschillen tussen het boek/film en hoe het echt is gebeurd tijdens Operation Red Wings. Jammer is de eerste gedachte. Vooral het einde is een afknapper als je realiseert dat het zo niet heeft plaatsgevonden. Als regisseur moet je toch afvragen of het verhaal dat je wil vertellen dan nog volledig op waarheid berust. Partly based on a true story is een betere omschrijving voor mijn gevoel.

Mocht het je allemaal niet interesseren of het de volledige waarheid is of niet dan is het opzich geen slechte film. Persoonlijk zet ik vraagtekens bij dit project.


avatar van louisvf

louisvf

  • 1462 berichten
  • 2523 stemmen

Cinematografisch ok

Niks nieuws

2.5


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Vrij doorsnee verhaal, opgehemeld als "waargebeurd" met een heldhaftig eerbetoon aan de echte soldaten en het leger. Het meest geslaagde moment was op de heuvel tussen de bomen, daar kon je de spanning goed aanvoelen. Wat daarna volgt is een vrij standaard actie/oorlogsfilm waarbij de hoofdrolspelers uiteraard veel meer kogels aankunnen dan hun tegenstanders. Ook hoe de hoofdrolspelers met gemak een val over rotsen overleven waarbij ze hun rug en hoofd meermalen op de rotsen breken was zacht uitgedrukt overdone. Verder ontbreken de standaard clichés niet, een moreel gesprek die de dappere ethiek van de soldaten toont, en uiteraard een kindje die de held van het verhaal omarmt (zonder reden uiteraard maar dat doet er ook niet toe, zolang de held maar door een kindje wordt omarmd).

Dat soort dingen halen de film onderuit, ik had graag gezien dat het wat minder heldhaftig en wat meer realistisch was geweest.

2*


Hoe zit het eigenlijk met de Nederlandse dvd/blu ray release van deze film? Nergens vind ik aankondigingen, alleen maar voor de dvd/blu ray release in het buitenland. Weet iemand misschien wanneer deze film in Nederland uitkomt?


avatar van HALVE TAMME.

HALVE TAMME. (moderator series)

  • 13471 berichten
  • 1308 stemmen

FilmMuziekFanaat schreef:

Weet iemand misschien wanneer deze film in Nederland uitkomt?

Daar is nog helemaal niks over bekend, overal waar ik gezocht heb (NL pagina's) staat de vermelding:

Nog niet aangekondigd.


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

Veel te Amerikaans, veel te voorspelbaar. Plak er het labeltje "based on a true story" op en de lovende recensies vliegen je om de oren.

Eerlijk is eerlijk, het begin is prima en het moment waarop je door verschillende scopes de omgeving verkent nagelbijtend spannend. Zodra de Afghanen echter beginnen te schieten, is het leuk geweest.

Alles volgt elkaar op in een moordend tempo waarin de ontwikkeling geen seconde wijkt van de gemiddelde spanningsboog in een gemiddelde oorlogsfilm. De eendimensionale Afghanen, de patriottistische soldaten.. allemaal been here, done that.

Saai is het niet en nog een kleine onvoldoende vanwege het eerste uur.


avatar van De wind

De wind

  • 209 berichten
  • 213 stemmen

Lekkere film, onderhoudend, pro-Amerikaans, soms wat onrealistisch maar zeer goed in zijn soort.


avatar van bass-9

bass-9

  • 84 berichten
  • 979 stemmen

Weet iemand wanneer deze film in Nederland uitkomt?

Of zit dit er überhaupt niet meer in?


avatar van D-pulse

D-pulse

  • 147 berichten
  • 344 stemmen

Spannende, goed uitgevoerde oorlogsfilm. Uiteraard is het nogal pro Amerikaans maar dat weet je als je er aan begint. Het teamwerk van de vier militairen is intrigerend en als kijker leef je mee met de uitzichtloze situatie. De vier vechten tot het einde door totdat er hulp uit onverwachte hoek komt. Visueel en vooral qua audio is de film prima verzorgd en draagt het bij aan de vaak levensechte gevechten. Kortom, stel je in op een (erg) pro Amerikaans verhaal en vergeet niet te genieten van een spannend verhaal over vier navy Seals in een erg moeilijke situatie.


avatar van Overijssel

Overijssel

  • 3 berichten
  • 2 stemmen

heb nog zoveel bomen in Afganistan gezien,onrealistische locatie voor deze film. Voor de rest goed geacteerd maar een oorlogsfilm van Hollywood makelij staat borg voor de superioriteit van de VS


avatar van Argyle

Argyle

  • 84 berichten
  • 75 stemmen

Een van de beste oorlog films die er bestaat. Keiharde gasten die tot het uiterste getraind worden. Erg realistisch. Deze soldaten blijven opstaan en geven niet op. Speelt in een mooi gebied af. De muziek is erg mooi en past goed bij de film. Extreem zielige film. Leef mee met deze mensen!

Dikke 5.0


avatar van Fryce

Fryce

  • 1099 berichten
  • 2337 stemmen

Mooie film.


avatar van dvdfreak123

dvdfreak123

  • 1126 berichten
  • 1700 stemmen

Van genoten van deze lone survivor. Boordenvol actie,drama. Boeit van begin tot einde was echt sommige momenten aan het scherm gekluisterd. Natuurlijke worden Amerikanen weer een beetje opgewaardeerd. Maar zeker en vast prima oorlogsfilm. Aanrader!!! 8/10


avatar van mikey

mikey

  • 28993 berichten
  • 5142 stemmen

Verheerlijking van oorlog. The kick of WAR! Maar wel goed gedaan. Het geweld was maagomkerend en er zit erg veel gore in. Het richt en schietwerk kwam weliswaar uit de bekende videospelletjes. Maar goed, de film delivers.


avatar van IH88

IH88

  • 9734 berichten
  • 3186 stemmen

Heerlijke oorlogsfilm. De spanning wordt goed opgebouwd en de actiescènes zijn fantastisch. De vier acteurs leveren goed werk af en weten je in korte tijd met de personages mee te laten leven.

Het is ook wel eens interessant om in een oorlogsfilm niet alleen maar zwart/wit - goed vs. kwaad karakters te hebben maar ook andere personages. De lokale Pashtun bewoners leven bij hun eigen wetten waarbij ze een eenling beschermen tegen zijn agressors. Een echte aanrader voor wie van goede oorlogsfilms houdt.


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3127 stemmen

Patriotistisch? Heel erg. Maar die Amerikanen kunnen toch behoorlijk goede oorlog films als dit maken in coöperatie met het leger om zo alle snufjes tot beschikking te krijgen.

Nog nooit een film als dit over de Navy SEALS zoals dit gezien. Het feit dat dit gebaseerd is op een waargebeurd verhaal maakt de impact van deze film zoveel groter, zelfs na een tweede keer.

Qua verhaal is het niets meer dan een groep mannen die ook nog eens beste vrienden zijn die op een missie gestuurd worden waarin alles wat mis kan gaan, ook echt mis gaat. De setting in de bergen is ook iets heel anders dan we normaal zien in dit soort films.

Het verhaal begint rustig met wat expositie en een redelijk rustige vertelling. Zodra de eerste kogel is afgevuurd, breekt de hel los. De film raast zo in een keer door naar het einde in wat als het ware een grote actie scene is. Wat de mannen moesten doorstaan om aan de voet van de berg te geraken gaat door merg en been. Zeker de drops zijn erg pijnlijk om aan te zien. Dit levert toch een paar fantastische actie scenes op. Maar ook met de rest van de actie zit het meer dan goed.

Verder is het film technisch allemaal perfect. Vooral de soundtrack is meesterlijk. Je voelt de kogels bijna om je oren vliegen.

Geweldige actie film die mij heel erg heeft verrast.


avatar van misterfool

misterfool

  • 339 berichten
  • 730 stemmen

Begint heel Amerikaans en kazig, maar na een klein half uurtje is het toch echt genieten geblazen. Het vuurgevecht in het bos is echt subliem in beeld gebracht(or dare I say "subliem geschoten" ). Erg fijn vind ik dat het camerawerk vrij rustig is gehouden: maakt de impact van deze scene alleen maar groter. Ook vind ik het erg prettig dat, door de eindscenes in het dorpje, de film niet alle Afghanen als slechteriken afschildert. Maakt de boodschap toch net wat subtieler. Het is passend en respectvol dat de foto's van de betrokkenen nog even getoond werden.


avatar van filmkul

filmkul

  • 2484 berichten
  • 2255 stemmen

Iemand een idee of deze ooit in Nederland nog uitkomt op blu-ray?


avatar van SillyBilly23

SillyBilly23

  • 183 berichten
  • 358 stemmen

Nu vind ik echt dat dat precies Brad Pitt is op die poster ipv Wahlberg... Soit Ik vond deze heel goed, heb continu op het puntje van mijn stoel gezeten. Na afloop ook even laten bezinken want de actiescènes zijn letterlijk adembenemend. Ook de manier waarop de acteurs zich inleven, verdient een pluim. Ben Foster sprong eruit voor mij als Matt.


avatar van LOTR-lover

LOTR-lover

  • 937 berichten
  • 908 stemmen

SillyBilly23 schreef:
Nu vind ik echt dat dat precies Brad Pitt is op die poster ipv Wahlberg...

Haha, ik vond 'm op Tom Hanks lijken! ?

Lone Survivor is geen vernieuwende film of heel verrassend. Echter doet dat niets af aan de kwaliteit. Het verhaal is spannend en aangrijpend, met name omdat je bij de aftiteling goed beseft dat dit om echte mensen gaat. Ook is het mooi om te zien dat de hulpvaardigheid van het volk in Afghanistan ook belicht word, en de achterliggende reden hiervan. Ook al vond ik niet alles wat er gebeurde even logisch en vond ik ook sommige scènes net iets te lang duren, toch vind ik dit een prima hedendaagse oorlogsfilm.

3,5*
7/10 (IMDB)