• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.213 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.064 gebruikers
  • 9.374.990 stemmen
Avatar
 
banner banner

Aus dem Leben der Marionetten (1980)

Drama | 104 minuten
3,14 44 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 104 minuten

Alternatieve titels: From the Life of the Marionettes / Uit het Leven van Marionetten / Ur Marionetternas Liv

Oorsprong: West-Duitsland / Zweden

Geregisseerd door: Ingmar Bergman

Met onder meer: Robert Atzorn, Christine Buchegger en Rita Russek

IMDb beoordeling: 7,2 (5.147)

Gesproken taal: Duits

Releasedatum: 30 oktober 1980

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Aus dem Leben der Marionetten

"The Woman He's About to Touch is a Dream. The Murder He's About to Commit is Not."

Het verhaal van Katarina en Peter Egermann, een ruziend en kinderloos stel. Peter pleegt een brute misdaad in de eerste scene. Wat heeft hem tot die ongelofelijk brute en ogenschijnlijk irrationele daad gebracht? In een niet-chronologische weergave duikt Bergman met flashbacks in de psyche van een gefrustreerde man.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Peter Egerman

Katarina Egerman

Mogensjensen

Katharina Krafft

Cordelia Egerman

Tim Mandelbaum

Arthur Brenner

Untersuchungsrichter

Frau Anders

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Zeer teleurstellende Bergman. Dit mist eigenlijk alles wat de betere Bergmans hebben. Het belangrijkste gemis is karakterontwikkeling en credabele dialoog. Het kon me weinig boeien wat er werd gezegd en als de karakters me niets doen helpt dat ook niet echt mee. Laatste 20 min zijn wel ok maar dan is het einde weer magertjes. Bergman had een moeilijke periode in zijn leven en dat heeft zijn creativiteit geen goed gedaan. 2,5*


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7270 stemmen

1980 was een tijd van nihilisme en doemdenken. En dit is een Bergman-film die duidelijk uit die tijd komt.

Mede door het feit dat de film Duitstalig is lijkt het soms wel meer Fassbinder dan Bergman.

Maar de film werkt. Is misschien lichtelijk pretentieus (bij mij trouwens een aanbeveling), maar vervelend? Nee hoor zeker niet. Bovendien fantastisch geacteerd en ook schitterende beelden. De droomscenes deden me een beetje denken aan de naakt-foto's van John Lennon en Yoko Ono.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12696 berichten
  • 5830 stemmen

Wat een gezever hier zeg. En die passage uit zijn biografie heeft helemaal niets met deze film te maken. Bovendien hoeft een zware periode in zijn leven artistiek gezien helemaal niet te betekenen dat het minder ging, juist niet bij iemand als Bergman. Hij zat verder helemaal niet in een mindere periode. Vlak hiervoor maakte hij Herfstsonate, die bekend staat als een van zijn betere films en vlak hierna Fanny och Alexander wat volgens sommigen zijn beste is. Ook snap ik met de beste wil niet hoe dutchtuga karakterontwikkeling kan missen. De film is weinig anders dan karakterontwikkeling. De hoofdpersoon begaat een gruwelijke daad en vervolgens gaan we meer dan 1,5 uur na hoe het karakter zich ontwikkelde de weken voor en na die daad. Er wordt volledig ontleed hoe e.e.a. mogelijkerwijs tot stand is gekomen en we duiken, zoals de synopsis hierboven aangeeft, in de psyche van de man en ontleden we zijn karakter en de invloeden van de omgeving. Ik denk dat je qua karakterontwikkeling in film nauwelijks een stap verder kan gaan. Zelf vond ik het ook nog eens erg geslaagd.

Het sterke begin en eind vond ik met name Bergman in optima forma. Alles daartussen is ook goed, juist door de sterk uitgewerkte karakters. Ik moest denken aan het latere werk van Haneke, L'Argent van Bresson en misschien ook wel Fassbinder. Misschien als geheel niet zo sterk als zijn beste werk, maar het scheelt niet veel. 4 sterren.


avatar van Basto

Basto

  • 11941 berichten
  • 7407 stemmen

Bergman #12 – Aus dem Leben der Marionetten

Ik vond dit wel een gave film. In de opening vermoordt een man een prostituee (de schokkende details laat ik hier achterwege) en in een aantal fragmenten van voor en na de moord wordt onderzocht wat de dader dreef.

De film deed mij, vanwege de zware toon, de Duitse taal en de fragmentarische structuur, denken aan het werk van Haneke (71 Fragments).

Het is een soort deconstructie van een Duitse crime en wist mij wel te intrigeren. Ook op visueel vlak weet Bergman er een fijne collage van te maken.

Deprimerend, afstandelijk en gortdroog.

Kleine 4*