Genre: Horror / Mystery
Speelduur: 110 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Canada
Geregisseerd door: Scott Derrickson
Met onder meer: Ethan Hawke, Juliet Rylance en Fred Thompson
IMDb beoordeling:
6,8 (313.174)
Gesproken taal: Engels, Portugees en Frans
Releasedatum: 15 november 2012
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Sinister
"Once you see him, nothing can save you."
Ellison (Ethan Hawke), een schrijver van misdaadromans die gebaseerd zijn op waargebeurde politiezaken, heeft moeite om een nieuw verhaal te vinden. Hij verhuist met zijn gezin naar een huis waar een gehele familie is uitgemoord. Wanneer ze in het huis een doos met videobanden vinden waar nog meer moorden op staan, leidt dit zijn onderzoek naar een bovennatuurlijke entiteit.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,8 / 313174)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Sinister (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 7,99 / huur € 2,99
- Kijk op Canal Digitaal
Social Media
Acteurs en actrices
Ellison Oswalt
Tracy Oswalt
Professor Jonas
Deputy
Sheriff
Ashley Oswalt
Trevor Oswalt
Stephanie Stevenson
Christopher Miller
BBQ Son / Killer
Reviews & comments
Daan258
-
- 3688 berichten
- 2489 stemmen
Heb de film na een jaar weer een keer opgezet en ik moet zeggen dat ie dit keer mij beter beviel als de vorige.
Ga hem toch verhogen met een hele kleine 0,5*
3,5*
UltraMovieKiller
-
- 106 berichten
- 1757 stemmen
Prima horror film. Zeer sterke rol van Ethan Hawke, hij kan een film als deze prima dragen.
De film is zoals uit andere reacties al blijkt niet een hele enge film met veel schrikmomenten maar juist een film met veel sfeer en eentje die de kijker in de film zuigt (zoals ik in een andere reactie al las met de focus op de achtergrond in sommige beelden).
Mocht je op zoek zijn naar veel schrikmomenten en een vlotte opbouw kun je deze film aan je voorbij laten gaan maar ik zelf als groot liefhebber van het horrorgenre hou van verschillende soorten horrorfilms en heb me prima vermaakt met Sinister.
Mooi detail vond ik hoeveel moeite de hoofdrolspeler had met het zien van de lugubere beelden en dat hij daardoor ook steeds meer whiskey ging drinken vond ik een mooi uitgewerkt detail.
edje555
-
- 189 berichten
- 0 stemmen
De soundtrack maakte deze film compleet !
Underkoffer
-
- 17 berichten
- 60 stemmen
Deze zojuist gezien en heb er dubbele gevoelens bij. Enerzijds vond ik het verhaal verfrissend. Net even anders dan de doorsnee spookhuis films. De opbouw ivm de sounds waren geniaal; ik kreeg er zegmaar wel koude kippenvel van :-P anderzijds vond ik het einde afgeraffeld de geschminkte kinderen en die rare demon vond ik lachwekkend en totaal niet eng. Helemaal die eindstand waarin hij zijn kop nog even laat zien was voor mij echt een dealbreaker pffff. Het heeft nog het meeste weg van die clown uit Saw
Dus, een dubbel gevoel. Niet heel slecht (toch leuk even een ander soort horror) maar vond 'm ook niet heel erg wauw.
surfplankje
-
- 66 berichten
- 67 stemmen
Ja, zo moet een horror zijn. Toppie film met lekker acteerwerk van Ethan
Ik zeg 4 sterren
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3129 stemmen
Geweldige opbouw met een ietwat teleurstellende climax.
Sinister is een van de vele films in de laatste lijn van films over bovennatuurlijke entiteiten maar is origineel genoeg om zich te onderscheiden van het gros van deze films.
Vooral de opbouw is erg sterk. Het geheel wordt spannend gehouden en de zoektocht naar de waarheid en de toedracht van de moorden op de gezinnen is leuk in beeld gebracht. Leuk dat er vooral gebruik wordt gemaakt van kleine super 8 films waarin hetgeen zich allemaal afspeelt. Daarin zitten ook de fantastische schrikeffecten verwerkt. Toch steekt er daarbij een moment ver bovenuit waarin je bijna tot aan het plafond zit en dat is toch wel de scene op zolder . Andere momenten zijn wat cheap maar doen hun werk goed in het geheel.
Drama is wat ondergesneeuwd in het geheel en Derrickson besteed daarin net even te weinig aandacht. Daarom werkt de pay-off aan het einde nagenoeg niet. Dat is toch wel een beetje een anticlimax. Toch mag Sinister zich wel een van de betere films uit het genre noemen.
Ickxke1994
-
- 8 berichten
- 39 stemmen
Teleurstellende film, hij werd me aangeraden omdat hij echt eng was..
Na een uur begon ik me echt af te vragen, komt er nog iets engs, het is toch horror/thriller? Op die zolderscene na is het niet echt schrikwekkend imo.
Had meer verwacht van een horrorfilm met deze rating.
Remedy
-
- 63 berichten
- 81 stemmen
Keuze om Oculus of Sinister te gaan zien. Sinister zal het gaan worden...ik ben benieuwd.
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
Dit vond ik een zeer goede film. Weinig schrikmomenten maar wat een schitterende opbouw. Knap hoe het mysterie stukje voor stukje werd ontrafeld. Uiteindelijk had ik wel geraden hoe de vork aan de steel zat. Dat had ik zeker niet zien aankomen van bij het begin. Lekker donker sfeertje. Zeker bij de duistere scènes was het toch vaak op het puntje van de stoel zitten.
chiel1971
-
- 620 berichten
- 2009 stemmen
Prima horror film, vond het plot wel al gauw duidelijk en niet verassend.
Spacekonijn
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
De beste Horror die ik ooit gezien heb, door de onderhoudende verhaallijn en de grimmige sfeer weet deze film je tot op het einde op het puntje van je stoel te houden (Of achter je kussen)
De openings scene komt meteen al binnen: 'Een hele familie opgehangen aan een boom, gefilmd met een oude soort camrecorder' Het acteerwerk van Ethan Hawke is klasse en de rest van de rollen is ook prima.
Ik moet ook toegeven dat het einde geen verrassing is, maar een anti-climax zou ook niet op zijn plaats zijn in dit verhaal.
Daarom heb ik hier eigenlijk niets op aan te merken en omdat het waarschijnlijk de beste horrorfilm is die ik ooit gezien heb, krijgt hij van mij de volle 5*
scorsese
-
- 13182 berichten
- 11092 stemmen
Goeie film waarin een misdaadschrijver met zijn gezin verhuist om een nieuw boek te schrijven. Een film met een donkere sfeer en een mysterieus en onderhoudend verhaal. Veel spannende scenes waarbij de uitstekende, verontrustende muziekscore ook aan bijdraagt. De personages komen niet altijd even geloofwaardig over.
horned_reaper
-
- 386 berichten
- 269 stemmen
Degelijke film die iets boven de middenmoot uitsteekt. Desondanks had ik hier wel iets meer van verwacht.
Weinig echte schrikmomenten en vrijwel altijd zag je de schrikeffecten al aankomen. Zo eng als the Conjuring of Rec was dit voor mij absoluut niet. Zo artwork als the Ring was dit eveneens niet.
richardd.
-
- 78 berichten
- 654 stemmen
Zeer matige horrorfilm, geen moment echt spannend, laat staan eng..
thriller97
-
- 101 berichten
- 44 stemmen
Heerlijke horror film om naar te kijken. Ethan Hawke speelt erg sterk hier. Het verhaal trekt mij ook erg (ik ben wel gek op crime-horror films). Voldoende schrikmomenten die hier en daar misschien wat voorspelbaar waren, maar goed. Een van de betere horror films die ik de afgelopen jaren heb gezien.
psycholamp
-
- 1960 berichten
- 580 stemmen
Deze film benadert dé perfecte horrorfilm. Sodeju, wat een sfeer heeft deze film. Komt mede door de geweldige soundtrack. Dat de demon er niet zo heel fantasievol uitziet, boeide me eigenlijk niet. Hij leek tenminste niet op een mislukte Darth Maul (Insidious).
Alleen de eindscene hoefde van mij niet zo, met die kindjes en Bughuul die nog even in de camera schreeuwt. Maar verder is dit een puike vertoning, die voor echte onderhuidse spanning zorgt. Wel 's avonds kijken, met de gordijnen dicht en het liefst alleen of zonder jolige vrienden.
marantz
-
- 24 berichten
- 61 stemmen
deze film vond ik bijzonder spannend je word al snel meegesleurt in het donkere duisteren sfeertje en het onderzoek ethan Hawke speelt een goede rol.ik vond de film eerder spannend als eng de video tapes en de muziek zorgen toch wel voor een apart sfeertje in deze film.
een horror die voor mijn gevoel wat uitsteeg boven andere films die ik afgelopen tijd gezien heb.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Helemaal die eindstand waarin hij zijn kop nog even laat zien was voor mij echt een dealbreaker pffff.
Helemaal mee eens. Zo onlogisch ook, de hele rit is hij zo subtiel opgebouwd en de krijg je zo'n einde.
Ik vind het ook zo cheap voor een regisseur die de prachtige films The Exorcism Of Emily Rose en met name het machtige Deliver Us From Evil heeft gemaakt.
Cinemaniak
-
- 566 berichten
- 513 stemmen
De aanloop was echt prima, maar richting het einde werd het zwakker en zwakker. Misschien dat ik bij een herziening mijn beoordeling bijstel, maar dit was echt niét bijzonder genoeg.
Dirtdiver
-
- 163 berichten
- 1194 stemmen
Een van de betere horror's die ik gezien heb. Lekker met een rikketik samen op de bank.
leatherhead
-
- 3556 berichten
- 1813 stemmen
Ondanks enkele aardige insteken een weinig bijzonder filmpje.
De film kent natuurlijk sowieso een opbouw die behoorlijk cliché is. Niet heel erg of zo, want het kijkt best lekker weg en mede dankzij een paar erg aardige scenes trad er zeker geen verveling op. Zo vond ik die snuff filmpjes tussendoor steeds lekker luguber, zitten er enkele spannende stukjes in, en was soundtrack af en toe ook best aardig.
Echter is het niet genoeg om zich écht te onderscheiden van de gemiddelde (Amerikaanse) spookfilm ,waarvan er steeds meer gemaakt worden lijkt wel. Eigenlijk allemaal 1 pot nat. ''Creepy'' kindertjes, vreselijk goedkope schrikmomenten, en een of ander ridicuul verhaaltje. Allen elementen die ook hier weer aanwezig zijn, alleen vond ik deze zoals ik al zei dan nog wel aardig, maar zeker niet meer dan dat.
Nipte voldoende. 2,5*
Kondoro
-
- 11528 berichten
- 2869 stemmen
Sinister
Ik ben zo'n type die graag met een kameraad (Hij ook met mij) naar horror en thriller films wil kijken.. Hiervan kwamen wij laatst Sinister tegen en hij zei direct al tegen mij: "Deze lijkt mij eng". Ik geloofde er niet veel van dus we hebben de film meteen aangezet. Wat blijkt, hij is wel degelijk erg spannend... Je zit echt wel met hartkloppingen naar de film te kijken.. Het werd me kameraad teveel waarna hij vroeg "Is het erg als ik op mijn mobiel ga? Ik vind hem te eng". Achja, dat maakt mij dan wel aan het lachen haha! Ik moet zeggen, ik word niet snel meer bang van bovennatuurlijke films. Onderandere geesten en noem zo maar op. Maar Sinister had iets bij zich, waardoor je wel degelijk even recht op je stoel zit... Vooral de video banden waren niet echt plezierig om naar te kijken haha! Ethan Hawke speelt in veel films... En elke keer als ik hem langs zie komen moet ik meteen weer aan deze film denken !! Ik moet ik eerlijk zeggen dat IK dit zijn beste film vind. Een aanrader als je even een lekkere spannende avond wilt maken!
4.0*
Leno
-
- 5921 berichten
- 4409 stemmen
Qua sfeer en setting aardige film maar uiteindelijk is het een voorspelbare film zonder verrassingen. Eng wordt het ook nergens, al wordt je aandacht wel tot het einde toe vastgehouden. Dit is niet in de laatste plaats ook door de prima cast.
acsaczy
-
- 149 berichten
- 271 stemmen
Deze zojuist gezien en heb er dubbele gevoelens bij. Enerzijds vond ik het verhaal verfrissend. Net even anders dan de doorsnee spookhuis films. De opbouw ivm de sounds waren geniaal; ik kreeg er zegmaar wel koude kippenvel van :-P anderzijds vond ik het einde afgeraffeld de geschminkte kinderen en die rare demon vond ik lachwekkend en totaal niet eng. Helemaal die eindstand waarin hij zijn kop nog even laat zien was voor mij echt een dealbreaker pffff. Het heeft nog het meeste weg van die clown uit Saw
Dus, een dubbel gevoel. Niet heel slecht (toch leuk even een ander soort horror) maar vond 'm ook niet heel erg wauw.
Ik heb precies hetzelfde dubbele gevoel. Kan er ook niks aan toevoegen verder.
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
Ik heb precies hetzelfde dubbele gevoel. Kan er ook niks aan toevoegen verder.
Kijk dan ook eens naar Insidious, zit vol lachwekkende geesten 
Kondoro
-
- 11528 berichten
- 2869 stemmen
Vandaag nog een keer gekeken. Blijft vermakelijk. Helaas zijn de 'enge' momenten nu niet meer eng want je weet wat er gaat komen. Alsnog blijft de 4.0* staan!
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Ik snap werkelijk niet waarom mensen hier zo lyrisch over zijn. "De beste film van 2012" is echt een holle kreet, laat staan dat het de beste genrefilm ooit zou zijn. Dit is het zoveelste horrorfilmpje in een huis in de bossen met een handvol scares die, eerlijk is eerlijk, eerder grappig dan eng zijn. Het is zo jammer dat een erg sterk bedacht thema zo de nek omgedraaid wordt. ik hoopte echt dat de Bughuul is geleend uit een of andere mythologie. Met het wezen wordt praktisch niets gedaan. Nee, daarvoor hebben ze kinderen (ja alweer...) ingezet.. Het is zo doorsnee allemaal. Daarbij komt het erg traag op gang en weet zelfs het einde de boel niet te redden. Het is gewoon erg knap dat de makers met zo'n gaaf thema een dergelijk onorigineel product hebben kunnen maken. Als dit je lievelingshorrorfilm is, heb ik goed nieuws. Het genre ligt nog als een onontgonnen gebied voor je. Veel plezier! Er zijn nog héééél veel pareltjes te vinden. Twee keer gapen voor deze prent.
Confusie
-
- 667 berichten
- 0 stemmen
Voor mij een van de meest aangename horror verrassingen ooit. Ben altijd wel in voor een goede horror maar vind de meeste dus maar teleurstellend meestal.
Deze bepaald niet.
Wist niet goed waar het over ging voor ik erin ging en dat lijkt me ook de beste manier. Toen het over een leipe demoon bleek te gaan kon ik m'n pret haast niet op. Ook de leipe introductie onder water in het zwembad vond ik erg treffend.
Samen met Insidious eindelijk eens een horror die ergens naartoe gaat waar ik iets mee kan.
Pre- en sequels

Sinister 2
2015
131 reacties
Gerelateerd nieuws

Wat is de allerengste horrorfilm ooit? Onderzoekers wijzen 'Sinister' aan

'Sinister' van Scott Derrickson dit jaar wederom aangewezen als 'engste horrorfilm allertijden'

Horrorfilm 'Sinister' met Ethan Hawke alleen vandaag nog te zien op Netflix

Deze volgens onderzoek 'engste horrorfilms' ooit kun je nu op Netflix bekijken
Bekijk ook

The Exorcist
Horror, 1973
1.736 reacties

Papa, Sdokhni
Komedie / Thriller, 2018
6 reacties

El Orfanato
Horror / Mystery, 2007
508 reacties

Drive
Misdaad / Drama, 2011
3.349 reacties

The Others
Horror / Thriller, 2001
704 reacties

Orphan
Horror / Thriller, 2009
960 reacties
Gerelateerde tags
drowningpennsylvania, usachild murderwritingsnufftape moordhome movie footage bag over headbloedbadpower outagegeweldhanged man held captivehangingdoodcar fireatticoccultismeno opening creditssuper 8mm footage gevonden beeldenmoving infilmed killingcrime novelistbook writing supernatural horrorsuper 8
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








