• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.527 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.934 acteurs
  • 199.141 gebruikers
  • 9.380.137 stemmen
Avatar
 
banner banner

Prometheus (2012)

Sciencefiction / Avontuur | 124 minuten
3,34 2.897 stemmen

Genre: Sciencefiction / Avontuur

Speelduur: 124 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Ridley Scott

Met onder meer: Michael Fassbender, Noomi Rapace en Charlize Theron

IMDb beoordeling: 7,0 (692.074)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 31 mei 2012

Plot Prometheus

"The search for our beginning could lead to our end."

Een team van ontdekkingsreizigers gaat op een reis door het universum waarbij ze een ontdekking doen die leidt naar de oorsprong van het ontstaan van de mensheid. Hierdoor belanden ze in de gevaarlijkste uithoeken van het universum. Daar zullen ze een angstaanjagend gevecht moeten doorstaan om de toekomst van de mensheid te redden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Ed Kroket

Ed Kroket

  • 62 berichten
  • 20 stemmen

KillerPony 3000 schreef:

De lading existentiële thema's kan een Ingmar Bergman doen duizelen en een Jersey Shore kandidaat in één klap doodvervelen, e

Ik vond het een goede film en zeker voor een prequel.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Prometheus zag ik vorig jaar al eens en toen in slaap gesukkeld, vermoeidheid wellicht. Nu verging het me iets beter bij de herziening. Hoewel er amper een alien in voorkomt, kent de film een gelijke opbouw met de andere films. Een landing op een onbekende planeet waarbij een crew op ontdekkingstocht gaat en vreemde (agressieve) speciën ontdekt. Toch is het niet zomaar een schaamteloze kopie, integendeel zelfs. Scott slaagt er redelijk in een eigen identiteit te geven aan zijn film. Niet dat het allemaal zo vernieuwend is, maar het verhaal van de Scheppers, de Engineers, is best een boeiend gegeven. Dat ze nadien hun kar keerden en hun scheppingen wilden vernietigen, was minder duidelijk.

De personages zijn vrij oppervlakkig met in de eerste plaats Charlize Theron. Geen idee wat haar rol nou precies was. Het is vooral Michael Fassbender die de show steelt met een goede performance van een android. Bij momenten ook sterke spannende momenten zoals bijvoorbeeld de operatie van professor Shaw. De besmetting van professor Charlie was ook best intens. Prometheus moet het ook vooral hebben van zijn schitterende beelden en landschappen. Spanning en duisternis gaan hand in hand samen en maakt de film een beetje creepy. Als geheel misschien niet die topfilm, maar een aantal sterke elementen doet me toch besluiten hem een voldoende te geven. Misschien ook omdat de verwachtingen en geheimzinnigheid van de film destijds net iets te overroepen waren.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11421 berichten
  • 6719 stemmen

Wel ok.

De voorganger van de bekende Alien reeks. Ook geregisseerd door Scott, dus deze film stond best hoog op m'n lijstje. Jammer dat mijn verwachtingen echter niet waargemaakt zijn. Ik wist al dat het geen horror zou zijn, maar ja.

Het is allemaal wat saai. Visueel is het mooi, mooie effecten ook. Lekker veel detail in het schip. Dat allemaal kon ik best waarderen. De film wist me alleen niet echt te pakken of mee te nemen. Zelden echte spanning, hier en daar wel een wat engere scene.

De planeet was mooi vormgegeven, en enkele spectaculaire scenes. Helaas vind ik dit deel eigenlijk niet veel toevoegen behalve wat dat schip is en hoe de Alien geboren was. 124 minuten gingen niet al te snel om met andere woorden. Toch wel een voldoende voor het visuele niveau.


avatar van remorz

remorz

  • 2497 berichten
  • 2744 stemmen

Love the one you're with.

In de aanloop naar Covenant deze ook maar even herzien. Als fan van de reeks, was de lange anticipatie tussen aankondiging en release er destijds een die ik in de bios graag bewaarheid zag. En zelfs bij een tweede kijkbeurt snap ik waar die aanvankelijke 4,5* vandaan komt, maar valt er tussendoor toch wel heel veel op af te dingen.

Ergerlijkste zijn de personages. Op een strak vormgegeven David na, bungelen ze allemaal tussen hopeloze naïviteit en een misplaatste, vaak pompeuze vorm van heldhaftigheid. Veel handelingen en dialogen komen oenig, overdreven of simpelweg transparant gescript over. Bovendien zijn er maar weinig momenten dat je overtuigd raakt van de wetenschappelijke bekwaamheid van dit gezelschap (die eerste encounter met de facehugger: ?).

Shaw moet dan de nieuwe Ripley voorstellen, maar niet alleen verlies je gaandeweg empathie voor haar doorgeslagen vastberadenheid de waarheid te vinden (na alles wat er gebeurd is wil je jezelf door een android-hoofd in een buitenaards schip naar een vreemde planeet laten vliegen? Really?!); Rapace heeft bovendien niet de subtiliteit in huis om haar personage van enige complexiteit te voorzien. Op momenten dat ze haar pijn met oerkreten mag verbijten, komt ze prima uit de bus, maar gelaagder dan dat wordt het niet.

Toch is er een aantal punten waar ik gecharmeerd van blijf.

Ten eerste vind ik de mythologie achter het hele verhaal best fraai bedacht en geloofwaardig genoeg om als prequel te dienen.

Ten tweede blijf ik het aardig sfeervol en visueel prachtig vormgegeven vinden, van de hologrammen tot de tastbare structuur van de buitenaardse scheepsbouw tot het creature design.

Ten derde is de rol van David, de heimelijke poppenspeler temidden van alle hectiek, werkelijk fantastisch. Zijn minachting voor de mens is vanaf de eerste interactie voelbaar en Fassbender speelt zijn schijnheiligheid met finesse. Helaas niet centraal genoeg om als hoofdrol te fungeren (wink), maar niettemin een heerlijk personage.

Dus. Veel dwaze beslissingen van armzalige personages, veel korrels zout bij de wetenschappelijke geloofwaardigheid, maar daar tegenover staan oogverblindende visuals en een amusante android in een prima uitgedachte origin story. Niet altijd de film waar je op gehoopt had maar bijtijds toch indrukwekkend. 3,5*


avatar van Boneka

Boneka

  • 2726 berichten
  • 1398 stemmen

Gisteren herzien op 4K. Wat een heerlijke film is dit toch. Alles zit zo goed in elkaar en misschien wel de beste sf film ooit gemaakt. Hij had van mij nog wel een half uurtje langer mogen duren. Het eind is misschien net even te snel afgeraffeld, maar dat is dan ook het enige minpuntje in een verder vlekkeloze film. Vooral de rol van Noomi Rapace vind ik subliem vertolkt. Zeker voor een sf uniek!

Maar ook de beelden en geluid zijn zo mooi weergegeven. Op 2K al erg mooi, maar de 4K is nog fraaier in beeld gebracht. Kleuren details subliem!! Voor mij een absolute top film. Jammer dat het vervolg een heel stuk minder is, maar ja.


avatar van filmfan0511

filmfan0511

  • 1094 berichten
  • 1124 stemmen

Slechte 'prequel/spin-off/whatever'. Heb nooit verder gekeken dan de tweede Alien film, maar het lijkt me niet dat die films dit soort extra mythologie of achtergrond nodig hadden. Zélfs niet als het goed in beeld gebracht was, wat in Prometheus allesbehalve het geval is. Ridley Scott is een vakman en qua beelden is deze film dan ook zeer mooi. Wat in zijn latere producties wel ontbreekt is bezieling, zo ook hier. Mooi om naar te kijken, maar totaal geen inhoud. Het script is echt om te wenen en die hele crew zie je liefst meteen het loodje leggen. Er is een stevige cast verzameld, maar iedereen zit maar gewoon wat op de automatische piloot te spelen. Nu ja, probeer als acteur maar iets te doen met een script als dit. De ene domme actie volgt de andere op; die twee dudes die eerst schrik hebben, maar dan 10 seconden later schattig gaan liggen spelen met een alien is maar 1 voorbeeld van de velen. Een film die zichzelf zo serieus neemt, mag wel 'geloofwaardiger' zijn.


avatar van TMP

TMP

  • 1892 berichten
  • 1719 stemmen

Het is lang geleden dat ik Alien en Aliens heb gezien. Het niveau van die films haalt deze film niet, maar het viel me toch zeker niet tegen. Visueel gezien erg sterk, het ziet er allemaal uitstekend uit. Dat geldt zowel voor de omgevingen als voor de gebruikte effecten. Qua verhaal en personages is het wel beduidend minder. Het verhaal is onderhoudend genoeg, maar zeker niet hoogstaand. De personages spreken daarnaast niet echt tot de verbeelding, ondanks het degelijke acteerwerk van de cast, die deels bestaat uit behoorlijk grote namen. Geen verkeerde film.


Goeie film!
Ik kreeg wel classic Alien vibes door weer een opmerkelijke crew en natuurlijk een Android!
Het verhaal vond ik vaag maar wel volgbaar!
Wel veel vraagtekens bij het feit of het wel echt de scheppers van de mens waren....
"The first born" Alien op het einde was natuurlijk wel erg nice om mee te maken! twijfel nog wel of dit daadwerkelijk de eerste was???
Film keek lekker weg! Acteer werk was stuk sterker dan Aliens en Alien³ maar Ripley is niet te overtreffen natuurlijk!
☆3,5

Ik ga nu Alien: Convenant kijken! Ben benieuwd!!


avatar van parc

parc

  • 4 berichten
  • 21 stemmen

Anderhalve ster voor de decors van Giger. Voorts een warrig en zwak scenario.

Tijdens de introductie van de crew weet je al na 2 seconden, "dit is een schuit vol kanonnenvlees minus 1 heldin".

Een ruimte explorer (Weyland) die zo'n zootje ongeregeld meeneemt is al even ongeloofwaardig als de human robot David. Erger is dat de crew zelfs niet weet wat ze in die uithoek van het heelal komen doen...! Ze vernemen het van de 'wetenschappers' als ze op de bestemming aankomen. Wat een grap!

Je krijgt zelfs medelijden met de acteurs die deze cliche-karakters moeten naspelen. En Charlize Theron moet het stellen met 'sois belle et tais-toi !'

Het zwaartepunt ligt duidelijk op de special effects en de het visuele aspect (de penis-achtige wezens met ingebouwde vagina zijn wel hilarisch). Maar dit kan de film niet redden.

Ridley Scott moet een erg gelovig man zijn, gezien hij te onpas zijn christelijke boodschap ongegeneerd in de dialogen steekt. Jezus Christ nog aan toe!


avatar van blackwolves

blackwolves

  • 691 berichten
  • 676 stemmen

ja we waren weer eens bij de beestjes oke ze hebben erg veel af geken van Ailen was iets anders niet zo erg spanend gelijk de originele Ailen maar oke kan er mee doorgaan heb deze film gevonden in de bibliotheek iemand had er daar enkele gelegd en ze waren gratis en omdat ik een film fan ben en ze nog gratis mocht meenemen heb ik ze allen meegenomen. deze speciale versie op blue ray bestond uit 4 schijven de dvd de blue ray de 3 d en de extra's nog eens dacht oke late we eens 3d bekijken no way geen 3d kun je niet meer bekijken. ook weer een moderne uitvinding weer van de filmuitgevers ik herriner mij nog vroeger had men ook 3d of was het gewoon iets anders? maar het is toch wel zo een film waarmee je door een brilletje moet kijken toch dat is toch 3d of niet? ik heb dus een dvd ooit gekocht uit de film reeks the Amytiville horror denk dat het 3d was want op de hoes van de dvd staat 3d en dus is hij toch wel redelijk te bekijken waarom dat nu niet meer kan met 3d films snap ik toch wel niet is dat anders dan wat het vroeger was? maar oke dus de film kan er dus mee doorgaan denk dat het de tweede maal is dat ik hem nu bekijk had er geen begin niet echt veel aandacht dat deze ongeveer kon vergelijken met Ailen dacht dat het over mensen waren die in een andere wereld terecht kwamen en ze die reus daar ontmoeten denk dat ik hem in het begin de eerste keer wat saai vond. zo dus ja Ailen met andere acteurs een andere versie maar vele dingen zijn de zelfde goed om nog een keer te bekijken en dat is alles maar ach heb er geen geld ingestoken dus doe ik hem wel weg samen met nog andere die ik niet meer moet. 3 en half steren dat geef ik deze film wel.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11465 berichten
  • 9954 stemmen

Het is 2094 wanneer wetenschappers Elizabeth Shaw [Noomi Rapace] en Charlie Holloway [Logan Marhall-Green] een expeditie leiden naar een planeet waar grottekeningen op Aarde naar zouden verwijzen. De wetenschappers vermoeden dat de bewoners van deze planeet de mensheid hebben geschapen. Wanneer ze aankomen blijkt dat financier Peter Weyland [Guy Pearce] de feitelijke leiding heeft gegeven aan Meredith Vickers [Charlize Theron] die de expeditie een ander doel geeft. De onderlinge spanningen tussen de bemanningsleden nemen toe wanneer ze een angstaanjagende ontdekking doen op de planeet. Scotts prequel op Alien toont aan is visueel verbluffend en vindt in Noomi Rapace een uitstekende heldin en in Fassbender een puike modernisering van de Android waarvan de eigenlijk motieven nooit helemaal duidelijk zijn. Fans van de Alien-franchise zullen niet teleurgesteld zijn.


avatar van De filosoof

De filosoof

  • 2456 berichten
  • 1670 stemmen

Vermakelijke film waarin Scott zijn eigen Alien-succes dunnetjes over doet en in een Frankenstein-jasje giet: we zijn onweerstaanbaar aangetrokken tot het mysterie van onze oorsprong/Maker maar als die maker de mens zelf is ontstaat er een strijd op leven en dood tussen de maker en gemaakte. Of zoiets want het verhaal rammelt aan alle kanten en de motieven van de personages zijn vaak onduidelijk. Maar dat drukt de pret nauwelijks want de film blijft aldoor voldoende spannend.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11526 berichten
  • 2867 stemmen

“Big things have small beginnings.”

Volgens mij is dit nog de enige film die ik moest zien wat gaat over de ‘Alien’. Oftewel het horrorpareltje van regisseur ‘Ridley Scott’ die hier heel leuk aan het werk kon gaan met het ontstaan van zijn pareltje, iets waar ik toch wat meer van had gehoopt maar, wel ontzettend lekker wegkeek. Ik heb deze film altijd vermeden maar, omdat ik de afgelopen maand al meerdere films over de ‘Alien’ had herzien en bijgewerkt had kon deze niet missen, en dat zeker ook niet gezien er nu een leuke challenge op het forum bezig is waar ik ook deze film bij mag schrijven. Tel uit je winst, en ik heb er ook nog een zeer vermakelijke filmavond aan over gehouden. De film begint ietwat vreemd maar, wel heel interessant en de vragen die eventueel ontstaan worden later in de film gelukkig beantwoord. De film laat direct een hoogwaardige klasse van CGI zien, wat eigenlijk tevens ook gelijk de druk voor de rest van de film oplegt, en dat werd gelukkig goed opgepakt.

Als ik deze film een poos geleden had gekeken, had ik hem wellicht niet zo ontvangen en me er zo mee vermaakt. Dat komt omdat de film vrij rustig opbouwt maar, de sfeer van o.a. de planeet was gelijkgezet, en de duistere kant kon me erg goed pakken. Het verhaal zorgde ervoor dat ik best makkelijk de film in gezogen werd maar, alles werd pas beter wanneer de actie en misschien zelfs een tikkeltje horror in de film kwam zetten, waardoor het verhaal gelukkig een soort boost kreeg die hij nodig had want, na een klein uurtje was je daar wel even aan toe.

De personages deden me echter vrij weinig, het was allemaal iets te heldhaftig samengaande met een extra testosteron boost. Dit zorgde ervoor dat de spanningsopbouw soms wat zwakker voelde, voor mij althans, en zeker op het einde (wanneer ze wegrenden voor dat neerstortende schip) trokken mijn tenen samen, gezien je als kijker naar twee domme schapen zit te kijken waar als ze de andere kant op hadden gerend ze het makkelijk hadden overleefd, nu rende ze in de lengte van dat schip weg precies in zijn val positie, dat had in mijn ogen echt wel wat beter uitgewerkt kunnen worden. Ook vond ik de cast in het algemeen niet héél boeiend. ‘Idris Elba’ was een leuke toevoeging maar, eigenlijk een beetje ongezien en ‘Noomi Rapace’ deed het in mijn ogen het beste. En dat was ook niet altijd even interessant met dat overmatige geschreeuw. ‘Charlize Theron’ wist immers totaal geen indruk te maken, althans haar personage voelde echt te slap aan als ‘leider’ en ‘Michael Fassbender’ deed zijn ding, niks bijzonders. En dat zijn toch namen waar ik doorsnee veel van zou verwachten, ze doen hun ding maar daar is echt alles mee benoemt.

Of nou daadwerkelijk het doel bereikt zoals de plotomschrijving zich ontplooit daar ben ik het niet helemaal mee eens. Zijn we nou daadwerkelijk een stukje rijker geworden hoe de mens is ontstaan? Er wordt wat gesuggereerd maar en ja, tuurlijk wordt er onderzoek gedaan en het gewenste ook gevonden maar, je moet wel ver zoeken is dit het ontstaan van de mensheid geweest, eigenlijk wijzen alle vingers zich voornamelijk naar het idee van de ‘Alien’ die zich ontplooit, en vond ik het doel niet daadwerkelijk bereikt.

Dus ja, ik heb me best vermaakt met dit filmavondje en zeker voor de Sci-Fi fans een leuke tip. Nee, het staat niet direct in verband met de ‘Alien’ reeks en hier hoef je dus ook niet mee te beginnen, stel je wilt de ‘Alien’ reeks kijken. Leuke film.


avatar van teigertje

teigertje

  • 2957 berichten
  • 2079 stemmen

Deze opnieuw gezien.

En is net even anders als de Alien films.

Maar het verhaal is boeiend in elkaar gezet, net als de film.

De film is spannend en het acteer spel is heel goed van de cast.

Ook de film muziek is heel goed, de special effecten in deze film zijn schitterend gemaakt.

De film is visueel een knap staaltje werk in zijn geheel.

Blijft een fantastische film.


avatar van xxERWINxx

xxERWINxx

  • 1876 berichten
  • 985 stemmen

Na de 4 Alien delen ben ik dan begonnen met een herziening van Prometheus op Blu-ray.

Ik dacht dat het een vervolg was op de Alien films, maar eigenlijk kan je het zien als de allereerste Alien aangezien ze in deze film geboren worden en je ziet wat daar vooraf ging in een bijna 2 uur durende film.

Nou ja ''Alien'' eigenlijk heeft deze film niets meer met de Alien te maken..

Er zitten wel een aantal verwijzingen in en bepaalde scenes kwamen mij ook bekend voor wat ik eerder had gezien bij de Alien films.

Ik vond het een matige film, waarin vrij weinig gebeurd, af en toe wat spanning, maar wat te langdradig ook en weinig actie.

Voor de liefhebbers van Sf. zit je hier wel goed, je moet ervan houden, maar ik vond het een beetje een vreemde film.

Toch heb ik hem wel afgekeken en hij bleef toch redelijk boeien tot het eind.

Op naar ''Alien Convenant''


avatar van miep_miep

miep_miep

  • 10 berichten
  • 4 stemmen

Beelden zijn wel mooi gemaakt.

Verhaal gaat nergens heen, niet meer te begrijpen. De oorsprong van de mensheid, daar ging het toch om?

Eerste uur is nog wel door te komen.

De crew is totaal ongeloofwaardig, als het een wetenschappelijke missie moet zijn.

Zoals eerder gezegd, oliedom ook.